Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1424 / 2501
(#) reloop válasza kiss92 hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
Szia! A TEA-n kívül nem nagyon látok ezen a panelen aktív alkatrészt ami a center csatornával függne össze. Hangerőszabályzás hogyan van megoldva?
Próbáltad-e másik hangszóróval?
(#) blasz hozzászólása Okt 12, 2013 /
 
Köszönöm nagyon jó lett,igaz csak + 1db dióda kellett de most kifogástalan,semmi búgás,semmi sistergés tökélketes lett.Köszönöm Buvarruha társamnak is.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
Szia! Milyen végtranzisztort használsz? Ez egy jó kis keresztezési torzítás a leírtak alapján. A TIP-ek belső rajzán R2-vel jelölt ellenállásra gondolhatott a rajz készítője, hogy azon keresztül majdcsak folyik valamennyi nyugalmi.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
Szia TIP 142-147
(#) blasz hozzászólása Okt 12, 2013 /
 
Most se sok a nyugalmi 12mA de amikor 4 diódát tettem sorba kötve akkor 30mA volt de búgott és nagyon melegedett a borda üresben.Most 3 dióda van sorba kötve és most jó a hangja,
van BDW83c 84c végtranyó melyik jobb a Tip,vagy a BDW?
(#) kiss92 válasza reloop hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
Igen persze, próbáltam más hangszóróval is ugyan ezt produkálta -az új TEA-val is- A hang erő szabályzás 2 potméteren keresztül történik. (Mikor megkaptam a center hangszóró dugaszrésze zárlatos volt.)

PA120187.JPG
    
(#) reloop válasza kiss92 hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
Nézd meg az IC lábain a tápfeszültséget és a kimeneten a féltápot. A zárlat nem tett kárt valamelyik vezetősávban?
A potira a hibát leszámítva normálisan reagál? A poti hibája kizárható?
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
Ez nem egy igényesen kidolgozott kapcsolás. Épp elég tőle, hogy működik
A cikkek között van egy végfok darlington végtranzisztorokkal, az már elmegy. Erre gondoltam.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2013
(#) lukacsp válasza reloop hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
Ezzel maximálisan egyetértek. Elég sokáig nézegettem, hogy egyáltalán mitől működik ez a kapcsolás.
(#) kiss92 válasza reloop hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
Ac Ic-n 12-13 Voltot mértem, a kimeneten terhelés nélkül 6-6,5 voltot. Igen normálisan reagál, bár max. hangerőn a beszédhangerőnél is halkabban "szól", de a potira helyesen reagál. (Most meg a mély sem akar szólni majd holnap folytatom) Köszönöm az eddigi segítséget!
(#) reloop válasza kiss92 hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
Az IC FEEDBACK (visszacsatolás) lábra menő kondenzátor kiszáradása elapaszthatja az erősítést. Nem függ ugyan össze az előzményekkel de érdemes megnézni. Az adatlap segít fellelni.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Köszönöm,ez marad, ez került be a Fisher erősítőbe,annak a panelja közepes ökölcsapással bevégezte,és ezt a végpanelt raktam bele
(#) blasz hozzászólása Okt 13, 2013 /
 
Igy reggel halkan hallgatva még hallom a torzítást van még gyógyír vagy már nincs?
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Szia! Várd meg míg melegszik egy kicsit a borda, úgy talán elfogadható lesz.
A jelenlegi módszerrel már ne adj nagyobb előfeszítést a darlingtonoknak, mert megfutnak hőre.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Oké köszönöm,igen tegnap azért melegebb volt.De nincs rossz hangja,csak ez a pici torzitás zavaró
(#) Davidd hozzászólása Okt 13, 2013 /
 
Sziasztok! Még mindig a tda7294 hídról kérdeznék, de most nem a végfok résszel van a bajom. Kb a búgás lentebb tekert potinál amiatt volt mert a poti gndje hozzáért a házhoz.(dobozhoz) A doboznak van egy érdekes tapintása, hogy mintha rázna egy csöppet, ez mitől lehet? (úgy mint van mikor a számítógép háza is) Ilyenkor mit kell csinálni hogy elmúljon.
(#) kadarist válasza Davidd hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Szia!
Ilyenkor önmagában van az erősítő, vagy más is rá van kötve?
(#) Davidd válasza kadarist hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Igen van egy kicsi keverő, unbalanced jelbemenet. Az a vicc hogy védőföld le sincs kötve a házhoz, mert a hosszabítomban ugysincs földelés, de lefogom akkor kötni.
(#) kadarist válasza Davidd hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Akkor nem csipkedne, ha rá lenne kötve. Kösd rá, aztán tapogasd meg úgy.
(#) Davidd válasza kadarist hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Oké, de ez így mitől alakúlhatott ki? Ic-k elvannak szépen szigetelve, foggalmam nincs .
(#) kadarist válasza Davidd hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Nyilván a trafón szivárog át egy kis kapacitív feszültség meg áramocska és azért van ez.
(#) Davidd válasza kadarist hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Na lekötöttem és láss csodát tényleg abbahagyta a csipkedést. Mostmár megint próbálkozom a gyári potméter használatával.
(#) kadarist válasza Davidd hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Mit kötöttél le? A védővezetőt (földelés)? Mert ha igen, akkor rossz a földelés a lakásban.
(#) zoli0078 hozzászólása Okt 13, 2013 /
 
Sziasztok,

Kaptam egy Genius 5050 v2-es típusú 5.1-es hang(fal)sugárzórendszert aminek elméletileg az volt a hibája, hogy csak zúgnak a hang(fal)sugárzók.
Az erősítő részt kiszerelve látható volt, hogy az egyik IC lábai elég furán állnak. Az ICk-ről leszereltem a hűtőbordát és megpróbáltam kiforrasztani ai ICt de ahogy kijött pár csík a nyákon megsérül és így nem tudom pontossan melyik láb hova menne.
Tud valaki segíteni egy kapcsolási rajzal?

Segítségeteket előre is köszi
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2013
(#) Davidd válasza kadarist hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Nem, azt kötöttem szépen a házra és a jel gnd-t és eltünt a búgás szépen működik a gyári poti. Eddig volt 2 idéglenes kitéve az előlapra, a két lyukba kapott egy egy signal ledet. Már csak a clip ami akkor működik ha nincs rákötve a két hangszoró akkor működik, idő hiányában halasztódik a panelkészítés(megépítem még egyszer hátha az működne rendesen). Köszönöm a segítséget!
(#) szamóca válasza zoli0078 hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
(#) dani9228 hozzászólása Okt 13, 2013 /
 
Üdv! Az a kérdésem lenne, hogy szerintetek a mellékelt két tranyót ( 2SC5196 és 2SA1939 ) mivel lehetne helyettesíteni. Esetleg TIP vagy BD tranyókkal?
Köszi!!
(#) bereczk.jans válasza blasz hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Szia! Még egy lehetőség: berakod a 4. diódát és vele párhuzamosan kötsz egy 100-200 ohmos jó minőségű trimmer potit. Bemelegedésig a poti értéke 0 ohm. Utána pedig óvatosan a kívánt nyugalmi áramig növeld értékét. (Rossz minőségű poti esetén beállítás után megméred és fix ellenállást kötsz a diódával párhuzamosan.) Szerintem 30-40 mA-nél többet ne állíts be, mert a darlingtonok "szeretnek" hőre megfutni.(A diódákat termikus kapcsolatba is hozhatod a hűtőbordával (ráragasztás) a nagyobb hőstabilitás érdekében.
(#) dani9228 válasza dani9228 hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Nézegettem a tranzisztorokat, és szerintetek BD244C és BD243C-vel lehetne?
(#) bereczk.jans válasza dani9228 hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
TIP 41 - 42, BD 243 - 244 (Igaz csak 3-4 A a kollektor árama és a határfrekvenciája kb 3 - 5 Mhz a megadott 30 Mhz-el szemben, és azt hiszem 80 V feszültséget se viselnek el.
Milyen kapcsoláshoz kellenének?
Következő: »»   1424 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem