Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Dobozolási technikák, műszerdobozok
Lapozás: OK   44 / 88
(#) _vl_ válasza janikukac hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Bármi szabad, de arra készülj fel, hogy a hő hatására megolvad. Szóval míg egy fémtárgyat lehet ezerrel suvickolni, a plexit csak óvatosan, a flexes ötletet pl. nem is értem... A snicceres vágásnak szerintem az anyagvastagság fog gátat szabni.
(#) SALáta válasza Frankye hozzászólására (») Jún 29, 2013 / 1
 
Éles szerszám kell hozzá, elviekben a legjobb a hss megfelelően élezett fúró, éltartóbb a hssco, jobban is szeretem. A fúró élezése általánosságban is megfelelő követ és állapotot kíván. Azért jó egy normál korund kő meg ha van mellette lehúzó plusz gyémánt. A füstvékony anyagból készült megfelelően alulméretezett és nem megfelelő koronggal eladott köszörűk maximum vasárnapi eldobható kategóriába sorolt kések élezésére valók. A fúró élezéshez meg sok tapasztalat kell, ismételni kell tudni a szerintünk megfelelő éleket, én is másképp csinálom mint kollégám. Szerintem az egyik lényeg az élszögeken kívül az igen finom munkálás. Nem mindig sikerül a köszörülés, aki azt mondja neki mindig az öreg szaki alkoholmámorban nagyot mondva.

Jani: Vidd el egy közeli hobbicnc-s hez, megoldja megfelelő maróval. De azért plexi és plexi közt is van különbség.
(#) szamóca válasza _vl_ hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Pedig hidd el, nagyon jól elvágja, és nem olvad rá a korongra.
Az aceton is oldja a plexit.
Nem sniccerel, hanem pl. köszörült gyorsacél késsel, vídiával lehet bevágni lehetőleg 50%-ig, és teljes hosszban alátámasztva a vágás alatt, ill. a letörendő részt is teljes hosszon befogva, egyetlen erős határozott mozdulattal letörni.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2013

plex.jpg
    
(#) Dj Decybell válasza Remci hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Azt nem írtad hány lyuk kell, merészkedem felajánlani egy lyuk-kiszakítót
Árba-minőségbe nem[off] tom* jó-e ez a márka, annak utána kell nézni, mert én már nem emlékszem milyet használtunk. [/off]

*tudom!
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2013
(#) elektrorudi válasza Remci hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Köszi a választ. Természetesen elhiszem neked, hogy a gyakorlatban a cm-es beosztás elég, hiszen sokan használjátok (pl. szamóca is gyönyörű dolgokat alkot vele). Csak nehezem tudom elképzelni. Tisztán elméleti síkon, úgy gondolnám, hogy tized / század mm-es eltérés is problémát okozhat, mert nem halad azonos nyomon a két kés. Az egyik "nem csinál semmit" kb. úgy, mint egy aszimmetrikusan megköszörült csigafúró... Ismétlem: ez csak elméleti okoskodás részemről, mert még nem próbáltam.
(#) Remci válasza Dj Decybell hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Köszi, nem rossz találmány. De csak 2 lyukat kellett vágnom, arra meg felesleges ilyet beszereznem. Így is már vettem egy csomó szerszámot és volt amelyiket csak egyszer használtam, azóta sem kellett Azért köszi.
(#) Remci válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Hát igen. Az az igazság, hogy én is először vékony falapon csináltam pár próba fúrást hogy a késeket rendesen be állítsam, egy nyomvonalon haladjanak, de végül is sikerült. Sajnos nem fényképeztem le, hogy meg mutassam, a dobozt meg már elvitték.
(#) jani1987 hozzászólása Júl 3, 2013 /
 
Van egy ici-pici problémám. Adott ez a "gitár erősítő", aminek nincs előlapja. Valaki tudna adni egy 20x31,5cm nagyságú lemezt hozzá? Mondjuk Zsáka és Debrecen közt vagy ennek a körzetéből. A kárpitozás még várat magára. (Alap hangon kicsit sok benne a basszus TDA 7294 léttére, de a hangszóró meg egyRockwood DY 811U.
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2013

Kép0236.jpg
    
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Milyen anyagból?
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Én alu lemezre gondoltam, de nem zárkózok el mondjuk a rozsdamentes acél lemeztől se. Vagy ha tudtok okosabbat mondani.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 6, 2013 /
 
Kedves Jani1987, akkor itt van nálam 300x320x3mm alu lemez.
Ahogyan a hentesem szokta mondani, kicsit nagyobb, maradhat?
Ingyen van, de szervezd meg a Budapest -> Zsáka utat.
Vagy majd átveszed a Augusztus 10.-én a Bókay kertben, ha nem sürgős...
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Júl 6, 2013 2 /
 
Nézz már utána mibe kerül elküldeni, mert akkor meggondolom, hogy a postaköltségedet én állnám.
(#) BarnaPili válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 7, 2013 /
 
Van otthon perforált vaslemez.Ha gondolod lemérem,van-e ilyen méretű darab.
(#) jani1987 válasza BarnaPili hozzászólására (») Júl 7, 2013 /
 
Megnézhetném hogy néz ki?
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 7, 2013 / 1
 
Idézet:
„Nézz már utána mibe kerül elküldeni, mert akkor meggondolom, hogy a postaköltségedet én állnám.”

Nézz már utána hogy mibe kerül elküldeni TE.
Barátom, interneted van-e?
Majd meggondolom hogy ingyen odaadom-e?
Azon majd gondolkozom, hogy a postaköltséget állom-e?
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Júl 7, 2013 1 /
 
Akkor majd megnézem én, csak ritkán megyek a posta közelébe. Nem állt szándékomba a te költségeden elvárni, hogy majd megjön. Ellenkezőleg. A díjat postán küldöm. Így már okés? Csak elgondoltam, hogy mibe kerülne a díjazása.
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2013
(#) szamóca válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 7, 2013 /
 
Egy stand. csomag 1190Ft. Az a gond Zoli, hogy kissé félreérthető volt a felajánlásra adott válasz.
(#) CHZ válasza szamóca hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Sajnos már nem, sokat változott a díjszabás elsejétől.
Nagyon figyelni kell, mert könnyen a drágább feltételekkel veszik fel.
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2013
(#) szamóca válasza CHZ hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Az igen! Mindenesetre, így még olcsóbb is lesz, hiszen (0,32m*0,3m*0,003m)*2700 kg/m³=0,776kg.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Szerintem akkor járunk a legjobban, ha szerzel valami ismerőst, aki jár a közeljövőben Pesten (a postaköltség összemérhető a lemez árával).
De ezt már érdemesebb privátban megbeszélni...
Vagy majd átveszed a Bókay kertben
(#) BarnaPili válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Ha otthon járok,lemérem és lefotózom. OK?
(#) jani1987 válasza BarnaPili hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
OK.
Gafly: vannak ismerőseim arra felé. Privátba biztos ami biztos küld már el a címed. Addig beszélek a haverokkal, hogy eltudnák-e hozni.
(#) Lacko12 hozzászólása Júl 12, 2013 /
 
Sziasztok!
Érdeklődnék hogy ti hogy oldjátok meg a felületkezelést.
Festés esetén használtok-e alapozót vagy egyből a színt fújjátok fel és arra pár réteg lakk, esetleg közbe csiszoltok-e ilyesmi.
És ha például alumíniumot vagy réz lemezt csiszoltok szálra azt utána lakkal kezelitek-e vagy már nem.
És hogy milyen festékeket használtok, amiket lehet fújni kompresszorral pisztolyból, mert általában sokra az van írva hogy ecsettel vagy hengerrel kell felhordani, bár gondolom megfelelő higítottság esetén nem lenne gond fújni azokat sem.
Köszi szépen előre is a válaszotokat.
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2013
(#) Gafly válasza Lacko12 hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Alu lemezt készremegminkálás után Trisó-ban ki szoltuk főzni, leőblíteni. Felíratozás (ilyenkor már nem szabad fogdosni!) után Akrilán lakkal lefújni. Mi így csináltuk, annó...
(#) vd1992 hozzászólása Júl 15, 2013 /
 
Sziasztok!

Vállal *

Aprónkban a keres rovatban a helye.
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2013
(#) mikoka válasza blokkmetal hozzászólására (») Júl 24, 2013 /
 
Nem tudom te hol tudtál venni max 2606 - ic-t . Én is barátkoztam a gondolatal hogy csinálnék a gitáromhoz mini adot az ic- vel ..De hát az alkatrész kereskedök azt sem tudják hogy eszik vagy iszák .. Mi az ?? De aztán mégis csak sikerülrt beszereznem .Hogyan ?? Hát nem volt egyszerü ... közvetlen a MAXIM ..gyárto cégtül kuncsorogtam ki ..és csoda történt .-. Küldtek és kaptam ... Esetleg érdekelne tapasztalatod az ic- röl ... ha kapok választ megköszönöm..
(#) PowerPein hozzászólása Júl 30, 2013 /
 
Hali! Kérdésem: plexi lemez kockát akarok készíteni. Ragasztani jobb vagy sarok lemezzel össze csavarozni?
Előtte gravírozva és modell festékkel lesz le festve.
(#) vicsys válasza PowerPein hozzászólására (») Júl 30, 2013 /
 
Ha festve lesz, akkor vigyáznék a ragasztóval. Szerintem ha ügyes vagy, inkább csavarozd.
(#) ujfalusi válasza PowerPein hozzászólására (») Júl 30, 2013 /
 
Az is kérdés mivel akarod ragasztani. A plexit éterrel kell ragasztani.
(#) nzozz válasza ujfalusi hozzászólására (») Aug 5, 2013 /
 
Sziasztok!
Arra gondoltam, hogy kompozit anyagból (üvegpaplan + poliészter műgyanta) csinálnék erősítő burkolatot. Van ennek valami hátránya/akadálya? Szükséges esetleg a rétegekre/rétegek közé valami vezetőképes anyag az elektrosztatikus feltöltődés ellen?

Köszi
Következő: »»   44 / 88
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem