Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hálózati adapter
 
Témaindító: aviator17, idő: Nov 23, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 9
(#) Inhouse válasza artiny hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Az adapteren a + a közepe és a köpeny a -. A routeren nézd meg, hogy nincs-e jelölés...
(#) artiny hozzászólása Feb 4, 2013 /
 
Nincs a routeren semmi...probaltam keresgetni neten kepeket de csak ezt talaltam. amerikai fajta toloto,
de a kepen lathato a polaritasa, az ertekek megegyeznek. 12V 1A

link
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2015
(#) Inhouse válasza artiny hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
Ezek szerint stimmel. Ezek a dugók megviccelhetnek, a külső köpeny mérete nem minden, a belsőnek is stimmelnie kell, különben nem lehet beledugni, vagy nem fog hozzáérni.
A 12V is nagy szórással van, ha nem írták külön, akkor nem stabilizált, de ettől még lehet az egyik 18V üresjáratban, a másik meg 13V is... szerintem a router szűréssel és stabilizálással kezdődik, úgyhogy nem lesz gond.
(#) LiteCross91 hozzászólása Máj 8, 2013 /
 
Sziasztok! Egy egyszerű kérdésem lenne. Ha elromlott egy epillátor adaptere ( OUT: 13 V; 0,4 A), akkor használhatom egy 12 V-os 1 A-essel is? Én úgy gondolom, hogy az adaptereken az áramerősség értéke csak egy maximális érték, amit tud adni, de ha az eszköz, esetünkben az epillátor, csak 0,4 A-t vesz fel, akkor minden oké lesz. Jól gondolom? Köszi
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2013
(#) artiny hozzászólása Aug 14, 2013 /
 
Osszekotheto az adapter az erositovel?
az erosito: Lepai lp-838 (12V 2A)
adapter:
http://i.imgur.com/dDxj8AB.jpg (polaritása egyezzik az erositoevel)
Az adapter 14V 3A , a +1A nem baj? (az erositonek 12V 2A kell)
Ez az adapter nem valtoaramot ad? az a jel vonal es altta szagatott csík - nem valto aramot jelol?
(#) sirály12 válasza artiny hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Ez az adapter egyenáramot ad, ez nem lesz probléma. Az, hogy 1A-al többet tud leadni még jó is, mivel nem lesz túlterhelve, így ez sem baj. A kérdés az, hogy a 12V helyett a 14V-ot fogja-e bírni az erősítő!
(#) JoEy28 válasza proba hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Sziasztok!

Hasonló problém adódott. Ha jól értem, akkor nekem is ugyanez az ellenállás égett szét:
http://kepfeltoltes.hu/131122/F_nyk_p073_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/131122/342254290F_nyk_p075_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Kicseréltem 1 ohmos ellenállásra, ahogy proba javasolta, működik is, viszont a ráírt feszültség értékek helyett nagyobbat ad ki. 1,5 V helyett kb 4,5 V, 12 V-nál helyett pedig kb 18 V. A köztes feszültség értékek sem megfelelők, csak erre a két szélsőre emlékeztem fejből.

Mi lehet a probléma?
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2013
(#) erbe válasza JoEy28 hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Ebben az adapterben semmi nincs, ami a kimenő feszültséget stabilizálná. Üresjáratban (terhelés nélkül) csúcsfeszültséget mérsz. A névleges feszültségek névleges terhelésnél állnak be. A készülék, amihez való, képes elfogadni ezt a változó bemenő feszültséget.
(#) adamisbalint hozzászólása Feb 22, 2014 /
 
Sziasztok! Van egy 9V os hálózati adapterem amit egy Boss DS-1 torzítóhoz használnék ám nagyon zúg tőle a torzító hangja. Lehet esetleg valami zajszűrőt rakni bele v ilyesmi?
Köszönöm
(#) Gafly válasza adamisbalint hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Valószínűleg abban a 9V-os hálózati adapterben a trafó mellett van még kettő (vagy négy) dióda és egy elektrolit kondenzátor.
Jó megoldás lenne egy nagyobb feszültségű adaptert beszerezni, majd egy 7809 stabilizátorral és két 100 nF-os kondenzátorral orvosolni a problémát.
Ha mindenképpen ehhez ragaszkodsz, akkor megpróbálhatod ezt szétszedni és a benne lévő kondenzátort kicserélni a legynagyobb kapacitású 16V-os darabra, ami még éppen befér a dobozába.
(#) adamisbalint válasza Gafly hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Köszönöm megpróbálkozok vele
(#) Hollowdrums hozzászólása Okt 18, 2014 /
 
Üdv!

Igaz, eltelt pár év, de újra itt vagyok, ugyanazzal a problémával. Bővebben: Link
Megint elszállt ez az ellenállás, ráadásként pedig a kondik után lévő ellenállat alatt és a diódák alatt is pörkölődik a panel.
Túlhajtva nem-igen volt. Csak kíváncsiságból kaptam szét, erre jól meglepődtem, hogy megint ez a helyzet. Mi a fene okozhatja ezt?
Nem lehetne valahogy kicsit ellenállóbbá tenni ezt az adaptert?
(#) Hollowdrums válasza adamisbalint hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Szervusz!

Sikerült megoldanod a dolgot? Ha igen, hogyan?
(#) MecseriMark hozzászólása Nov 13, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy 12V/6A hálózati adapterem, ami kapcsolóüzemű, ezzel szeretnék meghajtani egy panel tápegységet (mini számítógépben). De az adapteren nincs jelölve a polaritás, számít, hogy hogy kötöm be?
(#) Massawa válasza MecseriMark hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Attol függ mit akarsz a számitogéppel csinálni, ha egy füstgenerátort, akkor majdnem mindegy, ha valami egyebet, akkor meg érdemes megnézni a polaritást....
(#) MecseriMark válasza Massawa hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Ezek szerint számít Csak azért kérdeztem, mert se a tápon se az adapteren nincs polaritás jelzés.
(#) blackman hozzászólása Jan 27, 2015 /
 
Sziasztok!

Egy kérdésem lenne!

A mai nap vettem egy Alesis FX 6 típusú keverőt aminek nincs adaptere hol lehetne megvásárolni hozzá? vagy esetleg tud valaki használtan eladót? az értéke 18 volt 500mA de küldök róla képet ja és persze az aljzatról ahova megy az adapter vége.És ha tud valaki hozzá készíteni adaptert az is jó lenne.
(#) gyuszo válasza blackman hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
2x18V trafó szükséges hozzá. A bekötésről a képek:
(#) bigband hozzászólása Feb 1, 2015 /
 
Sziasztok!
Nagy szükségem volna a hozzáértő tanácsotokra. Egy megfigyelómonitor eltűnt hálózati adapterét szeretném pótolni. Az eredeti adapter /utánanéztem/ 18 voltot ad le, 2,4 A-es, egyenes vonal-alatta szaggatott vonal /DC?/. Kérdésem az volna, hogy a helyettesítő adapter voltszáma /feszültsége?/ és az amperszám szigorúan csak a megjelölt érték lehet, vagy lefelé-felfelé van engedélyezve valamennyi eltérés? Ja, és vélhetően /mert már nincs nálam/ 5,5 mm-es a készülékbe menő kis dugó. Mellékeltem egy képet róla.
Előre is köszönöm a segítségeteket.
András
(#) Gafly válasza bigband hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Bontóból/netről laptop töltő...
(#) gyuszo válasza bigband hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
18V egyenfeszültség ( DC ) 5,5 mm 2,4A . (Amper értéke lehet több is természetesen. )
(#) abcdabcd válasza bigband hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Összefoglalom, mert látom az elektronikával inkább csak érintőleges a kapcsolatod, szóval, amit a többiek is akartak írni, esetleg kiegészítve a teljes képhez egy-két aprósággal

-az A érték kisebb szigorúan NEM lehet, nagyobb viszont igen
-a csatlakozó úgy tűnik, a legkommerszebb 5.5/2.1-es néven forgalmazott típus (5,5mm-es külső átmérő, 2,1mm-es "lyukkal") -DC-tápcsatlakozó néven forgalmazzák az elektronikai boltok...
-a feszültség valószínű egy kicsit nagyobb is lehet, nem sokkal(így látatlanban biztosan nem, tehát egy 24V-os táp NEM jó hozzá), így egy laptoptöltő, ami mondjuk 19V körüli az valószínű teljesen jó hozzá... persze ha van valamilyen leírás a készülékhez, abban lehet megadják, hogy milyen feszültséget visel el a bemenetén, ha az mást mond, akkor aszerint célszerű eljárni.. vagy esetleg ha a belsejéről teszel fel képet, bár látom le van ragasztva, meg ha ez egy képcsöves cucc, többezerV-os feszültséggel, aminek egy része (vagy az egésze) rövid idővel a teljes áramtalanítás (konnektorból való kihúzás) után is a készülékben maradhat, így a fotózásnyi szétszedést se javaslom... mert amúgy lehet tudnánk többet is mondani, hogy talán milyen feszültségű tápot visel el a 18V-oson kívül...
Vagy ha esetleg írsz egy pontos típust, tudhatunk itt valamit még mondani...
-viszont a laptop töltőn valószínű nem ilyen tápcsati van, így az eredetit levágva az újat ráforrasztva lehet elkészíteni az "új tápot"...
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2015
(#) gyuszo válasza bigband hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Bővebben: Link
Esetleg meg lehet kérdezni, létezik-e 5,5 mm-es csatlakozóval. De szerintem ez a típus megfelel hozzá. Feszültség és teljesítményben is.
Itt lehet kapni.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2015
(#) silentfrog hozzászólása Márc 2, 2015 /
 
Sziasztok!
Remélem jó fórumba írok.
Lenne egy masszírozós fotelem aminek bedöglött a hálózati adaptere.
Az adapter ami elromlott Output 12V Dc 1200mA

Lenne itthon egy hasonló Output 12V12V 1.66A

Használhatom helyette,vagy vegyek másikat megegyező specifikációjút?
(#) erbe válasza silentfrog hozzászólására (») Márc 2, 2015 / 1
 
Használhatod.
(#) silentfrog válasza erbe hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Remek,akkor nem adok ki érte pénzt. Elég drága a fotel, de ha jó hozzá az említett adapter akkor ezzel használom.
Köszönöm a segítséget!
(#) silentfrog hozzászólása Márc 5, 2015 /
 
Újabb kérdésem lenne, szintén adapterrel kapcsolatban.
Akvárium fölött van pár méter erős fényű led szalag 6A-es táppal van hajtva,40 watt az össz. fogyasztása.
Vettem hozzá egy fényerőszabályzót,/csavarós/ hogy vissza tudjam venni a fényerőt ha nincs rá szükség.
Viszont az van ráírva , hogy max 2A,a táp és a szalag közé tudom bedugni.

Működik vele, a fényerőt 0-24watt fogyasztásig szabályozza. Ez így jó is lenne,így nem lenne széthajtva a ledszalag.
Használhatom így? Mit jelent a max 2A ami rá van írva? Csak ekkora a maximális adapter amit rá lehet kötni vagy ez az érték aminél többet nem tud szabályozni,de lehet használni probléma nélkül?
Ahol vettem ott sem tudták igazán,pedig ezeket árulják.

Nagyon köszönöm a válaszotokat előre is!
(#) kadarist válasza silentfrog hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Lehet 2A-esnél nagyobb áramot szolgáltatni képes adapterrel táplálni, csak arra kell figyelni, hogy a fogyasztó (LED-szalag) ne vegyen fel 2A-nél nagyobb áramot.
(#) silentfrog válasza kadarist hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Pont ez a gond, a szalagok többet vesznek fel szabályzás nélkül Kb 4 A-t
Ha a fényerőszabályzóval leszabályozom akkor 20 watt azaz 2A lesz az amit a szalagok "kapnak"
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2015
(#) Töröcsik Tibor hozzászólása Ápr 24, 2015 /
 
Sziasztok!
Olyan problémám van,hogy adott egy 12V kb 1.5A adapter.A kimenő 12-ra kötöttem egy L78S09CV regulátort.Hűtőbordát is tettem rá.Ez egy hangszer adaptere lenne,kb fél óra használat után eléggé felmelegszik.Csak nem értem miért,sima mezei adapterrel ami 850mA adott le 12 V-on nem volt ilyen probléma.Csak túl sok a 12V,ezért kéne a 9V-ra valamit kitalálni.
Tudnátok segíteni?
Következő: »»   4 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem