Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   778 / 1385
(#) sastas01 válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
Mostanában nincs vele probléma, mert rendszeresítettem erre a célra egy pár gumikesztyűt. Egy másik párt pedig a maratáshoz(valamiért nem szeretek a sósavas hiperolba nyulkálni ). A harmadik pár pedig a tisztítást segíti, mert belemártom egy kis denaturált szeszbe a külsejét, aztán hiába fogdosom vele nem lesz zsíros a panel .
Lehet én vagyok egy kicsit , de nekem így esik jól...
Egyébként 4-5 adag nyák után hajlamosak szakadni a kesztyűk.
(#) luluzulu hozzászólása Máj 17, 2012 /
 
Sziasztok!
Honnan lehet dry fóliát szerezni?
(tudom hogy volt már ez a kérdés, bocs)
janikukac te honnan szerzed?
(#) janikukac válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
Kipróbáltam: egy mai újabb tapasztalat: többet kéne rátok hallgatni: gyorsan előhívódott 2 percnél, de mégse tökéletes. A fóliát nem raktam fel szépen, csunya lett picit, fáradt vagyok. Ki se marattam. Akkor 2 is soknak tűnik ahogy elnézem, hiszen most is már mintha túl lett volna lőve. Köv. alkalommal (max. jövő hétvégén) 1 percre lövöm.

Luluzulu: ezt kaptam egy kedves kolegától.
(#) gulasoft válasza janikukac hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
Nekem a ledekkel 1 perc után is jó, de mivel nyomdai fóliám van akár 5 percig is világíthatom.
(#) gulasoft válasza luluzulu hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
Gyere el holnap adok egy métert azzal játszhatsz.
(#) janikukac válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
Nekem házi, 2 réteg... Legolcsóbb Konika nyomtatóval.
(#) llaci56 válasza janikukac hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
Mi a két réteg???
(#) janikukac válasza llaci56 hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
A fólia, amin a rajzolat van. Már lassan egy éve , amióta fotózok (p20, gyári lakkos) kettőt használok, mert egy túlságosan átlátszó, nem is merem úgy próbálni.
(#) luluzulu válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
Hova menyek???
(#) eyess válasza janikukac hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
A gyors temp6 nem biztos , hogy jó sőt nálam is ha kicsik is , de mindig abból adódnak minőségi hibák , hogy kapkodok pedig nem kéne rá kel szánni azt az időt én már többször megjártam csak ezért
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
Lézerrel nyomtatsz?
(#) kaqkk válasza sastas01 hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
Ezt viszont nagyon jól teszed ! Ezt mindenkinek csak ajánlani lehet ! A gumikesztyű a második számú védőfelszerelés (az első a szemüveg) maratásnál !
(#) sastas01 válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
Nekem szemüvegem nincs. Mondjuk lehet nem ártana, de vigyázok a vegyszerekkel. Ha bármi van rögtön bő víz+szappan(eddig egyszer volt, még az első maratásomnál erre szükség). Inkább arra figyelek, hogy porvédő maszkom legyen mikor nyákot darabolok. Attól a finomszemcsés portól jobban félek, mint attól hogy a vegyszer kb. 80 cm-t csapódik felfele, csak azért hogy szembe találjon. Sőtt igazából nem is felfele mert arra a gőz száll, hanem még kb fél métert oldalra is.
(#) _vl_ válasza sastas01 hozzászólására (») Máj 18, 2012 /
 
Bármelyik tecsóban/obiban/stb. kapsz 500-1000 ft nagyságrendű összegért ilyen búvárszemüvegszerű munkavédelmis cuccot. Ennyit csak megér a látásod, nem?
(#) sastas01 válasza _vl_ hozzászólására (») Máj 18, 2012 /
 
Ezt nem vitatom. Viszont ebbe ne menjünk bele, hogy én miért és miért nem. Messzire vezet ráadásul félek, hogy elfajulna...
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy amikor tudok felveszek szemüveget(pl.: mikor a nyákot darabolom, az apró szemcsék miatt mindig felveszem).
(#) gulasoft válasza sastas01 hozzászólására (») Máj 18, 2012 /
 
Hehehe, nálam a cnc marja körbe, közben meg megy a porszívó. Tök munkavédett vagyok (védem magam a munkától).
(#) eyess válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 18, 2012 /
 
Akkor az már nem is munka hanem játék
(#) gulasoft válasza eyess hozzászólására (») Máj 18, 2012 /
 
Ja. Kifúrja, szerszámot cserélsz, körbemarja, úgy hogy minden oldal közepén hagy egy 5mm-es szigetet amit csak 1mm mélyen mar be, 0.5mm marad. Azt mikor már minden kész (maratás, feliratozás, lakk) csak egyszerűen egy mozdulattal ki lehet törni.
(#) eyess válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 18, 2012 /
 
Képet teszel fel? Kíváncsi lettem.
(#) janikukac válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 18, 2012 /
 
Igen !
(#) Signal válasza sastas01 hozzászólására (») Máj 18, 2012 /
 
Hiába kicsi rá az esély, hiába vigyáztam is, ifjabb koromban mégis valahogy szemembe került a vasklorid. Apró, barna pont látszott a szemfehérjén, SZTK-ban le kellett vakartatni. Utána még kötést is tesznek rá, amit pár napig nem szabad levenni. Utána vakít a fény, mert elszokik tőle a szem, szóval csupa kellemetlenség.

Később autó alatt, szerelés közben fémreszelék, ugyanaz a tortúra. Úgyhogy azóta már én is szemüvegpárti vagyok.
(#) sastas01 válasza Signal hozzászólására (») Máj 18, 2012 /
 
A fémszemcse tényleg kellementlen lehet(szerencsére még nem volt benne részem). Egyszer volt az iskola műhelyében egy eset, hogy nem vettem fel a védőkesztyűt, és pont akkor pattant le a kalapácsról egy darab... Az sem volt túl kellemes( kb 2 hónap mulva derült ki, hogy bennemaradt és jól begyulladt, de szerencsére nem lett belőle komolyabb baj, mert a szembeszomszéd orvos és kiszedte, nem kellet bemenni a sebészetre). Azóta ügyelek az ilyenekre...
(#) llaci56 hozzászólása Máj 18, 2012 /
 
Nekem meg olyan esetem volt..., - de ez nem az a topik... :
(#) sastas01 válasza llaci56 hozzászólására (») Máj 18, 2012 /
 
Hát igen
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Máj 19, 2012 /
 
Akkor próbáld ki a nitrógőzös eljárást : egy nagy befőttes üveg aljára bedobsz egy nitrohígítóba áztatott papírtörlőt és a lézernyomatot az üveg fala mellé beteszed , rácsukod a tetejét és húsz perc múlva kiveszed a lapot (tökéletesen fényzáró lesz a nyomat)
kicsit "szárítod" majd mehet a levilágítóba . Egyébként
itt a témában van róla kép is
(#) janikukac válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 19, 2012 /
 
Köszi, ezt kipróbálom ! Így akkor egy maszk elég?
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Máj 19, 2012 /
 
Igen elég egy maszk és 5 másodperc levilágítás ..
Egyébként épp ma próbáltam a black cuvering spray-t
itt Szegeden 3000ft körül van az ára , az is tökéletesen fényzáró nyomatot eredményez 1-2 perc alatt (száradási idő)
(#) janikukac válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 19, 2012 /
 
Az jó! De hogy lenne nálam elég 5 másodperc???
(#) eyess válasza janikukac hozzászólására (») Máj 19, 2012 /
 
Ha másnál jó , akkor neked is elég kell , hogy legyen , ha nem így van , akkor biztos valami más a technika , ezért kell kísérletezned , hogy megtudd mi az az idő ami nem hogy éppen , hanem a tutira jó.
(#) bzumi hozzászólása Máj 19, 2012 1 /
 
Sziasztok, megpróbáltam elkészíteni egy nyák rajzolatot kapcs rajzból hát nem tudom mennyire siralmasan végződött, gondoltam lessetek rá és finoman értékeljétek mivel nagyon kezdő vagyok
és persze szívesen várok minden ötletet :yes:

munka.JPG
    
Következő: »»   778 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem