Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1290 / 2514
(#) vipera1997 hozzászólása Ápr 16, 2013 /
 
Hello!Van egy 2x55V-toroidom (270W).Szeretnék rá egy erősítőt.Van valakinek ötlete??
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 16, 2013 /
 
A 0.22ohmon a 2mV az kb 9.1mA, tehát ekkora áramot kell mérni, ha testtel sorba kötök egy ampermérőt, akkor annak 9.1mA-t kell jelezni? (illetve annak megfelelően beállítani a VR1-et)
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2013
(#) nasgoon hozzászólása Ápr 16, 2013 /
 
Help Mee!!!

Szép Estét! Építettem egy erősítőt az autómba, szépen szól, meg minden 12 voltról. Labortápról.
Bekötöttem az autóba. + szál az akkutól, - szál a kaszniról. Ha nem adok rá gyújtást akkor semmi baj, ha jár a motor hallom a gyújtást a hangszórókról.
Mit tegyek, hogy elmúljon a tünet?
Segítségeteket előre is köszi!
N.
(#) vipera1997 válasza nasgoon hozzászólására (») Ápr 16, 2013 /
 
Szerintem vezess egy külön szál (-)-at és akkor elmúlik a hiba.
(#) zenetom válasza vipera1997 hozzászólására (») Ápr 16, 2013 /
 
Az sajnos szerintem nem fog így megszűnni, kell egy induktivitás, meg kis pufferkondi. Esetleg rossz autósrádiókból/fejegységből lehet ilyet kiszedni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2013
(#) dudassandor1 válasza nasgoon hozzászólására (») Ápr 16, 2013 /
 
Ez akkor is elő szokott fordulni, ha az RCA jelvezeték együtt fut (egymás mellett) a nagy áramú tápvezetékkel. Egymás közelében se legyenek! A tápvezeték negatívja a lehető legrövidebb kell legyen (ami a kasznira van kötve).
(#) reloop válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 16, 2013 /
 
Szia! A hiba amilyen nyilvánvaló volt, olyan szokatlan. A félvezetőket jártam körbe-körbe
Végigszaladtam a szimulátoron, hogy egyenként rontsak el minden alkatrészt, viszonylag hamar beesett így a mérésképed.
A nyugalmi áramot bármelyik tápágban mérheted. Célszerű egy ellenálláson keresztül, azt használva söntnek.
A manuálban megadott értékkel van egy kis gondom: a 12V zenereket felhúzó 3k9 ellenálláson ((62-12)/3,9) 13mA folyik! A nyugalmi áram állításánál inkább a keresztezési torzítást figyelném füllel. Ehhez nem kell más, mint a legkisebb érzékelhető hangerőn járatni az erősítőt. A keresztezési torzítás zizegő hangjának eltűnése jól felismerhető a nyugalmi áram növelése során.
A lehető legkisebb, még elfogadható értéket állítsd be, mert hacsak nincs hatalmas hűtőbordán a MosFET, akkor hőre meg tud futni.
(#) nasgoon válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 16, 2013 /
 
50 000 µF kapacitás van pufferben.
Ha leveszem a gyújtást szépen szól, ha jár a motor brümmög.
Az erősítőt az első hangszórókról kap hangjelet.
(#) zenetom válasza nasgoon hozzászólására (») Ápr 16, 2013 /
 
Akkor szerintem a már említett induktivitás, ilyen, megoldhatja a problémát.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2013
(#) zenetom válasza reloop hozzászólására (») Ápr 16, 2013 /
 
A FET-ek egyáltalán nincsenek most hűtőbordán, mert az a tulajnál maradt, nekem meg ki is ment akkor a fejemből, hogy az se ártana. Szóval akkor a VR1 tekerését a 0 ohm-ról kezdjem fölfele (tehát növelem a VR1 ellenállását).
Végülis van sok féle bordám, gondolom a biztonság kedvéért rakjak azért rá..
(#) nasgoon válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 16, 2013 /
 
Köszi a javaslatot,
akkor : új (-) táp akkutól, és hova tegyem a fojtótekercset?
(#) zenetom válasza nasgoon hozzászólására (») Ápr 16, 2013 / 1
 
Sorba valamelyik (általában a "+") tápvezetékkel. Ez egy nagyon kis ellenállású tekercs, ami "megfogja" a feszültséglökéseket. Ezért szabad CSAK sorba kötni az erősítővel.
(#) nasgoon válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 16, 2013 /
 
Köszi!

Beteszek még 10 000 µF puffer, meg egy 100nF fóliakondit a (+) / (-) közé, és mindkét szálba egy fojtótekercset. "Oszt meglássuk" mi lesz...
(#) reloop válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 16, 2013 /
 
Ritka szerencse, hogy a FET-ek hűtés nélkül nem mentek eddig tönkre a mérések során. Feltétlen tegyél rájuk!
Igen, 0 ohm-tól kell indítani. Lassan, óvatosan tekerd, mert egy ponton aztán hirtelen ugrik meg az áramfelvétel. Valahol 8-900 ohm poti ellenállás környékén várható a helyes beállítás.
Úgy is el lehet járni, hogy a poti nulla állásánál feljegyzed az alap-áramfelvételt (15mA-re becsülöm), kiszámolod a plusz 10mA-hez tartozó feszültséget a mérőellenálláson, majd ezt beállítod. Arra kell számítani, hogy a borda melegedésével a nyugalmi áram tovább nő, ez sajnos velejárója az alkalmazott FET-nek. Meleg bordánál se legyen több az áramfelvétel 50mA-nél. Érdemes 20-30 percet szánni a műveletre, hogy stabilizálódjon a hőmérséklet.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2013
(#) Buvarruha válasza reloop hozzászólására (») Ápr 16, 2013 /
 
Túlélik, én mindíg borda nélkül élesztem az erősítőket, így tudom külön taperolni a tranzisztorokat és érezni, ha valamelyik jobban melegszik a kelleténél, nagyon hasznos infó!
(#) reloop válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 16, 2013 /
 
A tranzisztoron folyó áramból és a rajta eső feszültségből pontosan lehet tudni a melegedést. A hőmegfutásra hajlamos emitterkövetős kapcsolások esetén minimum labortáp kell hozzá.
(#) Buvarruha válasza reloop hozzászólására (») Ápr 16, 2013 /
 
Nem hiszem, hogy van idő mérésekre egy éppen felrobbanni készülő tranzisztornál. Azt viszont azonnal érzed, ha baj van és meg tudod szüntetni a táplálást.
(#) simoniotto válasza vipera1997 hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Nekem ezt a kapcsolást küldték, hogy ezt tegyem bele a König dobozba. Szerintem ez megy 55 voltról is.
(#) Csongi_ hozzászólása Ápr 17, 2013 /
 
Sziasztok!!
Van egy 30W-os 4Ω-os hangszorom melyhangra. Szeretnek hozza egy erositot, amihez maximum 24V legyen a tapfeszultsege, viszonylag olcson kivitelezheto legyen, es szurjon nagyon sep melyhangokat. Aki tud ilyen kapcsolasi rajzot, azt megkerem szepen, hogy ossza meg velem is!
(#) nzozz hozzászólása Ápr 17, 2013 /
 
Sziasztok!
Tudtok valamit erről a boltról? Működik még?
Köszi
(#) zenetom válasza reloop hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Úgy néz ki a nyugalmit sikerült nagyjábból beállítani, de nagoyn furcsa hangja van a zenének. Aztán nézem az előfok kapcsirajzát, és ez a nyavalyás a két csatorna különbségét erősítené??
Ráadásul a "GND1" nincs összekötve a táp GND-vel gyárilag. Továbbá valaki kikókányolta a DZ24-et és a DZ26-ot, bár gondolom az csak túlfesz védelem.
Szóval nem értem hogy akkor ez most hogy kapjon jelet?
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2013
(#) reloop válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Az előfok szimmetrikus bemenetű - Bővebben: Link
A test valahogy biztosan csatlakozik gyakorlatban, az tán csak nem ment benne tönkre.
A nevezett zenerek helyére szupresszor diódát kéne tenni, 7-10V-os megfelel.
(#) zenetom válasza reloop hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Összeköttöttem a táp földdel, de nem javult a helyzet, úgy néz ki, még van valami gebasz az erősítővel. De olyan, mintha egyes hangok kioltanák egymást.
Sajnos nagyon kevés időm van vele foglalkozni. Mindjárt 3:50, és kelhetek megint.. aztán go meló..
(#) blasz hozzászólása Ápr 17, 2013 /
 
Szia Reloop erről a kapcsolásról mi a véleményed?Mekkora feszt adhatok neki max?A végek Njw tranyók 250v-ak.Köszi
A meghajtók eredetiekTIP42-41
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Szia! Ha nincs (A,B,C) betűjelzéssel kiegészítve a TIP tranzisztor, akkor a legnagyobb megengedett kollektor-emitter feszültség 40V. A táp csúcstól-csúcsig ennyi lehet, azaz +/-20V.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Bocsi TIP41-42C
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Ebben az esetben +/-50V-ig is el lehet menni. Az ajánlott +/-46V még elbír egy kis hálózati ingadozást, nem árt ha van biztonsági tartalék.
(#) Haliapu hozzászólása Ápr 17, 2013 /
 
Kedves, reloop kolléga abban kérném a segítségedet, hogy lehetne emelni ennek a kapcsolásnak a mély vágó szűrő kimeneti szintjét és milyen alkatrészeket kellene benne kicserélnem, hogy a kimenet erősítése legalább duplája legyen.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
55vDc kapott már, de semmi baja nem volt eddig,de akkor kicserélem a meghajtókat sajnos nincs 50vDc hez trafóm.Bár nem mértem 55v nál többet a lábain a meghajtóknak,azok meg 100v-ak
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2013
(#) reloop válasza Haliapu hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Szia! A kívánt hatást az R11 (10k) 3,3k-ra csökkentésével érheted el. Szerencsésebb lenne P1 potival visszafogni a szélessávú csatornákat és a keverőről magasabb szintű jelet kiküldeni.
Következő: »»   1290 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem