Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   157 / 1681
(#) vicsys válasza zoknee hozzászólására (») Dec 9, 2007 /
 
Igencsak szép lett!
(#) zoknee válasza vicsys hozzászólására (») Dec 9, 2007 /
 
Köszönöm
Ez lesz a kiindulópontja a következő nixie csöves órámnak, most hogy megismerkegtem az AtMegákkal
(#) Csibi válasza vanzerr hozzászólására (») Dec 10, 2007 /
 
Ez nagyon, nagyon szépre sikerült! Gratulálok!
Zoknee: mit értesz az alatt, hogy nem pontos? Nálam DS1307 van beültetve a nixiebe, ahogy számolgattam évente max 3-4 percet siethet, nekem ez elég pontos. Egyébként tetszik a digit órád .
(#) zoknee válasza Csibi hozzászólására (») Dec 10, 2007 /
 
Elég vicces dolgokat csinál. Ha a hálózatról megy, akkor napi pár másodpercet késik most, de ha a 3V-os litium eleméről, akkor 1-2 nap alattt összeszed 1 perc késést. Van még itthon pár kvac, még kipróbálgatom őket. Te egyébként milyne kvarcot tettél bele? Mert annak is írva van azt hiszem az adatlapjában, hogy a kvarc kapacitása 6pF legyen (nekem most ilyen van benne).
Azzal a pár másodperccel nekem sincs gondom, csak azt nem értem, ha az elemről megy, akkor mért késik annyit.
(#) Frankye válasza vanzerr hozzászólására (») Dec 10, 2007 /
 
Maximális elismerésem, ez valóban gyönyörű munka! Az összes kalapomat megemelem előtted!
(#) Frankye válasza zoknee hozzászólására (») Dec 10, 2007 /
 
:finom:
Nagyon szép munka! Neked is kalapemelés!
(#) Csibi válasza zoknee hozzászólására (») Dec 10, 2007 /
 
Tényleg érdekes, ha mindenféle zajt szedne össze akkor inkább sietnie kellene neki. Nálam ez a tipus van beforrasztva (CL 12,5pF DS1307nek ez tetszik). Bővebben: Link. A nyák pedig a képen látható módon van kivitelezve. Fontos, hogy a quartz-ot minél közelebb rakd a RTChez (az aksi nincs merülőben?). A többit esetleg privibe mert baj lesz a modikkal

Quartz.jpg
    
(#) Frankye válasza Csibi hozzászólására (») Dec 10, 2007 /
 
Nem lesz baj a modikkal, de inkább nyissatok egy új témát, szerintem sokakat érdekelne az RTC-s óra (engem is ), ott meg lehet beszélni a kivitelezéssel kapcsolatos gondokat, javaslatokat, ötleteket.
(#) vicsys válasza Frankye hozzászólására (») Dec 10, 2007 /
 
Támogatom! Engem is nagyon érdekel a téma!
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Dec 10, 2007 /
 
Tudom!
Meg MPi-c barátunkat is!
(#) zoknee válasza Frankye hozzászólására (») Dec 10, 2007 /
 
Értem a célzást
Ha nem tudom megoldani pár nap alatt, akkor nyitok neki egy új témát.
(#) Topi hozzászólása Dec 10, 2007 /
 
Még csak teszt, próbapanelen összedrótozott változat, de már legalább elindult és stabilan zavarmentesen működik: Bővebben: Link
(#) Müszi hozzászólása Dec 10, 2007 /
 
Az én erősítőm nem terccik senkinek? :rinya:
(#) mex válasza Müszi hozzászólására (») Dec 10, 2007 /
 
Figyelemre méltó,hogy ilyen bontott-kapott-átalakitott anyagokból működőképes cuccot épitettél. A szépséget meg sokféleképp lehet értelmezni. Mindezekkel együtt úgy gondolom,ráillik az egyik topicban olvasott megálapitás: "olyan Müszis". Fogd fel amolyan védjegyként.legyél büszke rá. A dolgok idővel változnak,biztos fog a te izlésed,és főleg az anyagi háttered is.
(#) fureszk válasza mex hozzászólására (») Dec 10, 2007 /
 
Ugyanerre gondoltam, de nem tudtam volna így megfogalmazni. :yes:
(#) valve válasza Müszi hozzászólására (») Dec 10, 2007 /
 
Elsosorban magadnak epited, nem masnak gondolom, igy neked kell tetszeljen,.. Legkozelebb a kabelek vastagsagat, es elrendezeset is vedd figyelembe es akkor jonnek az elismeresek,..
Nem utolso sorban a dobozolas ;o)) Amgy gratula, en soha nem epitettem csoves dolgot,..
(#) Müszi válasza valve hozzászólására (») Dec 10, 2007 /
 
A daoboz nemteljsen az én művem, a dobozt én ajavítottam (kukázott cucc), a fedél, meg MARCIBÁCSI segítségével készült
(#) tomi134 hozzászólása Dec 10, 2007 /
 
Sziasztok szükségem lenne a segitsegetekre keresek 3 alkatrészt és edig még sehol nem talaltam az egyik SN7404,LM7812,LM7805 szoval aban kerem a segitsegeteket hogy nem tudjatok e hol lehet kapni vagy valamivel lehet hejetesiteni?!
PS: Pesten lakom.
Elöre is köszönöm segitsegeteket!
(#) mex válasza tomi134 hozzászólására (») Dec 10, 2007 /
 
Például:itt Egyébként van alkatrészkeresős topic is...
(#) lamalas válasza tomi134 hozzászólására (») Dec 10, 2007 /
 
Hol kerested? Sztem ha bemesz barmelyik ismertebb alkatreszboltba (Lomex, Elektrokontha, Incomp, stb.) megkapod mindharom alkatreszt. Ezek nem tunnek hianycikknek.
(#) Ricsi89 válasza tomi134 hozzászólására (») Dec 10, 2007 /
 
Ezeket még a helyi kisboltba is lehet kapni. Na jó ez csak poén volt.
(#) hhkfk válasza tomi134 hozzászólására (») Dec 10, 2007 /
 
(#) vicsys válasza Müszi hozzászólására (») Dec 11, 2007 /
 
Mostmár tényleg áruld el, ki az a Marcibácsi!
(#) Norberto válasza vicsys hozzászólására (») Dec 11, 2007 /
 
Biztos a kedvenc plüssmackója a falnak támasztva, aki mindenen átsegíti Müszi bácsit

:bummafejbe:
(#) uli hozzászólása Dec 11, 2007 /
 
sziasztok tegnap hajnalban nem bírtam aludni és összedobtam ezt: (csatolmány)
ez ilyen venti fordulatszámszabályzó Jó tudom egyszerű meg gagyi, de akkoris, kitaláltam megépítettem, ez az enyém (és büöszke vok rá :hawaii: )
2n2222-vel csináltam meg potikkal . és műxik :d ez a legjobb
üdv: uli
(#) még1MbR hozzászólása Dec 11, 2007 /
 
Sziasztok!

Elkészült a szkennerkibelezős nyák levilágító, köszönet érte az eredeti ötletgazdának!
Eredetileg napszívta fehér volt, igy lefújtam feketére..

A HGLi-s megoldás valószínűleg olcsóbb, aláírom.
Ezt viszont (mezei fénycsővel) átvilágítós rajzolgatáshoz is tudom használni, valamint jóval kevésbé melegszik. Fogyasztása is kisebb, bár ez nem annyira szempont.

Idővel talán még egy időzítőt is teszek bele, csak ahhoz végig kell túrnom a fórumot valami tuti kapcsolás után kutatva.
(#) fureszk válasza még1MbR hozzászólására (») Dec 11, 2007 /
 
Király!
Irigylem a cuccot tőled. Ilyen zöld vagyok: .
(#) lidi válasza uli hozzászólására (») Dec 11, 2007 /
 
Olyan hangos volt a venti, hogy nem bírtál aludni ?
Gondolom nem pwm, csak sima soros áteresztős. Nem melegszik nagyon szegény kis 2222 ?
(#) Frankye válasza még1MbR hozzászólására (») Dec 11, 2007 /
 
Fain lett! Gratula!
Milyen fénycsövek vannak benne? Az OK, hogy sima, mezeiek, de pl. milyen hosszúak, hány W-osak, stb.
(#) még1MbR válasza Frankye hozzászólására (») Dec 11, 2007 /
 
Nem mezei van benne, hanem 8W-os BLB cső, a 16mm-es átmérőjű, 288mm hosszú fénycsőből 4db. De mezeit is bele lehet tenni, ha valami rajzot át akar kopizni az ember és át kell világítani (gyerekeknek micimackó sziluett, vagy mittudomén), szóval az asszony hobby céljaira is tökéletes
A gyerkőcök éjjel világítós kispárnáját is ezzel töltöm fel fénnyel éccakára'
Rossz szkennert meg 2 sörért adnak
A 4db uv cső a húzós, 1500Ft alatt nem láttam sehol darabját, szerencsére volt itthon régebbről két darab.
Következő: »»   157 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem