Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   300 / 489
(#) KKobra válasza Mircsof hozzászólására (») Júl 16, 2013 /
 
Szia
Bocsáss meg! Csak javasoltunk dolgokat. itt vagyunk páran akik csak egy működő órát akartunk építeni és hát azóta már 2-3 verziót is építettünk, pedig csak egyet akartunk
Az hogy milyen PC-d van egy más fórum témája lehet
Milyen Órád van ? Lesz ! Abban segíthetünk.
(#) Mircsof hozzászólása Júl 16, 2013 /
 
Nem semmi gond mind mondtam amatőr vagyok ebben a témában. Csak próbálok valami számomra "érdekeset" összehozni mind anno ti is azért is irtam, hogy csak 1 alkalomra kell az égető. Bár mind írtam amatőr vagyok lehet nem is ott a hiba csak valami fordítva van bekötve.
Holnap majd rakok fel pár képet.
Építés közben 1 problémám akadt, a forgórészen volt 1 minimális zárlat (épp hogy csak halványan világított az egyik led) .... ezt sikerült orvosolni a cinpaszta alapos eltávolításával.
Az állórészen az infra ledet ellenőriztem (mobillal) hogy működik-e, ezen felül azt az informáciot kaptam, hogy mérjem meg a pic 5-ös és a 14-es lábán hogy meg van-e a +5V. Megmértem az is működött.
Jut eszembe volt 1 változtatás az ellenállásokban. Mivel 120ohm-os nem volt a boltban igy 130-as lett beépítve az R6-R12 ig itt 1 link a forgórészről http://files.kirallyrocker-electronics.webnode.hu/200000025-98b239a...ch.png
És ezt az órát építettem meg. http://kirallyrocker-electronics.webnode.hu/products/propeller-clock/
Fentebb linkeltem a "készítményemről" 1 videót
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2013
(#) tibapu válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 17, 2013 /
 
Szia!
Nagyon köszönöm a forrást igazi szellemi munka.Igaz gyakorlatilag én készítettem,de program nélkül nemsokat mutatna.Nekem és páromnak is nagyon tetszik.
(#) patexati válasza tibapu hozzászólására (») Júl 17, 2013 /
 
Gratulálok! Egy újabb működő darab
(#) tibapu válasza patexati hozzászólására (») Júl 20, 2013 /
 
Szia!
Köszönöm az elismerést.Két évvel ezelőtt ezt a tipust akartam megcsinálni,de be kellett látnom,hogy nincs meg a felkészültségem hozzá.Ezért a 16F628-as furatos rotorral kezdtem.Maj tovább a 16F648-as és 16F690-es.És most jutottam el a vágyott 16F886-os ig.Mindenkinek köszönöm.Ugy emlékszem volt valakinek programozást segitő vagy ábrakészítő sablon lapja ehhez az órához,de nemtalálom.Jól emlékszem vagy valamivel öszzetévesztem.Tudnál segíteni? Elöreis köszönöm.
(#) dara válasza tibapu hozzászólására (») Júl 20, 2013 /
 
Hp41C kolléga.Áldott legyen a neve,meg az összes fejlesztónek.
(#) patexati válasza tibapu hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Szia! Igen van! Kinyomtatni kell és "kifesteni" majd a táblázatba beírni a hozzá tartozó byte súlyát majd ezt kell módosítani a forrásban és újra fordítani. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2013
(#) Pali79 hozzászólása Júl 22, 2013 /
 
Elkészült a primer tekercs Ala' patexati

S8003924.JPG
    
(#) patexati válasza Pali79 hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Szép lett! Ugye,hogy elkészíthető kis türelemmel
(#) jocka0012 hozzászólása Júl 23, 2013 /
 
Üdv!A szöveget szeretném átírni a propeller részen(vicsys féle).Megnyitottam az asm fájlt ami 43kb mplabbal és átírtam a szöveget , és amikor exportálom hex-be akkor 90 kb lesz a hex fájl , ami nem fér rá a picre.Mit lehet tenni ez ügyben?
(#) vicsys válasza jocka0012 hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Rövidebb szöveg, ékezet nélkül.
(#) jocka0012 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
De csak annyit írtam , hogy Propeller Clock V2.0.Ebbe nincs ékezet és rövidebb mint az alap szöveg.
(#) Hp41C válasza jocka0012 hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Szia!
Vedd az eredeti hex állományt, olvasd be a pic programozó programoddal. Az adat eeprom területen írd át a szöveget. Ha az erredeti hosszabb volt, mint az új, a felesleges karakterek helyére írj 0x00 -t. Programozd be - elég csak az adat eeprom -ot átírni.

"Propeller Clock V2.0" - 50 72 6F 70 65 6C 6C 65 72 20 43 6C 6F 63 6B 20 32 2E 30
(#) KKobra válasza Pali79 hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
szia
Tényleg szép lett gratulálok! Én meg a lusta amatőr vesződöm a videófejmotor tekercsel. De ha megharagít tekerek én is egy ilyet és ráteszem a videómotorra!
(#) Pali79 hozzászólása Júl 24, 2013 /
 
Köszönöm! Nekem nincs videofej motorom, de nem kizárt, hogy az lesz a következő.
(#) Panhard válasza KKobra hozzászólására (») Júl 24, 2013 /
 
Szia! Hogy érted azt, hogy: "vesződöm a videófejmotor tekercsel" Mi nem működik? Csak azért kérdem mert én is a videófej gyári tekercseit használom, azt a pár menetet, és eddig semmi gond nem volt vele. Üdv!
(#) jocka0012 hozzászólása Júl 25, 2013 /
 
Üdv!Az lenne a kérdésem , hogy a bázis áramkörhöz(cikkben található) mekkora teljesítményű trafó kell , illetve mekkora biztosítékot használjak hozzá?
(#) patexati válasza jocka0012 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Szia! 2 Amper teljesítményű táp kell az elbírja bőven. Spécin kivitelezett tekercs estén (kis légrés ,szoros tekercs) elég az 1 Amper is ha a kitöltés is optimalizálva van.
(#) KKobra válasza Panhard hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
szia
Vesződöm igen Van egy működő órám videó fel motorral hibrid rotorral (Tökéletesen megy) most készül egy SMD-s rotor és egy másik videofejmotorral szeretném pörgetni.a működő órában egy 2 fejes motor van és most egy 4 fejes motorral küzdök.
Az álló rész tekercsvégei nem azonosíthatóak (kezdés, vég) a kivezetésen nem állapítható meg melyik tekercshez melyik vég tartozik van 4 pár vég de hogy ki kicsoda ?? ex has összekötöttem rátettem a bázisra és az egyenirányítás után 14,4V szuper ?! neeem egy 12V/3 W os izzót sem képes ellátni árammal leesik a feszültség 3-4 körüli értékre A forgórész tekercsvégei láthatóak azonosíthatóak szépen sorba kötöttem őket szerintem azzal nincs gond a bázis és a tekercs áramfelvétele normálisnak tűnik (900mA) pár kép a motorról
Van ötleted ?
(#) KKobra válasza jocka0012 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
SZIA
Nálam a 20 ledes hibrid rotor teljes fényerővel mikor a legtöbb a kijelzés a bázissal (2550-es USB-s) együtt 850 mA az áramfelvétele
(#) jocka0012 hozzászólása Júl 26, 2013 /
 
Köszönöm a válaszokat , még akkor az lenne a kérdésem , hogy ehhez mekkora biztosítékot kössek akkor?
(#) Pali79 válasza jocka0012 hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Tegyél egy 2A értékűt, aztán mérj áramfelvételt, ha sokkal kevesebb akkor csökkentheted.
(#) Panhard válasza KKobra hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Nekem 2 fejes motor van, a tekercsek sorba vannak kötve. Én is próbálgatással azonosítottam a tekercsvégeket. Azért így be lehet azonosítani őket. Érdemes a frekvenciát és kitöltést is állítgatni, sokat számít a legjobb hatásfok elérésénél.
(#) KKobra válasza Panhard hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Szia
Két tekercs sorba kötése nekem sem jelent gondot hidd el Tekercsek egy egy vége a "bemenet" másikat össze kötöm ha nem jó megcserélem az egyik tekercs végeit és már jó is
Négy tekercsel hogy is van ez ? Melyik tekercs melyik vége aj jaj
Mindenképpen ezt a motort szeretném használni mert annyi hangja sincs mint egy PC ventinek és most a csendre "gyúrok" már megpörgettem a rotorral együtt és csak a rotor szele keltette zaj hallatszik ami nappali zajok mellett nem is hallható ha csökkentettem a fordulatot akkor az is nagyon minimális akár éjjel a hálóban is működhetne ha a fényerejét minimálisra csökkentem majd. De azért szkóppal sikerült megtalálni a tekercsek azonos végeit
Ha a tekercsek sorrendjét is sikerül meghatározni akkor már a célegyenesben leszek.
De azért a PC ventiben szerelt bázis is összerakom elkezdtem a tekercset megcsinálni
(#) Pali79 hozzászólása Júl 26, 2013 /
 
Első próbálkozás....Nem lett olyan rossz, de lehetne jobb is...
(#) KKobra hozzászólása Júl 27, 2013 /
 
Megtekertem a PC ventilátorba való tekercseket. Az állórész tekercse 0,5 a forgórész 0,4 Cuz huzal ezt találtam itthon. Gondolom ennyi eltérés még nem jelent problémát .? Így viszont cipőkanállal kell feladni az állórészt a forgóra remélem sikerül úgy rögzítenem hogy ne érjen bele sehol!!
(#) zsoltkis100 hozzászólása Aug 3, 2013 /
 
Hello

Segítséget kérnék egy propeller megjelenítő elkészítéséhez, kicsit másképp szeretném megcsinálni. Lenne itt valaki aki nagyon ért ehhez illetve ennek a programozásához.
Köszi
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
A forgó részeken minden záródó felület egy egymenetes rövidre zárt tekercs lesz, amin nagy áram fog folyni feleslegesen. Szakítsd meg egy helyen az ilyen kitöltö felületeket, vagy távolítsd el teljesen.
(#) Hp41C válasza zsoltkis100 hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Mik az elképzeléseid? Az adatátvitel hogyan fog történni?
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2013
(#) KKobra hozzászólása Aug 4, 2013 /
 
Megtekertem össze raktam mechanikailag pc motorba illeszkedő tápot a tekercsekkel és meg is ragasztottam a tekercset azt gondoltam bele fog érni a forgórész az állóba nincs egy milliméter de nem ér bele Hiányzik pár ellenállás a panelról és már lehetne éleszteni
Következő: »»   300 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem