Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   709 / 1273
(#) Bothichelli válasza Dr.PCB hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
Köszi a segítséget!
(#) Bozsó112 válasza Bozsó112 hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
Ha esetleg más is ilyen problémával találkozna: 1db. ellenállás forr. hiba és 1db. kondi csre után hiba megváltozott, bekapcs.-kor sötétebb a kép, később világosodik. képcsőpanel érintkezők tisztítása után TV kifogástalanul működik! Ezúton is köszönöm a segítőknek!
(#) nemprofi hozzászólása Dec 10, 2012 /
 
Szia kadarist!
Sajna, képet nem tudok küldeni, de van kétfajta service manuálom a Grundighoz, és az egyiknek a rajzán megtaláltam az UG2 bekötési pontját. Csak ugye előtte meg kellett tisztítani hogy el tudjam olvasni a felíratokat. Tehát beforrasztottam, és így sincs képcsőfűtés. Nem lehet, hogy az alaplapon forrasztottam el valamelyik RGB, vagy a másik vezeték lábait? Igyekeztem a számozásoknak megfelelően beforrasztani a vezetékeket, de sose lehet tudni. Nem vagyok profi.
(#) mezei dávid válasza Bonanza02 hozzászólására (») Dec 10, 2012 /
 
szia!Köszönöm már működik a tv a tipped jó
nagyon köszönöm
üdv:dava
(#) jdani hozzászólása Dec 10, 2012 /
 
Szevasztok. Szerencsém volt hozzájutni egy bazi Thomson 32wf402 masinához ingyen.
Mikor áram alá helyezem, a visszajelző LED csak villog, és a képernyő az első képen látható jelenséget produkálja. Csíkok csak, bal oldalt végig a képernyőn, de jobb oldalt görbén vannak, 2.kép.
Ami a legérdekesebb, hogy kb 1 perc után tökéletesen működik, reagál mindenre, nem úgy mint bekapcsoláskor. Kép van, szinte hibamentes az egész. Ami zavaró, hogy a csíkok, amit bekapcsoláskor látni, ugyanúgy megmaradnak. Mondjuk egy világos képnél nem látszik, de sötétebb képeknél igen, ami eléggé zavaró. Levettem a burkolatot, de semmi feltűnőt nem láttam. Max két kakukktojás kondit, ami talán már nem eredi, hanem cserélve volt. Mit kezdhetnék a gondjaimmal? Bekapcsoláskor rögtön bekapcsoljon, és a csíkok ne látszódjanak.
U.i.: Miután nézem a TV, kikapcsolom, majd vissza be, a jelenség mindig megvan, de ekkorra már hamarabb bekapcsol rendesen.

(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 10, 2012 /
 
Szia!
Ugye már le sem kellene írni azt, hogy a bemelegedéssel helyrejövő készülékeknél tápegység-elkó hiba szokott lenni a problémát kiváltó ok. A csíkokat pedig a G2 (Screen) feszültség csökkentésével lehet eltüntetni.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Dec 10, 2012 /
 
Kösz a választ. Kondira tippeltem én is, de nem láttam púposokat, de attól lehet még kiszáradva. Csak azt nem tudom, melyeket kellene átvizsgálnom? Egyszerűen kiforrasztással OHMmérővel? Ami a csíkokat illeti, ahoz több infóra lenne szükségem. Ha valaki tudna segíteni hogy mit kellene tennem azért, megköszönném
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 10, 2012 /
 
Van a sorkimenőtrafón két potméter. Az alsó potin tekerj az óramutató járásával ellentétes irányba addig, amíg meg nem szűnnek a visszafutási csíkok. Én méricskélés nélkül cserélném a tápkondikat és a sortrafó közelében lévő kondikat is.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Dec 10, 2012 /
 
Szuper! Már csak a kondit kell megtalálnom. Egyszer volt egy monitor, amint a kép ugrált, ciripelést lehetett hallani, akkor a legnagyobb magasfeszültségű puffert cseréltem ki, és jó volt. Itt viszont annyira nem tudok orientálódni mi tartozik még a táp részhez, és még a trafóhoz. Vagy itt is először a magasfeszültségű puffert cseréljem?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 10, 2012 /
 
Olyan nincs, hogy magasfeszültségű puffer. A tápegység hálózati részéhez nem kell nyúlnod, mer a készülék beindul, csak képet nem ad. Most mondjam azt, hogy vedd elő a hűtősprédet?
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Dec 10, 2012 /
 
Ami nincs? Én annyira nem értek hozzá, ha mást nem, akár mindet kicserélem, van itthon készlet. Csak azért irtam ide, hogy ha valaki esetleg a képek szerint meg tudná mutatni, hogy melyik részen cserélgessem a kondikat.
U.i.: Bekapcsoláskor a visszajelző led is csak villog, mintaki nemtud bekapcsolni, de a képernyő csak fekete, most már csíkmentes. Mondom nem értek hozzá, csak írom megint; nem táp hiba?
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2012
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 10, 2012 /
 
A fekete pötty alatti kondi nem púpos egy kicsit?
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Dec 10, 2012 /
 
Mint aki egy picit, de kicseréltem, és semmi. Most soká nem volt bekapcsolva, így vagy 3 percig is kapcsolt be..
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 10, 2012 /
 
A 3 perc letelte előtt is be van kapcsolva, csak kép nincs, ugye?
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Dec 10, 2012 /
 
Igen. Tv ki van kapcsolva. Bekapcsolom, a képernyő ,,működik,, (fekete kép van rajjta csak), és a visszajelző LED csak villog. Azután kb 3 perc után beugrik a kép egy pillanatra, majd eltűnik, és pillanat után már működik rendesen.
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 10, 2012 /
 
Ez még képcsőgyengeség is lehet és azért tekerte fel korábban egy szaki a G2 feszültséget, hogy gyorsabban érje el a képcső az alap sugáráramszintet. Zárd rövidre a képcsőfűtés áramkorlátozó tekercsét a sortrafó mellett (LL200).
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Dec 10, 2012 /
 
Kicseréltem egy pár kondit, meg akkor egy dróttal átkötöm ezt a tekercset, és kipróbálom. Egyébként ez nem csak egy átmeneti megoldás?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 10, 2012 /
 
Kösd át, aztán meglátjuk, hogy egyáltalán milyen megoldás lesz ebből.
(#) BarnaPili válasza kadarist hozzászólására (») Dec 10, 2012 /
 
Szia!
Ennél a gépnél,ha eltekered a G2-őt,azt nehezen tolerálja.A szervizmenüben van egy Adjust Ug2 pont,azt kell beaktiválni,és ott beállítani a megfelelő Ug2 feszt,különben csak ezt a képcsőhibának gyanús állapotot csinálja.
István
(#) kadarist válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 10, 2012 /
 
De ha nincs kép csak fekete raszter, akkor is működik a menübe való belépés?
(#) BarnaPili válasza kadarist hozzászólására (») Dec 10, 2012 /
 
A kérdés jogos.... Jó lenne azt is tudni,hogy a "26"-ot villogja-e a TV.De ha emlékeim nem csalnak,akkor ha belépett a szervizmenübe,ki lehet "vacakolni" egy csíkos világos képet a G2 tekergetéssel.l.Az enyém ezelőtt 8 évvel volt trafós,akkor tanultam ezt meg,miután azt hittem,hogy csőhibás lett.
(#) kadarist válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 10, 2012 /
 
Namost ez a készülék bemelegedésre helyrejön, ezért várjuk meg, hogy mi lesz az adrenalinkezelés hatása, aztán összehívunk egy konzíliumot.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Dec 10, 2012 /
 
Szuper, műdödik, köszi Ingyen TV
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 10, 2012 /
 
Ha olyan az áthidalt tekercs kivitele, hogy le tudsz tekerni a menetekből, akkor felezd meg a menetszámot és így kösd be a tekercset. Az áthidalást persze vedd ki. Ezek után ismét próbáld ki.
(#) vladcepes hozzászólása Dec 10, 2012 /
 
Sziasztok! Van egy ilyen TV: PALLADIUM K 36RCM ART731/919 220 V 50Hz 77W állítólag Orion K 36RCM néven is fut és ugyan az.(képet nem találok róla sehol)., a kérdésem az lenne hogy: nem megy a hangja.Elsősorban szerintetek hol kellene keresni a hibát? A válaszokat előre is köszönöm. Üdv.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Gond lehet belőle ha úgy hagynám?
Elég nehéz TV, és már be is van rendezve.
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Jobb lett volna belőni a még elfogadható fűtőáramot, mert a túlfűtés nem tesz jót a képcsőnek hosszú távon. De ha most jó ,akkor egy ingyentévének megteszi.
(#) canon1990 válasza Hodinka hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Szia! Megszűnt a villogás annyi baja van, hogy zöldes a kép. Mind 3 szín megvan és egy kicsit szellemképes is. Szerinted mit kellene átnézni? Köszi a választ előre is.
Üdv: Laci
(#) Hodinka válasza canon1990 hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Szia!
Miről megy most a TV,antennáról,beltériről? A rossz vétel is okozhatja ezeket a gondokat.
Végülis hogyan szűnt meg a villogás?
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2012
(#) canon1990 válasza Hodinka hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Szia!
Antennáról megy, de ha dvd-t nézek akkor is ilyen a kép. Jobban megnéztem nem is igazán szellemképes. PL a fehér betűknek olyan mintha zöld árnyéka lenne, barna szín helyett is zöld van. Ezt elmondani nem igazán lehet csinálok róla képet, úgy tiszta lesz.
Villogás úgy szűnt meg, hogy átforrasztottam a képcső panelt és kicseréltem egy púpos kondit.
Üdv.
Következő: »»   709 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem