Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WPB égetőszoftver fejlesztése/tesztelése
Lapozás: OK   19 / 22
(#) zaza99 válasza watt hozzászólására (») Okt 14, 2012 /
 
Ugyanúgy hibázik mindíg máshol és más mennyiségben. 26-os sebességgel se jó pedíg a régi gépen 6-os sebességgel ment.
(#) watt válasza zaza99 hozzászólására (») Okt 14, 2012 /
 
Sajnos van olyan LPT port, ahol az ACK miatt nem működik a visszaolvasás. Többszöri visszaolvasáskor is ugyanott van a hiba? Mert lehet, hogy ami bele van égetve az jó.
(#) zaza99 válasza watt hozzászólására (») Okt 14, 2012 /
 
Minden visszaolvasáskor máshol és más számú hiba van.
(#) watt válasza zaza99 hozzászólására (») Okt 14, 2012 /
 
Sajnos ez hardver hiba, és nyílván nem abban van, ami eddig jól működött. Nekem egy PCI-os LPT kártyám van, jól működik, igaz inkább PK2-t használok...
(#) zaza99 válasza watt hozzászólására (») Okt 14, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget!
(#) mutyur válasza watt hozzászólására (») Okt 15, 2012 /
 
A tartalmakat nem bogarásztam viszont kész áramkörben lepróbáltam és minden funkciója jól működik, tehát a progid tökéletesen beégette, csak valamiért a visszaolvasásnál lehetett gubanc. Fő, hogy működik. Ez a remek program számomra emberbarátibb így alkalmi égetésekre, mint a pickit szoftja. Elég kezdő vagyok a témában és abban sok a homályzóna. Van pickitem is amit szintén ezzel sikerült beégetni, de ez valahogy jobban bejön. Köszi a segítséget, és, hogy közhasználatra bocsájtottad! A fejlesztésével abszolút leálltál, vagy csak szünet? Üdv
(#) watt válasza mutyur hozzászólására (») Okt 15, 2012 /
 
Szia! Örülök, hogy hasznos számodra is! Leálltam, mert időm sem engedi és a PK2-3 óta nincs sok értelme. Talán, ha majd a PK3 utánépítéssel bajok lesznek és a PK2 már nem támogat újabb típusokat, akkor lehet...
(#) jocc hozzászólása Nov 1, 2012 /
 
Sziasztok, kis szünet után újra elővettem a hobbimat, és azt tapasztaltam a watt féle WCOM_mini_4 es utánépített égetőn hogy a PIC16F877A típusú procimat nem akarja felismerni.
Manuális kiválasztásnál olvasom, törlöm, de ha írni akarom akkor azt írja ki, hogy nem hozzá tartozó program. Az égetőn a feszkók megvannak, sőt a Vpp lábon +5V ot mérek, amikor nincs bepipálva semmi a port check ablakban.
Fogalmam sincs mihez kezdjek.

Ötletek, esetleg?

üdv :Jocc
(#) watt válasza jocc hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Vannak fordítók, amik megjegyzéseket tesznek a hex fájlba, annak ellenére, hogy a szabvány szerint ez nincs megengedve. Ki kell törölni, ha van ilyen, mert a program nem tud velük mit kezdeni.
A felismerés hiányának sok oka lehet, többek között a PIC tápkörében túl nagy elko, vagy a szűrések hiánya, esetleg nem jó bekötés.
(#) zaza99 hozzászólása Nov 13, 2012 /
 
Szia Watt!
A WPB_F18_F16_F12_v1.32b hex betöltésekor azt írja ki, hogy "Nem intel hex formátum" ettől az égetés még tökéletes lesz?

Köszönöm.
(#) watt válasza zaza99 hozzászólására (») Nov 13, 2012 / 1
 
Van a hex-ben olyan sor, amit néhány fordító megjegyzésként tesz bele, annak ellenére, hogy ezt az intel hex formátum nem támogatja.
Ezeket a sorokat törölni kell, utána rendben lesz.
Könnyítésként, minden olyan sort, ami nem kettősponttal kezdődik. Ne maradjon felesleges sor alul sem, akkor sem, ha nincs benne semmi(vissza kell törölni a space-eket.).
(#) zaza99 válasza watt hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
Köszönöm, sikerült.
(#) zaza99 válasza watt hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Szia!
Vettem egy ilyen kártyát segítenél beállítani?
A programozón csak a zöld led világít folyamatosan.
Köszönöm.
(#) watt válasza zaza99 hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Szia! Meg kell nézned a PC eszközkezelőjében(LPT tulajdonságok, Erőforrások fül), hogy a kártya milyen címen települt(gondolom telepítetted, vagy magától települt). Ezt a címet kell beírni a WPB LPT címéhez.
(#) zaza99 válasza watt hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Igen telepítettem.
I/O tartomány E000-E007
egyikre se reagál.
(#) watt válasza zaza99 hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Az E000-t kell megadni. Amikor a programot újra indítod, kiírja, hogy LPT port van kiválasztva és E000h ?
(#) zaza99 válasza watt hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Igen ezt írja ki, de a port check-nél nem reagál semmire.
(#) watt válasza zaza99 hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Mérj rá az LPT vonalakra műszerrel, ott sincs állapotváltás?
(#) zaza99 válasza watt hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
1 4 10 11 12 13 14 15 16 vonalon van alapból 3.3V, de a programra nem reagál. /2 kártyát vettem, a másikkal is ugyan ez/
(#) zaza99 válasza zaza99 hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Amikor az eszközkezelőben változtatom a port beállításokat / lpt port szám, megszakításkérelem/ akkor felvillan a programozón a piros led, tehát a kártya reagál csak a program nem látja valamiért.
(#) watt válasza zaza99 hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Nincs valamilyen LPT tesztelő programod? Nekem gyanús az a 3,3V mindenhol...

Ezt nézd meg...
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2012
(#) watt válasza watt hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Vagy ezt: Bővebben: Link
(#) zaza99 válasza watt hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Mindegyik D vonalat vezérli, a programozót is.
Közben eszembe jutott hogy 64 bites oprendszerem van a programod elindul a mellette lévő inpout32.dll-lel de nem tudja hajtani a kártyát. Erre van ötleted?
(#) zaza99 válasza watt hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Megoldódott, csak másik input.dll kellett neki.
Köszönöm a segítséget.
(#) watt válasza zaza99 hozzászólására (») Dec 8, 2012 /
 
Igen, talán ott is volt a csomagban, csak én nem teszteltem! Ha szóltál volna előre... Örülök, hogy működik!

Megnéztem, nincs benne, csak annó még találkoztam vele és talán itt a fórumban is szó esett róla, na mindegy...
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2012
(#) c27 hozzászólása Jan 2, 2013 /
 
Helló.
A program tudja kezelni a 16F1829 vagy 1939-es picet? Nem láttam a listán vagy nem jól néztem?
(#) watt válasza c27 hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Jól nézted, nem tudja.
(#) Bubu54 hozzászólása Jan 31, 2013 /
 
Helló,

Megépítettem a watt féle soros WPB programozót és sehogy sem tudom beállítani, amikor kiválasztom a portot és újra indul a program akkor a programozón a zöld led folyamatosan világít és nem reagál semmilyen tesztre. Tudna nekem valaki segíteni esetleg?

Előre is köszönöm.
(#) watt válasza Bubu54 hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Szia!
Ha nem olvastad, akkor javaslom: Égető áramkörök élesztése
Melyik sorosat építetted meg?
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2013
(#) Bubu54 válasza watt hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Következő: »»   19 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem