Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   708 / 1273
(#) soos csaba válasza kadarist hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
Szia, sajnos a rajzot amit küldtél a videó processzor részt ha nagyítom akkor össze mosódik minden és nem lehet látni semmit, így nem tudom meg mondani azt hogy be kapja e a feszültséget, lehet több lábán is be kell hogy kapjon feszültségeket.

Rajz.JPG
    
(#) kadarist válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
A RAR fájlban lévő "AK56_VIDEO.pdf"-et nyisd meg. Ezen kívül a szervízmanuálban lévő leírásokat is tanulmányozd!
(#) Hodinka válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
Idézet:
„A (csopper) trafó szekunderén jön le a +129V!”

Nah!Most tartunk ott,hogy már egyáltalán nem értelek.
Ezt akkor miért írtad,vagy hogyan kell ezt értelmezni?
Idézet:
„A sorkimenő utáni feszültségek- +11,9V +11,4V +8V +129V, G2-ön pedig most jelenleg 354V, de ha lejjebb tekerem a screen-t akkor lejjebb esik a fesz.”

Ezzel én azt hittem,hogy erre válaszolsz:
Idézet:
„A sorkimenő szekunder körében rendben van minden? Tehát videotápfesz;videovégfokozat;fókusz/g2;esetleg még függőleges végfokozat zárlat is okozhat ilyesfajta problémákat.”


(#) soos csaba válasza Hodinka hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
Szia, chopper trafó alatt értem EZT a magas feszültségű trafó alatt értem EZT a sorkimenő alatt én úgy értem hogy chopper trafó, lehet hogy te meg a magas feszültségű trafóra érteted azért van ez a kalamajka.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2012
(#) soos csaba válasza kadarist hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
Szia, ki nyomtatom és végig nézek minden feszt az IC-n hogy meg van e. Nem is vetem figyelembe hogy van egy videó pdf is. Köszi!
(#) kadarist válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
Magyarországon táptrafónak vagy tápegység-trafónak hívják a csoppertrafót és sorkimenőtrafónak a magasfeszültségű trafót. Egyébként hány méter magas a magasfeszültség:
(#) soos csaba válasza kadarist hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
Jól van viccelődjél, nálunk meg így hívják, nem bonyolítsuk, ezért van most ez a kalamajka, a fene egye meg! Le is írom hogy nehogy megint rosszul írjam le!
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2012
(#) mezei dávid válasza kadarist hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Szia!
LG KZ4 561
Model NR RK- 14CC40MX
Itt küldök egy jobb fofot
Szóval, bekapcsoláskor kiüti a 2.5A biztosítékot
Csaba adott már megoldást de a k2750 hiánya miatt
nem tudom elkezdeni
Üdvava
(#) mezei dávid válasza Bonanza02 hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Szia!
Ahogy írtad a két pólus között bekapcsolt állapotban nem
mutat semmit a műszer?
akkor valahol szakadás lehet?
Üdv Dava
(#) BarnaPili válasza mezei dávid hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Amiket bekarikáztam a rajzon,azokat mérd meg.A fekete kockát kiszedve is kiveri biztosítékot?
A K2750 a táp kapcsolótranzisztora lenne? Azt ki tudod mérni,hogy jó-e..
István

LGM.jpg
    
(#) Orion90 válasza mezei dávid hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Szia!

Amit az előttem válaszolók írtak, azok miatt repülhet a bizti. A PTK, a greatz 4 db diódája,
a nagy pufferkondi, vagy a kapcsolótranzisztor zárlatos. Nem ide való kérdés, de ha véletlenül nem sikerül megjavítani a tv-t, vagy nem kapsz hozzá alkatrészt, nem adnád el az alaplapot? Pont egy ilyenre lenne szükségem. Vagy legalábbis a benne lévő NN5198-as videoprocesszorra.

(#) laci19922 hozzászólása Dec 8, 2012 /
 
Üdvözlök mindenkit egy itt ideal color 3537h rajzára lenne szükségem ha valakinek meg van.
Egy épként a horizontális eltérítésével történhetett valami mivel kiütötte a s2000a-s tranyót.
Előre is köszönöm.
(#) mezei dávid válasza Orion90 hozzászólására (») Dec 8, 2012 /
 
Szia!
Lehetséges ha nem sikerül de az is lehet .hogy van itt nekem olyan alaplapi rész megnézem
és holnap válaszolok.
köszi a tanácsot azt is holnap nézem meg
üdv dava.
egyébként ,ha nem lesz jó akkor neked adom nem
kell fizetni.
(#) BarnaPili válasza laci19922 hozzászólására (») Dec 8, 2012 /
 
Szia!
Ezek nem zabálták két pofára a sorvégtranzisztorokat.Nézd át a sorvég forrasztásait,tápot ellenőrizd le izzóval,de csak miután a kis elkókat kicserélted a primer oldalon.A 10µF/350V-ost is.Ha a tápja bugyborékolva indul,akkor megeheti a sorvégtranzisztort.Ha leírod a sassziszámot,akkor könnyebb lesz rajzot keríteni hozzá.
Üdv!
István
(#) laci19922 válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 8, 2012 /
 
A rajzot megtaláltam de itt van a szám Ifb-491 h ezen az oldalon vannak A rajzok de vannak képek is
(#) BarnaPili válasza laci19922 hozzászólására (») Dec 8, 2012 /
 
Ha megnézed a rajzot,a sormeghajtás a táptrafóról jön közvetlen.A táp szinkronban megy a TV-vel,azaz a sorszinkron jellel.Elég érdekes megoldás,ha a táp IC kap egy pofont,akkor nem áll le a sorvég,mikor a TV-t készenlétbe állítod.De ha sokat van nyüstölve kiszáradt elkókkal a primer részen akkor kinyírhatja a sorvégtranzisztort.
A zölddel bekarikázott alkatrészeket mindenképp ellenőrizd,és még az eltérítő csatlakozót is.
István

ITTsorveg.jpg
    
(#) mezei dávid válasza Orion90 hozzászólására (») Dec 8, 2012 /
 
Szia!
Légyszives tájékoztass milyen értéket mérek
a ptk ki vettem .
LSC442840B
LGM730
U87C51HB
G3252461C
LA7191
3GDD
TDA9800
OEC9005
OEC0010D
LC66508B
LA71255
LA7322N
TA8632N
TDA3161A
EZEKET MÁRIS TUDOM POSTÁZNI
HA ÉRDEKEL
ÜDVAVA
(#) mezei dávid válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 8, 2012 /
 
szia!
Nekem úgy tűnik most a mérésnél csak egy mérés ad eredményt a K2750
a rajzon mutatom.
üdv:dava

tr.GIF
    
(#) kadarist válasza mezei dávid hozzászólására (») Dec 8, 2012 /
 
Szia!
Mi az, hogy mérési eredmény? Az is eredmény, ha nem látsz változást a műszeren. Azon a jelzett két ponton egy diódát kell, hogy találj, ha jó a FET.
(#) mezei dávid válasza kadarist hozzászólására (») Dec 8, 2012 /
 
Szia
ugy értettem,hogy a másik két láb között milyen érték volna
eredetileg ezt nem tudom mivel az adatlapján nem szerepel.
minden esetre köszönöm a választ
dava
(#) nemprofi hozzászólása Dec 9, 2012 /
 
GRUNDIG T 55-732/5 text CUC 303 képcsőpanel tönkrement. A csere-panelon nincs
ug2 jelzésű csatlakozási pont, viszont van egy földelő vezeték, ami az eredetin nincs. Típusszámra mindkettő majdnem ugyanaz, az eredeti: 29304-722.73/4b (03) a csere : 29304-722.65/4b(03). Hová tudnám csatlakoztatni az UG2 vezetéket, ha egyáltalán lehetséges. Így nincs képcsőfűtés.
(#) kadarist válasza nemprofi hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
Szia!
Az UG2 nem a fűtéshez tartozik, hanem a Screen (G2) feszültség csatlakozási pontja. Mutass képeket a két panelről.
(#) gabilow hozzászólása Dec 9, 2012 /
 
Szép napot mindenkinek! Szeretném kérdezni, hogy mi lehet a baja? Bekapcsoláskor még hibátlan, majd 15-25 mp múlva az alábbi képeket produkálja. Már vagy 20 elkót kiforrasztottam megmértem, értékek nagyon jók ESR-ek is. Meg nem is régi készülék. Nem tudom mit kellene még megnézni? Előre is kösz.
(#) kadarist válasza gabilow hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
Szia!
Tetőantennás vételed van vagy kábeltévés?
(#) gabilow válasza kadarist hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
Szia!
Kábeltévés vételem van de egy másik helyről hoztam, szintén kábeltévé és ott is ugyanezt csinálta. Néhány napja lett ilyen, előtte teljesen jó volt.
(#) kadarist válasza gabilow hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
Jó! Ezek szerint melegedő alkatrész okozza a hibát. Én ilyenkor szoktam elővenni a hűtősprét és megfújogatok pár alkatrészt.
(#) gabilow válasza kadarist hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
Először azt hittem ugratsz de utána néztem és tényleg van ilyen spray. Nekem sajna nincs de majd veszek. Addig is valami más ötlet?
(#) mezei dávid válasza Bonanza02 hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
Szia!Kivettem a ptk át és úgy beindult köszi a tippet
és mondtad hogy tovább segítesz ,mit kell még
kicserélni.? bár szereztem egy monitorból ptk kétlábút.
dv:dava
(#) Bothichelli hozzászólása Dec 9, 2012 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítség kellene a következőhöz: Sony Trinitron KV-C 29 televízióhoz kapcsolási rajzot vadászok, de sehol nem találok.
hiba oka: Egy csíkba összeugrott a kép. Ha esetleg valaki tudna tippet adni, hogy hol keressem a hibás alkatrészt, típust mondani, akkor nagyon megköszönném! Rég nem javítottam már TV- ket, de szerintem a függőleges eltérítéssel lehet a gond, nem?

Előre is köszi!
(#) Dr.PCB válasza Bothichelli hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
Helló Bothichelli!

Először is szerintem nézd meg jobban, hogy milyen típus mert ilyen nincs. Így nem tud senki sem segíteni. Nem kv-29c... akart lenni? Ha igen, akkor AE-4 sasszi, és itt a service manual-ja, használd egészséggel. A megérzésed amúgy helyes a függőleges eltérítéssel van baj.
sony ae-4
(feltölteni nem tudom mert 11MB)
Következő: »»   708 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem