Fórum témák
» Több friss téma |
Rendeltem pár db 4428-as IC-t ebayrol, kíváncsi vagyok rájuk.
Nézegettem ezt az UV-s szúnyogriasztót. Hogy az UV odacsalja a szúnyogokat majd a nagyfesz "megsüti" őket.
Az szerintetek nem lenne jó, ha mondjuk kint a terasztól 5-10 m-re elhelyeznék egy UV fénycsövet? Az pedig elcsalogatná tőlünk a szúnyogokat. Azok körülötte elvannak, meg mi is elvagyunk.
Az a gond, hogy amikor horgászom a Tisza-tó közepén, oda nem ér ki a hosszabbító.
Igen erre én is gondoltam, viszont ha autóval vagy
Ott van 12 V
Létezik ám 12 V -os is, Akku csak van a közelben.
A tó közepén autóval?
Akkor berakod a csónakba az akksit
Vagy egy nagy teljesítményű fénycsőt kiraksz a partra. A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2013
Na akkor itt már csak az a kérdés, hogy működik-e?
Nincs valakinek otthon fénycsöve? Ő kipróbálhatná. Nyák fotósok előnyben A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2013
Prímán működik, csak vigyázz a lemerülésre. Már ha szükség van az akkura a motorhoz is. Úgy nagyjából 1,5 A -t fogyaszt.
Sajnos az enyémet eladtam a lakókocsival együtt. A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2013
Runcájsz itt van a tónál Poroszlón és tesztelik a riasztót. Jövő héten kiderül, hogy a szúnyogoknak mi a véleményük.
Te próbáltad már?
Ha hőt sugározna és széndioxidot bocsátana ki akkor működne
Mint pl. ez: http://amplectaonline.com/Products/tabid/104/CategoryID/45/Level/a/...t.aspx
Nem próbáltam, használtam is rengeteget. Valahol még azt hiszem van tartalék csövem is. Lakókocsiban, sátorban bevált, szabad térben nem tudom.
És te csak egyszerűen bekapcsoltál egy fénycsövet, félreraktad aztán odavonzotta a szúnyogokat? Vagy valamilyen gyári kisütős, megsütős eszközt használtál?
Üzletben vettem, kempingfelszerelés boltban, már jó régen. Az a fajta volt ahol a fénycső körül volt egy (inkább kettő) spirál elektróda, pattogott is rendesen, ha víz mellett voltunk.
Az inverternek, ami a fénycsövet is működtette, volt egy nagyobb feszültségű kivezetése. Volt, hogy az alján levő tálcában centi vastagon voltak a repülők reggelre. A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2013
És akkor az meg is sütötte a dögöket? Vagy csak odavonzotta?
Meg bizony. Olaszországban megálltunk éjszakázni egy pihenőben, és annyi volt a szúnyog, hogy kibírhatatlan volt, reggel láttuk, hogy egy mocsár közepén voltunk. Reggel nem is indult az autó.
Eddig ment a riasztó és nem jött be egy darab szúnyog sem. Nyitva van az ablak egész éjszaka, az ablakba raktam a pic-es riasztót és működött.
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2013
Szia
Kipróbáltam a hexet csodák csodájára, nincs az a marha nagy kattanás, nagyon jó lett, most már csak be kellene mutatni a szúnyogoknak.Ha lehetséges lenne, akkor csak jó lenne visszakapcsolni a visszajelző ledet. Köszönjük a munkád.
Én még mindig azt nem értem, amit itt írtam: Link
Ha nagyobb vagy kisebb áram (12V vagy 9V) az eredmény ugyan az. Na jó, nekem nincs itthon szkóp, mivel csak lelkes amatőr vagyok, de annyit láttam, hogy az összes beépített alkatrész jó. Ha kiveszem az IC-t, akkor a lábaknál 5V mérek.
Melyik programot használod?
Milyen ledet? Mekkora ellenállással? A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2013
Az eredeti 12F683 PIC, sima LED, 330 Ohm ellenállással. A PIC-ben nem az utolsó hozzászólásokban írt program van, hanem még tényleg az eredeti.
Nem értek hozzá, de megpróbálok segíteni az itt tanultak alapján Max a bölcsek majd hozzá szolnak. Az hogy "sima led" olyan nincs. Világít rendesen a leded? Mi a gondod vele?
Mekkora a leded nyitófeszültsége? Stabil 5V-ot használsz PIC-hez? Ha megvan a leded pontos típusa adatlapja alapján tovább lehetne lépni. Egy 3,5 V nyitó feszültségű lednél 5V tápfeszültségnél egy 330Ω ellenállással olyan 5mA az áram. Ez led típus függően elég halovány fényerő, de legalább sokáig bírja
Nos, PIC nélkül a lábaknál az 5V meg van. Ha beteszem a PIC-t, akkor csak 0.7V marad.
A sima LED-re értettem, az általánosságban kapható normál fényerejű ledet, aminek valóban a nyitófeszültsége 20-30mA és kb 5V menne, ha ott is meglenne az 5V, de ott csak 0.5V jelenik meg. Az ellenállás nagyságánál legalább villanna fel, de még arra sincs ereje, feltételezem a kis feszültség miatt.
Szia!
Az általad tervezett 16F628-as nyák esetleg tesztelhető valamelyik itteni 628-as hex-el. Nagyon kíváncsi vagyok hogy mit mutat. Van alany is bőven rá. A 15 hónapos kislányomat sebesre csípték. A chemotoxot meg kiröhögik a nyavalyások. Sajna nincs itthon 12F-em.
Különben a LED-nél kicseréltem egy 30 Ohm ellenállásra és a feszültség maradt 0.5V, szóval, ennél többet a LED nem kap, ha megszakadok sem!
Kezdünk eltérni az eredeti témától, inkább kezdő kérdések topicban kéne folytatni, de azért még válaszolok.
A led egy világító dióda, amit ha fordítva kötsz be, nem fog világítani. (kivétel spec. típusok) A nyitó feszültség mint a nevében is benne van "feszültség" ami led függően 2 - 3.5 - 4.5 V szokott lenni, ledtől függ. 20-30mA (amper -> elektromos áram erősségének mértékegysége) meg a maximum terhelhetőségét adja meg, ha ennél többet kap, dobhatod ki a leded. Ha van tesztpaneled a következőt kipróbálhatod: +5V (lehetőleg stabil) -> ellenállás (330 Ω - amit használsz) -> led -> föld Ha így sem világít a leded a PIC től függetlenül akkor: - fordítva kötötted be a ledet - világit de túl nagy az ellenállás és nem látni - lednek nagy a nyitó feszültsége és be sem kapcsol (nem ártana tudni a led pontos típusát) - a led halott. Ha sikerült életet lehelni a ledbe akkor ugyan ezt a sorrendet használhatod csak +5V ot a PIC adja (logikai kimenet "high") PIC ledes lábát véletlenül se hagyjad bekötetlenül ha tápot adsz a PIC-re, mert ellenállás nélkül azonnal tönkre mehet amint a program "bekapcsolnál a ledet"
Inkább.. "A PIC lábára közvetlenül ne köss Led-et, csak előtét ellenállással."
|
Bejelentkezés
Hirdetés |