Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Transzformátor készítés, méretezés
Ha kérdésed van, az alábbiak segítenek a hatékony választ megadni: Mag típusa: M, EI, UU/LL esetleg I-kből összerakott, tekercselt, toroid. Lehetőség szerint képpel. Méretek: magkeresztmetszet a*b (amit a tekercs körbeölel) ablakméret, lánc és toroidnál, belső-külső méretek. Primer-szekunder feszültség(ek), teljesítmény igény.
Lapozás: OK   212 / 370
(#) Gafly válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Ekográf???
(#) laszlokunstar válasza Gafly hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Hasi ultrahang készülék, terhesség vizsgálatnál is ezt használják, a babáról ezzel készülnek a felvételek.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2014
(#) _JANI_ válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Szia! Mérd le a vasmagot és keresd ki a megosztott táblázatokból...
( Lánc típusú transzformátor ( Lásd kép:_Link_. ), két U-alakú magfélből áll. )
(#) _JANI_ válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Ez lemaradt...
(#) Szabi1 válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
SE 170 -eshez áll a legközelebb csak nemtudom a,b vagy c Bővebben: Link
Nemtudom melyik az F méret uyganaz mint a B?
(#) _JANI_ válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Az "SM-Hiperszil"-ben ott van, hogy melyik betű melyik méretet adja.
A "b" a vasmag teljes szélességét adja.
Az "f" meg a vastest ( lemez köteg ) szélességét adja meg.
(#) Szabi1 válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
az f akkor 85mm
(#) Collider hozzászólása Jan 7, 2014 /
 
Üdv mindenkinek!
Kukáztam videoból egy trafót, 24V váltó kéne nekem, rendelkezik is ilyennel. 50-60VA kell, a kérdésem az, hogy a képen látható a mérete alapján szerintetek tudhat ennyit?

Másik kérdés, hogy kell-e rá valamilyen terhelés, hogy hiteles mérést végezhessek a feszültségre vonatkozóan?
(#) erbe válasza Collider hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
1. Nem tudja.
2. Akkora terhelést tegyél rá méréskor, amennyivel használni szeretnéd! Ha füstöl, nem volt jó. Ha a mért feszültség megfelel az elvárásnak, jó.
(#) Collider válasza erbe hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Köszönöm. Szóval ha terheletlenül 50Vac van rajta, az 2A-val terhelve lehet, hogy pont ő lesz a 24V?
(#) erbe válasza Collider hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Ha terheletlenül van rajta ~27V AC, 2 A-rel terhelve 24 V, akkor jó. 50 V-ról 24-re az kész égés.
Szó szerint. !!!
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2014
(#) Collider válasza erbe hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Hát.. egész máshogy alakult a dolog. Mivel nekem nincs műterhelésem, meg ilyesmim, sorba kötöttem két 12V-os izzót és velük párhuzamosan 5-6 teljesítmény ellenállást. Ezek 24V-on másfél ampert vettek fel, tovább nem tudtam tekerni.
A trafóra ezeket rákötve és variálgatva a lábak közt, a maximális feszültség 13V volt, az áramfelvétel 1.2A körül, miközben az égők halványan világítottak. Ez ilyenkor azt jelenti, hogy a trafó nagyon nem elég, ugye?
(Ez annak fényében érdekes, hogy terheletlenül 50 voltokat mértem)
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2014
(#) _JANI_ válasza Collider hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Szia! Valami nem egészen jó a méréseidnél.
A vasmag méretei alapján kellene elindulnod a várható teljesítmény meghatározásánál.
S ha ismered a videó típusát, akkor meg lehet keresni a kapcsolási rajzát, amin minimum a transzformátor feszültségeit és egyes tekercsek áramait meg lehet találni. Kis szerencsével a transzformátor teljesítménye is ott lesz a kapcsolási rajzon.
Ez a próba "füstöltetés" nem épp szerencsés módszer...
(#) Gafly válasza Collider hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Videóban nem szokott lenni ekkora teljesítményű transzformátor. Ránézésre sem tud annyit amennyit vársz tőle...
(#) granpa válasza Collider hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
És közben nem zúgott, melegedett? Ez elég kicsinek tűnik ekkora teljesítményhez (~50VA), tán fele. Azért írd be ide a méreteit, és a pontos méréseket;Iü, It, sec UIü,t, de kisebb terhelésekkel is.
(#) slogan hozzászólása Jan 8, 2014 /
 
Sziasztok !

Van egy 2x110V / 2x9V 3,5VA Puskás (Shaffer) trafóm.
Bekötöttem sorosan és a kívánt 18V kimenet helyett ~30V van .
Miért lehet ez ?
(#) granpa válasza slogan hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Terhelted is? Kis trafóknál ez nem szokatlan, hogy csak a megfelelő(közeli) terhelésre áll be a fesz.
(#) slogan válasza granpa hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Hát.... egyelőre csak egy 7812 és utána egy 7805 ,valamint egy led 330Ohm-al lóg rajta.
(#) granpa válasza slogan hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Ennyi kevés neki; 150-180mA-nél mit mutat?
(#) Collider válasza granpa hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Nem zúgott, nem melegedett. A mérések most következnek, de közben kukáztam egy másik trafót is.
A vzolee-féle forrasztóállomáshoz kell ~50VA, elég szomorú, hogy egy fél tenyérnyi elektronikához +pákához egy másfél kilós trafó kell, mert ez a képen közel van az egy kilóhoz.
(#) granpa válasza Collider hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Csinálhatsz kapcsolóüzeműt, az kisebb, könnyebb (csak megcsinálni nehezebb).
(#) Collider válasza granpa hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Nem tudom, hogy kell átalakítani hozzá vzolee állomását, én még a boldog tanulókort taposom elektronikában. Egyelőre azok a sikereim, amikor valamit elsőre össze tudok kapcs rajz alapján rakni, meg néhány dolgot megoldok saját kútfőből.
(#) granpa válasza Collider hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
Sehogy, az egy más topológia (nem kezdő szint); trafó helyett van. Tedd már be az adatait a trafóidnak (mechanikai, elektromos), aztán mondunk rá valamit.
(#) Collider válasza granpa hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
Valaki már átalakította egyenfeszre azt az állomást, 2 alkatrészt cserélt ki benne.
Kapcsolóüzeműt én is tudok építeni, egy nagyon primitívet már sikerült.
Berakom, de közbejött pár dolog, azokat intézem, meg nem tudom, a mechanikai adatoknál pontosan mit kell lemérni...
(#) granpa válasza Collider hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
H, SZ, M, oszlop(amit a tekercs körülvesz), ablak (amiben a tekercs van). Huzal átmérők. Ha nem férsz jól hozzá, akkor a járom(amin nincs tekercs). Ha lenne légrés, azt is (vagy, ha egy oldalról lemezelt). Illetve: EI, M, vagy más (pl. egyenes lemezekből összerakott).
(#) Collider válasza granpa hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
Így már értem, megmérem, amint lesz időm. Terhelés mi legyen? Vannak 1W-10W ellenállásaim, 2db 12V izzó, más nem nagyon.
(#) granpa válasza Collider hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
Elég annyi is, nem kell csontra (túl)terhelni. A mérési eredményekből lehet következtetni a terhelhetőségre (teljesítményre). Az előbb kihagytam a toroid, hypersil (tekercselt-vágott) típusokat. És persze a ferritest; az itt nem játszik.
(#) Collider válasza granpa hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Üdv! Még mielőtt folytatnánk a mérés megbeszélését, amit elvégeztem, lenne egy kérdésem.

Egy 220V 50Hz-es trafó használható 230V 60Hz-en? 64W-ot tud.
Ezt szeretném megvenni a forrasztóállomáshoz.

Aztán a meglévő kukázott trafó megtárgyalását szeretném folytatni a tanulás miatt.
(#) Sebi válasza Collider hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Melyik világtájon van 230V 60Hz?

Ha arra gondolsz, hogy a régebbi - 220V-ra gyártott - trafók mennek-e 230V-on, a válasz: igen.
(#) Collider válasza Sebi hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Jaj tényleg, most esett le, hogy 50Hz van.

Kérdésedre válaszolva: Antigua és Barbudán van 230V 60Hz, utánanéztem.

Az a trafó, amit találtam, most nézem: 2 X 190V | 24V
Ezek szerint ennek a 230V-hoz semmi köze?
(Szívesen belinkelném, de ha jó 230-ra, előbb elvinnék, minthogy egyet pislogok)
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2014
Következő: »»   212 / 370
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem