Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DVD lejátszó javítás
 
Témaindító: ddr, idő: Szept 10, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   56 / 84
(#) CHZ válasza Kari55 hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Nem biztos, hogy a tranzisztor rossz. Valamelyik motor is okozhat ilyen problémát, de táp hiba is lehet.
(#) Kari55 válasza CHZ hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Szia. Lehúztam minden kábelt róla, de úgy is melegedett. Ma méregettem egy kicsit, és azt vettem észre, hogy a táp panel (kép) alsó csatijánál negatív értékeket mérek a GND-hez képest úgy, hogy semmi sincs rádugva.

IMG_3094.JPG
    
(#) CHZ válasza Kari55 hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Az lehet a kijelző tápja, fűtése is.
(#) Kari55 válasza CHZ hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Hát ez az, hogy éppen azon nem jelenik meg semmi. Amúgy valóban az megy a kijelzőhöz, a másik kettő pedig az alaplapra, és ott van a két forró tranyó.
(#) CHZ válasza Kari55 hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Táp csatlakozóinál minden feszültség stimmel terhelt állapotban?
(#) Kari55 válasza CHZ hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Nem
Idézet:
„a táp panel csatijánál negatív értékeket mérek”
a panelon jelzettek helyett, és a 3,3v sincs meg.
(#) Kari55 válasza Kari55 hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Újabb kísérlet eredménye, hogy ha csak a jobb felső aljzatba nincs benne a csati akkor nincs melegedés
(#) CHZ válasza Kari55 hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Így jók as feszültségek?
(#) Kari55 válasza CHZ hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Nem.
A képen a vízszintes csatin balról jobbra: -11.88v, -7.9v, -21.8v és ha rádugom a jobb felsőre is, rögtön forrók a tranyók.
(#) CHZ válasza Kari55 hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
A 3,3V és 5V?
(#) Kari55 válasza CHZ hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Az nincs meg és a tüske sem vezet sehova. A többi megfelelő.
(#) CHZ válasza Kari55 hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Pedig 5V biztos kell.
(#) Kari55 válasza CHZ hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Valahonnan igencsak jó volna. Egy másik topicban olvastam, hogy a táp IC szokott behalni, de ott semmi feszültség nem volt.
Esetleg valami újabb ötlet?
(#) CHZ hozzászólása Máj 31, 2012 /
 
Táp IC nem lehet rossz, további javításhoz kapcsolási rajz kellene.
(#) Kari55 válasza CHZ hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Ez a rajz bár nem nagyon látszik, szerinted ugyan az mint az enyém?
(#) zsa hozzászólása Jún 2, 2012 /
 
Tanácsotokat kérném ki . Adott egy dvd ami tökéletesen működik , viszont a tápegysége nem teljesen kóser.
A hibajelenség kikapcsolva (Készenléti) a tápegység serceg / zúg , Ha elindítom akkor halkabb míg felismeri a lemezt , de még mindig halható közelről . A lényeg ha terhelés nincs a tápon akkor zúg/serceg . Minden tanácsot köszönök előre .
(#) djseed1 válasza Kari55 hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Kari55! A tápban a kondikat cseréld ki, és a nagy diódát ami a trafó után van, azon keresztül jön az 5V! Ha az 5V-os meneten van még valami ellenállás amit terhelésnek szoktak betenni az lehet hogy zárlatos, azt nyugodtan szedd ki onnét mert felesleges! És van még egy tekercs is az 5V-on azt mérd le hogy nincs e megszakadva, ha igen egy 1ohm-os ellenállással helyettesitsd! És IGEN, az 5V kell mert arról megy a kijelző és a motorvezérlő ic!
(#) Kari55 válasza djseed1 hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Szia.
Idézet:
„A tápban a kondikat cseréld ki, és a nagy diódát ami a trafó után van,”
A kondikat cseréltem, (ugyan használtakra) és a diódát is, bár nem biztos hogy a megfelelőre, (SR360).
A diódán 5 voltnak kellene lenni a testhez képest?
(#) CHZ válasza djseed1 hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Idézet:
„5V-os meneten van még valami ellenállás amit terhelésnek szoktak betenni az lehet hogy zárlatos”

Az kizárt, ellenállás megszakad, zárlatos nem lesz, nem lehet!
(#) Kari55 válasza CHZ hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
A képen jelzett ellenállások és a tekercs jók. Az 5 volt csak a dióda katódján van jelen, ez normális?
(#) CHZ válasza Kari55 hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Nem igazán értem a kérdésed.
Ott jó ha van feszültség, csatikhoz is el kell mennie..
(#) Kari55 válasza CHZ hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Az 5 voltot csak a diódára értettem, hogy csak a katódon jelentkezik, (megy tovább is) az anódon -- a trafó kimeneten -- nincs. De a csatikon már negatív feszültségek vannak.
(#) CHZ válasza Kari55 hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Ott nem is lehet, mivel AC megy az anódra.
Teljesen tévúton jász, így nehéz lesz megjavítani.
(#) Kari55 válasza CHZ hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Bocs nem voltam itt, pihenésképpen lenyírtam a füvet.
Én azt nem értem, hogy miért van negatív feszültség a csatlakozón, ha minden polaritás-helyesen van beültetve?
Lehet az a kis négy lábú (COSMO 1010 817 talán optocsatoló) a felelős?
(#) gergoka18 hozzászólása Jún 3, 2012 /
 
Sziasztok!
Az lenne a problémám hogy az Orion HT 800HC típusú házimozim 2 napja megmakacsolta magát és nem akarja a divx-es filmeket lefele játszani, ezt csinálta normál dvd-nél is de miután megpucoltam egy cseppet belülről sikerült elérne hogy ezeket vigye de a divxseket igy se akarja lejátszani
(#) CHZ válasza Kari55 hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Az nem.
(#) djseed1 válasza Kari55 hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Optocsatoló????? Tudod egyáltalán hogy az mit csinál??? Ha az lenne a hibás az egész táp nem kapcsolna be egyáltalán! Az otokapu egy védelem benne amugy és ha az hibás, a táp ugyanugy nem kapcsol be mintha valami zárlat lenne! Ugyhogy optokapu kizárva!!! Tovább, az ellenállás igenis tud zárlatos lenni, voltak cserélve a kondik is ahogy olbastam, gondolom a mind a megfelelő polaritásban van, mert az megzavarja egy kicsit az áramkört ha inverzben raktad be! A képről megitélve szemre semmi gond nincs a táppal sehol nincs égésnyom stb! a gond nem itt lessz hanem a főpanelen! Beszéltetek a tranyóról ami melegszik, kb az lessz a baj ha táp jó! Ki kell kapni onnét a tranyót, kiméred hogy megyik lábára ment a GND(test) a panelen! Ha ez megvan akkor azt szépen békénhagyod! Két kivezetés merad a panelen a tranyó helyén, azt összekötöd először egy 100Ohm-os ellenállással de talán nem veszélyes ha 50 Ohm-ossal csinálod, és ha mindent jól csináltál be kell hogy kapcsoljon a masina!
(#) Kari55 válasza djseed1 hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Ha a tápot csak magában - tehát semmi nincs rádugva - próbálom, akkor a feszültség értékek a képen jelölt aljzaton normálisak? Mert annyit mérek DC-ben.
Ez, a kijelző panelra megy, a másik kettő a fő panelra, (ott jók az értékek) és ha csak a jobb felső nincs rádugva, akkor nem melegszenek a tranyók, igaz, nem is működik.
Amúgy az "optocsatoló"-t elírtam.
(#) Kari55 válasza djseed1 hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Idézet:
„Ki kell kapni onnét a tranyót, kiméred hogy megyik lábára ment a GND(test) a panelen!”


Még nem vettem ki a tranyókat, úgy csengettem ki. Így is jó, vagy vegyem ki őket?

Tranyók.jpg
    
(#) djseed1 válasza Kari55 hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Az S8050-est szedd ki, és ugy próbáld bekapcsolni a lejátszót!
Következő: »»   56 / 84
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem