Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   792 / 1385
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 28, 2012 /
 
Irtam ha sürgős megcsinálom neked még egy percbe se kerül.De szerintem bármelyikünk meg csinálja neked .Ja én kihagynám a bmp ét , és minden amit akarsz rajta lesz , és mérethelyesen.
(#) kaqkk hozzászólása Jún 28, 2012 /
 
Köszönöm mindenkinek, megnézem ,kipróbálom az összes
megoldást .
(#) neoone válasza pluto hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
Szia!

Ha nem túl nagy kérés, akkor légyszives írd már le az Adobe Illustratorral való konvertálás menetét - úgy szájbarágósan. Mert mer egy ideje már kínlódom vele de sehogy sem akar sikerülni.
Előre is köszi!
(#) pluto válasza neoone hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
Szia!

Megpróbálom érthetően összefoglalni, de előre szólok, hogy az Illustrator használata nem a szakterületem. Azt írom le, ahogy én csinálom. Tehát elképzelhető, hogy megy egyszerűbben is. (Talán egy grafikust kéne megkérdezni.) Egy példán keresztül mutatom be, képekkel illusztrálva. Ez egy nem túl régen készített kétoldalas nyák TOP oldala, tehát tükrözve PS vagy PDF-be (ez mindegy, amelyik a szimpatikusabb) nyomtatjuk az Eagel-ből.

1. Megnyitjuk a fájlt -> kép1
2. Kiválasztjuk a "Group Selections Tool"-t -> kép2
3. Kijelöljük azt a területet, amit invertálni szeretnénk -> kép3
4. A felső menüsorból EDIT -> EDIT COLORS -> INVERT COLORS. Ezután invertálva, de még kijelölve megjelenik az ábra. Majd kattints valami üres területre, hogy megszüntesse a kijelölést. Ezt kell kapnod -> kép4.
5. Kiválasztod a "Rectangle Tool"-t -> kép5

folyt. köv.
(#) gulasoft válasza pluto hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
khm. Azért ez sokkal macerásabb mint inverz ps-t csinálni eagle-ből majd a ps2pdf oldalon átengedni.
(#) pluto válasza neoone hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
Második rész.

6. Rajzolsz egy négyzetet egy üres helyre. Semmi esetre se lógjon belel a már invertált ábrába. -> kép6.
7. Újfent Edit -> Edit Colors -> Invert Colors. Pont úgy mint azt imént tetted. -> kép7
8. Jobb klikk bele a feketébe és a lenyíló menüben Arrange -> Send to Back. Ez fontos, mivel így a rajzolatunk mögé teszi a fekete négyzetet, ami majd a hátteret alkotja.
9. Most újra a Group Selections Tool-al kijelölöd a fekete négyzetet, ha véletlenül nem lenne kijelölve, majd mellette a Selections Tool-ra kattintasz. Ezt kell látnod -> kép8.
10. Ezután a cursorral rámész a kerületén elhelyezkedő kis négyzetek valamelyikére és "ráhúzod" az ábrára. Ez itt egy közbenső állapot -> kép9
11. A szélek beállítása után kész is van és így néz ki. -> kép10.

A vízszintes vonalak ne zavarjanak, a nyomtatásban nem láthatóak. Tudom, hogy elsőre egy kicsit bonyolultnak tűnik, de a harmadik negyedik után max 20 másodperc. Tényleg!. Menteni ne felejts el. A legjobb persze, ha rögtön az Illusztrator-ban nyomtatsz. Mentheted PS-be és PDF-be is. Remélem érthető volt, ha nem kérdezz bátran. Talán tudok rá válaszolni.

Üdv, Pluto
(#) pluto válasza pluto hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
Utóirat, ha már ez a nyákkészítés topik.

Két kép az így készült panelról. Az első közeli a maratás utáni állapot. A két IC elfér a kisujjam ujjbegyén. Csak az arányok miatt. A furatok a drill_aid.ulp segítségével készültek, átmérő 0,3 mm. Én csak így tudok többé kevésbé pontosan fúrni. Egyébként dry-fóliával készült. A másodiknál már rajta van a lötstop. A fehér valamik fénytörés, a félkör alakú valami az a kamera objektívja.
Nem szeretnék vitát gerjeszteni a különböző eljárások művelői között, de azért van difi szerintem. Gulasoft kolléga nem véletlenül "papol" már ezer éve a dry-fólia mellett.
(#) gulasoft válasza pluto hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
A lötstop festék vagy fólia? Nagyon igényes a cucc.
(#) pluto válasza gulasoft hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
Fólia az Octamex-től.
(#) neoone válasza pluto hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
Nagyon köszönöm, sikerült megcsinálni!
(#) pluto válasza neoone hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
Örülök, hogy segíthettem.
(#) gulasoft válasza pluto hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
Akkor mitől csíkos a széle? Persze ettől még nagyon szép nyák. Én is csináltam ilyet, de macerás az illesztés.
(#) kameleon2 válasza pluto hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
Sziasztok! Ez a kép volt eddig a legmeggyőzőbb számomra..... Már csak fólia kell, meg egy olyan - részletekbe is menő leírás, amiből pont ilyen minőséget tudok én kihozni..... Megérne egy cikket már........ (hacsak nincs ilyen). Én is szeretnék ilyet!!! - ráadásul már megvan a CNC-m is a furatokhoz, felszerelkeztem már komplett készletekkel 0.3-tól 1,2-ig.... Mostanság a géppel készítettem ami gyorsan kellett gravírtűvel - de az kicsit lassabb egy ilyen kis megmunkálómotorral ami nekem van...
(#) gulasoft válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
Ott van a videók között
Bővebben: Link
(#) kameleon2 válasza gulasoft hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
Köszönöm
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
Kipróbáltam a "módszert" egyszerű , nagyszerű . Még egyszer köszönöm a segítséget
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
Akkor hajrá mindig jól jön egy segitség.
(#) gulasoft válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
Igazán nincs mit, mondtam, hogy ez a leggyorsabb. Én is így csinálom. Annyira hatékony vagyok, hogy néha Én is elcsodálkozom magamon
(#) sastas01 hozzászólása Jún 30, 2012 /
 
Sziasztok!

Egy elkészült áramkört, hogyan lehetne a legegyszerűbben vízhatlanná tenni?
Gondolkoztam az átlátszó "sziloplaszt"-on viszont ez ha jól tudom savas, és szétmarja az áramkört.
Másik ami eszembe jutott az a ragasztópisztolyos "melegragasztó". Illetve ha akrilán lakkal bevonnám az megoldás?
Nem lenne szélsőséges időjárásnak kitéve,viszont minimális víz kerülhet bele.
(#) eyess válasza sastas01 hozzászólására (») Jún 30, 2012 /
 
Attól függ , hogy a későbbi javítás mennyire érdekes.Mert ha számít , akkor nehéz lesz a dolog , ha nem számít , akkor műgyanta.
(#) _vl_ válasza sastas01 hozzászólására (») Jún 30, 2012 /
 
Tömszelencés normális minőségű doboz. IP67-est keressél. Kb. minden villanyszerelő boltban kapható.
(#) pjg válasza sastas01 hozzászólására (») Jún 30, 2012 /
 
3 réteg Akrillán 20kV-ot szigetel.
(#) jani1987 hozzászólása Jún 30, 2012 /
 
Mennyibe kerül mostanság egy lap műnyomó papír?
(#) aramos válasza pluto hozzászólására (») Jún 30, 2012 /
 
Szia!
Ha már a GIMP-ről van szó, én is kérdeznék valamit: nem tudok vele megnyitni PS-t, vagy PDF-et, mert nem találja a GhostScriptet, ami egyébként fent van, és másik programmal működik is (GSview). Hol tudom beállítani, hogy merre keresse? Megnyitáskor dob egy üzenetet, hogy használjam a GS_PROG változót az útvonal beállításához, de ezt nem találom.
Üdv.: aramos
(#) pluto válasza aramos hozzászólására (») Jún 30, 2012 /
 
Szia!

Ez most Win7-s, de ha XP-t használsz az sem nagyon más. A lényeg ugyan az.

1. Vezérlőpult -> Rendszer
2. Speciális rendszerbeállítások
3. "Rendszer Tulajdonságai" ablak, "Speciális" fül. Alul Környezeti változók. -> Kép1
4. Itt eldöntheted, hogy csak a Te felhasználó fiókodból legyen elérhető vagy mindenhonnan. Ha még nincs meghatározva a változó, akkor létre hozod és beírod amit kell. -> Kép2
5. Nálam így néz ki. -> kép3

Remélem világos voltam.

Üdv, Pluto
(#) aramos válasza pluto hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Szia!
Kösz a részletes útmutatást, működik!
Pontosabban PS-t megnyit, de PDF-et nem. Ezt üzeni: "nem nyitható meg olvasásra: No such file or directory" nem tudom mit nem csinálok jól.
Üdv.: aramos
(#) eyess válasza aramos hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Olvasgattam amit írtál , azt veszem ki belőle , de nem biztos ha nem így van , akkor korrigáld .Szóval konvertálás ide konvertálás oda te PDF fájlt akarsz megnyitni , és szerkeszteni ?
(#) aramos válasza eyess hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Igen, pontosabban sok mindent nem akarok szerkeszteni benne, csak adott esetben inverzben kinyomtatni, de nem nyitja meg, pedig az általa ismert formátumok listájában ott van a PDF.
Üdv.: aramos
(#) eyess válasza aramos hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Photoshop , de ezt hosszú lenne elmagyarázni maszkolás, és sok minden más amit tud ez a dolog stb szóval nem is olyan egyszerű. Nekem is ami bonyolultabb egyik ismerős csinálja, de ő már réges régen ebben dolgozik.Talán egy kis szemléltetőt tennék fel.

minta.pdf
    
(#) pluto válasza aramos hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Szia!

Ha csak invers nyomtatásra kell, akkor csináld PS-n keresztül. Itt nincs jelentősége a PDF-nek. Egy dologra kell csak ügyelned. Mégpedig amilyen felbontásban olvasod be a PS-t - mondjuk 600 vagy 1200 DPI, a nyomtatáskor is PONTOSAN ugyan az legyen. Ha nyomtatáskor mást mutat a GIMP, vagy átírod, vagy ha nem hagyja akkor leveszel a szegélyekből és máris működni fog.

Üdv, Pluto
Következő: »»   792 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem