Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   997 / 1679
(#) MrBrown válasza MrBrown hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
Ja és most nézem, hogy a beállító tekerentyűje is oldalt van míg az enyémnek elől. Az előlapi állíthatóság és az AC táp igény elhiteti velem hogy tényleg valami hifi-receiver egységben lehetett annó, ahogy az eladó mondta.
(#) H2opok válasza sooty hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
Hű ez nagyon állat.
Ennek a 60%-a cnc-s meló, ezeket a lapokat, "szegmenseket" kivágni......
Ráadásul RC-s servók mozgatják.
Na ha ennek az elektronikai részét valaki megtervezi, akkor én a cnc-s részét megcsinálom az tuti!!!!
Jelentkező?

A másodperc kijelzéssel még látványosabb lenne. Meg zajosabb is kicsivel.
Ebbe kellene-másodpercekkel együtt- 42db micro szervó.
Na ennek a vezérlését kellene megoldani, hogy ki-be tologja a szegmenseket.
(#) H2opok válasza H2opok hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
Most néztem, az összes terv publikus. Még a plexi tervek is.
(#) Matatka hozzászólása Feb 5, 2013 /
 
Bocs, hogy ide offolok, de tudom, hogy ezt a fórumot FMSound kolléga olvassa, viszont privátra nem reagál. Itt üzennék neki: FMSound kolléga PRIVÁTOT kaptál!
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2013
(#) Szammer válasza H2opok hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
Hát ez tényleg eszement, de mutatós megoldás.
Belegondoltál, hogy 42db mikro-szervó mibe kerül?
Mondjuk egy elektromechanikai elemeket gyártó cég promóciós bemutatóján el tudnám képzelni.
Egyébként meg ha szervók helyett pneumatika mozgatná még lehetne kicsit bonyolultabb is.
Azért tetszik.
(#) BEMcorp válasza Szammer hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
Buta kérdés, de nem lehetne elektromágnesekkel megoldani a szegmensek mozgatását? Persze így nem lenne olyan szép lassú mozgású, de talán olcsóbb (és egyszerűbb) lenne kivitelezni.
(#) MrBrown hozzászólása Feb 5, 2013 /
 
Na kérem, itt egy másik csoda...
lego nxt clock
(#) vicsys válasza H2opok hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
Gondolkodtam. Szerintem nem kell 42 db. szervó, hiszen bizonyos szegmensek egyszerre mozognak és egy mechanikai átváltó segítségével akár 1 motor is tudná működtetni a szegmenseket, egy pedig a kód kinyomó tárcsát állítaná be.
(#) Szammer válasza BEMcorp hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
Ha belegondolok persze lehetne, de az sem biztos hogy olcsóbb megoldás.
-Vagy kétirányú mágnes kellene (szegmensenként két tekercs),
-Vagy rugó ellenében húzna a mágnes (ekkor viszont van nyugalmi áram),
-Vagy olyan mágnes, aminek a fegyverzete is mágnes és polaritásváltással vált helyzetet (ekkor viszont bonyolultaab az elektronika).
(#) H2opok válasza BEMcorp hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
Úgy mint a flippereknél?
(#) Szammer válasza vicsys hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
Hát???
Ez mind igaz, de ezt a mechanikát ki hozza össze.
(#) H2opok válasza Szammer hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
Pár éve az RC volt a mindenem. Heli, autó. De itt van, kb 450ft/db
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9549__Turnigy_TG9e_9g_1_...o.html
De lehet ettől olcsóbb is van. Nekem pl. van itthon kapásból 15-20db használt.

Szerintem ettől olcsóbb megoldás a mehanikára nem nagyon van.
(#) BEMcorp válasza H2opok hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
Azt nem tudom , hogy a flippereknél hogy működik, de ha mágnest mozgatna a tekercs, akkor csak a polaritást kellene változtatni, és nem lenne nyugalmi áram. Nem hiszem hogy ennél a méretű projektnél ez a polaritás váltás bárminemű bonyolítást jelentene...
(#) sooty válasza Szammer hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
Szelepekben találkoztam ilyen kétállású mágneses meholdással. Polaritásra vált irányt, a mozgó rész egy állando mágnes.Csak a váltáskor fogyaszt
(#) Szammer válasza H2opok hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
Hát jó, fejet hajtok.
Ha ennyiért van, ez tényleg nem túl drága.
Bár azért így sem olcsó multság.
De hát a hobby-ért én is áldoztam már.
(#) H2opok hozzászólása Feb 5, 2013 /
 
Itt gyakorlatilag csak a szervók mozgását kellene megoldani, hogy melyik, mikor milyen állásban legyen.
Amúgy pedig,ITTTT van minden,letölthető nyákterv, program.

Példának itt egy link, ahol szét van szedve egy szervó, motor nélkül, csak az elektronikát használva, mire lehet pl. használni.
Bővebben: Link
(#) lajos1969 hozzászólása Feb 5, 2013 / 1
 
A legújabb projekt kész!
(#) H2opok válasza lajos1969 hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
Ez mi? Óra? Hordozható? Ja már látom, eredményjelző.
Mekkora kijelzővel van? 100mm-es?
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2013
(#) lajos1969 válasza H2opok hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
A nagyobb 70mm-es!!
(#) Norberto válasza lajos1969 hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
Jó lett! Hogy kell vezérelni? Nyomógomb az oldalán / hátulján vagy távvezérlővel?
(#) lajos1969 válasza Norberto hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
Az oldalán van két rca aljzat oda megy két nyomógomb vezetékkel az asztal alá. A többit/forgásnál, szett, mérkőzés állás//automatikusan csinálja. A tetején van még négy nyomógomb ott lehet resetelni stb.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2013
(#) Pulyka hozzászólása Feb 6, 2013 /
 
Nem tudom, hogy mi lenne velem, ha nem lenne a világon LED..
Apám akkus, kriptonizzós lámpájának az üzemidejét kelett meghosszabbítani, mert miután az izzó már csak pislákolt, azután a mellé gyárilag beépített LEDek, még világítottak, csak annak nincs fókuszálva a fénye, mint az izzónak.
Ezért esett a választás az 1W-os 120 fokos power ledre, aminek adott volt az izzó fókusza.
Az izzót óvatosan összetörtem, a fém "tokkjába" pedig beleforrasztottam rézdrótokat, hogy jó nagy felület legyen a LED hő elvezetése miatt, ami amugysem lesz max feszültséggel járatva.
A lámpát nem nagyon akartam szétfaragni, mert az apám a munkahelyéről vette fel, és ha le kellene adni, akkor gáz van, és szeretem a kihívásokat is.
Az ón henger is nagyobb hőelvezetésre szolgál... ami egyébként az ónszippantó által kiköpött maradványokból lett összeolvasztva, és az olvadékból lett kiöntve, mint a kép mutatja.
Az izzó fémtestjéből kilógó összeforrasztott rézdarabokról gyurmával mintát vettem, azután a kapott lyukat kiöntöttem parányi gipszel, és az lóg majdnem középre, ott, ahova öntöm a folyékony ónt, amitől a gyurma elkezdett pezsegni, de kihülve visszadermedt, és amitől összeolvadt az előzetesen odakészített előre beónozott nyákhoz.
Nem nagy dolog, de gondoltam átadom másnak a technikámat, biztos hasznosítja majd más is, úgy, ahogy én is a másét.
Tomi
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2013
(#) granpa válasza Pulyka hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
Nagy mágus vagy, és még sokat fejlődhetsz!
(#) Matatka hozzászólása Feb 6, 2013 / 2
 
Még réges régen készítettem ezt az ajándékot, mikor még azt sem tudtam, hogy van LED szalag. Az egész hulladékból van: rossz asztal fiók, régi fenyő ágydeszka és néhány LED. Fogtam a dekopírt, kivágtam a formát és gázos pákával megégettem. Nem lett tökéletes, de ettől egyedi. Hát ha tetszik valakinek, ha más nem, akkor az ötlet.
(#) zolika60 válasza Matatka hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
Jó ez. Kár, hogy az egyik zöld LED nem világít.
(#) Matatka válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
Igen sajnos az a türelmemnek esett áldozatul.
És köszi!
(#) AMD válasza Matatka hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
Nekem tetszik!!!
(#) saraha válasza Matatka hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
Nekem tetszik,jó ötlet.Imádom az újra hasznosított dolgokat.Az én kütyüjeim fele is mind bontott anyagokból vannak.Azért cseréld majd ki a ledet.
Háromszög rámába is durva volna,trikolórral..hajjaj Trianon.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2013
(#) soos csaba válasza Matatka hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
Szevasz, nagyon ötletes, és jól néz ki!, mondjuk nem az a baj hogy az a zöld LED nem ég, hanem az hogy Magyar Ország már nem ilyen alakú, mert szét szaggatták sajnos!, és hogy én és a többi Magyar sokat szenvedett, és szenved ezért, köztük én is!
(#) Matatka válasza soos csaba hozzászólására (») Feb 6, 2013 / 1
 
Ez így van sajnos! Ezért tetszik nekem a második kép, mert a feketének is jelentése van!

És köszönöm mindenkinek a pozitív hozzászólásokat! Az itteni remekművekhez képest ez tényleg csak az ötlet miatt került fel.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2013
Következő: »»   997 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem