Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA1558Q
 
Témaindító: Vassjozsef01, idő: Ápr 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   25 / 28
(#) titi válasza Ameron24 hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Nem lenne egyszerűbb egy megfelelő trafót nézni?
Mert így annak a kis teljesítménynek is, amit a trafó tud, egy részét csak el fogod fűteni a stabkockán meg a tranyókon.
(#) Ameron24 válasza helektro hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Figyelj megpróbálom mit tudok belőle kihozni B-tervnek van egy kapcsitápom
(#) helektro válasza Ameron24 hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Nekem mindegy.
(#) balazs_paszka97 hozzászólása Feb 25, 2013 /
 
Megcsináltam az ujat és megy is csak nagyon halk szinte alig halatszik e tiszta a hangja segitsetek nem tudom mi a baja ?
(#) titi válasza balazs_paszka97 hozzászólására (») Feb 25, 2013 /
 
Az IC a másik nyákból van, vagy új?
Képet dobsz róla?
(#) balazs_paszka97 hozzászólása Feb 25, 2013 /
 
Tiszta uj Philips IC es uj nyákot csinátam.
(#) balazs_paszka97 hozzászólása Feb 26, 2013 /
 
Nagyon halkan megy nem tudom mi a baja ?
(#) balazs_paszka97 hozzászólása Feb 26, 2013 /
 
Segitsetek
(#) titi válasza balazs_paszka97 hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Mit kötöttél a bemenetére?
Képet dobsz róla, vagy látatlanba távgyógyítsuk, rátéve a kezünket a monitorra?
Vagy mégis, hogy segítsünk?
Ha mindent jól csináltál, mennie kell, olyan egyszerű, nem nagyon van hibalehetőség.
(#) otthonpc20 hozzászólása Feb 28, 2013 /
 
Sziasztok!
Megépítettem én is ezt az erősítőt.
A C5 22UF-os kondit véletlenül fordítva raktam be és most csak az egyik oldal búg és melegszik az ic. Szerintetek ezért mehetett tönkre az ic?
Csináltam képet le ellenőriznétek, hogy a többi jó-e?

Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2013
(#) titi válasza otthonpc20 hozzászólására (») Feb 28, 2013 /
 
Hali!
Az a baj, hogy nem túl szépek a forrasztások, és mintha zárlat is lenne itt-ott.
Szóval alapvetően nem a fordított kondi itt a gond...
(#) bancsi15 hozzászólása Márc 3, 2013 /
 
Sziasztok!

Mennyivel jobb erősítő lenne egy ilyen IC-vel egy hidalt 2x22W-os erősítő, mint egy sztereo TDA2030A-s végfok? Mennyivel szól tisztábban és "szól nagyobbat", hogy kicsit köznyelviesebben mondjam? A mostani TDA2030A-s végfok egy egyenirányított 12V-os trafóról megy, szóval kb. olyan 17V környékét kap.
(#) titi válasza bancsi15 hozzászólására (») Márc 3, 2013 /
 
Az, hogy egy erősítő "mekkorát szól", alapvetően a tápfeszültségének a függvénye.
Vagyis a táp meghatározza, hogy mekkora a max. kivehető teljesítmény, ezért van az, hogy ha megnézed bármelyik autórádióba gyártott végfok IC adatlapját, minimális eltéréssel, szinte mindegyik ugyanazt a teljesítményt tudja.
Hogy mennyire szól tisztán, az már más kérdés... de ha előveszed az adatlapokat, abban meg tudod nézni, hogy milyen a jel/zaj viszonya, illetve adott teljesítmény és tápfesz mellett mekkora a torzítása.
Tehát "köznyelviesebben", ugyanarról a tápfeszről nagyjából ugyanazt a teljesítményt fogják nyújtani, némi eltérés a hangminőségben lehet, azt pedig a két adatlap összehasonlításából eldöntheted, hogy melyik tetszene jobban.
Egyébként ha jól emlékszem a TDA2030 nagyobb feszültségről is járatható, ellentétben a TDA1558Q-val, tehát ha nagyobb teljesítményt szeretnél, és megoldható a nagyobb táp, akkor a TDA2030 a jobb választás.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2013
(#) spidi0 hozzászólása Márc 29, 2013 /
 
Üdv.
Megcsináltam az erősítőt,át is hidaltam agyon kell.Csak az a baja hogy nem lett szerintem erősebb.
Ha a 2200µF-es kondit kicserélem egy 3300µF-es kondira akkor mi lesz?
Köszönöm a válaszotokat.
Itt egy kép róla.
(#) titi válasza spidi0 hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Mielőtt hidaltad, hogy volt bekötve a hangszóró, és hogy van most?
Nyugodtan rakhatsz nagyobb kondit. (Hogy mit eredményez azt a tápegységekkel kapcsolatos ismeretek között keresd. Egyenirányítás-szűrés.)
Jó lett!
(#) gaba98 hozzászólása Júl 8, 2013 /
 
Hello
Láttam egy videót amelyiken ezt az erősítőt tervezte és építette titi.
Most nem találom, és kéne a link.
A segítséget előre köszönöm
(#) titi válasza gaba98 hozzászólására (») Júl 8, 2013 / 2
 
(#) GAgulidus hozzászólása Júl 11, 2013 /
 
Helló! Az lenne a kérdésem hogy, TDA8563AQ jó-e a TDA1558Q helyére?

( bocsi a videó alatt már egyszer megkérdeztem, utána vettem észre a topicot )
(#) reloop válasza GAgulidus hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
Szia! A TDA8563AQ a TDA1557-tel rokon. Bővebben: Link
A google segítségével magad is összevetheted a lábkiosztásaikat és a belső felépítésüket.
(#) GAgulidus válasza reloop hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Köszönöm szépen a tippet, majd megírom hogy sikerült.
(#) mune hozzászólása Júl 30, 2013 /
 
Sziasztok!
Már régóta gondolkodom, hogy építek egy ilyen erősítőt, de nem tudom, hogy ez mennyire használna nekem. Az autóba kellene. A rádióra 4x25W van írva, most van rajta 2x30W hangszóró meg 2x 20W. A tervem az lenne, hogy megépítem ezt az erősítőt a 4 hangszórónak, és később amikor egy mélynyomót rakok bele akkor építek egy "hidalt" erősítőt a cikkben említett aluláteresztő szűrővel? Szerintetek ez javítana valamit a hangzáson? Nem lenne kevés az erősítő? Nem nagyon értek ehhez, ezért kérném a tanácsaitokat!
Köszönöm
(#) reloop válasza mune hozzászólására (») Júl 30, 2013 /
 
Szia! A teljesítmény adat alapján az autórádiód végfoka négy hídkapcsolásból áll. Ezt a TDA1558-cal nem tudod túlszárnyalni, esetleg kiválthatod vele azt. Minőségben sem várható átütő változás.
(#) Ameron24 hozzászólása Aug 23, 2013 /
 
Sziasztok!

olyan kérdésem lenne hogy az 1µF-os elkókat tantál kondikkal helyettesíthetem?
(#) reloop válasza Ameron24 hozzászólására (») Aug 23, 2013 / 1
 
Szia! Semmi akadályát nem látom.
(#) Gold007 hozzászólása Dec 21, 2013 /
 
Sziasztok! Megépítettem az erősítőt egy kis módosítással, de nem akar működni. A módosítás annyi, hogy beleraktam egy hangerőszabályzó potit, emiatt a nyákot is kissé át kellett terveznem, de amúgy a titi által készített hidalt(stereo) nyákterv alapján csináltam. A hibajelenség: amikor bedugom a tápcsatlakozót(laptop tápot használok) akkor szikrázik egy kicsit, és egyáltalán nem szól. Viszont megmértem és az IC lábán megvan a tápfesz tökéletesen, de a 14-es(mute) lábon csak ~2,6V van. Pedig elvileg 8V fölött kéne hogy legyen.
Csatolok képet is róla:

tda1558q.jpg
    
(#) reloop válasza Gold007 hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Szia! A NYÁK a helyes rajzolat tükörképének néz ki
(#) Gold007 válasza reloop hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Neee! Nem hiszem el, tényleg. Elnéztem és a másik irányból számoltam az IC lábait... Kiváló, legalább tudom mi a baj Az IC tönkremehetett vajon?
(#) reloop válasza Gold007 hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Kis ügyesség árán be tudod tenni az IC-t a forrasztási oldalról, meglátod maradt-e benne élet. Korábban is volt már ilyen ebben a témában, a kimenetéle nem emlékszem, ha fontos olvass vissza.
(#) Gold007 válasza reloop hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Rendben, akkor majd holnap megpróbálom hátha összejön. Köszönöm a segítséget!
(#) Lüke Aladár hozzászólása Dec 25, 2013 /
 
Sziasztok! Megépítettem a gyári kapcsolást, működik is gond nélkül. Kicsit nyomozgattam és kiderült, a 14-es és 5-ös láb közötti kapcsoló tökéletes koppanásgátló, mert a hangszórókat kapcsolja le. Tehát ide egy relét kötöttem. Működik is szépen, de a be-és kikapcsolását még mindig hallani a hangszórókon. Lényegesen halkabban, mint ha a táppal egyszerre kapcsolnának a hangszórók, de hallani. Ezt meg lehet valahogy szüntetni?
Következő: »»   25 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem