Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   7 / 193
(#) Directors hozzászólása Nov 23, 2007 /
 
Vettem 1 Fahrenheit 28001 és az normális, hogy sűrűn felvillan a piros led rajta?
(#) Sonix válasza Directors hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
Amikor a led világít, akkor fűt!
Amikor felvillan a led akkor kapcsolgatja a fűtést így tartja a beállított hőfokot.
Legalábbis Wellernél így van!
(#) Directors válasza Sonix hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
Értem, köszi
Lenne még 1 pár kérdésem.Hány fokon érdemes üzemeltetni a forrasztót? Mongyuk ha 1 erősítőt építek.
Ja és a hegy azis szabályozza a hőfokot ?
Ehez a forrasztóhoz milyen hegy kell?
Előre is köszi a segítséget.
(#) Medve válasza Sonix hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
Ja, a Fahrenheitnél is igy van...próbáld csk ki, felfűtöd, aztán leveszed a hőfokot. Amig oda nem hűl, addig nem fűt rá, sötét marad a LED. MInél gyakrabban villan a LED, annál pontosabban tartja a feszt. Ezt a hiszterézist -gondolom- lehet állítani a panelon
(#) Jonah válasza Directors hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
két (három) szempontot érdemes szem előtt tartani: ahol jól folyik az ón de még nem ég (nem lesz salakos ha megdermed) és bírja a nyák azt a hőfokot akár többször is ismételten


(#) ensium hozzászólása Nov 23, 2007 /
 
Na! Sikerült beújítani, egy vagyis két pákával! Az egyik 25W a másik 80W. Az egyikben egy kis fej van, a másikban ilyen lapos csavarhúzó szerű fej. Bár a használatiba, és a dobozon is a lapos fejűre van írva a 25W, viszont, ha a kezembe tartom a kis, hegyes végű pákát, akkor azt olvasom le róla hogy 25W.. Na mindegy, élek abban a hitben, hogy 80Wos, főleg, hogy pár perc után látni ahogy a meleg "töri a fényt".

A márkája Rothenberger, volt még a dobozban egy kis zsír, ónleszedő harisnya, és 100g ón. Majd meglátom, hogy szuperál. Viszont van egy kis gondom. A pisztolypákánál olyannal még nem találkoztam, hogy amikor az ónt forrasztom, szétfolyik a gyanta a nyákon, és ezért a forrasztóón, kis gömb formájában csúszkál ide oda, mint télen a korcsolyapályán a gyerekek. Én vagyok a béna, és még nem tudom kezelni a pákát, vagy más oka lehet? Próbáltam másik ónnal, amit anno vettem, azzal is ugyan ezt csinálja.
(#) fureszk válasza ensium hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
át kell melegíteni valamennyire a rezet is, akkor könnyebben fut szét a cin.
(#) Directors válasza Jonah hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
köszi
(#) Jonah válasza ensium hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
vagy zsíros vagy durván oxidos a nyák...

előbbin lemosás az utóbbin finom filces kezelés sokat segíthet.

Persze nem szabad elfeledkezni arról, hogy ismeretlen ónnak ismeretlen az összetétele is. Megkockáztatom hogy valami rosszabb minőségű bádogos ónt raktak a csomagodba, azzal meg tologathatod napestig az óngólyókat a nyákon....

(#) dcsabi hozzászólása Nov 23, 2007 /
 
Már esett szó a múltkor róla, én a pisztoly pákára a régi tipusu pillanat forrasztóra esküszöm,-még lehet kapni, anno Csehszlovák gyártmány volt. Van másik pákám is, meg volt is, de ez ér a legtöbbet. 1,5mm2 rézdrótból hajlítható a hegye, a "ravaszt" kell tudni jól használni. Ez egy intelligens forrasztóállomás, az intelligencia a használójától ered. Smd-t nem is tudnék mással ilyen gyorsan, és precizen forrasztani. nem emlékszem, hogy valamit megfőztem volna vele, pedig már néhány kg ónt, -és ami fontos + gyanta vagy forrasztó zsir, (folyasztószer)- elhasználtam. Pl40 lábú ic is, laposra hajlított véggel, játszva kivehetó...A legolcsóbb, és a legjobb.
(#) Jonah válasza dcsabi hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
én Ersa-val tolom a dolgokat, (pincette + micro tool) le nem cserélném semmi pénzért. PQ208-as tokokat simán cserélgetek. Kiforrasztásra egy normális hővezető profil lett készítve hőléghez. Azt nem veri meg semmi... összevetésképp egy PQ208-as cseréje kiforrasztással tisztítással illesztéssel beforrasztással + mosással (folyasztószer maradványok eltávolítása) megvan 5 perc alatt. ilyen gyorsaság mellett nincs értelme a gépnek sem, mert mire ráállítod a gépet csak az egy félóra matekozás....


üdv.
(#) borvendeg válasza Jonah hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
Idézet:
„Kiforrasztásra egy normális hővezető profil lett készítve hőléghez”

Erről tudnál feltenni képet?
nagyon érdekelne.
(#) ensium válasza Jonah hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
Nem a nyákon fut a cin. A nyákra felfut a gyanta, amikor olvasztom az ónt, és az ón a gyantán csúszkál. Amit régebben vettem az minőségi, ez biztos, azzal is ugyan ezt csinálja..

A filces kezelést leirod, hogyan kell?
(#) punkkazy hozzászólása Nov 24, 2007 /
 
Üdv!
Szerintetek érdemes ezt az áálomást megépíteni? Trafóm van.
(#) aflmor válasza ensium hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
Filces kezezelés? ...vagy azzal kell dörzsölni , vagy ezzel tisztítani
... én az utóbbit alkalmazom.Kép2
(#) bbatka válasza ensium hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
Lehet hogy túl alacsony hőmérsékleten forrasztasz és ezért nem folyik szét az ón. Azért gondolom , mert nekem a kémiai ónozott felülettel volt hasonló problémám. 270C fölé vittem a hőmérsékletet és máris tudtam forrasztani a kémiai ónozott réteget is.
(#) aflmor válasza (») Nov 24, 2007 /
 
Én? Én tudok, csak a filces témára írtam elképzelést... rossz helyen nyomtál
(#) stereo22 hozzászólása Nov 25, 2007 /
 

Nekem 1 egyszerű pákám van;
6mm-es benne a hegy átmérője..




Csak kérdezem;
hogy mennyire lehet ilyet kapni / mennyibe kerül, stb..






(#) punkkazy válasza stereo22 hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
Szerintem ahol vetted, de akármelyik elektroboltban megnézheted. Nálunk Szegeden mindkét boltban van pákahely százféle.
(#) Jonah válasza ensium hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
filc csak akkor kell, ha már olyan durván oxidos a nyák, hogy a folyasztószer sem segít. Ilyenkor finoman le lehet dörgyölni ez az oxidot valami finomabb filcanyaggal.

üdv.
(#) Jonah válasza borvendeg hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
Sajnos képek tekintetében ez még a kőkorszak, nincs fénygépem
Szerkezetileg egy egyszerű fémdarab, mely csak a lábakra enged némi forró levegőt kb egy mm széles résen át, a felesleges levegőt viszont ferdén visszaflelé vezeti el. az IC-t egy -egy finom rugó fogja meg a sarkoknál ha ráhelyezem a profilt. Fontos hogy ne satuként fogja meg, mert így biztosítani lehet azt, hogy ne szakítsa fel a nyákot, ha még nem melegedett át az ón a lábak alatt, viszont legyen elég erő benne megtartani a tokot.
(#) brugo hozzászólása Nov 25, 2007 /
 
Az olyan alkatrészeket (például : IRF 9540 NPBF )amelyeknél megjelenik az NPBF rövidités, tehát hogy ólom mentesek lehet a klasszikus eszközökkel befórasztani ?
(#) ensium válasza Jonah hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
Jaa. Én 400-as csiszolópapírral szoktam átcsiszolni finoman.
(#) duCiel hozzászólása Dec 3, 2007 /
 
csa!!szeretnek kerdezni egy forrasztopakarol hogy szerintetek megeri -e ezt megvenni???figyelem!a linket Nem reklám céljábol töltöttem fel,nem reklámozom sem a céget sem az oldalt csak az egyik termékről érdeklődök:kézi forrasztópáka,gáztüzelésű

Kézi forrasztópáka

a segítséget előre is köszönöm

csa!
(#) Jonah válasza duCiel hozzászólására (») Dec 3, 2007 /
 
Az a kérdés, mire használod...

Terepen is inkább egy 12V-os akksi + hozzá valami normálisabb páka.... de ha sok a cucc, akkor talán esetleg... gázpákákkal mindig csak a baj volt, általában égették az ónt :no:
(#) bbatka válasza duCiel hozzászólására (») Dec 3, 2007 /
 
Nekem van kettő gázos pákám. A problémám az velük hogy csak a Weller Pyropen gázzal hajlandóak üzemelni (2100Ft/75ml) vagy esetleg vegyesen üzemeltetve az OBI-s bután gázzal. Néhány órára elég !
Ha valakinek van javaslata honnan lehetne jóminőségű olcsó gázt venni az lekötelezne. Gondolom ez másnak is gondot okoz.
(#) duCiel válasza Jonah hozzászólására (») Dec 3, 2007 /
 
es akkor ajanlhatnatok nekem olyan pakat amivelugyesen lehet dogozni es SMD alkatreszeket is gond nelkul forraszthatok vele , nem kell csucsminoseg azert nem akarok 14-20 ezret rakolteni
(#) mandix hozzászólása Dec 13, 2007 /
 
Csá!
Kezdő műszerész vagyok és szeretnék karira egy forrasztó állomást de nem tudom milyet. Max 5000 van rá és ilyen árban kettőt találtam. Az lenne a kérdésem hogy ezek közül melyiket vegyem ha egyáltalán vegyem. Vagy ha ti tudnátok ajánlani az is jó lenne.

Bővebben: LinkBővebben: Link
(#) mandix válasza mandix hozzászólására (») Dec 13, 2007 /
 
a másik:
Bővebben: Link
(#) Benzol válasza mandix hozzászólására (») Dec 13, 2007 /
 
Én profi műszerész létemre gyerekkoromtól a mai napig ősrégi pillanatpákát használok
Következő: »»   7 / 193
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem