Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1533 / 2208
(#) frecsko hozzászólása Máj 19, 2013
Sziasztok!
A mai nap kész lettem egy 807 SE erősítővel. Pár kép róla és kapcsolási rajz. Szólni szól, de nem tudom teljesen kihajtani mert nincs olyan jelforrásom ami kiad 1,7V-ot. A discman és a számítógép csak 300mV-ot ad ki. A 807-es meghajtó csöve egy ECC81-es. Csak az egyik fele van használva.
Arra gondoltam, hogy a másik felét felhasználnám plusz előerősítőnek ami a 300mV-ot felerősíti 1,7V-ra. Tudna valaki ebben segíteni.
Üdv.
frecsko
(#) Orbán József válasza frecsko hozzászólására (») Máj 19, 2013
Nem szakértő hozászólás, csak írásban gondolkodom... Hasonló SE kapcsolásokban kaszkódba van kötve az ilyen meghajtócső, ami dupla. ... itt meg nem... minek parlagon hagyni...hm.
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2013
(#) frecsko válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 19, 2013
Tartalék, ha kellene plusz egy fokozat.
(#) 6C4C válasza frecsko hozzászólására (») Máj 19, 2013
Kicsit növelheted a meghajtás erősítését a katódkondi alkalmazásával... Jó, tudom, hogy ezzel a torzítása is változni fog a fokozatnak, de egyszersmind gyorsabb is lesz
(#) frecsko válasza 6C4C hozzászólására (») Máj 19, 2013
47µF-os kondi jó lesz oda? Vagy rakjak akkorát amekkora a 807-es katódjánál is van?
(#) 6C4C válasza frecsko hozzászólására (») Máj 19, 2013
Igen, szerintem elég lesz...
(#) frecsko válasza 6C4C hozzászólására (») Máj 19, 2013
Máris kipróbálom.
(#) frecsko válasza 6C4C hozzászólására (») Máj 19, 2013
Sokkal jobb
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2013
(#) 6C4C válasza frecsko hozzászólására (») Máj 19, 2013
Örülök az eredménynek, további sok sikert!
(#) frecsko válasza 6C4C hozzászólására (») Máj 19, 2013
Köszi!
Közben rájötte, hogy hol a probléma. Kontaktos és oxidos a foglalatom
(#) bta válasza 6C4C hozzászólására (») Máj 19, 2013
Idézet:
„katódkondi alkalmazásával... Jó, tudom, hogy ezzel a torzítása is változni fog a fokozatnak, de egyszersmind gyorsabb is lesz”

Gyorsabb? Mitől? A viszonylag lassú kondi felgyorsítja?
(#) bta válasza Robid hozzászólására (») Máj 19, 2013
Idézet:
„Megépítésre talán LP collector gépe alkalmasabb ő egy 6e5p tetródával kihajtotta a 6c.-t.”

Kihajtja azt a 6e5p még rácsáramba is, és grátiszba kitűnően szól, ha jól csinálod. Triódának kötöd, fix rácselőfeszültséggel (földelt katódos fokozat, szó szerint!). Vigyázz az anódárammal, mert bár növelve egyre kevesebbet torzít, egyszer csak elkezd keményedni a hangja.
(#) bta válasza Robid hozzászólására (») Máj 19, 2013
A 12AX7 nem a legjobb választás SRPP-hez, az utána következő anódkövetőnek pedig nem látom értelmét... szerintem feleslegesen rontja a hangot. 22µF nevetségesen kicsi az SRPP anódfeszének szűrésére.
(#) bta válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 19, 2013
Idézet:
„A szöveg szerint 205V anód feszültség és 40mA áram mellett műveli, amit.”


Mit művel? Rákérdezek. Torzítás?
Vonali meghajtóba a leglineárisabb kisimpedanciás triódák közül kellene választani. És ezek nem feltétlenül drágák, pl. 12B4(A)
(#) Robid válasza bta hozzászólására (») Máj 19, 2013
Biztos jól látod, én 0 csöves tudással, építettem meg (sok segítséget kaptam itt a fórumon) A kritikáid ellenére nagyon hallgatható erősítő ez.
(#) Orbán József válasza bta hozzászólására (») Máj 19, 2013
Idézet:
„Idézet:
„A szöveg szerint 205V anód feszültség és 40mA áram mellett műveli, amit.”

Mit művel? Rákérdezek. Torzítás?
....”

Amit a vevő parancsol...
Azért járkáltam körül ezt a csövet, mert lesz, van belőle és próbálom megtalálni a módját a békés célú felhasználásának. Ugyanígy fáradozom a halálsugár békés célú felhasználásának felderítésén is...
Van egy csőbarlangrajzunk is, ahol ez a cső vitézkedik elsőnek a bemeneten, így két csövet is tartok a tűzben, hangerősítésre szánva.
(#) bta válasza Robid hozzászólására (») Máj 19, 2013
Alapvetően jó terv, és a legtöbb fajta 12BH7A elég jól szól. Szerintem azonban nem kellett volna eltérni a Kondo-féle háromfokozatú kapcsolás elveitől. (Technikailag elég az SRPP tápfeszhez 22µF is, de próbálj csak ki helyette 470µF-ot, legalább olyan minőségűt. Főleg a magasakban fogsz különbséget hallani.)
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2013
(#) bta válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 19, 2013
Idézet:
„Azért járkáltam körül ezt a csövet, mert lesz, van belőle és próbálom megtalálni a módját a békés célú felhasználásának.”


Jó lesz áteresztő csőnek az előfok stabilizált tápjába Spéci mumetal kicsatoló trafót az anódba (áttételes trafóval kibővül a csőválaszték), hogy legyen benne valami drága is
(#) Robid válasza bta hozzászólására (») Máj 20, 2013
Valószinű lehetne találni több száz, műszaki szemmel korrektebb felépítésű készüléket és még azoknál is jobbakat, és ezeket mind meg is lehetne építeni, kisérletezni, módosítgatni,tökéletesíteni és az egész életem az "igazi" kereséséről szólna.De én úgy érzem célhoz értem ,ez az erősítő 2-3 órán keresztül élvezettel hallgatható. Több időt energiát ez a dolog számomra nem ér.
(#) 6C4C válasza bta hozzászólására (») Máj 20, 2013
Hogy mitől lesz gyorsabb a fokozat? Az anódkörből nézve: áramgenerátorból feszültséggenerátort csinál
(#) marone hozzászólása Máj 21, 2013
Sziasztok !
Ki lehet számolni v. következtetni valahogy egy csőnél a belső ellenállásából, hogy egy adott anódfeszültségnél mekkora a katódról levett jelnél a kimeneti impedancia ?
(#) 6C4C válasza marone hozzászólására (») Máj 21, 2013
A papírforma szerint 1/S, vagyis az adott munkaponthoz tartozó meredekség reciproka
(#) gkari válasza 6C4C hozzászólására (») Máj 21, 2013
Szerintem-a katódról jelet csak akkor lehet levenni, ha ahhoz is csatlakozik "munkaellenállás", de a cső belső ellenállása, és a munkaellenállás fesz. osztót képez. Ha ez a kimenet, akkor a munkaellenállás cca. 1/10-e a kérdésre a válasz.
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2013
(#) marone hozzászólása Máj 21, 2013
Kösz a válaszokat!
Azt tudom, hogy minél kisebb belső ellenállás és minél nagyobb meredekség kell a minél kisebb kimenő impedanciához. (legalábbis ilyenekre emlékszem azokból amit olvastam)
De azt hogy ez hogyan számolható, azt sajnos nem tudom.
(#) marone válasza gkari hozzászólására (») Máj 21, 2013
De ott van még a katódbias ellenállás is, nem ?
(#) gkari válasza marone hozzászólására (») Máj 22, 2013
Már, ha ott van(de lehet a katód pl. földelt is), akkor egyúttal az a munkaellenállás is, pl. az un. "katódkövető" kapcsolásban.
(#) 6C4C válasza marone hozzászólására (») Máj 22, 2013
Természetesen a fokozat kimeneti impedanciáját összességéen a katódbias / munkaellenállás is befolyásolja némiképp...
(#) Gery78 hozzászólása Máj 23, 2013
Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni Tőletek az alkatrészek elhelyezésében. Készítettem két vázlatot a készülő EAG EA-080 erősítő elhelyezéséről. Szerintetek melyik a jobb elhelyezés? Fa dobozban lesz, a csövek ki lesznek ültetve a doboz tetejére. Melyik elrendezés kezelhető jobban a zaj vagy búgás szempontjából? Ha tudtok esetleg ennél jobb megoldást, kérlek osszátok meg velem.
Előre is köszi!
(#) adamo32 hozzászólása Máj 23, 2013
Sziasztok!

Csöves erősítőnél négyszögjellel mit lehet vizsgálni?
(#) 6C4C válasza adamo32 hozzászólására (») Máj 23, 2013
Például a frekvencia-átvitelt... Hasznos megnézni a műterhelésre kapcsolt reaktív elemmel is (pl 1 µF fóliakondi), képet lehet alkotni a NEGVCS működéséről is (feltéve hogy van az erősítőben)
Következő: »»   1533 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem