Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fejhallgató erősítő
Lapozás: OK   37 / 145
(#) braner válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
(AC) állásban a táp 25-öt mutat mindkét tápra.A 100R-os ellenállás pozitiv tápban 11,68V a másik felén 10,9V.A negatív tápban -11,68 a másik felén -11V.
(#) reloop válasza braner hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Az AC gondolom mV. Ezt a műveleti erősítő el tudja nyomni. A 6,8mA szimmetrikus tápáram felvétel teljesen rendben van.
Nézegetem a fotót amit feltettél, a poti háza GND-re van kötve? A búgás erőssége milyen összefüggésben van a poti állásával?
(#) braner válasza reloop hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Szerintem az AC nem mV hanem V.A búgás úgy hangosodik ahogy tekerem fel a potit.A poti házát rákötöttem a testre.
(#) reloop válasza braner hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Letekert potinál csendes? A végén kiderül, hogy külső, vagy dobozolási földhurkod van?
A tápfeszültségben 100mV feletti AC komponens szokott problémát okozni.
(#) braner válasza reloop hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Letekert potinál csendes.Doboz nélkül is ugyan ez a hibajelenség.A dobozt aluminiumból hajtottam.Ha bekapcsolom az erősítőt akkor koppan egy baromi nagyot.Kikapcsolásnál is.Szerintem koppanásnak nem kellene lennie.Vagy rosszúl gondolom???
(#) reloop válasza braner hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Talán azért koppan mert a bemeneti csatolónak 40mV-ra kell töltődni. Ez a része teljesen rejtélyes előttem, TL072-vel pedig a lehetetlen határát súrolja. Vedd ki a dobozból, hogy a kimenet és a poti ház GND különváljon, a poti házat helyben testeld. Ettől a búgásnak meg kéne szűnnie.
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
A poti 10k-s? Nem nagyobb véletlenül?
(#) braner válasza reloop hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
A poti 10K.Megmértem újra.Nincs dobozban.Igen ez rejtély.Az a 40mV az igazi rejtély.A táp elvileg jó.Alig van benne alkatrész.Amikor légszerelve összeforrasztottam akkor ugyanez volt az eredmény.Most az NE5532-es ic van benne.
(#) braner válasza reloop hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
A poti házat a poti test lábához forrasztottam.
(#) braner válasza reloop hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Milyen vastagnak kellene lenni a jelvezetékeknek és a táp résznél a fóliának?És a testnek?
(#) reloop válasza braner hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Azokat a vezető-sávokat jól csináltad (0,5-0,6mm). A poti 10k lezáró ellenállása terhel rajtuk annyit, hogy nem volna szabad zajt szedniük. Zárj rövidre az RCA-nál, mi történik? Kényszermegoldás lehet az árnyékolt vezeték.
(#) braner válasza reloop hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
A rövidre zárást úgy érted, hogy az RCA testet és a melegpontját összekötni?Mind a három mehet egybe?Csak mérni tudok ma.Elvileg milyen értéknek kellene lennie, és hol?
(#) reloop válasza braner hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Akár egy pontba is kötheted a két jel-bemenetet és a testet. Ebből kiderül a fóliasávok mennyi búgást szednek össze a trafótól. Mivel párhuzamosan futnak kioltásnak kéne létrejönni, de mit lehessen tudni. Egy próbát megér.
Ha letekert potinál csend van akkor az erősítő tejesen rendben. A potenciométertől a jelforrásig kell keresni a zaj eredetét.
(#) braner válasza reloop hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Összekötöttem a 3 pontot egybe.Megmértem az ic(NE5532) bemeneteit.Még mindig 42mV volt mindenhol.Átcseréltem az ic-t MC4558CN-re és a 2-es lábon 17,1mV, 3-as lábon 13,5mV, 5-ös lábon 13,6mV, 6-os lábon 16,7mV van.Ez jobb mint a 40-43mV a másik ic-vel.Sajnos fejhallgatóval csak majd holnap tudom kipróbálni.Ez jelent valamit?
(#) reloop válasza braner hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Mindkét IC adatlapja tipikus bemenő áramnak 150nA-t jelöl. Belefér a szórásba a 220k-n eső 10 és a 40mV-is. A TL072-t nem értem, az jfet bemenetű.
(#) braner válasza reloop hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Ezt kifelejtettem.Az 1-es lábon és 7-es lábon is 506mV van.
(#) reloop válasza braner hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Zárlat a 10µF kondinál? De egyszerre mindkettőn? Valamennyi hiba bele van gyártva, mert a bemeneti lezáró és a visszacsatoló ellenállások eltérő értékűek. Ez csak 10mV nagyságrend.
A 10k ellenállásokon nem eshet feszültség, érdemes ellenőrizni.
(#) braner válasza reloop hozzászólására (») Szept 22, 2012 /
 
Kiforrasztottam a kondikat és az ellenállásokat is.Újakat raktam be helyettük.Akkor is 40mV-okat mértem az ic lábain.Délután fülessel is megpróbálom.
(#) reloop válasza braner hozzászólására (») Szept 22, 2012 /
 
A 40mV-tal nincs semmi gond. 180nA a bemenő áram, ha elosztom 220k-val. A kimeneten lévő fél volt aggaszt.
A forrasztási oldal elég tiszta, nem lehet átvezetés?
(#) braner válasza reloop hozzászólására (») Szept 22, 2012 /
 
Nincs átvezetés sehol.Millioszor kimértem és meg is kapartam a biztonság kedvéért.Meg légszerelve is ugyan ez az erdmény.
(#) braner válasza reloop hozzászólására (») Szept 22, 2012 /
 
Lehet, hogy kivitelezési probléma.Csak nem jövünk rá, hogy hol kellene variálni a nyákon.
(#) reloop válasza braner hozzászólására (») Szept 22, 2012 /
 
A NYÁK jó. Mérd meg mennyi feszültség esik a visszacsatolás 10k és 100k ellenállásán.
(#) Epf hozzászólása Szept 23, 2012 /
 
Nálam is volt búgás, ami folyamatos üzemben kb. 30 perc alatt megszünt(nagyon lecsökkent). A polarizált 10u -os elkót fóliára cseréltem, azóta csendes.
(#) misi89 hozzászólása Szept 24, 2012 /
 
sziasztok. Erről mi a véleményetek? Megérné megépíteni? 24v-ról meg és IRF510 vagy IRF6xx tranzisztorokkal megy. vagy van ennek egy 12v-os testvére is. csövem van hozzá: 12ax7

Vagy ez szebben szól? http://www.circuit-finder.com/files/753/studio-series-stereo-headph...ig.jpg

Zenehallgatásra kellene valamint studiózásra. Kicsit vájtfülűnek érzem magam és szeretnék egy nagyon igényes és gyönyörű erősítőt építeni. Persze fejhallgató erősítőt. Sajnos eddig nem sikerült annyira szép hangú dolgokkal találkoznom, és értelemszerűen nem fogom megvenni a boltban készen, mert túl drágák, valamint nem fejleszthetőek olyan könnyen mint az általam építendő.

Esetleg tudtok ajánlani egy olyan fejhallgató erősítőt ami gyönyörűen szól? Telt, de nem tesz hozzá semmit és nem vesz el semmit a hangból, hanem azt adja amit lejátszok?
(#) braner válasza Epf hozzászólására (») Szept 24, 2012 /
 
Nem kaptam fólia kondit.Bipoláris is jó?Vagy ha összeforrasztok 2db 22µF-at.A plusz lábukat és a 2 negatív láb szabadon marad.Elvileg akkor feleződik és bipoláris lesz belőle.
(#) misi89 válasza misi89 hozzászólására (») Szept 24, 2012 /
 
Például ez szerintem ugyan az mint az elsőnek említett. ez milyen lehet? link
(#) braner válasza reloop hozzászólására (») Szept 24, 2012 /
 
Bocs de eddig nem tudtam foglalkozni vele.Megmértem és beírtam a kapcsolási rajzba.
(#) Epf hozzászólása Szept 24, 2012 /
 
Nem tudom hogy jó e a bipoláris. Csak gyanús volt a lassan csökkenő brumm. Ahol Reloop rajzán 33,6 mV van kb. - 1-2 mV ot tudtam mérni ha jól emlékszem. Csak próbaképpen tettem be fólia kondit, mivel nem tudtam hogy egy polarizált elkó hogyan viselkedik bizonytalan feszültségre.
Most mértem, jelenleg 33,8 mV a fesz. a 10 k-s ellenállásnál.
Nekem nem tetszett a Canamp hangja (színezett, elvesztek a részlek) és barkácsoltam egy másik erősítőt, amit most is hallgatok. 1 db IC 2 db tranyó, 8 db ellenállás, 2 db 470 nF smd kondi, 10 k sztereo poti, szabályozatlan táp. Szerintem sokkal jobban szól
Szó szerint deszkamodell.
(#) braner válasza Epf hozzászólására (») Szept 24, 2012 /
 
Egy kapcsolási rajzot tudnál feltenni róla?Vagy küldeni?Csak kiváncsiságból.Akkor a fesz majdnem annyi ennél az erősítődnél mint most nálam.Ez nem búg ha tekered fel a hangerőt és nincs semmi a bemenetén?
(#) Epf hozzászólása Szept 24, 2012 /
 
Mindjárt kipróbálom.
Következő: »»   37 / 145
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem