Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Labortápegység készítése
led folyamatosan világít
áramkorlát vissza szabályoz akkor
mit tegyek ?
olvasd el amit privát irtam
PCB!
Amatőr kérdés, de a Z2-es zéner 27, vagy 2,7 V-os? Kösz!
Te is ezt építed ?
Igen, ezt fogom megépíteni.
Sziasztok !
Megépítettem másodszor is az első hozzászólásban közölt ,sokunk által megépített kapcsolást.... Az elsővel sokat,nagyon sokat szívtunk ,konkrétan PCB nagyon sokat segített ,szinte én voltam a keze ,így 230 Km re egymástól.Köszönet neki érte!De sajnos nem lett jó... A második ,szerintem semmiben sem külömbözik ,elsőre megy.... Már csak annyi lenne a kérdésem ,hogy lehet e az ,hogy csináltam (szándékosan ) egy rövidzárt és LED onnantól folyamatosan világít ,akármit csinálok vele ,kikapcsolás sem segít.IC csere után megint jó. Tehát lehet ez attól ,hogy nem raktam még bele a kimeneten lévő R15 és a diódapárost ? Köszönöm Üdv :István
Szia !
Csak óvatosan, nem a rövidzár az első ! Először csak terheld 500mA -el, és az áramkorlátot tekerd le, hogy a led világítson, aztán ellenőrizd, hogy a feszültség is leesik -e. Ha ez jó, akkor terheld jobban 1-2-3-4A -el és ellenőrizd a feszültséget. Ha minden jó, akkor tekerd P1 -et maximumra, P3-at minimumra, és állítsd be a maximális 4A - 5A -es áramkorlátot. Ezek után jöhet a rövidzár próba. Üdv!
Köszi ,így teszek !
üdv : istván
helló. Nekem olyan kapcsolási rajz kellene ami +, -, test. ha lehet ua741-es ic-vel akkor azzal mert abból van egy rakással, de nem azzal az se baj.
köszi előre is.
Helló! A segítségeteket szeretném kérni: Megépitettem ezt tápegységet:Bővebben: Link de nem akar működni. Akárhogy próbálom, az egyenirányított max fesz jön ki. Kivettem az IC-ét akkor is,ha potit kikötöm akkor is. Előre is köszi. :help:
Ha az Ic-t kiveszed a tr1-nek nem szabad kinyitni, nézd
meg jó-e a tr1, vagy jó tetted-e be, esetleg tr2-t is. Ha az ic-t kiveszed, egy ellenállással és egy zenerrel kipróbálhatod, a zener feszültségnak kell a kimeneten megjelenni.
Rendben van,ki próbálom!
Addig is köszi.
Sziasztok!
Új vagyok a fórumon, üdvözlök minden lakót! Digitális elektronikával foglalkozom az időm nagyrészében. (kontrollerekkel és amúgy mindennel ami digitális). Az analóg részéhez a műfajnak nem értek sajnos. Amiért írok: Sajnos meghalt a tápom, kénytelen vagyok építeni egyet. Mindenképpen szükségem van szabályozható feszültségre és áramra is. Ezt néztem ki magamnak. Meg is tudnám csinálni, de szeretném úgy megvalósítani hogy akár számítógépről is tudjam vezérelni. A lényeg az, hogy a fesz és áramszabályzó potikat ki kellene váltani valahogy. Úgy gondoltam, hogy egy DA konverterrel előállítok 0-5V-os feszt, és ezzel lehetne szabályozni egy tranzisztoron keresztül a táp feszültségét és áramát. Viszont én nem tudom megmondani hogy milyen tranyóra meg egyáltalán milyen kapcsolásra is lenne szükségem, és hogy azt hogyan kellene implementálni a linkelt rajzba. Ebben kérném a segítségeteket. Azért szeretném mindenképpen kontrollerrel vezérelni az értékeket, mert így majd tudok mindenfléle táphibát szimulálni az áramköreim számára, és tudnék előállítani négyszögjelet vagy akár szinusz(közeli) jelet is. Csatornánként szeretnék LCD kijelzőt, és szeretném loggolni is a fogyasztási értékeket is. Ha sikerül befejeznem, akkor majd publikálom a kapcsrajzokat és a firmware-t is kontrollerhez. Előre is köszönöm a segítségeteket.
Szia!
Van itt egy konkrét kapcsolás is AVR-el: http://www.linuxfocus.org/English/June2005/article379.shtml Szerintem a létraháló kiváltható egy PWM lábbal.
Szia!
Nem szeretnék PWM vezérlést, mert akkor az már majdnem kapcsolóüzemű táp. Gondot okozhatnak a magasfrekis zavarok, nem szeretném hogy bármi digitális zaj megjelenjen a kimeneten. Mindenképpen a DA konverteres megoldást szeretném használni.
Nem igazán érdemes a DA-val bajlódni... Sokkal egyszerűbb és stabilabb, ha a potikat kiváltod valamelyik "dalllastat" digipottal. Így a kézi funkció is meg a PC- is mehet, a stabilitás pedig olyan, mintha a poti lenne ott.
csipcsapba is van ilyen digipoti biztos van közte ami komálja a pic-et és olcsó
Sziasztok!
szeretnék építeni egy labor tápegységet, kritériumok a következők: szimmetrikus (+, -). Legalább 3A terhelhetőségű legyen, nem baj ha nem csak 30V feszültésgig tudodm változtatni a feszültséget. Ideális lenne olyan 45-50V de nem fogk a földön vergődni, ha csak 30V-ot fog tudni. Egyszerű legen, kevés alkatrésszel, és leginkább olcsó legyen. Ajánljatok valamit erre. köszi. Zoli
Ezt javaslom megépíteni. 0-24V/0-5A terhelhetőség.
Szerk.: Ha +/- os tápot akarsz, akkor természetesen 2 példányban, közösítve.
Szia!
Én pont most lettem kész a labortápommal, 0-45V ig szabályozható és 3A-t bir sztem nagyon jó kis táp, ha nagyon kell van hozzá nyákrajz is csak papiron,ha tényleg megépited akkor beviszem gépre A 3392-k helyett nyugodtan lehet használni bc182-t is, az könnyebben beszerezhető és legalább 12Ft ba kerül
Szia!
pont ezen a kapcsoláson gondolkoztam el jobban, szóval szerintem ez mellett döntök, de kéne egy kis infó róla, mivel van egy dolog ami nem világos nekem a rajz alapján: alulra -0-45V/3A van írva, felülre pedig +0-45V/3A. Ha ez így igaz, akkor hol van a 0 ? a trafó kiképzéséből gondolom, hogy nincs is ilyen, szóval ez a rajz egy egyszerű szimpla táp. Ha szimmetrikusat építenék ebből, akkor viszont ismét lennének kérdéseim: ha jól látom, akkor itt gyakorlatilag a negatív ágat szabályzom, ha szimmetrikusat építenék belőle, akkor a pozitív oldal lesz a 0? A kapcsolást pedig NPN helyett PNP-kel építem meg a másik oldalon? Huu most jól belebonyolódtam, de nem baj, ha tudsz válaszolj légyszi ezekre. És ha be digitalizálnád a rajzot azt megköszönném nagyon. üdv.: Zoli
Szerintetek mennyire lenne használható ez a táp? 5A, 1,2-30V DC Kép: Hivatkozás
U1: LM338K, a többi gondolom világos.
Az LM338 max 50W tud elfűteni.
Ha a bemenő fesz 38V (3V kell a szabályzás miatt) kimenő 35V akkor meglesz a 5A. De ha a bemenő fesz 38V kimenő 2V akkor 1,4A lesz a kivehető áram ha 20C° környezet. A 2V kimenetet, csak akkor tudod 5A terhelni, ha a bemenő fesz, nem éri el a 10V-ot. Egyébként a kapcsolás jó.
szia, természetesen kettőt kell épiteni belőle és ne aggódj nem kell semmit módosítani a rajzon, egyszerüen épits kettőt belőle és kösd össze az 1.táp negativját a 2.táp pozitivjával, ez lesz a föld, a többi adja magát, én ugyanigy használom erősitő élesztéshez, és hidd el tökéletes!!
a 2N3055-et bordára kell tenni mert ha nyuzod akkor melegszenek, de amugy nagyon tutkó kis táp, elsőre müködött mind a kettő, ja és nem érzékeny az alkatrészek értékeinek enyhe változtatására sem! Csak ajánlani tudom. a nyákot pedig amint tudom felteszem! Üdv: Doncso
Ok. kösz az infot és várom a rajzot.
üdv.: Zoli |
Bejelentkezés
Hirdetés |