Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   123 / 292
(#) kaqkk válasza zoolee10 hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Idézet:
„Most 3.-napja megy már nállunk.[quote]”
Egy hónapja használjuk már.[/quote] ?? A fagyasztóban mennyi cucc van?
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2014
(#) zoolee10 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Bocsi. A szöveget az index-ről másoltam, mert ott is próbálkoztam annak idején. Mennyi cucc? Minden polcon van cucc, de nincs telezsúfolva. Ez egy side by side hűtő.
(#) kaqkk válasza zoolee10 hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Minél kevesebb cucc van a hűtőben annál több levegő , a levegőnek szinte nincs hőtehetelensége . ha nincs ami "tartsa" a hideget pillanatok alatt felmelegszik a levegő mivel hogy közös légteret birtokol a normáltér és a fagyasztó is (1 ventillátor ) csak a párologtatóról való lefúvás keresztmetszete más. próbálj meg több árút pakolni alulra,és-vagy jobban feltekerni a fagyasztót (akkor kevesebb hideglevegő jut a normáltérre nem lesz olyan hideg )Ugye fűtött helyen van a hűtő?
(#) zoolee10 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Igen. Fűtött helyen van. Tehát csak a fag,asztó rész hőfokát vig,em feljebb, vag,is állítyam hidegebbre?
(#) zoolee10 válasza zoolee10 hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
A panelon lévő pici nyomógomb mi célt szolgál?
(#) zoolee10 válasza zoolee10 hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Ja és mégvalami. Miért fortyog a közeg a kompresszor leállását követően egy darabig?
(#) tcs52 válasza Wicky89 hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Lehet, hogy nem segít, de a régi kompresszoros hűtőknél bevált módszer, és egy próbát megér:

Kapcsold ki és pakold ki a hűtőt, várj kb. egy órát, majd fektesd az oldalára. Ezután fordíts rajta 360 fokot az eredeti függőleges tengelye körül (tehát a hátoldalára, a másik oldalára, az elejére, és vissza a fekvő oldalra. Ezután állítsd vissza a talpára, és megint várj egy kicsit. (Ketten csináljátok, és a hátánál inkább ne tedd a földre).

Ha ekkor bekapcsolva működik akkor kész.
Kb. 20 évvel ezelőtt a hűtőgépszerelőknek kedvenc módszere volt ez, miután a szervízbe bolondították a készüléket, majd eme "igen bonyolult" javításért jó sok pénzt elkértek a naív klienstől...
(#) kaqkk válasza tcs52 hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Ezt a módszert az abszorpciós (kompresszor nélküli) gépeknél alkalmazták , a kompresszoros gépeknél nincs értelme ...
(#) tcs52 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Nekem 20 éve még nem voltak abszorpciós hűtőim, csak baromi zajos kompresszorosak. Nem egyszer fordult elő, hogy így javítottam meg őket, és ismerősöknél is bevált.

A hibajelenség mindig ugyanaz volt: Bekapcsolt egy rövid időre (jól hallhatóan ment a motorja), aztán rövidesen leállt.

Bizonyára varázslat történt a megforgatásukkor...
(#) ordas52 hozzászólása Jan 5, 2014 /
 
Üdv mindenkinek!
Van egy Siemens KG26VO4 tip. hűtőm, aminek a panelja tönkrement. A hűtő működik és amikor a megfelelő hőfokot elérte ki is kapcsol, azonban vissza már nem kapcsol, teljesen leolvad. Nem tudom, hogy a panelját lehet-e javítani?!
(#) zoolee10 hozzászólása Jan 5, 2014 /
 
Előző kérdéseimre esetleg valaki? Panelon a gomb, fortyogás...
(#) kaqkk válasza zoolee10 hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
A fortyogás ? A komp megállása után kiegyenlítődik a nyomás a rendszerben , és azért fortyog mert a gáz buborékol át a csőrendszerben lévő olajon , a gomb meg akármi is lehet (önmegsemmisítő?)
(#) zoolee10 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Megemeltem a fagyó részben a hőfokot azaz hidegebbre állítottam. A jelenség: még hidegebb hűtőtér és ugyanugy sűrű bekapcsolás.
Hőfokérzékelő nem lehetséges?
(#) kaqkk válasza zoolee10 hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Lehetséges , sőt gázhiány is lehet , nézesd meg szerelővel
(#) zoolee10 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Gázhiány esetén inkább nem hűtene nem?
(#) kaqkk válasza zoolee10 hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Ha kevés gáz hiányzik akkor sokkal erősebben hűt de csak az elpárologtató egy részén (nem hűti át az egész párologtatót )és általában nem azon a részen ahol a hőkapcsoló van ezért tovább megy a kompresszor és jobban lehűl a tér mire a termosztát le tud kapcsolni ..
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2014
(#) zoolee10 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
A hőérzékelőt vajon merre keressem?
(#) pilipali hozzászólása Jan 6, 2014 /
 
Sziasztok!

Érdeklődnék....van egy Samsung felülfagyasztós 10 éves hűtőm...kb. fél óránként bekapcsol és elég hangosan zúg. Bár a zúgás az mindig jelen volt. Mi a fenétől kapcsol be fél óránként, és ez természetes állapot? A hűtése az jó!
(#) zolika60 válasza pilipali hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Gondolom kezd tönkremenni a hőszigetelése, vagy nem záródik rendesen az ajtaja.
(#) pilipali válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Az ajtó rendesen záródik....a hőszigetelést nem tudom hol kell megnézni.
(#) GFI hozzászólása Jan 13, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy electrolux enb 3440 hűtőgépünk 1 kompresszor van benne, az alja a fagyasztó a felső a normál hűtő. Az alsó rész tökéletesen megy a felső viszont szoba-hőmérsékletű. Hol keresem a hiba okát?
(#) dejoe hozzászólása Jan 14, 2014 /
 
Üdv mindenkinek!
Adott egy Siemens egy kompresszoros fagyasztószekrény. A kompresszor oldalára ez van irva:danfoss 102U 2010 és TL 5A 280cm3 oil.
Beleütve pedig? 5A2010B és F233A220.
Nos ennek a gépnek szétégett PTC reléje. Ennyi adat birtokában lehet-e tudni, hogy milyen kell bele, mert gondolom nem mindegy?
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2014
(#) StMiklos válasza dejoe hozzászólására (») Jan 14, 2014 /
 
Szevasz!
Persze hogy lehet tudni, fenn van a DANFOSS oldalán.
STARTING DEVICE RELAY DANFOSS TL5A típusa: 103N0011
Beszerezhető...
Üdv: StMiklos
(#) hortikaek hozzászólása Jan 15, 2014 /
 
Tanácsot kérnék fagyasztószekrény szállításával kapcsolatban:
Az oldalára fektetve szállítható-e, vagy ha nem milyen szögben billenthető, hogy ne legyen baja.
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) normalize hozzászólása Jan 16, 2014 /
 
Sziasztok

Vásároltunk egy AEG 83600 CMMO hűtőt, azonban az ajtó nyitás fejezetnél azt írja a szervizzel végeztessük el. Namost itt gondolom a digitális kijelző miatt (ami az ajtón helyezkedik el) szükséges.
Mégis hogy lehetnek ezek megoldva? nem valami kis csatlakozó féle.. mint a kocsikban ahogy az egyes vezetékek egymásba csatlakoznak?.. (széthúzhatóak)
Továbbá lehet hogy ha én neki látnék (mivel a szervíz pénzésrt hajlandó ezt elvégezni) veszne a garancia?
Volt már valakinek ilyen helyzettel dolga, esetleg látta?
(#) dusinnhht hozzászólása Jan 16, 2014 /
 
Sziasztok!

Van itthon egy Bauknecht (alul fagyasztós, elvileg 1 kompresszoros) hűtőnk, ami már jó ideje csak foglalja a konyhában a helyet. Kb. 8 éve jött ki egy szerelő, és azt mondta, hogy termosztát cserés, és hogy ilyen termosztátot már nem kapni. Hát persze nemrég bütykölni akartam, fél nap netezés után vettem is egy vadi új gyári termosztátot hozzá. Bekapcsoltam, a mélyhűtője elkezdett hűteni, de felül a sima rész fűtött. Na mondom hagyok neki időt és méregetek.
A sima rész mérési eredménye mellékelve van.
Látható, hogy kezdetben kicsit fűt, majd olyan, mintha normálisan hűtene. 16:30 körül látszik az is, hogy a termosztát jól működik. A fagyasztó rész -15 és -30 fok között volt amíg működőképesnek tűnt a rendszer, de reggelre az is felment +10 fokig.
Szerintetek érdemes még a géppel foglalkozni?

Köszi, üdv:
Dani

1.PNG

2.PNG
   
(#) Timie hozzászólása Jan 17, 2014 /
 
Sziasztok!
Samsung no frostos hűtőmhöz tegnap hívtam egy szerelőt, mert egy darabig zúg a kompresszor majd leáll és nem indul el újra, ő amit javított rajta az sajnos nem jött össze, és mondta, hogy ha nem lesz jó akkor relét kell rajta cserélni. Ő 25 ezret mondott erre, ami a boltban picivel olcsóbb.
Kérdésem az lenne: hogy le tudja valaki esetleg írni, hogy a relé hol van? Azt tudom, hogy a hűtő hátulján a kompresszoron, de hogy kell leszedni?

Köszönettel
(#) Apec válasza Timie hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Általában ezeket egyszerűen csak le kell húzni a kompresszorról (három tüskére van rátolva).
A vezetékek a relére vannak dugva.
Nem csak a relé lehet rossz, ha azonban tényleg csak az a hiba, akkor az ár irreális.
pl. ilyet keress:
(#) Zsofi88 hozzászólása Jan 17, 2014 /
 
Sziasztok!
Most nekem lenne szükségem egy kis segítségre!
2009 nyarán vettünk egy hűtőt és most a LEDjei világítanak,ami a használati útmutató szerint (enélkül rá se jöttem volna ) meghibásodott. Ennél több szó nem is esik a hibajelenségről)
Ez egy Samsung RL33SBSW No frost Cool 'N' Cool hűtő.
Íme a hűtő képe

Gondolkoztam,hogy 1-2 napra kikapcsolom,aztán lesz vmi,mert perpill se egy újra se egy szerelőre nincs pénzem!

Egyenlőre még hűt,a fagyasztót később megnézem,hogy olvad-e,mert kb 1 órája vettem észe a villogást...
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2014
(#) Timie hozzászólása Jan 17, 2014 /
 
Apec: köszönöm szépen a válaszodat, nekem ugyan fekete színű amit vettem, és nagyon bízok benne, hogy csak ennyi a baja, mondjuk ma egész nap működött, most megint leállt.
Csak mint kiderült a szerelő 25-öt mondott, ma kérdeztem ahol a relét vettem nagyon nagyon durván és mindent számolva kb 15. Hát azért nem mindegy (
Néztem, hogy a gáz is elfogyhatott, mondjuk azt tegnap nem mondták, lehet az is függvénye, hogy a kompresszor nem kapcsol be és nem kezd el újra hűteni Nagyon bízok benne, hogy ezzel megoldódik a problémánk, mert ez csak 3200 ft és nem 25 )
Következő: »»   123 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem