Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   418 / 607
(#) boris92 válasza zippair hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
3 db IC-t vettem a hestore-ba , az egyik havernak ment , neki jó, szóval csak itt lehet a gond , nem az ICvel.
(#) reloop válasza boris92 hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
A fotó sajnos túl homályos. A mellékeltben jelöltem amit szakadásnak látok.
Rengeteg rajta az ón és a gyanta! Rá kéne mérni szakadásvizsgálóval a közeli pontokra, már tegnap is jeleztem, hogy a mute körben komoly átvezetés van. A gyantát denaturált szesszel le kéne mosni!
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2013

Hiba.JPG
    
(#) boris92 válasza reloop hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Jobban becineztem , sajnos denaturáltszesz nincs itthon , így kipróbáltam körömlak lemosót kis gyantán /lekapartam a forrasztó tisztítóból/ és oldja , letakarítottam vele a panelt, de sajnos így se jó.
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Sikerült összeszerelnem az erősítőt. és csodák csodájára első pöccre indult minden gond nélkül. Elsőre csak 10 percig tudtam tesztelni mert nem volt több időm,de majd holnap fojtatom. Nem puffog a hangszóró,nincs fordított polaritás végre minden rendesnek tűnik és jó erőben is van.
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Ez igazán jó hír
(#) viktorio333 válasza reloop hozzászólására (») Jún 4, 2013 / 1
 
udv itt a kapcsi nagyon sokat javit a hangjan de fontos a cso arnyekolasa hogy zajmentes legyen az erzekenysege nagy akar gitar is rakotheto eloerosito nelkul az elofok csoves egyeniranyitasu 6z31
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2013
(#) reloop válasza boris92 hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Végig kéne mérni amit írtam, zárlat, szakadás átvezetés vizsgálat az egész panelen. Szíven szerint új panelt ajánlanék.
(#) reloop válasza viktorio333 hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Köszi! Hálám üldözzön
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Igen, jó és köszönöm a sok segítséget.
(#) viktorio333 válasza reloop hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
en a hejedbe kiprobalnam meg fog lepni a hangero szabalyozot a elofok es a vegfok koze tedd
nem muszaly a csoves egyeniranyitas de az elofok cso anodfesz kesleltetese vegett epitettem bele jo dolog es a hangjan is valtoztat
barmi kerdes irj
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2013
(#) viktorio333 hozzászólása Jún 4, 2013 /
 
a elofok tapresze az egyeniranyitas utan 400V 200mikros kondi utana 100 ohmos ellenallas 4watt legalabb es megin 400V 200mikros kondi
(#) reloop válasza viktorio333 hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Évekig nem hittem ilyesmiben, kezdek megtérni
(#) viktorio333 válasza reloop hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
sokan ellenzik bar igazuk van az erosito parameterei nem javulnak de a hangzasvilaga valtozik es nem eles tda-s hangja hanem finom lagy lessz a csoves elofoktol es jobban kivezerelheto
(#) viktorio333 hozzászólása Jún 4, 2013 /
 
itt a bizonyitek bar ez meg csak az elso teszt volt
http://www.youtube.com/watch?v=fBEvhUrNc7c
(#) boris92 válasza reloop hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Amúgy ki lehet mérni valahogy hogy jó-e a panel ?
(#) reloop válasza boris92 hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Beforrasztott alkatrészekkel kicsit nehezen, de vizsgálható a panel. Ami egyszerű: minden vezetősávot vegyél sorra és mérd meg a hozzájuk tartozó forrasztási pontok között tökéletes-e a vezetés. Ezután a szomszédos vezetősávokat, forrasztási pontokat vizsgáld, van-e közöttük rövidzárlat. Ha tud zárlatra hangjelzést adni a multimétered kicsit könnyebb lesz a dolgod. Ahol kondenzátor van, ott csippan egyet, majd ahogy a kondi a vizsgáló feszültségtől feltöltődik - elhallgat.
A mérés nehezebbik részét az jelenti, hogy ha a vezetősávokat ellenállás köti össze, akkor ellenőrizni kell, hogy mért érték megfelel-e az ott lévő ellenállásnak, vagy éppen ellenállások eredőjének.
Az IC egyes lábak között diódának megfelelő képet mutat, ezt a mérőcsúcsok felcserélésével ismét mérni kell, és szakadást kell észleleni.
Rettenetes babra munka főleg, hogy minden észlelt hibát meg is kell nyomban szüntetni. Ezért gondoltam, hogy jobban járnál egy általam javasolt új NYÁK-kal.
(#) boris92 válasza reloop hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Kicseréltem a 100nF kondikat foliára, szerváltam 63V 1000µF kondit , de így se jó , leválasztottam a 30k ellenállást de úgy se, amúgy lehet a dióda szórakozik ? 1N4148 ez volt a diódán mikor beletettem , lehet ez a baja ? Hogy kéne állnia ? http://www.soselectronic.hu/a_info/img_data/b/1n4148.jpg találtam itthon amin 1N4148 ez volt.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2013
(#) reloop válasza boris92 hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Amit az előzőekben írtam, azokban keresd a hibát.
(#) boris92 válasza reloop hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Ajánlottad azt hogy denaturált szesszel mossam le , szépen lemostam , jó sokáig csináltam hogy szegyen le minden koszt , így nézve ne zárhat sehol , de még mindig nem jó. Lehet hülye ötlet , de nem nagyot kap egy kicsit ? Mert az inverterre ha nincs kötve semmi 50 V -ot ad le , és elvileg 44V kell neki 8Ohm-os terhelésnél , meg azt írták hogy 44 V-ig használható biztonságosan.
(#) boris92 válasza reloop hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Keverőpultról próbálom, a REC kimenetre kötöm , és miért van az hogy ha félig dugom be az rca-t az erősítőnek a bemenetére , és a keverőn kivezérel az egyik csatorna , és nem az erősítőből hanem a kis hifiből hallok vissza zúgást , szóval amit építek erősítő nem zúg. Az mitől lehet ?
(#) Alkotó válasza boris92 hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
- Reloop türelme határtalan, ne élj vissza vele!
- Attól hogy lemostad, még simán lehet zárlatos (a mosogatás elég vitatható javítási módszer, rendkívül ritkán válik be). A panelhiba nem egy misztikum, tehát méréssel 100%-osan vizsgálható.
- Ennek az IC-nek +- táp kell (általában), te pedig csak +50V-ról beszélsz. (?)
- Minek kevered bele a forrás oldalt? Előbb a végfok legyen jó.

Felhasználói kérésre javítva.
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2013
(#) boris92 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Márkára már nem emlékszek ,de egy hifiből lett kiszedve az inverter , van rajta 2* +-gnd. +50V és -50V-ot ad le. Azért mondtam a forrásoldalt, mert ott van leírva minden.
(#) reloop válasza boris92 hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Szia! Az adatlap szerint a legnagyobb tápfeszültség +/-50V jel nélkül, és +/-40V terhelt állapotban. Egyelőre nem szólt, tehát ilyen gond nincsen.
A panel tisztítása nagyon helyes dolog, de ezt a vizsgálatot azért még el kell végezni.
Hatékony segítséget tudunk nyújtani abban az esetben, ha megméred az IC lábain a feszültséget. Az egyik mérőcsúcs legyen azon a testponton, melyre a tápegység felől a test (0V) érkezik, a másik mérőcsúccsal járd végig sorra az IC lábakat a forrasztási oldalon, tehát közvetlen IC lábat mérj. Az 5-ös, 11-es és a 12-es láb nem használt, azokat ne is mérd meg. A mért feszültségek mellett tüntesd fel ha az negatív, például a 15-ös lábon -44V-ot fogsz mérni ha jól értettem az eddigi beszámolódat.
A mini-hifid a most épített erősítőd tápegységének visszahatásától zúgott.
(#) boris92 válasza reloop hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Megmértem a lábakat:
1-
2-
3-
4-
6: -8V
7: +39,4V
8:+39,4V
9:+39,4V
10:+15,5V
13:+39,4V
14-
15:-39.4V
Ezek a mérések úgy voltak ahogy ajánlottad , kivéve a 4,7K ellenállás , meg a 10µF elko , és a 9-es és a 7-es láb összekötve.
(#) reloop válasza boris92 hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Minden rendben, meg találtam a hibát. Igaz előbb is rájöhettem volna a fénykép alapján
A nyomtatott áramkörnek pont a tükörképét készítetted el!!! Készíts új NYÁK-ot!
(#) pjg válasza reloop hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Kerestem a képe között egy jót: Bővebben: Link
boris92! Ne búsulj, más is járt már így.
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2013
(#) boris92 válasza reloop hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Fura volt nekem is eleinte , de gondoltam csak jól teszik fel az oldalra.
(#) reloop válasza boris92 hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Az abban a formában fotózáshoz való, Te pedig vasaltad. Ami panelt rajzolok arra nem reklámból írom a "reloop" szót, hanem annak olvashatóságából látni, érdemes lesz-e maratni. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2013
(#) boris92 válasza reloop hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Inkább megcsinálom a Te fajtádat, kevesebb alkatrész kell hozzá. Vagy mit ajánlasz ?
Következő: »»   418 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem