Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   120 / 292
(#) promiseiwill hozzászólása Dec 6, 2013 /
 
Kinéztem egy Zanussi ZRB 32210 WA , alul NOFrost -os hűtőt? Valakinek esetleg van ilyenje ? Vélemény ?

Problémám a következő. Mekkora ez a 43 decibel-es zajszint? mennyire hangos ? Ennek a hűtőnek nincs rácsa hátul . Mennyire lehet a falhoz tolni ? egyáltalán mennyire lehet egy hűtőt a falra tolni? elég a padlólap szegélyének mélysége? kb annyi helyem van , h ne lógjon ki a konyhaszekrény mellől .
(#) otika123 hozzászólása Dec 7, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy régi Lehel fagyasztóládám.
A piros lámpa világít, a motor halkan zúg és kb 15mp után kattan a relé és leáll.
Motor kuka?

üdv, Ottó
(#) kaqkk válasza otika123 hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
Ha szerencséd van akkor csak indítórelé hiba (párezer Ft os javítás), ha nincs akkor motorhiba ...
(#) otika123 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
Mikor reggel észrevettem akkor forró volt a motor. Ki tudja mióta nem ment.
(#) otika123 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
A motorhiba csak akkor derül ki, ha kicserélem az indítórelét egy jóra?
(#) kaqkk válasza otika123 hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
Az a legegyszerűbb
(#) sanko78 hozzászólása Dec 11, 2013 /
 
Sziasztok

Van egy samsung RL39TRCMG alulfagyasztós hűtöm és nem megfelelően működik. Kb fél éves. Először az nem tetszett hogy már egyes fokozaton is nagyon hűtött, de ez még az elfogatható probléma volt. És kb két hete meg fagyott benne minden. Lejjebb nem tudtam venni ugyan is 1-es fokozaton ment. Most meg már nem akar hűteni. Ki húzom és űjra bedugom akkor hallom, hogy elindul a motos de nem hűt (melegedni sem melegszik. Mi lehet a gond??
(#) dB_Thunder válasza sanko78 hozzászólására (») Dec 11, 2013 /
 
a: nincs hűtőközeg
b: dugulás
c: kompresszor nem szállít.

Gondolom újonnan vetted ezért még garis.
(#) kaqkk válasza sanko78 hozzászólására (») Dec 11, 2013 /
 
Ez tipikus hűtőközeg hiányra utaló "tünet" Hívd a szervízt
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2013
(#) Gyarmati Viki hozzászólása Dec 19, 2013 /
 
Sziasztok !

Tudna valaki segíteni egy Gorenje hűtőszekrényünk és nem kapcsol ki a lámpa , akkor sem, amikor becsukjuk az ajtót . Vajon , hol lehet az ajtócsukást érzékelő kapcsoló, ami kikapcsolja a lámpát zárt ajtó esetén , ugyanis szemmel látható helyen nem tudtam felfedezni . SOS , mert a lámpa bemelegíti a környezetét teljesen ...meleg van a felső polcon
(#) kaqkk válasza Gyarmati Viki hozzászólására (») Dec 19, 2013 / 1
 
Lehetséges hogy az ajtóban felül van egy mágnes és a palástban egy reed relé , fogj egy mágnest és simogasd végig a palást szélét felül
(#) Gyarmati Viki válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 19, 2013 /
 
Köszönöm!
(#) kaqkk válasza Gyarmati Viki hozzászólására (») Dec 19, 2013 /
 
Ha elektronikus vezérlésű a hűtő akkor a kijelző alatt vagy annak környékén fogod megtalálni , de ha a reed a rossz akkor már csak az izzó kitekerése segíthet...
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2013
(#) kaqkk válasza Gyarmati Viki hozzászólására (») Dec 19, 2013 /
 
Ha elektronikus vezérlésű a hűtő akkor a kijelző alatt vagy annak környékén fogod megtalálni ..
(#) baxi74 hozzászólása Dec 27, 2013 /
 
Sziasztok!
Samsung Cool'n'Cool No Frost-os hűtőnk van. Alul fagyó résszel. Már egy ideje csinálja, hogy egy kis tócsa van alatta, de működött rendesen 10 éven át. Idáig. Most az van, hogy nem hűt. Bekapcsolás után beindul a kompresszor, de pár perc után leáll. Ennyi.
Van valakinek valami ötlete, hogy mit kellene megnéznem?
Előre is köszi.
(#) baxi74 hozzászólása Dec 27, 2013 /
 
Ja igen. Tipus: Samsung RL36SBSW
(#) Zole hozzászólása Dec 27, 2013 /
 
Sziasztok. Valaki tudja aztat, hogy a 2**-os hűtők hőfokszabályzója milyen értéken kapcsol be/ki, minusz tartományban?
(#) komisa hozzászólása Dec 28, 2013 /
 
Sziasztok!!

Egy samsung rl 34 scps 1 xeo hütőgép ajtójára szeretnék mágneses szigetelőt venni .
Tudna valaki egy linket adni , hogy hol lehet megrendelni ? Lehetőleg itthon.
Előre is köszönöm a válaszokat! sziasztok!

Szerk: Hagyd a fórummotort szerkeszteni.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2013
(#) komisa válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Ami az ajtón van körbe belül,nem tudom a pontos nevét
Az ajtó szigeteléseAz a gumiszalag körbe

Mágneses hűtőajtó szigetelés ,ilyen címen találtam párat de nem erre a hűtőre való
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2013
(#) komisa válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Még jó az ajtó zárása ,csak hosszába elvan repedve a szigetelés,pedig csak 2 éves.
De azért köszönöm ,h egyáltalán ilyen gyorsan reagáltál és próbálsz segíteni!
(#) doki83 hozzászólása Dec 28, 2013 /
 
Sziasztok!

Nekem van egy Fagor innova concept alul fagyasztós hűtőm. A problémám, hogy bár tökéletesen fagyaszt, de nem hűt (+15 C), a kis zöld bekapcsoló led sem világít, illetve a kompresszor (1darab van belőle) baromi forró de fentebb a rács csak szobahőmérsékletű. Ha valakinek van ötlete, kérem segítsen.
Köszönöm előre is!
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2013
(#) korrekt hozzászólása Dec 28, 2013 /
 
Üdvözlök mindenkit,és egyben boldog ünnepeket .Ma regisztráltam,mert már tiszta idegbeteg vagyok a hűtönktöl.Bánatomra vettünk egy electrolux kombi hűtő gépet,azóta se éjjelem se nappalom.Juliusban vásároltuk más fél hónapig okés volt,egyszer csak nekiállt sipolni,visítani,olyan hangja volt mint egy 3kg-os szúnyognak,Véletlen szerűen csinálta de álltalában éjszaka.Felkellett kelnem kihúzni,de még öt percig vinnyogott!Kihívtam a márka szervízt,természetesen megse szólalt,mármint a hűtő.Azt mondta cirkulációs zaj.Már nem tudtam mit csináljak vele,gondoltam leolvasztom hátha megjavul.Már azon gondolkodtam direkt elrontom valahogy, hátha kicserélik,de más történt.A fagyasztó résznél láttam egy csövet ami szét akar esni,meg piszkáltam szét is ugrott,az összes gáz a levegőbe!Össze toldozták a csövet,föl töltötték gázzal,és imátkoztam meg ne szólaljon.Addig megse szólalt míg itt volt a szerelő,és kezdődött minden előröl.Most kb 2 hete nem sipol.Most kurtyog,meg olyan hangja van mint mikor a mosógép öblöget.Föl hívtam én már mindenkit,de csak azt kérdezgetik hogy hűt-e a hűtő.De szerintem az se normális,ugyanis fönt +7-fok,alul -27.A fogyasztása se a megadott gyári érték,233kkw helyett325kw-évesre jön ki.Kérem a fórumozók,szakemberek segítségét mit évő legyek.
(#) dejodio válasza Zole hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
-12 fok körül kapcsol be és -16-18 fokon kapcsol ki.
Ez az általános, de van ettől eltérő szabályzó is.
(#) dejodio válasza baxi74 hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Többféle hiba lehet. Hűtőközeg vesztés, az elpár lyukas, kompresszor indító egység vagy tekercs ill mechanikai hiba a kompresszorban. Akkor kompresszor csere . Nekem az utóbbi valószínű. Keress meg levélben szerintem orvosolható a dolog.

Kis adalék:
http://elektrotanya.com/?q=hu/content/samsung-rl33sbsw-nofrost-huto...vitasa
(#) dejodio válasza dejodio hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
(#) Zole válasza dejodio hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Köszönöm szépen.
(#) dejodio válasza dejodio hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
http://www.hqelektronika.hu/product.php?pn=w8_zbs1115cy ez a gyári kompresszor

http://pro-security.com.ua/images/center/compressor/samsung_da92-00023a_jiaxipe.jpg

Esetleg egy MPV38-al meg lehet próbálni elindul-e. Abban benne van az áramvédő relé is.

Van helyettesítője természetesen alacsonyabb áron.105w a elektromos teljesítménye ennek a kompresszornak.
N1114Y HMK95AA ezek kb 2/3-ába kerülnek mint a gyári kompresszor.
+ az installálás.
(#) dejodio válasza dejodio hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Az alacsonyabb ár 2/3-a vagy kevesebb kompi ár. Bár ahogy nézem kondenzátoros indítású(vagy üzemi) a gyári kompresszor.
http://allegro.pl/sprezarka-jia-xipera-zbs1115cy-i3808985216.html
(#) dejodio válasza doki83 hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Hűtőközeg hiány, ki tudja hol lépett meg belőle. Valószínűleg.
(#) dejodio válasza komisa hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Van egy nagyker ahol méretre és profilra is rendelhetsz. Tudunk segíteni benne.
Nem univerzális profil, hanem lesütik méretre.
Következő: »»   120 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem