Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED - Miértek hogyanok
 
Témaindító: KisBors, idő: Máj 15, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 12
(#) Ghoost válasza Szalu hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Szia!

Ha egyetlen egy db LEDet kivansz mukodtetni a ceruzaelemrol/akksirol/
akkor a "LED meghajtása 1.2V-ról" topikban lelhetsz megoldasra.
Mert, hogy a LEDek nyitofeszultsege magasabb mint 1.2-1.5V. altalanosagban elmondhato, hogy olyan 2.5V korul vannak. -Nem POWER ledekrol beszelek azokat nem ismerem-.
2db elem + 1db led +1db ellenallas kombo,pedig szerintem igencsak alkatresz temeto, de ha gondolod, akkor.....

Szereny velemenyem!
(#) Gabó válasza Szalu hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Szerintem ne ceruza elemekkel használd, hanem ilyennel. Ez alapból 3Vos. Vannak olyan RGB ledek, amik automatán váltanak színt pl ez de ehhez 2 olyan ellem kell sorba kötve és egy 56ohmos ellenállás. A vízszigetelés meg már rajtad áll, mint ahogy ahogy hány ledet raksz még bele.
(#) ssupecharger hozzászólása Márc 30, 2013 /
 
Sziasztok,

SA40-19SRWA egyszerűen kilogikázva diódákkal (1N4007) és 300 ohmos ellenállásokkal minden szegmensen.
Cél: 0-9 ig lenyomott nyomógombok a hozzá tartozó számot kapcsolják.
A táp 12V (7812 1A)
Nem szeretném túlhajtani a szegmenseket, milyen ellenállásokat javasoltok?
Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2013
(#) dbase válasza ssupecharger hozzászólására (») Márc 30, 2013 /
 
Bekötsz 1 ledet, és mérsz áramot mennyi folyik, úgy álítod be hogy 20mA alatt legyen.
(#) zolika60 válasza ssupecharger hozzászólására (») Márc 30, 2013 /
 
(#) ssupecharger válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 30, 2013 /
 
Köszönöm

A gondom az, hogy szegmensenként 8db LED van két sorban, tehát 2X4 ez így soros is meg párhuzamos is ilyenkor mi a szitu?
A másik gondom pedig az Angol szakszkszavak:
Adatlapról másoltam:
Power dissipation Per Segment Or (DP). 600 (150) mW
DC Forward Current Per Segment Or (DP). 60 (30) mA
Peak Forward Current [1] Per Segment Or (DP). 310 (155) mA
Reverse Voltage Per Segment Or (DP). 5 (5) V
Amit kihámoztam belőle:
Leden átfolyó áram: 60 mA vagy 310 mA? ( szegmensenként tehát a 8db ledre vonatkozóan? )
Nyitófeszültség: 5V
Melyik a helyes?
A bekötős és prámérek verzióval meg is nézném de azért okosodnék
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2013
(#) proli007 válasza ssupecharger hozzászólására (») Márc 30, 2013 /
 
Hello!
- Nyilván a sorossal kell számolni, de az áramot megkétszerezni, hiszen két ágon folyik majd. De mivel itt belül van a párhuzamosítás és ahhoz van megadva az áram, azzal kell számolni, ami a katalógusban van adat.

Megengedett teljesítmény szegmensenként 600mW, tizedespontnál ez 150mW.
Nyitóirányú áram szegmensenként 60mA, tizedespontnál 30mA.
Nyitóirányú áram csúcsértéke szegmensenként 310mA, tizedespontnál ez 155mA.
Megengedett záróirányú feszültség szegmensnél, vagy tizedespontnál 5V.

Ezek után? üdv!
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2013
(#) ssupecharger válasza proli007 hozzászólására (») Márc 31, 2013 /
 
Igazi hozzáértő vagyok

Sajnos nem megy mert hiányzik szerintem a szegmensek nyitó feszűltsége. A számoló is kéri, meg amit találtam képletet abba is kellene

R = (12 V – (sorbakötött ledek nyitófeszültsége)) / 0,06 A
(#) Saggitarius válasza ssupecharger hozzászólására (») Márc 31, 2013 /
 
Ha van egy LM317, vagy hasonlo linearis szabalyozod plusz egy ellenallas, akkor felepithetsz pillanatok alatt egy aramgeneratort es ennek segitsegevel megmerheted a nyitofeszultsegeket az adott aramon, vagyis amire beallitottad.
(#) Saggitarius válasza ssupecharger hozzászólására (») Márc 31, 2013 /
 
Az adatlapot atolvasva, neked nincs is szukseg sok meresre, mivel ott szerepel a nyitofeszultseg(ek) varhato erteke: 8, max 10V (piros ledek eseten nyugodtan szamolhatsz altalanossagban 2V/leddel, mindenfele adatlap nelkul)
Naszoval van
1., 12V (elmeletben)
2., max feszultsegeses / segment 10V
3., 0.7V feszultsegeses (elmeletben) a dioda logikan
ez kiad 1.3V maradekfeszultseget amit ha elosztasz a 300ohm ellenallasoddal, akkor mindossze 4.3mA/ segment lesz az eredmeny, ami nem lesz tul nagy fenyero. Az adatlap ertekei 20mA tesztbeallitas eseten ervenyesek
(#) ssupecharger válasza Saggitarius hozzászólására (») Márc 31, 2013 /
 
Köszönök minden hozzászólást.

A 300 ohmos ellenállásokkal elég normálisan világít.

Ha jól értem akkor ilyen esetben egyszerűbb a számolóba egy ledként megadni az adatokat:
12V. 7.4V. 60mA. ez 82ohm ami messze van a 300 ohmtól de legalább biztonságosan messze és még működik is!
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2013
(#) clyde hozzászólása Okt 12, 2013 /
 
Üdv! kb 100 db 5mm-es ledet (25mA 2.2V) szeretnék meghajtani. Milyen tulajdonságokkal rendelkező led meghajtót válasszak hozzá(mA, V)?
(#) proli007 válasza clyde hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
Hello! Csak éppen azt nem írtad, mekkora feszültségről járatnád. Akkor erre hogyan lehet válaszolni valakinek? (Nem nekem..) üdv!
(#) clyde válasza proli007 hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
Szia! akkor konkretizálom kicsit, valami ilyesmiről működne-e a dolog persze soronként előtét ellenállással: driver
(#) proli007 válasza clyde hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
Erre az van írva, hogy 12Vac, Vagy is szerintem ez egy elektronikus lámpaelőtétét ami csak izzóhoz jó. Egyenirányítva a "nagyfrekit" nem szokott működni..
(#) nedudgi válasza clyde hozzászólására (») Okt 13, 2013 / 1
 
Minek neked ekkora piros(zöld, vagy sárga fény)?
Ha nem számít az esetleges vibrálás, akkor köss sorba ötször két antiparallel kötött LEDet, velük sorba egy 56 Ohm ellenállást. Ilyen csoportból 10 darab képezhető a 100 LEDedből.
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2013
(#) clyde válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
karácsonyi fényfüzér jellegű dolgot szeretnék, amit az eresz alá lehet lógatni, pl lóg 5 led aztán 4 aztán 3 és így tovább, csak meghajtó paramétereket keresek hozzá.pl. első sorban 5 led hozzá x ohm ellenállás, aztán 4 led hozzá y ohm ellenállás stb. remélem nagyjából érthető hogy mit szeretnék.
(#) nedudgi válasza clyde hozzászólására (») Okt 13, 2013 / 1
 
Ebben az esetben elég egy-egy ellenállás, meg egy transzformátor. A 25 mA helyett elég lesz 15 is, és akkor örökéletű lesz.
(#) clyde válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
a mA-ert hogyan tudom szabályozni? illetve amit feljebb linkeltem megfelelő lenne a célra szerinted?
(#) nedudgi válasza clyde hozzászólására (») Okt 14, 2013 / 1
 
Inkább ne spórolj ennyire, jobb lenne egyenáramot adó tápegység. Az áramot a soros ellenállással lehet beállítani. Döntsd el, hogy a 3-5 LEDből álló csoportokból hányat akarsz képezni, melyikből lesz a legtöbb. Utána a segédprogramok között megtalálod a "LED előtét ellenállás (Soros LED)" programot.
(#) clyde válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 14, 2013 /
 
Rendben köszönöm a sok és hasznos segítséget Neked!!! Még annyi, hogy akkor inkább felelne meg ez a driver?
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2013
(#) clyde hozzászólása Okt 14, 2013 /
 
Még annyi, hogy alkottam egy kapcsolási rajzot ez így működne, vagy van egyszerűbb, jobb?
(#) nedudgi válasza clyde hozzászólására (») Okt 14, 2013 / 1
 
Pont így kell csinálni!
Miért nem ide töltötted fel azt a képet?
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2013
(#) clyde válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 14, 2013 /
 
köszönöm szépen még 1x!!! A driver is jó?
(#) nedudgi válasza clyde hozzászólására (») Okt 14, 2013 / 1
 
Igen, ha a LEDek összárama nem több, mint amit a driver bír.
(#) clyde válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Feszültséget, áramerősséget és teljesítményt egyaránt nézni kell?
(#) nedudgi válasza clyde hozzászólására (») Okt 15, 2013 / 1
 
Igen. A P=U*I képlet itt is igaz, tehát gyakorlatilag elég bármelyik kettőt nézni, a harmadik adjs magát. Ha nem, akkor feltételezhetően valamelyiket hibásan adta meg az eladó.
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2013
(#) rockersrac hozzászólása Okt 16, 2013 /
 
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy mitől függ egy led teljesítménye? Azt tudom nyilván hogy áram függő dolog, nem erre lennék kíváncsi, hanem hogy mi határozza meg azt, hogy mondjuk power led esetén 1 vagy 3W pl, vagy 5W 10W lednél, stb.
(#) kadarist válasza rockersrac hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Szia!
Minél több egyedi LED-csipet integrálnak egy hordozóra, annál nagyobb teljesítményt lehet elérni.
(#) maghraba hozzászólása Okt 16, 2013 /
 
Sziasztok!

Egy összetett problémát szeretnék megoldani úgy, hogy elméleti tudásom nincs hozzá és technikai feltételeim sem adottak.
Magyarul keresek egy kísérletező hajlamú fazont Budapesten, aki segít!

A probléma az, hogy figyelni kéne egy légbefúvót egy sátorban. Amint leáll a befúvás, fény és hangjelzést kéne adni.
Amíg viszont normál a működés, arról is legyen vizuális visszajelzés.

Én arra gondoltam, hogy egy praktikeres gagyi villogó alá, egy pvc csőbe elrejtett, házilagos légellánállás "kapcsolóval" oldanám meg.(villogo1.jpg)

De ha esetleg tud valaki ennél egyszerűbb és olcsóbb megoldást, szívesen veszem.

A kompresszorokhoz nem lehet hozzáférni!
Nos?
Következő: »»   5 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem