Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   451 / 728
(#) ptesza válasza Directors hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Pontosan melyik hangszóró is lenne ? Adatlap? Te tudsz T/S mérni?
(#) Directors válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Ez lenne. Bővebben: Link
Ebben a TS paraméterek is megtalálhatóak.
Egyébként igen tudok T/S mérni ha nagyon szükséges.
(#) Hangszoro2000 válasza Directors hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Kicsit vastagabb huzalból kellene az a tekercs, kevés a terhelhetőség. Legalább 1,0-ás átmérővel és egy nagyobb fazékmaggal már megfelelő lenne. Volt ilyen Székesfehérváron viszonylag jó áron, de most épp nincs csak nagyobb értékű.
Légmagos változatban is megfelel, ha elég alacsony az egyenáramú ellenállás, mindenképp 0,5R alatti.

Ettől jobb váltót így látatlanban nem lehet kitalálni. Impedanciamenetet önmagában hiába mérnél, semmire nem használható, pontos és hiteles hangnyomás-frekvencia diagramok nélkül. Az adatlapokon közölt, gyárinak nevezett mérésekből nem lehet kiindulni. Ezek az adatok nem vezetnek jó eredményre modellezéskor sem "szimulátor", hangváltómodellező programokban.

A 80 literes dobozban csökken a terhelhetőség, és nehezebben mozgatható/szállítható, a nagy felületeknek/oldallapoknak több merevítés is kell, inkább 60 közelében lesz jó, 50Hz körüli hangolással.
(#) q wegas hozzászólása Ápr 4, 2013 /
 
Üdvözlök mindenkit !
Tervezek egy mélydobozt házimozihoz a következő h2000-es hangszóróval:HA31-422
A gyári értékek alapján hozta a papírformát a hozzá ajánlott 67 literes reflexbe.
Egy dolgot viszont nem tudtam szimulálni.A mechanikai membránkitéréseket különböző teljesítmények hatására.A jbl lab.és a win isd.se tudja.Az sp labon meg nem tudok beállítani teljesítményértéket.(1w)
Erre lennék kíváncsi illetve a reflexcső méretére is 30Hz-re hangolva.(67L)
Nem szeretnék mechanikai károsodást főleg a 20-40Hz-közti tartományt néztem veszélyesnek.
Szeretném az adott rendszerhez a megfelelő erősítőteljesítményt kapcsolni!
(#) ptesza válasza q wegas hozzászólására (») Ápr 5, 2013 /
 
Hsználjad a bassbox-ot. Abban ez lehetséges.
(#) q wegas válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 5, 2013 /
 
Köszönöm ptesza!
(#) Hangszoro2000 válasza q wegas hozzászólására (») Ápr 5, 2013 / 1
 
Üdv! A 60 literes reflexdobozban 120-130W-nál éri el a maximális 6mm-es kitérést, 100W-on +-5,3mm.

A reflexcső legalább 80mm átmérőjű legyen, ehhez nagyjából 180mm-es hossz tartozik, 100mm-es átmérőhöz kb. 280mm hosszú cső kell. Pontosan csak méréssel lehet beállítani.
(#) Buvarruha hozzászólása Ápr 5, 2013 /
 
Üdv

Adott négy hangszóró, amik egy dobozba, vegyes kapcsolásban lettek bekötve. Kettú sorba és két soros megoldás lett párhuzamosan kötve, így maradt ugye a 8ohm eredő ellenállás. Kérdés, hogy ilyenkor mennyit változott az érzékenység, mert ugyanazt a hangváltót építettem rá, mint ami előtte is volt az egy hangszórós megoldásnál, viszont a magas elég kevés így, de én eddig abban voltam, hogy érzékenysége a vegyes kapcsolás miatt nem változik a rendszernek.. A magas csillapítva van, és nagyon egyszerűen be tudnám állítani, de tudnom kellene, hogy pontosan mennyivel lett érzékenyebb így a közép és mély, mert az ellenállások cseréje kicsit körülményes.
(#) Hangszoro2000 válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 5, 2013 /
 
Mélytartományban +6dB 1W-on, a többi hangszóróelhelyezés kérdése.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2013
(#) Buvarruha válasza Hangszoro2000 hozzászólására (») Ápr 5, 2013 /
 
Köszi, mellékeltem egy képet egy dobozról. A felső kettő között van a fülmagasságom fotelben ülve...
(#) Digitalpimp válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Szia!

Jó "kis" doboz! Milyen hangszórókból építed? Valami gyárinak a másolata, vagy teljesen saját elképzelés?
(#) Buvarruha válasza Digitalpimp hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Ezek ilyen samsung hangszórók és teljesen egyedi elképzelés, TS adatok alapján tervezve. Még a merevítés nincs benn a dobozban, de nagyon jól sikerült. Azzal viccelem az embereket, hogy jól huppog mi? Majd ellövöm, hogy bekapcsoljam a mélyládát?
(#) Buvarruha válasza Digitalpimp hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
A magas az Monacor RBT-95, a külseje meg majd kiderül, hogy milyen lesz, azt sajnos nem én döntöm el, hanem a piszkos anyagiak. Az sem kizárt, hogy szimplán leélfóliázom és így marad.
(#) Buvarruha válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Az egyikbe bekerült a merevítés és elmúlt a dobozhang. Most erőt és tetőlécet gyűjtök a másikhoz.
(#) Hangszoro2000 válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
2-300Hz-ig egyértelműen érvényesül a növekedés, magasabb frekvenciákon csak elég messziről hallgatva.
(#) Buvarruha válasza Hangszoro2000 hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
3dB-t emeltem a magasokon így most pont jó.
(#) mmajka hozzászólása Ápr 9, 2013 /
 
Kedves fórumozók!

Mi a véleményetek a következő mélyek
https://www.sal.hu/sal-melysugarzo/specifikacio/4168.aspx
a képen látható dobozban megépített eredményeiről?
Valaki épített e már ilyent?

Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) Buvarruha válasza mmajka hozzászólására (») Ápr 9, 2013 /
 
Nem egy sikertörténet, de pincebuliba jó. 38, 30, 20-assal építettem dobozt és zárt dobozban a gyári gagyiknál azért kellemesebb a hangjuk.

Szerk. Ja tényleg a 25-ös is megvolt.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2013
(#) mmajka válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 9, 2013 /
 
Szia Buvarruha!

Tehát akkor egy próbát megér? Változik e valami ha a katalógusban ajánlott piezzo magas helyett egy rendes magasat használok? Esetleg vannak e negatív hatásai ennek a cserének?
A dóm magasak drágábbak de személyes botfül véleménnyel szebb hangjuk van, de azért egy hozzáértő véleménye sem árt.

Miben rejlik a gyengesége?
(#) Buvarruha válasza mmajka hozzászólására (») Ápr 9, 2013 /
 
Ha rendes magasat használsz, akkor szükség van rendesen méretezett hangváltóra. A hangja lényegsen jobb lesz, mint a piezo magassugárzónak. A Piezo hátránya, hogy az ellenállása és a frekvenciamenete is iszonyatosan rossz, legalábbis amiket az olcsó gyártók árulnak. Hallottam olyan wharfedale top ládát, amiben piezo magas volt, de ezt senki meg nem mondta róla, mert tényleg nagyon jó volt. a SAL-től a KHS 342M az ami még életképes megoldás, az ugyanilyen alakú MNC, vagy más magasok szintén nagyon rosszak.

A katalógusban lévő tervek, méretek, körülbelül hasracsapással készültek, szóval nem kell szentírásként kezelni őket.
(#) mmajka válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 9, 2013 /
 
Pedig egy MNC dóm ot akartam vásárolni hozzá. Akkor passz és marad a KHS 342M.

Mondjuk a ládák méretezésén nem csodálkozok, mivel elkezdtem kicsit számolgatni a litereket illetően nos az eredmény az lett, hogy egyik doboz sem akkora mint amekkorának írják egytől egyig kisebb az űrtartalmuk. Ami nekem aztán nem lenne zavaró de azért az adott gyenge minőségű alkatrészekből szeretném kihozni amit lehet.

A faanyag a következő lenne 20 mm vastag. Ez van itthon egy 4-5 négyzetméter ami használható.

falemez.jpg
    
(#) Buvarruha válasza mmajka hozzászólására (») Ápr 9, 2013 /
 
Félreértés van! Jó az MNC dóm, de a piezo-k közül a 342M ami még elfogadható! A fa nagyon jó lesz, viszont az űrtartalmat növelheted, mert a TS adatiak alapján körülbelüle 600L-es doboz kellen nekik, ami nonszensz ugye, de emiatt gyenguszok ezek a hangszórók.

A 600L nem elírás!
(#) ptesza válasza mmajka hozzászólására (») Ápr 9, 2013 /
 
Nehogy már ilyen szuper faanyaghoz sal hangszórókat vegyél.
Mennyit tudnál szánni a hangszórókra? Mekkora erősítőd van? Hány ohm-os?
(#) Hangszoro2000 válasza mmajka hozzászólására (») Ápr 9, 2013 /
 
Nem éri meg ezt az árat. Ha feleennyibe kerülne, akkor kb. rendben volna.
(#) mmajka válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 10, 2013 /
 
Sajnos csak a SAL fér bele a keretbe, a faanyag pedig nem új hanem egy gázpalackokat szállító fedett teherautó platója volt. Amúgy nem sérült a fa csak a fekete lakk van néhol megkopva rajta. De szerintem egy gyors csiszolás és festés segíthet ezen a problémán.
(#) mmajka válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 10, 2013 /
 
Nos az erősítő egy párhuzamosított tda7293 sztereóban felépítve. Ami jobb napjain 150w körül járhat 8ohm terhelésen. De nem hiszem, hogy tudna annyit. Tehát a hangsugárzó a határon mozog a teljesítményt tekintve, figyelembe véve az erősítő nem teljes nyúzását a clip ek miatt.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2013
(#) ptesza válasza mmajka hozzászólására (») Ápr 10, 2013 /
 
A sal-ban nem tudok segíteni. Van saját topikja a sal és mnc hangszóróknak talán ott.
(#) olahtamas hozzászólása Ápr 17, 2013 /
 
Hello! A hang(fala)dobozomat szeretném kárpitozni, a kárpit már meg van, csak azt nem tudom hogy milyen ragaszto seitségével lehetne szépen felragasztani, aki ért hozzá annak megköszönném a segitségét!!
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2013
(#) zolika60 válasza olahtamas hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Palmatex pont jó lesz neked.
(#) olahtamas válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
köszi a választ!
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2013
Következő: »»   451 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem