Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   239 / 375
(#) Csupasz válasza kokozo hozzászólására (») Szept 23, 2013 /
 
Ha publikus lesz, akkor inkább várok.
(#) kokozo válasza Csupasz hozzászólására (») Szept 23, 2013 /
 
De ez csak kivezérlés jelző.. nincs kalibrálva mint amit linkeltem.
Bár azt is lehetne.. Az egész alapja ez csak a műszer helyett pic lesz.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2013
(#) Csupasz válasza kokozo hozzászólására (») Szept 23, 2013 /
 
Pontosan ilyet szeretnék.Nem kell kalibrálni, nem kell equalizer, csak egy kétsoros kivezérlésjelző!Egy MP3 dekóderhez kellene, hogy egy kicsit feldobja.
(#) kokozo válasza Csupasz hozzászólására (») Szept 23, 2013 /
 
Arra tökéletes lesz. Előzetes verzió ha kellene..
(#) Csupasz válasza kokozo hozzászólására (») Szept 23, 2013 /
 
Ez nagyszerú lesz.Köszönöm!
(#) morgo válasza kokozo hozzászólására (») Szept 24, 2013 /
 
Szia!
Pic16F628-ra esetleg van hexed?
(#) proli007 válasza morgo hozzászólására (») Szept 24, 2013 /
 
Hello! Nem baj, hogy a 628-ban nincs AD konverter?..üdv!
(#) morgo válasza proli007 hozzászólására (») Szept 24, 2013 /
 
Ezt benéztem... Kösz hogy felhomályosítottál!
(#) elektroton hozzászólása Szept 24, 2013 /
 
Sziasztok!
Tud-e valaki szolgálni KORG rhythm 55 dobgép (szintetizátor) kapcsolási rajzával? Vagy egyéb javítási tapasztalattal. Mekkorák lehetnek a belső tápfesz szintek? Elvileg müködik a készülék, a rákötött erősítőben csak gyenge ütemjelek halhatóak, valódi dob hangok nem.
Előre is köszönöm az esetleges segítséget.
(#) eyess válasza elektroton hozzászólására (») Szept 24, 2013 /
 
A nagy terjedelem miatt csak egy részletet tudok feltenni .Na meg lehet , hogy nem is teljesen ugyan az , de hátha nézd át.

korg.pdf
    
(#) elektroton válasza eyess hozzászólására (») Szept 25, 2013 /
 
eyess!
Köszönöm a rajzot.
Sajnos a nálam lévő készülék tápellátása nem ilyen. A hálózati trafónak egy szimmetrikus szekunder tekercse van, ezt két egyutas dóda egyenirányítja. Van ebből egy 5V-os stabilizátor táprész is kialakítva.
Sok CMOS IC-t tartalmaz a két panel, meg persze müveleti erősítőket is.
(#) Villanypasteur hozzászólása Szept 29, 2013 /
 
Üdvözlet!

Egyszerű kapcsolási rajzot keresek egytápfeszes, műveleti erősítős szinusz oszcillátorra, nagyjából 50 KHz-re.
Köszönet előre is!
(#) praxis hozzászólása Okt 1, 2013 /
 
Üdvözlök mindenkit!

Egy kapcsolási rajzot keresek, mégpedig egy Ágota Technic DS2400-as végfokét. Ha valakinek megvan, és megosztaná, nagyon megköszönném.

Előre is köszönöm!
(#) eyess válasza praxis hozzászólására (») Okt 1, 2013 /
 
Miért mi a baj vele ?
Itt van az 1200n as rajza .Valószínű nem sokban tér , de talán kiindulási alapnak jó lesz.
(#) praxis válasza eyess hozzászólására (») Okt 1, 2013 /
 
Szia!

Kb. 5 évig tökéletesen üzemelt, de egy koncert kezdés előtt már halkan szólt egy kis pakolós zene, színpadon lomoltam, egyszer csatt, erősítőből villanás, egy oldal elment. Átkötöttem másik végre, buli lement. Otthon végfok szétszed, kétoldalas nyák alsó (borda felőli) oldalán robbanás nyomai. Valószínűnek tartom, hogy valami bekerülhetett alá, vagy a por a levegőnedvességgel átvezetett és a táp vezetősávjainak egy része elgőzölt. Végfetek nem zárlatosak, meghajtók is mérve jók, két smd diódát találtam hibásnak. Még nem volt időm visszarajzolni a kapcsolást, így nem tudom, hogy sima dióda, vagy zéner. A rajzot köszönöm szépen, összevetem a 2400-assal.
(#) eyess válasza praxis hozzászólására (») Okt 1, 2013 /
 
Szívesen.
Ha majd esetleg oda jutsz , hogy helyre állítás utáni próbára kerül sor , akkor ne felejts el a biztosíték helyére egy izzót tenni a próba idejére.Ez megvédi a végfokot , és a további nyák égést is elkerülheted.
Az izzón látni fogod , hogy minden rendben van e , ha nincs , akkor szépen fog neked világítani az izzó.Ha jó lesz csak felvillan , illetve a nyugalmi áram felvételt fogod látni , ami az izzó szálnak enyhe izzásában fog megmutatkozni.
Sok sikert hozzá.
(#) apac hozzászólása Okt 1, 2013 /
 
Sziasztok!

Segítség kellene, az alábbi TV-hez keresnék szerviz dokumentációt de nem találok sem sehol ahonnét le lehetne tölteni.
Philips 37PFL3312

Ha valaki tud akkor kérem szóljon mert fontos lenne.

Előre is köszönöm.
(#) bikfic hozzászólása Okt 2, 2013 /
 
Tiszteletem mindenkinek!
A közelmúltban tettem szert a mellékletben szereplő szerkentyűre. A kipróbálás során kiderült, hogy a rádió része rendben működik, viszont a CD meghajtó nem mutat magáról életjelet. Kerestem hozzá kapcs. rajzot vagy szervízkönyvet de a kutatásaim nem hoztak eredményt. Fórumtársak! Aki ismeri ezt a cuccot, van hozzá rajza, javaslata, hogy mitévő legyek, szeretném, ha azt nem titkolná és velem az ismereteit megosztaná. Rajzok nélkül ki sem nyitottam a dobozt, mert nekem fölösleges.
Mindenféle fáradozást köszönettel veszek: TZsolt

kpek.zip
    
(#) eyess válasza bikfic hozzászólására (») Okt 2, 2013 /
 
Egy kérdés valóban sok energiádat akarod eltölteni , egy ilyen , csak audió formátumot kezelő készülék tárgyában . Csak azért mert nem biztos , hogy ér annyit , mert ha olvasó fej + mechanika kell bele , akkor máris ott vagy , hogy nem ér annyit belekölteni.
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2013
(#) endrusz válasza apac hozzászólására (») Okt 3, 2013 /
 
Szia! Nekem van hozzá szerviz doksi,de ide nem lehet feltölteni a méret miatt. Majd megpróbálom elküldeni a mail címedre. üdv pali
(#) Csongi_ hozzászólása Okt 8, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy 12V-os akkum, amit a kertbe szeretnek hasznalni kishangszorok taplalasara. Egy olyan kapcsolas kellene nekem, ami lekapcsolja a hangszorokat, ha az akku feszultsege 10.5V-ra csokken, es a lekapcsolaz utan ne legyen aramfelvetele a kapcsolasnak, hogy ne meruljon tovabb az aku. Lehetoleg rele helyett tranzisztort hasznalnek, mivel a rele tekercsenek is van aramfelvetele, es a sok kicsi osszegyul.

A valaszokat elore is koszonom!

Udv!
(#) proli007 válasza Csongi_ hozzászólására (») Okt 8, 2013 /
 
Hello! Hangszórót nem tudod lekapcsolni csak relével. Leginkább az erősítőt tudod lekapcsolni tranyóval. De gondold át még egyszer a kérésedet, hogy mit is szeretnél és hol.. Mert számomra nem túl érthető. üdv!
(#) Csongi_ válasza proli007 hozzászólására (») Okt 8, 2013 /
 
Van egy hangszorom dobozba, beepitett erositovel, amit egy 12V-os aksirol akarok taplalni. Azt szeretnem, ha az akku feszultsege leesik 10.5V-ra, a hangszoro erositoje lekapcsolodjon a tapfeszultsegrol, es utana egyaltalan ne vegyen fel tobb aramot, hogy ne meruljon tovabb az aku.
(#) eyess válasza Csongi_ hozzászólására (») Okt 8, 2013 /
 
Én ezt tudnám neked ajánlani , ebből tudsz mazsolázni neked megfelelő dolgot..Bővebben: Link

Egyébként , ha mégsem , akkor a kugliba rákeresel feszültségfigyelő áramkör ,és máris válogathatsz bár nem ígérem , hogy pont olyan is lesz ami neked kell , de egy két változtatással biztos megtudod oldani.
(#) Csongi_ válasza eyess hozzászólására (») Okt 8, 2013 /
 
Ez a kapcsolas kis modositassal nem lenne jo?? Ha jol tudom, az R ellenallast, es a 3.3V-os zenert kell kicsereljem. Milyen ertekekre csereljem? A buzzer helyere tehetek reler is, ugye?
(#) eyess válasza Csongi_ hozzászólására (») Okt 8, 2013 /
 
Igen a buzzer helyére tehetsz relét .Az R ellenállás helyre inkább tegyél egy potmétert , és nem tudom van e szabályozható tápod , ha nincs akkor az áramkör bemenetére is egy huzal potmétert , vagy ha nincs legalább 2w os potmétert .Ha ez meg van szépen be tudod szabályozni a 10,5 volt ot , ami kell neked jelen esetben , és az R ellenállás helyén lévő potméterrel is a kapcsolási , illetve a már nem kapcsolási állapotot .Ezután megméred a potméter értékét , és beteszel egy fix értékű ellenállást .
(#) Kaloz Arpad hozzászólása Okt 8, 2013 /
 
Sziasztok !

Kapcsolási rajzot keresek sony tv-hez. Sasszé száma: 3941-0100556-d. Én már kerestem, de nem találtam. Ha valaki tud segítsen. Előre is köszi.

Üdv !
(#) Csongi_ válasza eyess hozzászólására (») Okt 8, 2013 /
 
Van labortapom. Koszonom a segitseget!
(#) eyess válasza Csongi_ hozzászólására (») Okt 8, 2013 /
 
Szívesen sok sikert hozzá.
(#) gerenk válasza Kaloz Arpad hozzászólására (») Okt 8, 2013 /
 
Schneider Tv 17 chassi 3941-0100556 így keresd
Következő: »»   239 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem