Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   40 / 260
(#) vargar_ hozzászólása Márc 9, 2013 /
 
Üdvözlet Urak!
Segítséget kérnék egy Bosch mosogatógéppel kapcsolatban. Aquastop van rajta. A jelenség, hogy amikor a gépet elíndítom és elkezdi feltölteni vizzel a gépet néhány másodperc után (15) kigyullad rajta egy kis ikon ami egy csapot mutat, ha akkor elzárom és a vizet elaszik a lámpa, ujra kinyitva a gép tovább folytatja a dolgát hibaüzenet nélkül viszont a program végénel a visszaszámláló 1 percet elérve megáll és a gép nem áll le soha. Ha program törlés re tekerem a vezérlőt a vizet kiszivattyúzza magából. Szűrők tiszták szivattyú szerintem jól működik, vizet nyitja zárja. Próbáltam félig, negyedig nyitott víz szeleppel hátha a mennyiséggel van baja de nem változik semmit. Kérném ha valaki tudna segíteni merre induljak, az angy segítség lenne. a gép 2 éves nem garis de kidobni drága lenne. Köszönettel!
(#) botesz válasza vargar_ hozzászólására (») Márc 9, 2013 /
 
A vízcsap az tudtommal a vízfelvétellel kapcsolatos problémákra utal.Ha 2 éves akkor gondolom literszámlálós vízszintszabályozó van benne.Ez egy kis pörgettyű 2 vezetékkel.Ezt kéne megnézni.Általában a gép aljában/oldalában van.
(#) vargar_ válasza botesz hozzászólására (») Márc 9, 2013 /
 
Megmondom őszintén nem bontottam még meg, előbb inkább kérdezni szoktam...
tipsát tekintve :SGS46E02EU ha belenézek van benne egy úszó gomba ami látszik ennyi,
kintről a vizellátó csövön a hollander után közvetlen egy Aquva stop nevő (gondolom egy mágnes szelep) szerkezet.
A kis számláló hibája okozhat ilyen jelenséget ? nem teljesül a programban az egyik feltétel ezért nem megy tovább talán?
(#) botesz válasza vargar_ hozzászólására (») Márc 9, 2013 /
 
Igen.Nekem most a tipusa nem sokat mond de tudom hogy milyen úszóról beszélsz.Azt kéne megnézni annak is köze lehet hozzá.
(#) lokodineicus hozzászólása Márc 10, 2013 /
 
Sziasztok a segitségeteket szeretném kérni van egy CANDY CSF4570E-mosogatógép már irtam és kaptam tanácsot hogy cseréljük ki az x2 kondenzátort de én Debrecen ben lakom és itt nincs ilyen ha valaki tudna küldeni én ki fizetem az árát és a szállitási költséget is előre is köszönöm
(#) tothmela hozzászólása Márc 10, 2013 /
 
Kedves hozzáértők!
Orion OD-007 típusú mosogatógépem nem tekeri körbe a programot. Ha én kapcsolgatom, akkor mindent végigcsinál, ( fűtés, öblítés rendben) de kicsit körülményes így a mosogatás. Nagy baj? Mennyibe fog ez nekem fájni?
Nem egy jó típus, új korában is volt kivetnivaló abban, ahogyan mosogatott.
(#) botesz válasza tothmela hozzászólására (») Márc 10, 2013 /
 
Hol áll meg?Biztos hogy rendesen felfűt?
(#) Ghoost hozzászólása Márc 11, 2013 /
 
Sziasztok!

Adott egy Ariston Hotpoint LFF-825 tipus jelu mosogatogep,
mely -jelenleg- az A-10 hibat jelzi.
A gep egy kedves ismerosomnek talalhato.
Szerelo es en se lattam meg belulrol.
Az elso idokben azt csinalta, hogy ha be volt csukva az ajtaja,
a becsukastol szamitott kulon fajta idokozokkel bekapcsolta magat.
Valakinek valami jo otlete, hogy mi a banat lelhete?
Esetleg hogy lehet-e RESET-elni?
Egy hasznalti utmutato, mert en nem talaltam rola semmit a hetvegen

Elore is koszonom Nektek!
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2013

DSC_0005.JPG
    
(#) tothmela válasza botesz hozzászólására (») Márc 11, 2013 /
 
El sem indul körbe a program, bizonyos időközönként én kattintgatom odébb, hogy körbejárjon. Mint egy manuális óra. De a fűtése biztosan rendben van.
(#) botesz válasza tothmela hozzászólására (») Márc 11, 2013 /
 
Valószínűleg programkapcsoló probléma.
(#) todom hozzászólása Márc 12, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy Electrolux ESL6124-es mosogatógépem ami a következő hibát produkálja.
A mosogatás után nagyon sós marad minden edény és sóhiányt jelez a gép, még akkor is ha előtte töltöttem tele a sótartályt. Korábban teli sótartállyal 1-2 hónapig is üzemelt.
Tud valaki segíteni, hogy mi lehet rossz?
(#) botesz válasza todom hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Jól van rácsavarva a sótartály fedele?Nem ereszt?Lehet hogy fennakadt a só szint jelzője és azért jelez sóhiányt.
(#) todom hozzászólása Márc 12, 2013 /
 
Természetesen jól van rácsavarva a sótartály kupakja. Az oldalát levettem látszik, hogy eltüntette a sót a tartályból nem a szintjelző van felakadva. Egyéb ötlet?
(#) oldeyes hozzászólása Márc 15, 2013 /
 
Szép napot mindenkinek! Candy CED 110 típusú mosogatógépem a következő tüneteket produkálja: a szivattyú nem működött kezdetben, mert a lapátokat egy csont darab megfogta. Sikeresen eltávolítottam, viszont azóta csak a szivattyú dolgozik folyamatosan. Az első két lámpa villog 30-at csipog és az ajtó kinyitásával sem áll le a szivattyúzás. A mosogatógépet a szivattyú eltávolításához a bal oldalára fordítottam, ez lehet a hiba oka? Olvastam a korábbi üzeneteket és azt írták a hasonló problémákra, hogy a túlfolyás érzékelő polisztirol úszós érzékelő a hiba. Megnéztem, nincs felakadva, a mikrokapcsolót ellenőrizem multiteszterrel, kapcsol. Tovább néztem a nyomáskapcsoló (kerek alkatrész mikrokapcsolóval bennne, 3 kivezetéssel) is működik a multiteszter szerint kapcsol. Tanácstalan vagyok segítségeteket kérem, adjatok tanácsot mi lehet a hiba? A nyomáskapcsoló vízzel vagy levegő nyomással működik? A hozzá vezető csőben nincs víz!
(#) otto54 válasza oldeyes hozzászólására (») Márc 16, 2013 /
 
Helló!
Elképzelhető,hogy a szivattyú leállása miatt a vezérlőpanelen is keletkezett hiba.

A csatolt képen látható panellel szerelt a gép?

Üdv. Ottó
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2013
(#) kata73 hozzászólása Márc 16, 2013 /
 
Szép napot mindenkinek!Egy kis segitséget szeretnék kérni,van egy candy csf4570E tipusu mosogatógépem.egy ideje amikor elinditottam kis idő mulva villogott az első két lámpa rajta és sipolt,megnéztük a vizcsap kinyitva ,szürők rendben.utána már ahogy elinditom most már az összes lámpa villog .Mi lehet a hiba???,köszönöm a segitséget.
(#) mosoka hozzászólása Márc 17, 2013 /
 
Szép napot Kívánok!
ismét problémám van az Indesit witl125 mosógéppel mos és mindent csinál csak NEM CENTRIFUGÁL(nagyon lassan forog)
Szét lett szedve a szénkefe jó és nem csapágyas.
Valaki meg tudná mondani mi lehet a baj?????
Előre is köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2013
(#) tibibalogh520 válasza mosoka hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
A főmotort mérjétek át szivárgóáram szempontjából!
De ez egy mosogatógépes topik. Próbálkozz inkább a mosógépesben!
(#) mosoka válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
Köszönöm!
Félre olvastam a címet!
(#) tommy1 hozzászólása Márc 17, 2013 /
 
Sziasztok,kaptunk egy AEG Favorit Active AA mosogatógépet, a többcélu kijelzöben villog a felsö és a középsö lámpa, a hasznalati utasitás szerint hivjam a szerelöt. Van valami ötletetek, hogyan tudnám megjavitani?
(#) jó.papa hozzászólása Márc 17, 2013 /
 
Üdvözlök mindenkit.
Segítséget szeretnék kérni mi lehet a hiba?
Van 1 Fagor LF017S mosogatógépem a probléma a következő.
Elindítom megy 1 darabig és le áll,van olyan hogy csak megszívja a vizet és már le áll el kezd sípolni és szűrő hibát ír ki a hibakód szerint.Általában ilyenkor 7 perces öblítőre teszem hogy le szívassam a vizet és azt végig csinálja szinte minden alkalommal.Most már régóta nem használjuk de nagyon jó volna.Már minden szűrőt át néztem ami tudomásom szerint van benne.Sehol nincs eldugulva.
(#) zolika60 válasza jó.papa hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
Nem lehet, hogy a bejövő víz nyomása kicsi? Ha kevesli a bejövő vizet akkor is ez a hiba van.
(#) botesz válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
Vagy esetleg nem érzékeli a befolyó vizet.
(#) zolika60 válasza botesz hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
Az is lehet, nem tudhatjuk.
(#) lokodineicus hozzászólása Márc 18, 2013 /
 
Sziasztok nagyon szépen köszönöm a segitséget sikerült meg csinálni és katam Debrecenben is x2-es kondit és müködik nagyon örülök neki és mindenkinek még egyszer köszike
(#) jó.papa válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 18, 2013 /
 
Köszönöm a választ.
A víz nyomása megfelelő,ha nem érzékeli akkor mi hibásodhatott meg?
(#) botesz válasza jó.papa hozzászólására (») Márc 18, 2013 /
 
Valószínűleg literszámlálós vagyis az nem ad jelet amikor vizet vesz fel.
(#) jó.papa válasza botesz hozzászólására (») Márc 18, 2013 /
 
Lehet javítani?Mit kellene benne cserélni?
(#) botesz válasza jó.papa hozzászólására (») Márc 18, 2013 /
 
Cserélni lehet.De előtte meg kell bizonyosodni róla hogy tényleg az a rossz hogy ne fölösleges pénzkidobás legyen a vége.Amikor meg rajta keresztül a víz feszt ad le.Egy kis ventillátor(pörgettyű)szerűséghez lehetne hasonlítani 2 vezetékkel.
(#) jó.papa válasza botesz hozzászólására (») Márc 18, 2013 /
 
Köszönöm holnap megnézem.Még annyit mikor sokáig nem használtuk,mert hosszabb távon távol voltunk,utána morgó hangot adott.
Következő: »»   40 / 260
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem