Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   190 / 582
(#) zimpet válasza kepler hozzászólására (») Dec 3, 2012 /
 
Szia!

Ez a típus érzékeny a motorjára, vedd ki és húzasd fel a kommutátort és nézd meg a szénkeféket, nem-e kopottak!
Utána megjavul.

Péter
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2012
(#) zimpet válasza zimpet hozzászólására (») Dec 3, 2012 /
 
Kérek egy kis segítséget, hogy egy AEG 42040 motorvezérlő része az áramkörön melyik alkatrészekből áll? Addig már eljutottam, hogy tuti ott a gond, de annyira nem vagyok jó, hogy tudjam, melyik alkatrész van a vezérlésben.

Előre is köszönöm.
(#) zolika60 válasza poolszerviz hozzászólására (») Dec 3, 2012 /
 
Lehet, ha a szénkefe rövid, vagy fel van akadva és ezért nem kap a centrifugához elegendő áramot.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2012
(#) kalkri hozzászólása Dec 3, 2012 /
 
Sziasztok,

Néhány hozzászólással ezelőtt írtam a problémámat egy CANDY CS2 105 tip. mosógépről,
de röviden, elindítás után kb fél perc múlva leáll, miután vizet is szívott, és két LED egyszerre elkezd kb 15-20 sec.-ként villanni egyet. Ez megy addig amíg ki nem kapcsolom a gépet, ha újra elindítom ismét elindul és leáll a gép. A panel egy 41013518 GIAS VS.NE23 Tronics-os vezérlő panel. Egyszerűen nem tudom hova tovább, ja a két led ami villog együtt az a felső funkció gomb és a 90'.
Üdv. kalkri
(#) kalkri hozzászólása Dec 3, 2012 /
 
Bocs az előbbiből kimaradt, tud valaki segíteni kideríteni a led-ek villogásából a hiba kódját?
Köszi.
(#) zimpet válasza zimpet hozzászólására (») Dec 3, 2012 /
 
Ha az valakinek segít, akkor EWM100plus a panel típusa.
(#) palko0125 válasza kalkri hozzászólására (») Dec 3, 2012 /
 
Szia!
Ahogy már azt írták is neked, hogy valószínű, hogy táphiba. Én is erre gondolnék. Ki kellene cserélni a tápban az elkókat, és én még a szénkeféket is megnézném. Ha mondjuk centri programra teszed, akkor mit csinál?
Bye.
Palkó.
(#) kalkri válasza palko0125 hozzászólására (») Dec 3, 2012 /
 
Szia,

Visszanéztem a hozzászólásokat, de nem nekem írták a válaszokat. De ha már itt tartunk, sajnos nem forgat egyáltalán vagyis centrifuga programban sem csinál semmit, tehát a motorral vagy az azt vezérlő egységgel lehet baj. A többi programjával is az a baj hogy amikor elkezdene forgatni már le is áll és villognak a LED-ek. A motor vezérlő triakot már cseréltem, gondolom az már jó. üdv. kalkri
(#) palko0125 válasza kalkri hozzászólására (») Dec 3, 2012 /
 
Szia!
És szénkefét nézted már? Lehetséges, hogy el van kopva, és már meg is van a baj.
Bye.
Palkó.
(#) kalkri válasza palko0125 hozzászólására (») Dec 3, 2012 /
 
Mikor hazaérek meg is nézem, azt tényleg nem néztem még. Ennyire érzékeny lehet a vezérlése?
(#) palko0125 válasza kalkri hozzászólására (») Dec 3, 2012 /
 
Persze, hogy lehet. Ha nem érzékeli a motort,é ez által azt hogy nem forog, már ki is áll hibával.
(#) bridzsit76 hozzászólása Dec 3, 2012 /
 
Sziasztok!
Tudna nekem valaki segíteni a következőben?
Van egy lassan 4 éves Gorenje WA50109 típusú mosógépem.
Egy ideje feltűnt, hogy bármennyi mosószert és öblítőt teszek a 40%-os mosáshoz nem érződik a ruhákon a jó illat, inkább azt mondom, hogy büdösek a ruhák. Rájöttem, hogy az öblítőszert előbb leengedi, és az utolsó öblítésnél már üres az öblítő tartály. Most azt csinálom, hogy nem töltök bele öblítőt hanem csak a végén amikor látom, hogy az következik. De itt jön a csavar,
szóval így is büdösek a ruhák. Már szinte csak félig rakom, de így is. Úgy látom, mintha kevés vízzel mosna. A többi mosási programnál nem engedi le előbb az öblítőszert, de az a gyanúm mintha a vízmennyiség mindenhol kevesebb lenne, nem olyan a ruhák illata mint kéne. Mit gondoltok erről? Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) zolika60 válasza bridzsit76 hozzászólására (») Dec 3, 2012 /
 
Nincs véletlenül féltöltésre kapcsolva? Ha nem ez a gond a szintérzékelőt meg annak a légsűrítőjét vizsgáld meg.
(#) bridzsit76 válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 3, 2012 /
 
Féltöltésre nincs kapcsolva, azt ritkán használom.
Szintérzékelőt és a légsűrítőt hol lehet megvizsgálni? Férjem számítógép műszerésznek tanult, talán meg tudná nézni. Különben azt mondta, hogy képzelődöm, és ilyen hiba nem létezhet amit én mondok. Lehet mosógépszerelőt kellene hívnom, csak nem akarok úgy járni, hogy kijön és azt mondja így nem látszik a probléma, hiszen hibakódot nem ír ki.
(#) fdetti hozzászólása Dec 3, 2012 /
 
Sziasztok!

Van egy ariston LD 44-es mosogatógépem. AL99 hibakódot ír ki. Félig végigmegy a program, majd eltűnik az időmutató és a program mutató. A program ettől rendesen végigmegy. Mi lehet a gondja? Mennyire súlyos összegben?

segítséget köszönöm.
(#) zolika60 válasza bridzsit76 hozzászólására (») Dec 3, 2012 /
 
Itt láthatod az általános felépítést. Bővebben: Link Ez alapján könnyen megtalálhatjátok. Rendesen kiürül mosás után? Szivattyú, szűrő tiszta? Nem csak ezek okozzák a szagot?
(#) zolika60 válasza fdetti hozzászólására (») Dec 3, 2012 /
 
Van mosogatógépes topic is kérdezd meg ott.
(#) bridzsit76 válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 3, 2012 /
 
Igen rendesen kiürül a dob. A szűrő tiszta, de a szivattyút nem ellenőriztük. Ezek után látom ezt is meg kell tenni.
Az öblítőszert előbb elengedi, és ez teljesen biztos, valamelyik tiszta vizes öblítésnél. Amúgy tök jó az oldal amit megadtál. Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
(#) botesz válasza bridzsit76 hozzászólására (») Dec 3, 2012 /
 
Meg kéne nézni lehet hogy vízköves belül a mosószeradagoló teteje és el van tömődve a vízkővel és máshova irányítja a vizet mint ahova kéne.Meg ha nem tiszta akkor egy tisztítás is biztos jót tesz neki.(zolika60-nak meg üzenem hogy holnap viszem a motort felszabályozásra!!!)
(#) kalkri válasza palko0125 hozzászólására (») Dec 3, 2012 /
 
Szia, ma már sokkal tüzetesebben megnéztem a gépet. Tuti, hogy a vezérlő panelon lesz valami hibás alkatrész vagy több, mert a motor jó állapotú, szénkefékből még van vagy 2,5cm, a kommutátor szép, a motor és egyéb vezetékei a paneltól elfele mind jól kontaktolnak, szivattyú, pressostat, és mágnes szelepek jók. Centrifuga programra állítva rögtön kijelzi a hibát. A panelon egyébként már elég sok alkatrészt cseréltem: motorvezérlő triak, a táp részen az összes kondi a nagy és az elkók, alatta egy másik triak és egy 10 ohmos ellenállás (ezek szétrobbantak). Remélem nem lesz teljes panel csere, mert az fájni fog anyagilag, tuti van vagy 20-30 eFt között. üdv.- kalkri
(#) palko0125 válasza kalkri hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
Szia!
Fűtőbetét, NTC ellenőrizd. Jó lenne megtalálni a hibakód táblázatát ennek a gépnek.
Bye.
Palkó.
(#) kalkri válasza palko0125 hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
Szia, Hát igen jó lenne tudni milyen területen kellene keresni a hibát, de nem igazán találok semmit hozzá, illetve egy olasz leírást találtam, ugyanezt a hiba kijelzést írja le példának, de azt nem írja, hogy mit jelent. Az NTC-t leellenőriztem, szobahőmérsékleten 20kOhm-ig ment fel az ellenállása, ez elvileg jó, mert internetről kinézve 19,5 kOhm az ellenállása 25C°-on.
A fűtőbetétet még nem néztem, gondolom ha van egy bizonyos ellenállása akkor jó? üdv.: Kalkri
(#) bridzsit76 válasza botesz hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
Köszi! Már el is indítottam egy ecetes 95 fokos tisztítást.
(#) botesz válasza bridzsit76 hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
Én nem a gép tisztítására gondoltam(de az sem árthat neki) hanem a mosószeradagoló tisztítására.Azt ki lehet szedni és szépen ki lehet vakarni mind a mosószeradagolót mint a dobozát.
(#) bridzsit76 válasza botesz hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
Igen, köszi, az is meg volt.
(#) szakáll válasza rotolfo hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
Nem tudom aktuális-e még, csak most olvastam a problémád.
Csak egy linket tudok ajánlani, tanulmányozd át minden oldalát, vannak benne hibakódok is.
Nekem hasznos volt, míg Indesitünk volt.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2012
(#) kalkri válasza palko0125 hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
Szia, megnéztem a fűtőbetétet 25 Ohm az ellenállása. Az kiderült menet közben, hogy a villogás száma egyenlő a hibakód számával. Nekem még mindig Error 1-et jelez ki. Ez internet szerint: "Door safety device / drum's braking device defective and/or
wiring" ennek jelentése: Ajtó biztonsági berendezés / dob fékberendezés a hibás és / vagy
vezetékek. Ezt nem értem van valami dob fék? Az ajtó minden eleme működik kontaktol.
Csatolok egy CANDY hibakód táblázatot. üdv.
(#) palko0125 válasza kalkri hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Szia!
Hát nem tudom, szerintem a motorban és vezérlésében kellene a hibát keresni, mert amikor annak kellene indulni, akkor áll le hibával.
Az ajtóretesz biztosan jó-e!? Tachogenerátor?
Magában a motor működik-e?
Panelt gondolom már átnézted, valami gyanús forrasztás, zárlat stb.
Ennyit tudok.
Bye
Palkó.
(#) frank tibor válasza kalkri hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Szia
Ezt a hibakód táblázatot én sem értem. Ajtózár hibánál a vezérlő nem enged vizet a gépbe, csak az ürítő szivattyút engedi üzemelni. A konkrét panelt sajnos nem ismerem.
(#) kalkri válasza palko0125 hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Szia, igen a panelt átnéztem, cseréltem is benne alkatrészeket. tegnap volt egy kis reményem, szétszedett állapotában mintha megjavult volna, és elkezdtem vele egy programot. Vizet szívott, forgatta a motort, sok ideig, látszólag nem volt gond. Elkezdtem összerakni eredeti állapotába, nyugtázván, hogy jó. És mit ad isten megint nem jó. Azt vettem észre, hogy egy idő eltelik és akkor is letilt, vagyis ha centri programra állítom és sok a víz, először ki kell szivattyúznia utána forgat, de már szivattyúzás közben letilt. Ha nincs benne víz akkor elkezdi a motort forgatni, és egy idő után megint letilt. pff... hát már nem tudom én sem. Az ajtó zár teljesen jó, világít a zár ellenőrző lámpa, reteszel is. Üdv.: kalkri
Következő: »»   190 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem