Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   103 / 163
(#) punkkazy válasza hlasznizoli hozzászólására (») Aug 3, 2012 /
 
Üdv!
Nekem előfordult már, hogy gerjedt az erősítő MHz-es tartományban, legalább is a szkópon egy ilyen jel volt látható a kimeneten műterheléssel, üresjáratban is, ez melegedést is okozott. Egy Zobel-tag megoldotta a gerjedési problémát.
(#) hlasznizoli válasza reloop hozzászólására (») Aug 3, 2012 /
 
Köszi! Ez az a terv. Átnéztem, jónak kell lennie. A dióda rögzítési terve nem ezekhez a fetekhez készült. Ezen sajna nincs szabad fémfelület. Nagyon hülye ötlet volt? A láb nem melegszik át? Hallottam szólni ezt a kapcsolást, ott simán a nyákba volt ültetve, és semmi gond sem volt vele...
(#) hlasznizoli válasza punkkazy hozzászólására (») Aug 3, 2012 /
 
Bele van építve a Zobel tag, a hangszórócsatik nyákjába. Sajna nem úszom meg ennyivel
(#) hlasznizoli válasza reloop hozzászólására (») Aug 3, 2012 /
 
És a rajz, a 60V-os verzió készült el.
(#) reloop válasza hlasznizoli hozzászólására (») Aug 3, 2012 /
 
Most már képben vagyok
A borda kell is melegedjen, mert ez nem B hanem AB osztályú erősítő, méghozzá tekintélyes (100mA) nyugalmi árammal. Tehát helyből 10W-ot disszipál egy csatorna.
A tranzisztoros ágon vezérlés nélkül 3-4mA folyhat, nem árt ellenőrizni a 820 ohm-mal jelölt ellenállások értékhelyességét.
(#) hlasznizoli válasza reloop hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Igazán köszönöm! Akkor, ha megmérem az ellenállásokat, és minden rendben, akkor a nyugalmi áramot ugye ellenőrizhetem úgy, h 820ohm * 4mA = 3,3V, tehát ha az ellenállásokon 3,3V esik, akk elvileg minden tuti...
De mitől lehet meleg az IC?
(#) reloop válasza hlasznizoli hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
A 820 ohm ellenálláson akkor is 3V körül esik, ha mondjuk kisebb az értéke (pl. 470 ohm) csak nagyobb áram kell hozzá. Innen eredhet nem kívánt melegedés.
Ha már méregetsz, IC 6. láb és OUT közötti 22k se legyen kisebb, mert arra is dolgozik az IC.
(#) Davidd hozzászólása Aug 4, 2012 /
 
Üdv! Van két vf2-kdmod 270w. Mind a két panelemmel ugyanaz a probléma, a probléma az,hogy a feteknél lévő 220 ohmos ellenállásokat elégeti. Azt megfutnak a fetek és dobhatom ki őket. Mi lehet a probléma?
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Üdv! A 220 ohm a FET gate lábára megy. Ott az áramfolyás szinte elhanyagolható. Valami építési hiba lesz, például a NYÁK tükörképét készítetted el.
(#) mrex válasza reloop hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Akkor az ic-k sem működnének!
A nyákot én csináltam.
Az a nyák lett elkészítve amit ehhez a verzióhoz pdf-ben készített valaki.

Mos nem tudom visszaidézni ki, de változtatás nélkül.
Talán Alkotó? de ez nem biztos.
(#) reloop válasza mrex hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Szia! Csak vaktában tippeltem, valami hasonlóan nagy varázslat kell a 220 ohm elégetéséhez
(#) Anden válasza mrex hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Szia!
Én is megépítettem az Alkotó féle verziót, és hibátlanul indult, minden gond nélkül hajtottam hónapokig!Több tíz példányról tudok, ami gond nélkül megy!!Valamit nagyon elnézhettél!!
Talán egyszerűbb lenne a dolgunk, ha feltennél egy képet a paneledről, mert így látatlanban nem nagyon fog tudni segíteni neked senki!!
Üdv!: Anden
(#) hlasznizoli válasza reloop hozzászólására (») Aug 5, 2012 /
 
Szia! Kimértem a kütyüt. A 820 ohm-ok 5%-osak, feszegetik ugyan a határokat, de mind belefér. A 22k is pontos. Az IC tápja is pont +/- 12V. A nyugalmi áramot megmértem a + tápokon. Egy-két perc után 93mA-re mindkét végfok beáll. Az MPSA42-esek melegebbek mint a - tápon lévő MPSA92-esek. Mindkét végfokon ugyanez a helyzet. Érdemes foglalkozni a melegedéssel, vagy használhatom?
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Aug 5, 2012 /
 
Űdv!Az lehetetlen, hogy rosz a panel. Mert ha az lenne, az erősitő nem szolalt volna meg. Müködik , de mindig kiég az az ellenállás és viszi magaval a feteket.
(#) reloop válasza hlasznizoli hozzászólására (») Aug 5, 2012 /
 
A tranzisztorok melegedését normálisnak tartom, már vezérlés nélkül 150mW-ot alakítanak hővé. Az eltérés származhat a P és az N csatornás FET-ek különbözőségéből. Az IC melegedésére nem találok magyarázatot.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Aug 5, 2012 /
 
Egy gate levezető ellenálláson nem termelődhet hő, kivéve magas frekvenciás gerjedést, vagy hibás megépítést.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Aug 5, 2012 /
 
Hát nemtudom,én akor a gerjedésre tippelek, mert a panel vasalásos alapon készült mrex forumtárs készítette és mondom szépen megy egy darabig ,aztán már csak azt lehet látni világit az ellenállás. Szkópom pedig nincs.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Aug 5, 2012 /
 
Próbálj meg a kimenetre zobel tagot kötni.
(#) hlasznizoli válasza reloop hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget! Így is sokat segítettél!
(#) gorzoll hozzászólása Aug 7, 2012 /
 
Üdvözlet fiúk
Volna egy nagy kérdésem nem e lehetne az 1n4148 dióda vagy a 820 ohm hejett thermistort használni??
Mondjuk a fet alá a hűtőfelületbe besüllyeszteni!
(#) Ge Lee válasza gorzoll hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
Nem. De erre a problémára találta ki KD a TL431-es + tranyós megoldást. Egyébként a TO220-as tokra gyönyörűen rá lehet ragasztani a 4148-at úgy, hogy a rögzíthetősége sem szenved csorbát. A helyére kell tenni a szigetelőgyűrűt és azzal együtt ragasztani.
(#) gorzoll válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
Pont ez az nem szeretném ragasztani!
És én a régi vf2 ről beszélek!
De mi történne ? ha mondjuk a 820 ohm hejett 1k thermistort használnék !
(#) Ge Lee válasza gorzoll hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
Azokkal az a baj, hogy jóval többet változik az értéke a hőmérséklet változás hatására, mint a félvezetőnek. Vagy nem nyitna ki rendesen a FET, vagy elfüstölne.
(#) hlasznizoli hozzászólása Aug 7, 2012 /
 
Halló, Mesterek!
Segítséget szeretnék kérni! Megépítettem a VF2 60V-os verzióját. Elvileg minden tökéletes, csúcsszuper a hangminőség, nyugalmi áram 93mA, és stabil. Igen ám, de minden iszonyat meleg. A műveleti erősítőt, a tranyókat nem állja el a kezem már pár perc üzem után sem, nyitott burkolattal. A 2db 4,7 kohm 2W ellenállásról nem is beszélve, egy pillanatra sem érinthetők. Hibát nem találok, szkóppal ellenőrizve gerjedés sincs. Ennél a végfoknál ez normális? Nem merem rátenni a ládáimat. Rem van vkinek ötlete.
Köszönöm, Zoli.
(#) reloop válasza gorzoll hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
Szia! Olyan tagot állíts össze ellenállás és NTC sorba kapcsolásával, melynek 25°C-on ~1,1k, 125°C-on ~900 ohm az értéke. Például 820-910 ohm sorba 220R NTC-vel. A FET ábráját nézd.
A számításom 3mA nyugalmi vezérlő áramon alapszik.
(#) danodano válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Üdv!

Elkészítettem az általad korábban javasolt kapcsolást Bővebben: Link
Elsőre indult, nyugalmit beállítottam 80mA-ra. Szól is szépen, annyi gondom van csak vele, hogy -500mV körüli egyenfesz van mindkét oldal kimenetén. Lehet ezzel valamit csinálni?
(#) reloop válasza danodano hozzászólására (») Aug 8, 2012 / 1
 
Üdv! Csökkentsd az IC (+) bemenetére csatlakozó 51k ellenállás értékét.
(#) Ge Lee válasza hlasznizoli hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Ha az IC + ellenállásra is dolgozik, akkor természetes hogy meleg. Az IC ill. a végfok kimenete közti ellenállást nem szoktam belerakni. A tranyók melegedése is normális.
(#) Directors válasza Directors hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Üdv!

Készen lettem. A BD139 és BD140 helyett amely a nyákon található azok helyett bd241/242 párt használtam.
Benne van természetesen a +1-1 FET mind a két oldat.
A nyugalmi áramot állítottam. Egy-egy 10 ohmos ellenállást tettem a +- tápágba. Azon mértem a feszültséget. 200mV és 490mV között tudom állítani. Az nem kevés?
(#) (Felhasználó 46585) válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Arra az ellenállásra KD azt írta, hogy ha azt nem teszi be, akkor sokkal rosszabb a hangja... de ezen kívül semmi hátrányt nem tapasztalt. Szerintem, ha lehetőséged van rá, próbáld ki. ( szimulátorban sem láttam semmi hatást )
Következő: »»   103 / 163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem