Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » OBD (autós) készülék
Lapozás: OK   48 / 60
(#) lala0606 válasza molnarp hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
Köszönöm a választ. Konkrétran az a problémám, hogy kaptam egy OPEL távkapcsolós kulcsot csippel,(az eredeti külön van és csak 1-1 van belőle) másoltattam kulcsszárat bele és ezt az "új" kulcsot szeretném hozzáprogramozni az autóhoz(így lenne tartalék kulcs és távkapcs is hozzá). Abban sem vagyok biztos hogy a kapcsolás jó lesz-e ezekhez a feladatokhoz, opelszkennert csak demot találtam a neten, az AB COM esetleg nem jó hozzá, ha sikerülne életre kelteni a kapcsolást? A CAR-PASS pontosabban Security Code megvan a kocsihoz. Mégegy kérdés: az immocsip már volt más autóhoz programozva, ez nem probléma? Köszi.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2012
(#) molnarp válasza lala0606 hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
Az immochipet szedd ki a gyáriból és tedd át a másik kulcsba.
Nem gáz, ha volt másikhoz használva, mivel az ECU tanul, nem a immochip.
Elvileg meg tudnám csinálni, mert van opelscannerem, ami viszi, neked meg meg is van a car-pass.
De akár szakszervíben is megcsinálják pár ezerért.
(#) lala0606 válasza molnarp hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Köszi hogy ilyen segítőkész vagy de messze laksz tőlem(HMvásárhely), az is lényeges lenne hogy magam meg tudjam csinálni. A csipet már átraktam de a távkapcsolót is hozzá kellene tanítani, és szeretném ha lenne egy tartalék garnitúra is. A kapcsolás alkalmas erre a feladatra amit felraktam korábban és az AB-COM progi? Ha nem akkor megépítem az opelszkenert csak az egy kicsit bonyolultabb. Kösz a segitséget.
(#) molnarp válasza lala0606 hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Nem kicsit bonyolultabb, én már építettem
AB-COM szerintem felejtős. Alig enged 1-2 dolgot
(#) lala0606 válasza molnarp hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
És az a kapcsolás mire jó, végig futottam a topikon és mintha azt olvastam volna hogy az 510 ohmos K felhuzoval és az AB-commal müködik, bár nem boldogultam vele,ez szerinted jó lenne a programozáshoz, az ára is elfogadható?
(#) molnarp válasza lala0606 hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Nem tudom, nem emlékszem már miket enged kezelni, de szerintem kulcsot nem fogsz vele programozni. Aztán lehet tévedek...
(#) lala0606 válasza molnarp hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
A linkelt adaptert nézted hogy jó lenne-e?
(#) molnarp válasza lala0606 hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Igen, néztem. Nekem is van ilyenem. Meg kell próbálni...
Mondjuk sima KKL-es interfész ez, semmi extra nincs benne. 7000-ért sokallom, fele ennyiért is be lehet szerezni. Több program megy vele, pl. TECH2,AB-COM, VAG409...
Win7 alatt ezek a programok nemigen mennek, de nekem sikerült működésre bírni WIN XP mode programmal WIN7 alatt.
De még1x mondom, TECH2-nek, AB-com-nak nagyon gyenge a tudása.
Ha mindenképpen magad akarod csinálni, akkor ajánlom az opel scannert, az profi cucc!

Így néz ki, amit csináltam 4 éve
(#) lala0606 válasza molnarp hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Nagyon profi, de azt hiszem nekem nem fog menni ez az smd-s cucc(furatszerelttel megpróbálnám). És az OP-COM-rol mi a véleményed, azzal menne? Az is van a vaterán csak az a duplája. És ezt a te opel scannered saját fejlesztés vagy utángyártottad esetleg lehet készen is kapni és kb mennyi az ára. Köszi.
(#) lala0606 válasza molnarp hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Lenne mégegy kérdésem, az itt fellelhető kapcsolásokban találtam olyat hogy az RS232 csatlakozóban az 1-2 vagy 4-6 vagy 7-8-as lábak rövidre vannak zárva, ezeknek mi a szerepe egyáltalán szükséges-e? Köszi.
(#) lala0606 hozzászólása Jan 5, 2013 /
 
Senki se tud segíteni??????
(#) Pepebá válasza lala0606 hozzászólására (») Jan 5, 2013 /
 
Hali!
Jó lenne látni a kapcsolást, lehet ez segít.Bővebben: Link
Üdv
(#) Botos hozzászólása Jan 5, 2013 /
 
Kinai Opcommal hozzá lehet irni a csipet,nem olyan drága .Vagy barkácsolj egy Opelscannert ,tele van vele a net.
(#) lala0606 válasza Pepebá hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Ezt szeretném megépíteni, csak nem tudom jo lesz-e az immocsip és a távkapcs feltanításához, ha igen melyik progival. A láb összekötéseket más kapcsolásoknál láttam csak nem tudom mi a szerepük. Esetleg a max232-si9243-as kapcsolást, ezekkel boldogulok.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2013
(#) lala0606 válasza Botos hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Ha nem boldogulok másképp OP-COM lesz a megoldás, 13e körül láttam a vaterán. Az opelszkener nekem bonyolult ott programozni kell a csipet. Köszi.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2013
(#) Tuttyer hozzászólása Jan 29, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy elm327-es 1.5-ös verziójú hibakód kiolvasóm.Azt szeretném megvalósítani, hogy nem csatlakoztatom autóhoz, csak egy 0-1 V egyenfeszültséget szeretnék megfigyelni vele, és grafikusan kijelezni.Kivitelezhető-ez?Vannak programjaim is a hibakód olvasóhoz.Arra gondolok, hogy mondjuk a műszer obd csatlakozóján 2 vezetéket kötném mondjuk a mért feszültség 2 vezetékére, és valahogyan valamelyik programmal meg tudnám figyelni grafikusan, kiértékelhetően a feszültség változásokat idő szerint?Járható út ez szerintetek?Minden választ köszi előre is!üdv Tuttyer
(#) kzozo válasza Tuttyer hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Ezeken a csatolókon nincs külön analóg vagy digitális bemenet. Logikai analizátornak sem tudod használni. Amúgy felesleges egyszerre két topicba ugyanazt írni...
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2013
(#) Tuttyer válasza kzozo hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Köszi a válaszod,csak azért tettem be mind2-be hogy hátha többen látják vagy több ember tud segíteni.köszi
(#) DjWolfi hozzászólása Márc 16, 2013 /
 
Üdv! Nincs valakinek VAG-CAN interface ről rajza? Vagy esetleg egy Vag-Com ot hogy lehetne átalakítani?...
(#) vortom hozzászólása Ápr 1, 2013 /
 
Sziasztok!

Segítséget kérnék.
Chevrolet Lacettihez melyik interfész lenne jó, és milyen progival?
Ahogy nézem OBD2, de lehet tévedek.

Köszi
(#) Botos hozzászólása Ápr 1, 2013 /
 
OBD2 is jó de KL adapterrel mégjobb ez az Orosz rpogram.http://www.samdiagnost.ru/myproject.php
(#) vortom válasza Botos hozzászólására (») Ápr 4, 2013 /
 
Köszönöm.

Esetleg valami angol nyelvű progi nincs, amivel menne, mert ez nekem nagyon orosz.......
(#) McDeath hozzászólása Ápr 25, 2013 /
 
Sziasztok!
Elnézést kérek a nem visszaolvasásért, csak kicsit idegesítő, hogy a szerelő nem képes rájönni mi a baja az autónknak, és 9 hónap(!) után újra ECU-t akar cseréltetni, miközben a főtengely jeladó vezetéke olyan 1 centin át csupasz és valószínű, hogy nem egészséges. Egy Opel Combo Tour 1.6-os autóról van szó, Opel Corsa C kategóriának felel meg, és 2003 12 havi a jármű. Nos a kérdésem az hogy milyen OBD csatlakozó van az autón? Mert ha ezt tudom, akkor nekiállok építeni egy OBD->USB átalakítót és megkeresem azt, amit a szerelő nem tudott végrehajtani (még a kábelcserét sem, és amúgy is csak toldani akarta volna.). Még egy kérdés ehhez kapcsolódva: Meg lehet valósítani, hogy menet közben adatgyűjtés céljából folyamatosan olvastassam egy laptoppal az adatokat? Milyen nevű program lenne ehhez ideális?
A segítséget előre is köszönöm.
Üdv McDeath
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2013
(#) bbb hozzászólása Ápr 29, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy ELM327 klónom, amivel eddig meg voltam elégedve. Azonban beleütköztem egy problémába és kezd kicsit lelohadni a lelkesedésem vele kapcsolatban. A problémám, hogy ebben egy PIC18F2480-as van, kitudja milyen firmware-rel. Amikor elkezdek beszélgetni vele AT parancsokkal, akkor 1.4-nek hazudja magát, de mikor az AT MA parancsot kiadom neki, akkor egy pillanat alatt BUFFER FULL hibát dob vissza (38400-as tempónál), s így arra, amire szeretném, sajnos használhatatlan. Persze hibakód olvasásra így is tudom használni pár programmal, de a monitorozás kellene most nekem leginkább...

A kérdéseim a következőek:
1. Valakinek van-e tuti bevált 1.4b firmware a tarsolyában, amit bele lehetne tölteni?
2. Magyarországon belül hol lehetne egy eredeti ELM327 IC-t szerezni értelmes áron? (A gyártótól elvileg 31,5 dollárért jön el idáig kanadai légipostával.)
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2013
(#) bbalazs_ válasza bbb hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
Legalabb annyit arulj el, hogy milyen autoval es milyen protocollal beszelgetsz.
Feltetelezem, hogy CAN - a pic tipusabol gondolom, mert erre IS alkalmas.
Annak a sebessege jocskan magasabb, mint a 38400, szoval siman igaza is lehet.
(#) bbb válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
Szia!

Teljes mértékben igaza is van (Hyundai FD-vel beszélgetnék). A kiadott parancsok:
Alap konfigparancsok...
ATL1 (sortörés be)
ATS1 (szünetek be)
ATAL (7bitnél nagyobb csomagok)
ATH1 (fejlécek be)

ÉS a lényegi rész
ATSP6 - ISO15765-4 CAN 11bit 500kbaud
ATMA - monitorozás

Na ehhez nem elég a 38400, ezt tudom. Ha meg persze 250kbaud tempóval nézném (ATSP8), akkor rengeteg hiba jön a nem jó tempó miatt Szóval vagy az van, hogy nem figyelek, vagy egy eredeti/gyorsabb kütyü kell.
A BUFFER FULL a tempóból jön, eléggé utánaolvastam, hogy ezt már tudjam. Elvileg, ha eredeti ELM327 1.4b-vel felprogramozott IC-m lenne ugyan ebben az áramkörben, akkor ezt is tudná, vagy ha a már benne lévő PIC18F2480 képes lenne nagyobb tempóval beszélgetni (115200), az is megoldhatná a dolgot...
(#) bbalazs_ válasza bbb hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
Sajnos, mivel a PIC vedett, a forraskodja meg nincs meg neked gondolom, ezert nem oldhato meg a dolog.

Esetleg nincs neki valami RAW modja? Mert akkor talan mehetne.
A masik, hogy szuroket (filter) hasznalsz? Mert az lenyegesen lecsokkentene az adataramlast. A masik, hogy talan van a parancsok kozott valami olyan, ami lecsokkenti a mintavetelezest. Olvasd at a doksijat alaposan.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2013
(#) bbb válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
A szűrőkkel az a gond, hogy amíg csak keresgélek, addig vaktában lődözök velük.

A kérdésem viszont továbbra is adott. Lehet idehaza valahol (értelmes áron) beszerezni eredeti ELM327-es IC-t, vagy sem?

Ha nem, akkor marad a trükközgetés és drukkolás, hogy véletlenül ráhibázzak a címekre...
(#) bbalazs_ válasza bbb hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
En annak idejen Nemetorszagbol rendeltem, kb hasonlo arra emlekszem.
Egeszen biztos, hogy azzal mukodni fog?
A hasznalt szerintem ugyanolyan jo, mint az uj, talan valami hirdetesi oldalon van fent ilyen.
(#) bbb válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
Te is tudod, hogy semmi se biztos Az az egy biztos, hogy a nyákot átnézve és a kínai fórumot olvasva, ahol már megtették ezt a cserét, 99%, hogy jó lenne és rögtön menne a nagyobb tempó, mivel az újabb verzióban (amit már levédett a kanadai fazon) kijavítottak pár olyan hibát, amit a klónokban még nyílván nem. Persze a klónok simán azt hazudják, hogy 1.4 fut bennük (míg a dobozon persze 1.5a van ), holott még csak valami 1.2 körüli megy bennük, de legalább az eredeti IC-hez jó kapcsolási rajzból alkották meg hozzájuk a nyákot...

Mondjuk én simán megjátszanám a kanadaiak helyében, hogy a fillérekért összerakott (ha most 11$-os áron megvehetem - nagy tételben meg akár 6$-ért, akkor miről is beszélünk?) klónokhoz jóval olcsóbban egy apró megjegyzés keretében árulnám az IC-t. A megjegyzés meg az lenne, hogy itt a verziófrissítés, amivel működni fognak az egyéb funkciók is az eszközben (mint pl. esetemben a monitorozás). Csak ugye most azt csinálja a gyártó, hogy megveszi a Microchip PIC18F2480-asát (itthon kemény 1020Ft a chipcadnél!!!), feltölti bele a saját programját mindenféle védelmet bekapcsolgatva, aztán árulja 7-8-szoros áron. Ha csak 4-szeres lenne az árkülönbözet, akkor szó nélkül rendelném a cuccát, de így? Így azért még alszom rá párat.
Következő: »»   48 / 60
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem