Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1304 / 2514
(#) reloop válasza balazska1987 hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Ki gondolná, hogy a jelelosztásra ekkora az igény? Átszabtam a Haliapunak készített rajzomat.

Elosztó.GIF
    
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Szia! Elkészült az egyik oldala a cressendo-nak, de a védelem nem old ki, mert van -5V a kimenetén a tp3-as ponton. a tp1-tp3 pontokon kéne figyelni a nyugalmi áram változását, de ott nincs semilyen feszültség a p1 állásátol függetlenül. Tudnál nekem segíteni? Tanácstalan vagyok. Nem tudom mi lehet vele. A D1-D2 folyamatosan világít a végfok panelon. Semmi nem melegszik. Bővebben: Link Két alkatrész más a kapcsolásban, mert nem tudtam beszerezni, az IC1 op77gp helyén opa177fp van, a T11 2sk537 helyén 2sk1119 van, a többi alkatrész megeggyezik a kapcsolási rajzal.
(#) reloop válasza lobbooo hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Szia! A nyugalmi áram előállításához tanulmányoznom kell a FET-eid adatlapját, kis türelmedet kérem. Korábban tettem fel erre egy áthidaló megoldást, megkeresem.
A kimeneti egyenfeszültséget az OPA177 (IC1 bias áramkör) állítja be. Ellenőrizni kell a helyes működését. Kérlek mérd meg testhez képest a kimenet [6] feszültségét, a polaritása is számít.
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Köszönöm, hogy foglalkozol vele! Megmértem, az r25-ösön 19.2V van testhez képest.
(#) reloop válasza lobbooo hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Azt nem írtam az előbb, hogy D1, D2 üzemszerűen világít, része egy - egy áramgenerátornak.
A bemeneti differenciál erősítő tranzisztor párjainak béta eltérését a bias áramköröd nem képes kellően korrigálni. A +19,2V helyes válasz az IC részéről. Az R5, R4 ellenállásokon folyó áram kevés a korrekció elvégzéséhez. A tranzisztorokat egyelőre nem bolygatnám. Az R5, és R4 helyére fele értékű ellenállást próbálnék. Ez lehet 1M, vagy a meglévő 1M8-ra egy másik 1M8-at tehetnél párhuzamosan. Az is előfordulhat, hogy az 1M8 helyére ültetett ellenállás a valóságban nagyobb értékű, volt már ilyenre is példa.
(#) blasz hozzászólása Máj 8, 2013 /
 
Sziasztok, a meghajtónál számít hány wattos? Most MJE340-350 van bent de nem az igazi a hangja,a másik ugyan ilyen panelbe MJE15032-33 páros van annak jobb a hangja erősebb,köszönöm
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
1,8Mohm-ot ültettem be, minden darabot megmértem beültetéskor, viszont nem volt 180nF, ezért 220nF-ot tettem C3 helyére, az nem gond? Akkor megfelezem úgy is megpróbálom. Izzót tegyek a primer körbe mert most nincs?
(#) Koncsar válasza blasz hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Szia! A kettő között milyen hangbeli eltérés van? Hűtened kell a 15032-33 páros meghajtót?
Üdv.
(#) reloop válasza lobbooo hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
A kondenzátor érték eltérés nem jelentős. Áramkorlátozó nélkül ne kísérletezz, nagyon veszélyes!
Számításim szerint jelentős nyugalmi áramnak kéne folyni. A vége 2SK1530/2SJ201?
A nyugalmi áram hiányának felderítéséhez mérd meg mekkora feszültség esik: R25-ön, R27-en és T11 source és drain között. A várt értékek: 0,35V; 0,35V; 3V.
(#) blasz válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Igen kell hüteni őket,a hangerő nem stimmel,18vAc jön ki a kimeneten padlón,az nagyon kevés egy 2x200w erösitőtől.Egyébként rendben van csak nem hangos.
De hacsak nem a2SA1015 helyett most BF423 van bent 3-3db nem ismerem, azt tudom videóhoz van.Szkóphoz vettem.Most MJW21193-94 van a végeken 55vDc vel megy
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2013
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Szia! A katalógus watt adata azt mutatja meg mekkora lehet a kollektor áram és a kollektor-emitter feszültség szorzatának maximuma. Igazából a S.O.A (Safe Operating Area - biztonságos működési tartomány) diagram írja le helyesen. A hangzás erősségére vajmi kevés hatással van. Ha alul van méretezve elfüstöl. A melegedés hatására csökkenő áramerősítési képességet az erősítő visszacsatolása kompenzálja.
(#) Koncsar válasza blasz hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Az St-t építetted meg? Mennyi a tápfesz? Szerintem Reloop, István barátom, segíteni fog, ha megkérdezed Őt.
(#) blasz válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Ez van megépítve 2x. Először MJL21193-94 párost tette be de akkor csak a mostani hangerő fele volt csak.
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2013
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
A kimeneten mért 18VAC annak fényében bírálható el, hogy mekkora a tápfeszültséged a mérés pillanatában, valamint hány ohm-mal van a kimenet terhelve.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Szia 55vDc vel megy és 6ohmos müterheléssel mértem.A tápfesz nem esik semmit szinte.
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2013
(#) voodoo válasza blasz hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Mekkora áramot vesz fel?
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Kedves István!
Amúgy meg köszönöm Neked mégegyszer a vent. szab. áramkör átrajzolását. Hibátlan.
Szép estét.
(#) blasz válasza voodoo hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Szia áramot még nem mértem,de a labortápon 1A a max arra kiakadt
(#) voodoo válasza blasz hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Kíváncsi lennék. Ez a 200W valóban ott van -e...
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Akkor az eredmény gyalázatos. Az 50-es bétájú BF423-mal nem sok az esélyed. Minden TIP helyén MJE tranzisztor van?
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Igen mindenhol MJE340-350 van a TIP-nek kicsi a fesz türése, nekem nincs 50vDc trafóm a legkisebb 55vDc de inkább nagyobbak.A másik ugyan ijen panelba BC556c van.Ebbe MPSA92 akartam tenni de nem tudtam munkára fogni.
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2013
(#) blasz válasza voodoo hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Ha nem is 200w de nem is 30w amit most szól kb.bár a cserélt alkatrészek alapján,és az emelt fesszel kellene annyinak kijönnie.
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Akkor beteszek egy izzót, 60W-om van csak, az megfelelő? Igen 2sk1530 és párja van bent. r25-ön 47V van r27-en -47V van. A 2sk1119-hez még nem férek hozzá, igyekszem.
(#) voodoo válasza blasz hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Videoton EA6386 kimeneti fesz 15.5V....
2x30Watt névleges. Szóval..... Khm

Mérjünk egy áramfelvételt a hangszóró kimenet és a műteher között. Akkor majd kiderül mekkora a teljesítménye.
(#) blasz válasza voodoo hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Értelek én,de a másik ugyan ilyen az meg teljesen rendben van,abban NJW végtranyók vannak,MJE15032-33 meghajtók,és bc556c tranyok.Holnap megküldöm 75vDc vel és mérek ha nem lesz itt ötlet a hibára.
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2013
(#) voodoo válasza blasz hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Az MJE tranyók nagyon combos meghajtók AB és újabban H osztályban is, ami azt jelenti ilyen kis tápfesznél nem fog megmutatkozni a hatalmas lépéselőnye. Kissebb teljesítményű meghajtó -ugyanakkor- jobban fog teljesíteni. Egy ilyen tranyó igen is igényli a magasabb igénybevételt, amíg meg nincs kihasználva az izmaiban rejlő erő, addig egy nagyon lusta, lomha erősítőnk lesz miatta.
(#) blasz válasza voodoo hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Pont ez a kérdésem,az egyikbe mje340-350 van, a másikba 15032-33 az jó, a 340-350 szerelt halk persze nem biztos ez a hiba,lehet az az átkozott bf423 tranyó
(#) reloop válasza lobbooo hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Az ellenállás két lába között kéne mérni a feszültséget, nem a testhez képest. A cél a rajta folyó áram kiszámítása, mert azt figyelembe kell venni a T11-ből kialakított feszültségforrás vizsgálatakor.
T11 source és drain-re 5-5 alkatrész csatlakozik, azokra is helyezheted a mérőcsúcsot.
(#) Koncsar válasza voodoo hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Ebben amit írtál van igazság, nem véletlen mondta Reloop, hogy ne cseréljem le az MJE340-50 párost. A kis és nagy Castone erősítőkben is ezt használják a mai napig.
(#) voodoo válasza blasz hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Az MJE-k kihasználatlansága okozza. A jó nagy erősítők titka ott rejlik, hogy a meghajtófokozat is már kaszkádosítva/lépcsősítve van. Tehát ott csücsül a MJE és szépen várja a sorát amikor kapja az ívet, hogy ébresztő csak akkor éled fel. Addig szépen kussba van és megvárja amíg a piszkos munkát elvégzi helyette pl valami A92
Következő: »»   1304 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem