Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
2x140 Watthoz én soványnak találom a végtranzisztorokat. De még a trafót is. De majd a tapasztaltabb kollégák kijavítanak ha tévednék.
2x40 Watt már hihetőbb. Bővebben: Link
Szerintem is.
![]()
Szia, nagyon tetszik ez a POV megoldás. A kijelzendő szöveget hogy frissíted benne, az eredetin volt egy icsp csatlakozó. 18f2550-en működne ez a program? Üdv! (Nagyon jó, ahogy módosítottad a nyákot, ez a két oldalról látható led elhelyezés ötletes. A ledek vége le van ragasztva , ha jól látom?)
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2012
A ledek végére egy kis sapkát forrasztottam, hogy ne világítsa meg a fölötte lévőt, a ledeket azért terveztem így hogy forgatás közben maga a panel is forog a tengelye körül az eredetit nem nagyon lehetett egy síkban forgatni. Ezzel a megoldással már ez a hiba ki lett küszöbölve. A szöveget a programban kell átírni microc-ben!
Egy dekatron csöves ingát élesztgetek. Többféle smps tápot kipróbáltam mire ide eljutottam. Ez legalább jól működik és kicsi az áramfelvétele. A képeken látható többi panel: Fesz. két és háromszorozó, illetve a cső PIC-es vezérlő és meghajtó áramköre.
Mi az első NYÁK? Gondolom a második a Step-Up konverter. Arról írhatnál pár adatot. Mekkora bemeneti fesz.-nél mekkora a kimeneti fesz. Illetve mekkora áramot képes leadni?
Üdv.: Miki
Mint írtam, az egy PIC-es vezérlő, hogy jobbra-balra lengedezzen a dekatron kijelzése, 1Hz-re. Van még rajta egy stabIC és 2db. tranzisztor a cső kapcsolgatására, egy pedig a index jel érzékelésére. A táp 30mA@170V és 55mA@90V-on. 200V-ig tekertem fel a kimenő feszt, terheletlenül.
@Köbi! Köszönöm! 5mm miatt, egy jegy levonás? Na, szépen vagyunk! ![]()
Sziasztok!
Készen lettem a labortápegységemmel. Magát a nyákot régen csináltam azért olyan amilyen sajna(kb. 1 éve). Azóta már ugye a vasalós technikával dolgozom de ez még kézzel lett rajzolva na és hát még rosszul is rajzoltam így a vezetősávon lévő oldalra kerültek az alkatrészek. A bedobozolást pedig 1 hete kezdtem el és hát ilyen lett. Tudom nem a legtökéletesebb de büszke vagyok rá mert az az első olyan építményem amit akár másnak is bátran kölcsönadnám mert megbízható. Most próbáltam először a feliratot is létrehozni. Kicsit halvány. Miért nem tapadt meg jobban rajta a festék? (Vasalós technikával készült ez is. Csiszoltam majd zsírtalanítottam.) A kör dolgokkal nagyon megküzdöttem. A vonal mentén kifurkáltam majd kis tűreszelővel végig reszeltem aztán igazgattam. Az előlapot és a hátlapot dekopírfűrésszel vágtam.Ahhoz képest,hogy mire számítottam sokkal szebb lett. Nem lett olyan hullámos. Erre tudtok adni tippet,hogy hogyan célszerű alut vágni,hogy egyenes legyen? Ezen kívül kört hogyan lehet szépen vágni aluba? Maga a doboz fa része az egy Videoton rádió volt és abba építettem bele. Szívesen várok építő jellegű kritikákat. A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2012
Szia!
Nem lett rossz a tápegységed, ne bántsd. Nagyon ügyesen megcsináltad. Gondolom nagyon sokat tanultál ebből a projektből, legközelebb még szebb lesz, aztán meg már profi minőség. Szerintem a ventilátort érdemesebb lenne a dobozon belülre tenni, és tenni elé egy ventilátor rácsot. Ez megvéd az esetleges sérüléstől, ha belenyúlnál amikor működik. Az alumínium vágását a legjobb karos lemezollóval csinálni, de ha erre nincs lehetőséged, akkor marad a fémfűrész, vagy a dekopír. Ha a dekopír fűrész talpa mellé teszel (rögzítve) egy vezető "vonalzót" (ez pl. lehet egy egyenes léc) akkor szinte lapszabász minőségben tudsz vágni vele, és egyenes lesz a vágás. A kör alakú kivágásokhoz jó amit kitaláltál, de időigényes és nehézkes. Persze, ha másra nincs lehetőséged akkor marad a furkálás és a reszelés. Viszont ha szeretnéd profin csinálni, akkor a kisebb lyukakat karácsonyfa fúróval készíted el, a nagyobbakat körkiszúróval, vagy körkivágóval. Ehhez már állványos fúrógép kell és nagyon alacsony fordulatszám. A körkiszúró a világ legveszélyesebb szerszáma! Fához pedig jó az erdész fúró, és a koronás fúró. Egyébként javaslom, hogy olvasgasd a dobozolásról szóló topicot, mert nagyon sok jó fogást elleshetsz a többiektől. Csak így tovább szép munka! ![]()
Szép lett a kicsike. Nekem is várat magára egy Alu előlap feliratozása. Lézernyomtatós-vasalós megoldást választottad, mintha nyák-ot készítenél? (Nekem is ez a tervem.) Amikor áztattad le a műnyomópapírt, akkor nem maradt a papíron festékréteg? Utólag nem fújsz rá védőlakkot? (Persze lehet leperegne róla.) Az a gond, hogy az alumíniumon kevés festék tapad meg igazán. Zink spray, Adhezor azaz elsősorban speciális alapozók. Ilyenek vannak is nekem, de hogy lehetne feliratot és ábrákat is készíteni arra még nem jöttem rá. A megmunkálás szintén ilyen nehézkesen szokott összejönni; kíváncsi lennék másnak egyszerűbb-e?
En meg csak az elobb regisztraltam, de nagyon klassz az oldal, gratula mindenkinek a munkajahoz!
![]()
Patent lett! A videón látottak miatt én adok egy egyest.... és azt add hozzá a köbzoli 4-eséhez!!!
![]()
Csatlakozom a többiekhez! Nincs miért bánkódnod, jó ez! A szerzett tapasztalatok a következő projektjeidben fognak tükröződni!
![]()
Sziasztok!
Köszönöm szépen mindenkitől a bíztató szavakat és a tanácsokat. ![]() Igyekszem a következőt még szebbre megcsinálni. ![]() Rafael :Igen úgy csináltam a feliratozást mintha nyákot csináltam volna.A műnyomó papíron maradt festék,igaz nem sok.Ha jól tudom azt olvastam,hogy némelyik lakk leszedi a feliratot így inkább nem fújtam le. Az ábrákat szerintem ebben a programban meglehet csinálni. front designer 3.0
Hello!
Valaha, talán ha jól emlékszem a KIPSZER-nek voltak kivágó szerszámai ilyen célra. Én rengeteget vágtam ki vaslemezbe is, minden veszély nélkül. Ez egy acél gyűrű, és egy passzosan bele illeszkedő másik, aminek volt vágóéle és hullámosra volt kiképezve. Közepében egy hosszú-nyakas acél csavar anyával. Mindössze egy 8-10-es lyukat kellett előfúrni. Abba betenni a szerszámot, és csillagkulccsal húzni. Még gép sem kell hozzá semmi, tökéletes lyukat vágott, utólag nem kellett megmunkálni sem. Ma már nem divat az ilyesmi? De alumíniumnál, egy fémhez való lombfűrésszál, is egész jó munkát tud végezni. Hűteni petróleummal, vízzel, vagy faggyúval lehet. üdv! proli007
Nálam minden napos. Stancoló a neve, az enyém Haupa márkájú, és kapcsolószekrények készítésénél nagyon nagy segítség az előlapba ültetendő pg16-os jelzők, és kapcsolók furatainak elkészítésekor. 6500Ft-ért vettem anno.
Ok, de az bizony "anno" volt, (mármint az ára).
Valamikor a 70' évek közepe-végefelé mindennapos használatban volt a munkahelyemen, szintén kapcsolószekrények köralakú kivágásait készítettük ezzel az egyszerű módszerrel. Ma már az üzem sem létezik.
Szia!!Erről lenne pontosabb leírás, legalább is az alkatrészek értékeire gondolok???
Érdekelne a dolog, a lay file-t lementettem, de néhány alkatrész értékeit nem látom rajta!! Köszi!! Anden
Igazad van tesóméknál is ilyennel vágta ki a vízvezeték szerelő a csaptelep helyét a mosogató tálcából. Ő is csak egy villáskulcsot használt a kivágáshoz, én meg néztem, hogy egy perc alatt milyen frankó lyukat csinált a csaptelepnek. Igaz egy kicsit leizzadt mire elkészült a lyukkal, de akkor is zseniális találmány.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2012
Sziasztok! Kicsit szégyellem magam, mert mindig csak úgy tűnik beleszólogatok a témába. Most is ezt teszem, de igyekeztem összeszedni azokat a témákat amik elektronikához kapcsolódnak, főként abból a sok-sok dologból amit szeretek csinálni.
További képek az elkészült dolgaimról:
..és végül de nem utolsósorban:
Szia!
Tök jó ez a gép. A cnc.jpg-n látható nyákot kb mennyi idő alatt készíti el?
Szia - sajnos - mivel csak egy 10.000-es fordulatú 150W-os megmunkálómotor van csak a gépen - így 8-9 perc
![]() |
Bejelentkezés
Hirdetés |