Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szúnyogriasztó készítése
Lapozás: OK   18 / 53
(#) Hp41C válasza Bell hozzászólására (») Jún 19, 2013 /
 
Egy kis romlott sörrel feltöltve darazsak ellen működik.
(#) laszlokunstar válasza laszlokunstar hozzászólására (») Jún 19, 2013 /
 
Kiegészítés a halak hallásáról.
(#) johny999 válasza Bell hozzászólására (») Jún 19, 2013 /
 
A kép alatt lévő hozzászólásokból következtetve hasztalan.
(#) Bell válasza johny999 hozzászólására (») Jún 19, 2013 /
 
A közzététel után 10 perccel írták többen, hogy nem működik. Ehhez azért több kell.
Az elv viszont érdekes, a csapda szellemes. A kivitelen lehet talán valamit fejleszteni, mert a szúnyognak nem elég a széndioxid, kell a sugárzó hő is.
(#) rockersrac válasza Bell hozzászólására (») Jún 19, 2013 /
 
Idézet:
„mert a szúnyognak nem elég a széndioxid, kell a sugárzó hő is.”
Lehet rosszul tudom, de inkább a hő kell nekik, mint a CO2!
(#) denon888 válasza rockersrac hozzászólására (») Jún 19, 2013 /
 
"A vérszívó nőstényszúnyogokat a testből kisugárzódó , néhány jellemző illatkomponens, valamint a kilélegzett szén-dioxid vezeti el áldozatához."
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2013
(#) szdavid_96 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 19, 2013 /
 
Hello!

Ha szépen megkérlek akkor lefordítanád a programodat 12F629-re? Abban is ugyanúgy van PWM, sőt szinte ugyanaz a Pic.
Próbáltam, de az ingyenes Flowcode-ban le vannak tiltva ezek a PIC-ek.
(#) levaitamas válasza szdavid_96 hozzászólására (») Jún 20, 2013 /
 
Próbáld meg PicPGM-el, az ismeri és ingyen letölthető.
(#) johny999 hozzászólása Jún 20, 2013 /
 
Valami új fejlemény? Tesztelt valaki valami újat? Este már nem lehet kibírni kint, és a java még csak most jön.
(#) szdavid_96 válasza levaitamas hozzászólására (») Jún 20, 2013 /
 
Köszi, de a PicPGM nem csak programozó?

Én a FlowCode-ban írt programot szeretném átírni 12F675-rõl 12F629-re.
(#) levaitamas válasza szdavid_96 hozzászólására (») Jún 20, 2013 /
 
Elnézést, rosszul értelmeztem a kérdést.
(#) szdavid_96 válasza levaitamas hozzászólására (») Jún 20, 2013 /
 
Semmi gond.
(#) Bakman válasza szdavid_96 hozzászólására (») Jún 20, 2013 /
 
Szia!

Abban a PIC-ben nincs PWM.
(#) Bakman válasza johny999 hozzászólására (») Jún 20, 2013 /
 
Időközben szereztem egy nagyobb piezo-t, már csak haza kell érnem külföldről. Ha minden igaz, legkésőbb kedd este tudok újra tesztelni. Türelem, tornaterem.
(#) Kovabe válasza szdavid_96 hozzászólására (») Jún 20, 2013 /
 
Szia
Nekem simán befordul a 675 program a 629-be illetve visszafelé is müködik.
Nagy kérés lenne hogy átküld a programot?
Üdv Kovács
(#) nagy hoho válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 20, 2013 /
 
Nálam még soha nem romlott meg a sör.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2013
(#) szdavid_96 válasza Kovabe hozzászólására (») Jún 20, 2013 /
 
Szia!

Melyik programra gondolsz?

A 629-be próbáltad beleírni Bakman programját?
(#) Kovabe válasza szdavid_96 hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Szia
Nekem más program volt amit oda vissza fordittottam de az nem szunyogriasztó.
Itt alapból bukik a dolog mert 1: a program 8MHz-re van állitva, 2: nincs PWM a 629-ben és az az alapja az egész programnak. Ha szeretnél 629-be tenni ilyen programot akkor át kellene írni softveresre a PWM-et és ugy akár már mehet is a dolog.
(#) laszlo987 hozzászólása Jún 21, 2013 /
 
Sziasztok, tegnap kipróbáltam mit pár hozzászólással ezelőtt írtam RET-es sugárzót, nem tudom mennyire kell működnie, mintha kevesebb lenne a szúnyog. Mekkora ellenállást raktatok a hangsugázóval párhuzamosan? R3?
(#) laszlo987 hozzászólása Jún 21, 2013 /
 
Nincs bennek alharmónikus, ami az alacsony 20khz nél irtatok. Totál csönd van. Én 100 ohmost tettem be egy 12V os aksiról megy.
(#) BlackStar hozzászólása Jún 21, 2013 /
 
Sziasztok.
Folyamatosan figyelem a fórumot. Igazából a PIC-es megvalósítást tartom (tartottam) jónak. Többféle PIC-es programmal kísérleteztem (frekvencia változtatása kitöltési tényező változtatása) de sajnos a Piezo véletlenszerű kattogása engem zavar. Gondolom a szabadban talán annyira nem zavaró, de zárt térben igen. Megoldás, ha csökkentjük a teljesítményt a szúnyogok örömére. Aminek a szúnyogok örülnek az nekem (nekünk) biztos nem jó A kezembe került egy gyári szúnyog riasztó, gondoltam belenézek a lelki világába. Nem egy bonyolult szerkezet. A lelke egy 556 timer IC ami 23KHz-25KHz között hajtotta meg a Piezo lapkát. Egy kicsit átrendezve a kapcsolást 22KHz-55KHz között folyamatosan változó (növekvő majd csökkenő) frekvenciát állít elő. Rákötve a Conrados Kepo Piezo-t bőven elfogadható teljesítményt kapok (kb. duplája a gyári Piezo lapkának). Ami nagyon fontos, hogy megszűntek a kattogások a Piezo-ból. Szúnyogok ellen nem teszteltem, de szerintem egy próbát megér, mert a használt alkatrészek szinte mindenkinél megtalálhatók a fiók mélyén. Elemes táplálásra nem alkalmas mert kb. 40-50mA a fogyasztása.
(#) punkkazy válasza Kovabe hozzászólására (») Jún 21, 2013 1 /
 
Üdv!
Én is olvasgattam a szúnyogriasztóról és volt a fiókomban egy PIC12F675. Meg is írtam a saját kis programocskámat, egyenlőre még teszt fázisban, most lett használható. A hardver kb. semmiben sem különbözik a cikkben szereplőtől, természetesen a megfelelő lábra kell rakni a FET-et, vagy átírni a programban a lábat.

A feltöltött kód XC8-al fordítható, remélem menni fog. A kódban a kommentekben elolvashatóak a beállítási lehetőségek. Megjegyezném, hogy külső 20MHz-es kristályra szükséged lesz, mert a belső 4MHz kevés a szoftveres PWM-hez ekkora frekvencián és ingyenes XC8-al .

Egyébként én nem tapasztalok semmiféle kattogást az én verziómmal.

main.c
    
(#) PiperR válasza BlackStar hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Hali! Na ez tök jó kapcsolás, egyszerűnek tűnik. Amit mellékeltél kapcsolási rajzot az már az általad áttervezett? Engem is a pattogás zavar (556 + 2x4017 alkatrésztemetőt építettem meg), meg szerintem a conrados hangszóró nincs a helyzet magaslatán, de nemsokára meg lesz a KEMO L010, az lesz a tuti befutó.
(#) johny999 válasza BlackStar hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Dobtam össze hozzá egy nyákot, ha valakinek vannak alkatrészei kipróbálhatja.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2013
(#) kocsgab002 hozzászólása Jún 21, 2013 /
 
Sziasztok.
Megjött az első Kemo 10.
Bővebben: Link
(#) szdavid_96 válasza punkkazy hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Hello.
Ez pont jól jött ez a program. Köszi szépen.

Amúgy tesztelted már a vérszívókon?
(#) punkkazy válasza szdavid_96 hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Még nem, ma esti program lesz. A piezóm sem nagy valami, nem tudom mennyire hatásos nagyobb frekvencián. Plusz a szkópom sincs nálam, így jelalakot sem tudok mérni .
(#) szdavid_96 válasza punkkazy hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Oké, akkor várjuk az eredményt. Milyen piezod van?
(#) punkkazy válasza szdavid_96 hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
PE 2060W a típusa, HESTORE-s darab. Nyárra vásároltam ezt-azt, belefért még a csomagba. Nem tudom hogyan teljesít.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2013
(#) szdavid_96 válasza punkkazy hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Ez neked nem lesz jó, mert ez csak 4 KHz-ig sugároz(nézd meg adatlapján). Szerintem te is szerezz be egy Kemo L010-est.
Következő: »»   18 / 53
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem