Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   209 / 274
(#) Flashhun válasza pixels hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Jah mondjuk igazságot írt, gondolkoztam trafó visszatekerésen én is Köszi a segítséget
(#) pixels válasza Flashhun hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Amúgy még mindig nem árultad el, hogy TDA2030 vagy TDA2030A az IC, ami benne van most a kapcsolásban. A TDA2030A-nak simán lehet adni 36-40V-t is. Nézd meg hogy pontosan milyen az IC-d, és akkor nyúlj a trafódhoz, ha tényleg szükséges.
(#) Flashhun válasza pixels hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Már kicseréltem TDA2050-re (ennyi van ráirva), Szép hangja van. Ezzel az áramkörrel nem hajtja ki, viszont így kap 25,50V-ot és nem torzít
(#) gabesz.mi074 válasza vipera1997 hozzászólására (») Aug 5, 2012 /
 
A kétszer 15w al semmi gond , meg találod itt is a kapcsolásoknál . 100Wot ki hozni belőle híd kapcsolással lehet és tranzisztoros rá segítéssel. Én meg csináltam a barkácsolás kedvéért, de ettől job a TDA 7294 Ilyen teljesítményre. Elég drága meg oldani 2030al 2icvel és négy tranzisztorral, hogy ki hozz belőle 100watot
(#) vipera1997 válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
Akkor is ilyen rendelés van de csak elég 60-80W-ig.
(#) Flashhun hozzászólása Aug 8, 2012 /
 
Sziasztok!

A Projectem lassan a végéhez ér, de akadt 1 olyan problémám, hogy a Hangerőszabályzó csak MAX-on ad tiszta hangot, Kb olyan 85%-tól lefele, betompul a hang egyik pillanatról a másikra. 1K vagy 10K Sztereopotit használok. Máshol működött ez a megoldás. A bemenetre van kötve a poti.
(#) gabesz.mi074 válasza vipera1997 hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
TDA2050hidalva? Az tud 60wot . Árban nem sokkal drágáb mint a 2030. Fele gond sincs az építésével.
(#) Laslie válasza reloop hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Szia!
Elkészültem a végfok panelekkel. Kipróbálva még nem voltak. A kipróbáláshoz közvetlenül ráköthetem a pc hangkártya kimenetre? Vagy még közbe kell iktatnom pl. egy 47 kOhm-os potit?
A panelra ráraktam egy biztosíték aljzatot, így csak a trafó vezetékeit kell bekötnöm a sorkapocsba. A kérdésem az lenne, hogy a be illetve kimenetnek mi a jobb megoldás? Sorkapocs (pont akkora hely van, hogy oda fér 1-1 db), tüske, vagy direktbe forrasztás?
Üdv
Laslie

P8090477.JPG
    
(#) mindenes válasza Laslie hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
A potit nem árt betenni a bemenet elé , a gyakorlat azt mutatja hogy általában szükség van rá. A kimenetre a sorkapocs a jobbik megoldás.
(#) reloop válasza Laslie hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
A potit célszerű alkalmazni, és letekert állásban kezdeni az erősítő élesztését.
A be és kimenetek számára a legbiztosabb a forrasztás, legkényelmesebb a tüskés csatlakozó. A NYÁK-csoki a középmezőnyt képviseli
Ha közvetlen trafóról indítod az erősítőt, akkor a biztosíték helyére tegyél ideiglenesen egy 10-100 ohm közötti értékű ellenállást, akkor nagy vész nem lehet.
A vezetékek rákötése után szereld fel a hűtőbordát, hogy a mozgatástól az IC lábai le ne törjenek.
(#) Laslie válasza reloop hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Köszönöm.
A potit mindenképp alkalmazni fogom az élesztés idejére. A végleges változatban egy LM1036+NE5532 hangszínszabályzót teszek a végfok elé.
A 10-100 Ohm mi célt szolgál? Még nem hallottam ilyenről, hogy a biztosíték helyett ellenállást alkalmazzon az ember. Hány W-osnak kell lennie az ellenállásnak?
(#) reloop válasza Laslie hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Zárlat, gerjedés esetén ez az ellenállás korlátozza az áramot, hiba esetén nem megy tönkre az IC. A rajta eső pár volt mellett marad annyi tápfeszültség, hogy halkan meg tudod az erősítőt hallgatni. Ha beindul a normális működés, máris cserélheted biztosítékra.
A bővítési szándékodat értem, de nem biztos, hogy szükséged lesz rá. Hangkártyáról, lejátszóról, mobiltelefonról az erősítő tejesen kivezérelhető, előerősítést tapasztalatom szerint nem igényel. A hangszínszabályzó épp annyit ront, mint javít a hangélményen. Először hallgasd meg a végfokot, utána dönts arról érdemes-e valamit eléje kötni.
Szerk.: az ellenállás terhelhetősége csaknem közömbös. Tegyél be 10 ohm 0,6W-osat ha van választék. Ezen 0,5-1V feszültségesés megnyugtató eredmény.
(#) Laslie válasza reloop hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Értem, köszi. Van itthon jó néhány ellenállásom, még talán 10 Ohm-os is.
Először mindenképp meghallgatom. Aztán, majd kiderül, hogy kell-e elé az a hangszínszabályozó.
(#) Laslie válasza reloop hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Még egy kérdés. Mekkora hűtőbordát érdemes rátenni? Tudom függ a hangerőtől is, de nem lesz csúcson hajtva.
Van itthon 2 db 117 mm x 48 mm -es alapterületű, 11 db 25 mm-es bordával ellátott hűtőm. Ez elég lehet hozzá?
(#) reloop válasza Laslie hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Jó lesz az a borda. Enyém is hasonló.
(#) Laslie válasza reloop hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Köszönöm. Ma már nem, de holnap ki fogom próbálni.
(#) Laslie válasza Laslie hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Kipróbáltam. Tényleg szépen szól. És nem volt ki és bekapcsoláskor koppanás sem.
Mobil telefonról hajtottam meg, és így kevésnek tűnt a basszus, bár lehet azért mert nem hangfallal próbáltam, hanem csak egy hangszóróval (ez később kap majd dobozt). Azért azt a hangszínszabályzót megépítem, és úgy is kipróbálom.
(#) teddysnow válasza Flashhun hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Szia

Vagy gyengébb minőségű a potméter vagy az erősítő bemeneti ellenállására hatással van (és egyben a frekimenetére is az lesz) a poti. Van aki a poti helyett sok állású forgókapcsolót használ sima ellenállásosztókkal. Meg lehet próbálni még treble bleed kondit rakni a potira ha nagyon zavar.
(#) reloop válasza Laslie hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Érdemes meghallgatni az alapzaját jelforrás nélkül Kíváncsi vagyok a tapasztalatodra.
(#) Laslie válasza reloop hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Hallgattam. Gyakorlatilag 0. Semmi zúgás nem volt hallható.
(#) reloop válasza Laslie hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Ennek igazán örülök, mert ez volt a fejlesztés fő célja.
(#) vipera1997 hozzászólása Aug 10, 2012 /
 
Hello!Csináltam egy erősítőt TDA2030a -val elfelejtettem tükrözni és így az ic a nyák másik oldalára került.De működik megvagyok vele elégedve már csak a hálózatra kel rátenni.Ez alapján:
http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/22/22a98d0a6a601b6378a82...f6.jpg
(#) reloop válasza vipera1997 hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Itt van vasalóban. Szebb lenne.
Azért örülök, hogy nálad is bevált
(#) vipera1997 válasza reloop hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Nem találok lézernyomtatót ahol kinyomtatnák
(#) kuka88 hozzászólása Aug 11, 2012 /
 
Sziasztok,
Tanulásképp szeretnék építeni egty erősítőt, A trafóm 2*23voltos. A hangszóró 4ohmos és 100 wattos sub.
Lehetséges ezzel az IC-vel építeni erősítőt hozzá? Persze nem fontos teljesen meghajtani.
Köszönöm
(#) mindenes válasza kuka88 hozzászólására (») Aug 11, 2012 /
 
A tda hoz sok lessz az a tápfesz, egyenirányitva pufferelve sacc.kb. 30v környékére számíthatsz. Ez viszont már sok ezeknek az icknek. Ehhez a táphoz inkább egy jó kis tranyós végfok illik, pl ez .
Üdv.
(#) teddysnow válasza kuka88 hozzászólására (») Aug 11, 2012 /
 
Szia

Tanulásképp a 2x23 voltos trafó egyik ága elég a TDA2030-hoz. Nem lesz kihasználva teljesen a trafó, kísérletezni jó az.
(#) vipera1997 hozzászólása Aug 12, 2012 /
 
http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/22/22a98d0a6a601b6378a82...f6.jpg
ennek mekkora tápfeszültséget lehet adni max?Hány W lehet?Köszönöm
(#) reloop válasza vipera1997 hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Szia! A TDA2050 adatlapján megtalálod a részleteket. A maximális tápfeszültség 50V. 20-30W vehető ki belőle.
(#) gaboca323f hozzászólása Aug 12, 2012 /
 
Üdv!

Kaptam egy gyári 2.1 számítógéphangfal panelt, speedlink gravity 2.1 van ráírva, sajnos csak a hátlapot kaptam meg, próbálnám életre kelteni, 2030 van benne 3db, de a potikat nem kaptam meg hozzá. Valószínű a hangerőt és a mély hangerejét lehetett szabályozni. Egy 3 és egy 6 lábú kivezetés van rajta.
A kérdésem az lenne, hogy milyen értékű potit javasoltok bele? Itthon nincs szinte semmilyen, és potyára nem akarok venni.

Előre is köszönöm!
Következő: »»   209 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem