Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED mátrixos kijelző
Lapozás: OK   17 / 28
(#) Saggitarius válasza lustee hozzászólására (») Ápr 14, 2013 /
 
A CN2 mi celt szolgal a controller panelen? Nincs rola info? Nem arra kellene kotnod?
Biztosra veszem, kulso 5V-os tap kellene. (keves feny mellett is lehet azert fotozni, csak biztos kez kell hozza, vagy tamasztek es lehetoleg autofokuszos telefon, lasd melleklet iPhone 3GS-el keszult)
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2013

IMG_0280.JPG
    
(#) erdoszoli válasza lustee hozzászólására (») Ápr 15, 2013 /
 
Szia!

Először is szerintem a link amit beraktál Driver Board-ról az nem az amit vettél.
Szerintem ez lehet az :
Driver Board

Saggitarius válasza , miszerint a panel közepén a DIP kapcsolót mire állítottad, szerintem érvényét veszti, mivel ha ránézel a panelra akkor látod hogy nincs DIP kapcsoló. Az a Driver Board csak 7szegmenses kijelző modulok hajtására van, és ott fontos hogy a szegmens ledjei 5V-ról vagy 12V-ról vannak hajtva.

Szerintem elsőkörben egy sima multiméterrel mérd meg hogy mindegyik panel megkapja-e az 5V-ot , illetve hogy a mátrix modulon az IC-k is. Értelemszerűen az első modulon meg lesz az 5V, mivel azt látod is működni, érdekesebb már a második modul hogy normálisan át ér-e a táp. Amit kicsipogtatnék a multival hogy az 1-es panelen az U1 6-os lába kontaktban van-e a második panel U1 1-es lábával , illetve a CLK lábat is le lehet ellenőrizni.Az pedig az 1es panel U1 8-as lába és 2es panel U4 1-es lába között mérendő rövidzárnak.

A honlapon írják azt is hogy van OLD meg NEW verzió, az OLD verzió nem támogatta még azt a mátrix modult amit te vettél, viszont mivel az első panelen a demo szöveg megjelenik, így bizhatsz benne hogy nem old verziós firmware van a Driver Board-ban

Azt nem írtad le , hogy a modulok külön külön működnek-e ?
Esetleg azt is kipróbálhatod hogy a kezelő szoftverben 2 soros (32x32) kijelzést állítasz be és a második modult a Driver Board BR2-es csatijára dugod.

Ennyi tippem lenne elsőkörben.

Üdv
Zoli
(#) Csongi_ válasza proba hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
Koszi a segitseget, azota most jutott idom, hogy nekialjak es megkeressem a sorrendeket. Most jol mukodik.
Valamiert most sem mukodik a soros porton keresztul szoveg kuldese a matrixnak.
(#) proba válasza Csongi_ hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
A soros port feszültség szintjei egyeznek ? A pc a +-12V ot támogatja ,a kütyük meg a 0 +5v közötti szinteket. Ráadásul a +12 nem azonos a +5V -tal, így még invertálni is kell. Ha nem vagy biztos a dolgodban, a szintillesztő ic a legegyszerűbb. A baudratek egyeznek ? Ami esetleg fontos, némely PC-s program igényli a modem vezérlő jelek meglétét is. Addig nem küld semmit míg azok nincsenek meg...
(#) Csongi_ válasza proba hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
Mien az az szintillesztő ic?? Az nem a MAX323?
Mik azok a baudratek?
(#) Csongi_ válasza proba hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
Az kozrejatszodhat, hogy nemmegy a soros port, hogy a matrixnak nem a gep USB-jerol adok aramot, hanem kulon taprol??
(#) proba válasza Csongi_ hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
A MAX 232 akart lenni a MAX323 akkor arra gondoltam.Valami kezelő programmal akarsz kiíratni rá ? Annak nincsenek beállításai ? Lehet nem is jó soros portra küldöd. Adatküldésnél változik a TX láb feszültsége? (Ha lehet jó sok adatot és minél sűrűbben küldj egymás után, akkor szerintem a változás digit multival is látszik, esetleg egy érzékeny led a MAX kimenetén alapban sötét bekötéssel adatküldésre láthatőan felvillan általában.)
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2013
(#) lajos1969 hozzászólása Aug 6, 2013 /
 
Nekem is van egy kis bibi vele nem nagyon feltűnő de engem nagyon zavar. ez a jelenség mitől lehet ha valaki tud akkor segítsen már. Köszönöm! Itt van két kép a jelenségről,ezen jól látható a világító ledek fölött mindenhol halványan világít a fölötte levő, ez mitől lehet? Itt a rajz Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2013
(#) _vl_ válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Fordíts rajta 180 fokot. Ha akkor is pont a tőled távolabbra eső, következő sorban látod ezt a jelenséget, akkor az nem az elektronika miatt van...
(#) lajos1969 válasza _vl_ hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Ha 180 fokkal megfordítom akkor ugyanúgy halványan világít a led csak az alatta levő.
(#) tomat5 válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Szia
Én is csináltam hasonlót, Bővebben: Link ugyan ez volt a gond. Nem tudom itt hogyan működik a program, de nálam az oldotta meg a problémát, hogy a multiplex kijelzésnél az aktuális sor kioltása és a következő kigyújtása közé beraktam pár msec késleltetést.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2013
(#) _vl_ válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Ezt a kapcsolást építetted meg egy az egyben? A 8 tranzisztor bázisánál nincs ellenállás?
(#) lajos1969 válasza _vl_ hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Igen ezt!Már próbáltam az ellenállást úgy is ugyanaz a probléma.l
(#) pixels válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Programozási hibából, vagy egy alkatrész jellemzőjéből adódhat.

Programozáskor szem előtt kell tartani azt, hogy ne a portokra rakjuk ki egyből a mátrix új állapotát, hanem egy átmeneti tárolóban a memóriában készítsük el az új állapotot, ezután egy lépésben rakjuk ki a portra a memóriából azt.
Ha egyből a portra írjuk ki az új állapotot - és mivel az állapot előállítása is időbe kerül - az új állapot létrehozásakor folyamatosan, és nem egy pillanat alatt kerül ki a mátrixra. Ez okozhat szellemképet.

Másik ok pedig az lehet, ha valamelyik alkatrész túl lassú, és nem kapcsol át időben (shift regiszternek, és a tranzisztornak is van átkapcsolási ideje, ezek sem pillanatszerű dolgok)
(#) proli007 válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Hello! Nem jó a multiplexer vezérlés időosztása. Minta kitesz - sor bekapcsol- várakozik-sor kikapcsol-másik mintát kitesz... üdv!
(#) Mybuster hozzászólása Aug 7, 2013 /
 
Üdv!

Bemutatom pici ledes mátrixom.

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2013
(#) lajos1969 válasza Mybuster hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Szupi!
Az enyémre visszatérve lásd fentebb. Ha a 4094-et kicserélem 74HC4094-re lehet, hogy megoldódik a problémám?
Köszi.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2013
(#) _vl_ válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Nem. Kell egy-egy megfelelően méretezett ellenállás a tranzisztorok bázisához, plusz kell megfelelő várakozás a sorváltásokhoz a szoftverbe.
(#) lajos1969 válasza _vl_ hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Sajnos a szoftverbe nem tudunk belenyúlni mert csak a hex van meg. A bázishoz már próbáltam ellenállást/1-4,7K/ rakni azzal sem lett jobb. Amúgy milyen ellenállás lenne megfelelő?
(#) Mybuster válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Üdv!

Köszi! Vl válaszát tanácsolom nálam is volt ilyen "szellemkép" sőt még mindíg van érdekes jelenség nekem sikerült némileg freki állítással illetve megfelelő várakozás a soroknál .
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2013
(#) _vl_ válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Az ellenállást ki kell számolni/kísérletezni. Olyan 470ohm..4.7k-t saccolok.
Tesztelni úgy kell, hogy az egyik sorban minden LED-et bekapcsolsz, egy másik sorban csak egy LED-et, és nézed, hogy ne legyen túl nagy a fényerő különbség. Ill. nézed a panaszolt jelenségedet is (üres sor - teli sor és nézed, hogy az üres sorban mennyire halványan égnek a LED-ek). Ha túl kicsi az ellenállás értéke, akkor erősödni fog az utóbbi jelenség, ha túl nagy az ellenállás értéke, akkor meg a teli sorban nem fognak annyira erősen égni a LED-ek, mint ahol csak csak egy ég. Elvileg az ellenállást ez utóbbihoz kéne méretezni, a panaszolt jelenséget pedig a szoftverben a várakozás növelésével kellene/lehetne kiiktatni. Ha a szoftveren nem tudsz változtatni, akkor lehet az ellenállás értékével választani, hogy melyik ujjadba harapj inkább.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2013
(#) lajos1969 válasza _vl_ hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Köszi!
Ezen már túl vagyok nem tudom megszüntetni a problémát. Csak a program maradt A szlovák szerző meg azt írta, hogy nem tudja az asm-et elküldeni mert már "régi" a projekt. javascript:void(0);
(#) lajos1969 válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
Másik verzió kész! Jövő hét teszt.
(#) zenetom válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
Bah!
Szép katonásan állnak a LED-ek!
384db?
(#) lajos1969 válasza zenetom hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
Igen pontosan! Úgy ahogy kell!!
(#) zenetom válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
Hát gratula hozzá!
Mennyi idő volt beforrasztani őket?
(#) lajos1969 válasza zenetom hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
Hát egy jó pár óra nem mértem, de nem egy irigylésre méltó munka volt!
(#) zenetom válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
De az eredmény igen.
(#) lajos1969 válasza zenetom hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
Köszi. Remélem működik is majd!
(#) lajos1969 hozzászólása Aug 17, 2013 /
 
Sziasztok!
Kész ez a ledmátrix kijelző.Rendben működik csak annyi a gondom vele, hogy távol vannak a betűk egymástól/három led/ Egy led elég lenne a betűk között.A programban biztos be lehetne ezt állítani de hát nem vagyok egy programozó guru. /nem értek hozzá /
Ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném!!!!
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2013
Következő: »»   17 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem