Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1114 / 1680
(#) vicsys válasza Istvanpisti hozzászólására (») Dec 8, 2013 /
 
Nagyon klassz lett!
(#) kiborg válasza Istvanpisti hozzászólására (») Dec 8, 2013 /
 
Szia!
Megnyugodtam. Azt hittem, csak én vagyok ilyen, hogy játékautóból faragok egy másik autót. Két futó projektem van, egy PUCH és egy szintén Nikko de terepjáró(Monster Truck).
A vezérlés szintén BT, de jelenleg két Atmel M16 kommunikál egymással, persze ez bővíthető bármire, már a PC vezérlés is megvolt.
Viszont kérdésem is lenne: milyen PWM frekivel mozgatod a hajtó motort?

Üdv Kiborg
(#) Istvanpisti válasza kiborg hozzászólására (») Dec 8, 2013 /
 
Szia !
Kipróbáltam több frekvenciát is, végül 61Hz lett a befutó. Az ATMEGA88 8MHz-ről (fCPU) jár, fázishelyes PWM-et használok. Ebben az üzemmódban a PWM frekvenciát az fCPU/(Nx510) képlettel lehet meghatározni. Az N értékei 1,8,32,64,128,256,1024 lehetnek, amikkel a frekvenciák a következőkre adódnak : 15.686,1.961,490,245,123,61,15, amiket mind ki is próbáltam és azt tapasztaltam, hogy a magasabb frekvenciákon gyengébb a motor, nagyobb kitöltésnél indul el, cserébe szépen fütyül (trolibusz szerűen). A 15Hz-nél pedig rángat. Így maradtam a 61Hz-nél, itt kellően erős is a motor és olyan sport autó orgánuma lett.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2013
(#) Kovidivi válasza Istvanpisti hozzászólására (») Dec 8, 2013 /
 
Szia! Köszi a képeket! Nagyon jók! 1db cellával mennyi ideig lehet játszani? Mennyi a BT. hatótávolsága nálad? Ez egy érdekes es hasznos hobbi szerintem.
(#) pcroland hozzászólása Dec 8, 2013 / 1
 
Sziasztok! Én a tegnapi és a mai napon ezt a LED-es karácsonyfát építettem meg Csatoltam róla két képet. Működés közben nem tudtam lefotózni rendesen
(#) Istvanpisti válasza pcroland hozzászólására (») Dec 8, 2013 /
 
Jó lett, de érdemes lett volna beültetés előtt körbevágni. Milyen IC-k vannak rajta?
(#) (Felhasználó 46585) válasza Istvanpisti hozzászólására (») Dec 8, 2013 /
 
Be kell keretezni és mint egy képet felakasztani a falra.
(#) Istvanpisti válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 8, 2013 /
 
A meglévő Li akku celláimat kb. 4 éve bontottam (nem rossz akkupakkból, hanem kollégám ellopott laptopjának pót akkujából), tehát nem 100%-os a kapacitásuk. Eredetileg 2.000mAh-sak voltak, saját mérés szerint példánytól függően 1.600-1.800 mAh-t tudnak most. Most 1-1,5 óra játékot bírhat ki becslésem szerint.
A BT, class 2-es tehát kb. 10m hatósugarú, de a kinti hideg miatt bent játszunk vele, itt nem okoz ez problémát. A uC szoftverét úgy írtam meg, ha elveszti a kapcsolatot a BT, akkor rögtön megáll az autó.
(#) Istvanpisti válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Dec 8, 2013 /
 
Ja, akkor nem szóltam. Magamból indultam ki (hibásan), mert az én tavalyi fenyőfáimat körbevágtam, azokat fenyődísznek használtam.Bővebben: fenyőfa

fenyő.jpg
    
(#) pjg hozzászólása Dec 8, 2013 /
 
Már csak a dobozolás és a kalibrálás van hátra. Hutale féle LCFesR mérő kissé áttervezett nyákkal. A második Octamex fóliás nyákom. Rajta először pár SMD-s kondi.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2013
(#) StefuPeti válasza Istvanpisti hozzászólására (») Dec 8, 2013 /
 
Szia. Nagyon tettszik. Külön dicséretet kapsz tőlem a Diósgyőri vár és az Avasi kilátó a nyákon.
Ügyes.
(#) zoly15 válasza Istvanpisti hozzászólására (») Dec 8, 2013 /
 
A nyákba marratott képen a Diósgyőri vár és az Avasi kilátó látható?
(#) Istvanpisti válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 8, 2013 /
 
Igen, mivel miskolci vagyok. Tavaly a fiam Németországban volt cserediák 1 évig és a fogadó családnak készítettem ajándékba. Valami személyeset akartam ami utal arra, honnan kapták. Aztán csináltam egy kisebb verziót is, magunknak.
(#) zoly15 válasza Istvanpisti hozzászólására (») Dec 8, 2013 /
 
Én is Borsodi vagyok
(#) fifadani válasza pjg hozzászólására (») Dec 8, 2013 /
 
Szia!
A műszert, demo szotfverrel használod?
Köszi!
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2013
(#) pjg válasza fifadani hozzászólására (») Dec 8, 2013 /
 
Nem. Fullos.
(#) fifadani hozzászólása Dec 8, 2013 /
 
A neten úgy találtam meg ezt a műszert, hogy csak a demo-t tudtam letölteni... Esetleg tudsz adni egy komplett pakkot a megépítéshez? (tervekkel, sw-vel, szóval amit Te elkészítettél... )
Köszi!
(#) kiborg válasza Istvanpisti hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 

Szia!
Köszi az infót.Kipróbálom.
Ajánlom a következő BT modult, nekem bevált. Elég jó kint is a hatótávja főleg közvetlen rálátás esetén
Az adatlapjában írt 250m nem egészen valós, de a 100m az tényleg megvan.
Egy ekkora modellt meg már 100m-ről nem is nagyon látni.
Üdv Kiborg
(#) DecebaL hozzászólása Dec 9, 2013 /
 
Elkészültem a saját készítésű autó riasztóval.
Amit tud, rf központi zár vezérlés, csak csomagtér ajtó nyitás, tiltás, lezáráskor ha az ablakok lent vannak felhúzza. Az ajtónyitó és egyéb szenzorok jeleit rádión veszi és dolgozza fel az egység.
Riasztáskor rf -en is küld ami az otthoni ajtó csengőre is rá van kötve . A héten elkészülök a kulcstartón hordható riasztás vevővel is.
(#) kiborg válasza DecebaL hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
Szia!
A rádiós vezérlőd fix vagy ugrókódos vagy esetleg valami egyéb szabvány szerinti? Pl saját fejlesztés? Már csak biztonságosság miatt kérdezem.
Üdv Kiborg
(#) pcroland válasza Istvanpisti hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
NE556-os IC-k vannak benne Majd suliban műhelyben körbevágom lemezvágóval
(#) AMD hozzászólása Dec 9, 2013 /
 
Sziasztok!
Próbáltam javítani a műhelyem megvilágításán. 2db 18W-os Daylight fénycső, elektronikus gyújtóval. Sajnos csak ilyen képeket tudtam csinálni telefonnal.
(#) pjg válasza AMD hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
A deszkát borítsd be alufóliával.
(#) AMD válasza pjg hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
Be van. Azon a képen amin már a plafonon van azon lehet látni. A két oldalán lévő vezeték is rögzítve van.
(#) DecebaL válasza DecebaL hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
Nem követtem semmi szabványt, saját adó vevő protokollt írtam.
(#) Zs_21 hozzászólása Dec 10, 2013 /
 
Sziasztok !
Elkészült az SMW 3-as fémkeresőm.
Köszönet Mateateknek,és Sanyesznek a rengeteg segítségért.
A szár saját fejlesztés Nagyon örülök hogy sikerült valamit alkotnom.

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2013
(#) Frankye válasza Zs_21 hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
A tapasztalatokról majd számolj be légy szíves! Tetszetős lett, sok sikert a használatához!
(#) lobbooo hozzászólása Dec 10, 2013 / 2
 
Sziasztok! Elkeszült egy ujabb házimozi szett. Pár kép róla. Monacor és Wharfedale driver-el.
(#) qcu válasza lobbooo hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Gyönyörűek. A szubnak a reflex csövét (végeit) honnan szerezted?
(#) vicsys válasza lobbooo hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Azt a 7 meg a nyócát. Ez valami gyönyörű!
Következő: »»   1114 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem