Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1187 / 2501
(#) elyelibator válasza agressiv hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Nem is a tölcsér miatt mondtam, hanem azért mert a piezónak ilyen a hangja általában. Kásás és nagyon ütős dinamikus. Hosszú távon hallgathatatlan.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2012
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Másik kérdés hogy lehet potival szabályozni a szimmetrikus audió jelet?
(#) elyelibator válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Igen gondoltam. Köszi a segítséget.
(#) sean hozzászólása Dec 7, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy 4 csatornás Europhon RCK2000A típusú erősítőm és az a gond vele, hogy ha a tape bemenetre van állítva, akkor csak a két első hang(fal)sugárzó szól, ha tuner bemenetre kapcsolom akkor pedig csak a két hátsó hang(fal)sugárzó szól, de azok is csak akkor, ha a balansz potit balra tekerem (ha jobbra tekerem vagy középre akkor csak a magasat adják a hang(falak)sugárzók). Mindkét esetben szólnak valamennyire a másik hang(falak)sugárzók is, viszont nagyon halkan és csak a magas hangokat adják. Nem tudom mi lehet a gond, a végfokokban cseréltem a tranzisztorokat és átkábeleztem az egész erősítőt is de nincs változás.
Üdv!

Ilyen hidegben már nem érdemes falazni.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2012
(#) kamaro hozzászólása Dec 7, 2012 /
 
Sziasztok! Kaptam két Quad 405 végfokot kompletten dobozolva. Sikerült is életre kelteni egy kis forrasztgatás után. Egyéb dolgok is vannak még benne. Na most az egyik végfok elég jól szól, a 200W mélyládámat már negyed hagerőnél féltem, félnél tuti szétcsapná. A másikkal azonban van egy kis gond, méghozzá az hogy nagyon torzít. Pici hangerőn nem de ha egy kicsit feljebb tekerem már nagyon zavaró. Reménykedtem hogy valahol a kábelrengetegben van a hiba és bekötöttem a jelet és a hangszórót is közvetlenül a végfok panelre, de így is ugyan azt tapasztaltam. Szóval a kérdésem: Van valami gyakori hibája ennek a fajta végfoknak? Mit nézzek át először rajta? Egyébként a hibás végfokban 2n3055 végtranyók vannak, a jóban pedig 2n3442 van.
(#) rammeradrian válasza reloop hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Azon az ellenálláson 17V esik de ami érdekes, hogy a pozitív ágba is, csak ott a tranzisztor melegszik.
(#) rammeradrian válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Viszont T7 és T8 kivételével, megszűnik a melegedés, úgyhogy azok okoznak valami féle problematikát... (szerintem)
(#) szamóca válasza sean hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Az a négy csatorna alapból kettő, amin 2*35W teljesítmény jön ki.
A másik két DIN csatira akkor van szükség, ha van négy nagyobb impedanciával rendelkező hangsugárzód, és ezeket két külön helyiségben szeretnéd használni, vagy "dúsabb" hangzást szeretnél elérni egy légtérben. Ez tulajdonképpen párhuzamos kapcsolást hoz létre, de itt még kapcsolók sem lettek beépítve ennek a funkciónak a kiválasztásához. 1978-at írtunk mikor készítették.
(#) rammeradrian válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Sőt, még a műveleti erősítő rész is jó, ugyanis a 14. lábon kijön a vágott jel.
(#) reloop válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
A P3 segítségével beállítottad a kimeneten a 0V egyenfeszültséget? Ennek hatása van a meghajtó tranzisztorok melegedésére is.
Mekkora a +/- tápfeszültséged?
(#) reloop válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Megrajzoltam T5; T7; T9 egyenáramú környezetét. A három feszültségmérési pontot vesd össze az általad mérhető adatokkal. Ugyan ez vonatkozik a velük szimmetrikus mérési helyekre is. Jelezd hol tapasztalsz lényeges eltérést!

Mérés.GIF
    
(#) sean hozzászólása Dec 7, 2012 /
 
De akkor is szólni kéne a 4 hangfalnak nem? Eddig 2 volt rákötve, ha rádiót hallgattam a hátsó kimenetre kellett tennem a hangfalakat, ha számítógépről ment a zene akkor pedig vissza kellett tennem az első kimenetre őket, mert ha a hátsón maradtak akkor csak magasat adtak (ugyanígy fordítva). Mindig cserélgetni kellett őket. Most a 4 hangfalnál is a rádiónál a hátsók szólnak, az aux bemenetről pedig az elsők (mindkét esetben a másik 2 hangfal csak magasat ad).
Üdv!
(#) rammeradrian válasza reloop hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
+- 30V De a p3-at hiába tekerem semmi se történik, de a melegedésen se változtat semmit, és ugye két ízzó van a tápba kötve a negatív ágban lévő az ízzik.
(#) reloop válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
A kétszer három mérést végezd el, abból kiderül mi a probléma.
(#) Action2K válasza sean hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Szia! Szerintem a bemenetválasztó panelen, vagy környékén lehet valamilyen test (föld/GND) szakadás. Akár az átvezető kábeleknél, vagy a szelektor kapcsolónál. Ez mellett szerintem rosszul helyezted el a 4 hangsugárzót, illetve rossz helyre dugtad.
(#) rammeradrian válasza reloop hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
pozitív oldal:
12V van a 150Ohmos ellenálláson
795mV mérhető a BC 639 tranzisztor B-E lábai közt

negatív oldal:
19,5V van a 150Ohmos ellenálláson
1790mV mérhető a BC 640 tranzisztor B-E lábai közt

A 820-asokon mind a kettőn 21V

Áramot nem mértem, mert a feszültségek sincsenek rendben, az áramméréshez meg ki kéne vennem valamit hogy mérhessek...
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2012
(#) reloop válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
A 1790mV B-E feszültség ijesztően nagy. Mérd meg ezen a rajzon az R17-tel jelölt 3,9k ellenállás tényleges értékét.
(#) rammeradrian válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Most látom csak, hogy te testelted a BC tranzisztor bázisát én azt nem tettem meg
(#) reloop válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Arra neked nincs szükséged. Csak az egyszerűsítés kedvéért alkalmaztam. A két bázis 0V környékén egyensúlyban tartja egymást.
(#) rammeradrian válasza reloop hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
3,87kOhm az értéke
(#) reloop válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Kérlek mérd meg mekkora feszültség esik ezen az ellenálláson, valamint a kimeneten mekkora és milyen polaritású egyenfeszültség van jelenleg.
A 3,9k és a 2,2k ellenállásokon folyó áram összege ejt feszültséget a vele szemközti 820 ohm ellenálláson a tranzisztor közvetítésével. Ebből láthatóvá válik ahol lesz a hiba.
Halálos izgalomban vagyok, hogy nem a NYÁK-nál lett valami elnézve?
(#) rammeradrian válasza reloop hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
3,9k-son 7V a2,2k-son 1V a kimeneten 380mV DC van
(#) rammeradrian válasza reloop hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Itt a teljes rendszer ha esetleg megnéznéd...
(#) sean válasza Action2K hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Igen, így kötöttem be őket ahogy a jelölésen is van. A 2 középső Rear (hátsó), a két szélső pedig Front (első). Nézegettem a bemenetválasztó panelt is bár semmi szembetűnő hibát nem láttam, és meg is mértem a legtöbb alkatrészt rajta. Átkábelezés előtt is ezt csinálta, a csatlakozókat is kitisztítottam, az eddig talált hibás alkatrészeket kicseréltem, minden más hibátlanul működik, szépen sikerült felújítani csak itt megakadtam. Még jobban átnézem, talán kondenzátorokat majd cserélek a bemenetválasztón, hátha ott van a probléma. Azért köszönöm a segítséget!
Üdv!
(#) reloop válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Ezt a két képet egymásra szerkesztve kéne látni, mint azt a NYÁK-rajz ellenőrzés témában is bemutattad.
Van egy olyan aggályom, hogy a VM1 és VM2 voltmérést nem a Mérés rajz szerint végezted, hanem testhez képest, azért nem tudok eligazodni rajta.
Az R17-en (3,9k) tapasztalt 7V jelenti egyben azt, hogy a 15V helyén mindössze csak 8V a feszültség testhez képest?
(#) rammeradrian válasza reloop hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Az ellenállás két lábán végeztem a mérést, nem a testhez képest.
(#) reloop válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
A +/-15V-ot ellenőrizd le. Ha az rendben lenne, akkor felmerül a lehetőség, hogy az erősítő gerjed. Ez az R41 10 ohm ellenállás melegedésével kéne járjon.
Ez azonos a kivitelezéssel? Továbbra is jónak látom.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2012
(#) rammeradrian válasza reloop hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Nincs meg, de amikor a két BC tranzisztor ki volt véve, akkor megvolt.
(#) reloop válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
T7; T8 pozicióba megfelelő tranzisztorokat ültettél be?
(#) rammeradrian válasza reloop hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
igen, nélkülük nincs probléma, igaz működés se... De olyankor nem melegszik semmi, megvannak a feszültségek is rendesen.
Következő: »»   1187 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem