Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   121 / 292
(#) dejodio válasza dejodio hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Ja ha cserélhető és nem az ajtóba sütött vagy ragasztott a profil. De lehet jobban jársz ha csak egy szakaszt cserélsz ki belőle.
(#) doki83 válasza dejodio hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Vagyis újra kell tölttetni gázzal? Válaszod köszönöm! Nincs más választásom, mint hívni egy szerelőt. Mostmár legalább előrébb vagyok egy ideges nappal.
(#) dejodio válasza doki83 hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Mielőtt diluit kapsz ha lehetsége s pakold ki a hűtőt és egész éjszaka nyitott ajtóval álljon, majd indítsd be és nézd meg működik e
Nem vicc, komoly.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2013
(#) dejodio válasza dejodio hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Kiment a fejemből: a méretresütés nem horror üsszeg a gyári gumi árának a fele kb.-
(#) dejodio válasza korrekt hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Ebbe nem nyúlkál szívesen senki, mert fogyasztóvédelmes ügy.
Valami nagyon nem ok az biztos. Ha garos én a helyedben egy készülékcserére hajtanék.
Ha áramtalanítás után 5 percig vinnyogott és nincs benne olyan elektronika ami ezt megteheti akkor hűtőköri gond lehet a nyomáskiegyenlítődés esetén van ilyen hang,. Ami szűköület vizes fagyás lehet esetleg. Csak találgatok. De vinnyogni nem szoktak az egyfázisú hűtőberendezések ok nélkül.
(#) korrekt hozzászólása Dec 29, 2013 /
 
Köszönöm dejodio,még ma felkeresem a szervizest,itt van a városomba,megkérdezem szakmailag tud-e valamit kezdeni,ha nem írja meg a csere papírt.Megpróbálok képet felrakni az elvégzett tákolmányról.
Úgy rakta össze hogy ki sem sorjázta a csövet! A bal oldalon ugrott szét.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2013
(#) Tom-ee hozzászólása Dec 29, 2013 /
 
Üdv. Most nem olvastam át az egész topic-ot, lehet, hogy már megoldódott a dolog, de találtam egy sokat mondó képet erre a kérdésre. Tudom, nem mai a téma, de kíváncsi voltam rá, mert régen tudtam, mi is ez, de már régóta nem találtam róla semmit. Most megtört a jég.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2013
(#) Alex10 hozzászólása Jan 1, 2014 /
 
Sziasztok!
Négy napos áramszünet után nem akar működni a hűtőnk. Hotpoint Ariston. Használati utasítás szerint kikapcsoltuk, vissza, gyorshűtő gomb megnyomva, sárga lámpa kialudt, ajtó bezár. Minden úgy tűnt, mintha rendben lenne, de kb három óra múlva a hűtő sípolt, és minden ami lehetett, villogott. Csak a hőfokszabályozó nullára állításával tudtuk kikapcsolni mind a villogást, mind a csipogást. Azóta sem hűt, sem a normál hűtő rész, sem a fagyasztó. Tud valaki segíteni?
(#) kaqkk válasza Alex10 hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Így első hallásra , a márkaszerviz tud segíteni (elektronika hibának tűnik)
(#) hortikaek hozzászólása Jan 1, 2014 /
 
Boldog Újévet kívánok mindenkinek.
A tavalyi év úgy fejeződött be,és az idei úgy kezdődött, hogy a Whirlpool hűtőm /sima hűtő/ egyszer csak nem indul el.
Kint van egy fűtetlen helyiségben.
Ha teszek bele meleg vizet, akkor elkezd hűteni, a fagyasztóban megfagy a víz/fél liter kb másfél óra alatt/, tehát minden oké....
Azonban amikor a meleg vizet visszahűti, megáll ,és nem indul újra, a fagyasztórekesz leolvad.
Megint meleg víz......és ugyanaz- lehűti,fagyasztóban megfagy...nem indul újra.
Mi lehet?
Ha tudna valaki segíteni, megköszönném!
(#) zoz11 válasza hortikaek hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Üdv
Ez tipikus hőfokszabályzó hiba.
(#) kisninja válasza hortikaek hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Hát szerintem azzal van gond nem fűtött helyen van a hűtő. A hőfokszabályzója a hűtőrészben van ami nem melegszik fel annyira, hogy bekapcsoljon de a fagyasztó viszont felmelegszik....
Bizonyos külső hőmérséklet alatt/felett nem működik normálisan a hűtő.
(#) hortikaek válasza kisninja hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Köszi, megpróbálom egy napra, lakáson belül.
Csak sajna, kerülgetnünk kell
(#) hortikaek válasza zoz11 hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Hogyan kell cserélni?
Gondolom, amit "tekergetek"-azt kellene.
Előre is köszi!
(#) kaqkk válasza hortikaek hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Hiába cseréled a hőfokszabályzót, ha hideg helyen van nem éri el a belső hőmérséklet a beállított 2-5 fokot akkor egyszerűen NEM KELL HŰTENIE miért is indulna el?? 15-25 fokos környezeti hőmérsékletre (lakásba) tervezték.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2014
(#) StMiklos válasza zoz11 hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Szevasz!
Nem, ezek a hűtők +10C fok alatt nem működnek, nem indulnak újra, engedd meg, hogy ne írjam le hosszan, hogy miért, itt visszafelé menve, vagy 3* már leírtam. De miután fagyasztó részük is van, ott bekövetkezik a kiolvadás.
Nincs annakj semmi baja, nem kell cserélni semmit.
Üdv: StMiklos
(#) hortikaek válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Helló!
Kipróbálom a lakásban.
Köszi!
(#) zoz11 válasza StMiklos hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Végülis az is bent van a pakliban. Erre így hirtelen nem gondoltam, am értem a logikáját.
(#) hortikaek válasza StMiklos hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Helló!
Kössz a segítséget, viszem fűtött helyiségbe.
(#) kaqkk válasza hortikaek hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Nem tehet róla senki hogy kicsi a panel , inkább a konzerveket vidd ki az erkélyre és a hűtőt tedd a spájzba...
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2014
(#) hanti69 hozzászólása Jan 1, 2014 /
 
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, mielőtt alkatrész vásárlásába ugranék bele. Samsung RL36EBMS NoFrost-os hűtőről van szó, ami tavalyelőtt már átesett egy "nagygenerálon" (leolvasztó fűtés csere és vezérlőpanel javítás). Jelenleg azt csinálja, hogy a hűtőteret jóval a beállított hőmérséklet alá hűti. Konkrétan be van állítva +6 Celsius, ennek ellenére jégkásásak az ételek-italok. Ez a hőmérséklet szenzor hibája, vagy lehet valami más? Találtam ilyen érzékelőt webshopban, csak nem szeretném potyára megvenni.

Üdv és BÚÉK.
(#) hortikaek válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Neked is Boldog Újévet!
(#) kaqkk válasza hortikaek hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Rátapintottam? Valamikor sokat jártam ott a lakótelepen ... BÚÉK
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2014
(#) RobertK hozzászólása Jan 1, 2014 /
 
Szervusztok, BUÉK mindenkinek!
Lenne egy kérdésem. Van a lányomnak egy használt Liebherr hűtője, úgy 120 literes. Adattábla nincs rajta, tehát ennyi az infó. Félautomata leolvasztásos (sárga gomb), de megrogyott a hőfokszabályzó. Nem gázhiányos, mert lefagyaszt a normál térben is, ugyanis nem kapcsol le. van egy EKC 301-em, 2 db Pt érzékelővel, szeretném tudni, hova rakjam a hőfokszab. érzékelőt, (hűtőtér v EP?) illetve ha ebbe a "defrost" beköthető-e, akkor azt hova? Még nem bontottam meg, nem tudom mi hol van jelenleg. Nem találtam rá doksit (pontos típus híján), így megállt a műsor.
Előre is köszönök minden segítséget és jótanácsot. Robert
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2014
(#) kaqkk válasza RobertK hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
A hőérzékelőt a mélyhűtő elpárologtatójára rögzítsd a régi szabályzó kapillár csövének helyére
, és -20c ra állítsd be a kikapcsolást . A defrost szondát meg hagyd a gépen kívűl vagy ha engedi a szabályzó (E2kód nélkül)akkor nem is kell rákötni .
(#) RobertK válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Köszönöm a gyors választ! Mekkora hiszterézist javasolsz, ha még megkérdezhetem? (Vagyis "BE" hány foknál? Ugyanis ez 0.1 fokot lépéseket enged, de hát az már túlzás. Defrost "off"-ot enged, tehát kihagyom. Nagyon sok mindenre lehet programozni gondoltam, teszek rá egy szirénát, ha meleg lesz benn! Majdnem betettem a hűtőtérbe, ezért jó kérdezni. Köszi!
(#) kaqkk válasza RobertK hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Akár 3-5 fok is lehet a hiszterézis , szirénára meg szerintem semmi szükség
(#) RobertK válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Köszönöm. (A sziréna csak buta vicc volt, dehogy akarok rá olyat)Tehát - 20 fok KI, -16 Be jó lesz, gondolom. Akkor holnap nekiállhatok bontani+dobozt csinálni az EKC-nek. Még egyszer köszi. Robert.
(#) kaqkk válasza RobertK hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Nincsmit szívesen , de ha sokat jár akár 12 c ig is elmehetsz a bekapcsolással . A 2csillagos hűtők alapon is -12c-t tudnak a fagyasztóban
(#) RobertK válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Köszönöm, végül is kívül lesz külön dobozban, és a két gombjával bármi programozható. Ha már meg van, nem kell venni új szabályzót a fene tudja mennyiért, és hol. Végül is ez a papírja szerint gyárilag -50-től +50-ig állítható, tetszőleges hiszterézissel. Próbálkozom 16fokkal, (nem fagyasztó a hűtő) aztán meglátjuk. Köszönöm. 12V AC v. DC-t kér, 2,5 VA-t, ez nem lehet gond. Gondolom, van benne Graetz, mert nagyon szépen jelez (az aktuális hőmérsékletet) minkét módon. (Mármint egyen v. váltó mindegy) Kár, hogy nincs belőle egy zsákkal. Reggel nekiesek a munkának. Üdv!
Következő: »»   121 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem