Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő
 
Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   37 / 93
(#) Baxi válasza reloop hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Nekem írtad, mert akkor még csak erősítőt kerestem és akkor ajánlották ezt a véget ST151, akkor írtad EZT
(#) bencikusz hozzászólása Jan 15, 2014 /
 
Sziasztok!

Készül az ST151-es végfokom.
Nagy nehezen sikerült minden alkatrészt beszereznem, valahogy soha nem tudnak a boltban olyan alkatrészt adni, ami nekem kell...

Minden jót.
Üdv.B
(#) reloop válasza bencikusz hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
Ide hallom, hogy fog döngetni
(#) bencikusz válasza reloop hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
Igyekszik az ember...

Neked van vele tapasztalatod? Építettél már ilyet?

Nem tudjátok, véletlenül, hogy hol lehet alumínium idomokat kapni? L idom kéne. Ami itthon van azt, bontottam, és már a TDA 7294 HÍD-hoz faragtam...
(#) vipera1997 válasza bencikusz hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
Jól alakul!
(#) reloop válasza bencikusz hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
Tucatnyi építést kísértem figyelemmel, minden beszámoló kedvező volt.
Ha a bordád mérete megengedi teheted a tranzisztorokat a NYÁK alá is, a lábukat felfelé hajlítva.
(#) bencikusz válasza reloop hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
Kíváncsi leszek hogy mit tud.

Igen, bennem is felmerült, hogy alulról szerelem fel, de azt csak a legutolsó lehetőségnek szánom, annyira nem szimpatikus az a megoldás. Bízom benne, hogy találok valami más lehetőséget
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2014
(#) 13_Balu50 válasza bencikusz hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
Szia !
Én sub végfokként használom egy 5.1 ( 5X80 W)erősítőhöz ahol a sub-nak csak vonalkimenete van. Nekem egyből indult, azóta is megy, nem volt vele semmi gond, van benne egy koppanásgátló is.
(#) zenebolond válasza atiotezer hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Szia Atiotezer!

Ez az erősítő ahogy olvastam működik +-40V-ról?
Még egy kérdés: a teljesítmény milyen szabvány szerint van megadva?
Engem a DIN szabvány szerinti érdekel, mert nem torzítónak akarom használni (RMS teljesítmény(10%), az emberi fűl már meghallja a 3%-os torzítást is).
Egy olyan erősítő rajzot keresek igazából aminek+- 40V kell( mert a trafóm ezt tudja), és azért szól becsülettel(~3% torzításig minél nagyobb teljesítménnyel).
(#) 13_Balu50 válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Ebben megtalálod az enyém is+-40V ról megy,hátránya hogy nagy meghajtás kell neki, de ellenállás cserével már 750mV ról is tökéletesen kihajtható, csak legyen ami elbírja. Én 2db 150W -os 8 ohmos hagdoboz párhuzamos kötésével próbáltam ki, így 4 Ohmos 300W lett a 2 db 30cm mély hangszóró nagyon nagyot szól.
(#) Koncsar válasza bencikusz hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Nagyon szép lett. Csodálatos. A hangjára is ezt lehet mondani majd. Nem fogsz csalódni benne.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2014
(#) bencikusz hozzászólása Jan 17, 2014 /
 
Sziasztok!
Köszönöm szépen a szép szavakat!

Megint tudtam egy kicsit haladni.
Végül nem kellett 'L' idom, mert találtam egy ilyen bordát.
Még a táp részt kell megcsinálni, valamint Reloop kolléga túlvezérlés jelzőjét.
Aztán jön a legrosszabb rész, a dobozolás....

Minden jót. B
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2014
(#) bencikusz hozzászólása Jan 18, 2014 /
 
Sziasztok!

Fel élesztettem az ST151-es végfokom. A 0.33 ohm-os ellenálláson 10mV-ot mértem. Így állítottam be a nyugalmi áramot. Egyenlőre még nincs kész a táp panel, szóval csak légszereléssel készült a táp. Igen bizakodó vagyok. Tetszik a hangja. Semmi gond nem volt az első indítással.
Minden jót. Üdv.b
(#) reloop válasza bencikusz hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Vettem az adást!
(#) bencikusz válasza reloop hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Milyen adást kedves Reloop ?
(#) Koncsar válasza bencikusz hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Szia! Nagyon finom kis panel lett.
(#) Koncsar válasza bencikusz hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Azt még lehet, hogy majd visszább is tudod venni 5mV ra. Biztos kedves társad lesz otthonodban.
(#) 13_Balu50 válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Jó az a 10 mV nekem is annyi, és a tranzisztorok is párba vannak válogatva.
(#) bencikusz válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Nálam a párba válogatás annyiban kimerült, hogy egy "alomból" valók a tranzisztorok.
(#) 13_Balu50 válasza bencikusz hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Az nem jelent semmit. A végtranzisztorokat hagyományos multiméterrel (HFE )nem is lehet, mivel minimális az áram néhány mA. Szerintem a tiéd 10% on belül van ha mindegyiken 10 mV feszültséget mérsz.
(#) djface hozzászólása Jan 22, 2014 /
 
Sziasztok ,+-50 voltrol is tudom hajtani a végfopanelokat? sajna nincs más trafóm és ha nem muszáj akkor nem vennék
Előre is köszi
(#) Koncsar válasza djface hozzászólására (») Jan 22, 2014 / 1
 
Szia! Ha az eredeti terv alapján az első ST151 et építed meg akkor igen működnie kell átalakítások nélkül.
(#) reloop válasza djface hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Szia! A tranzisztorok feszültségtűrésére ügyelj azért! A 60V-os rajzon látod mi a teendő. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2014
(#) Koncsar válasza bencikusz hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Én ezt úgy oldottam meg, mivel nincs olyan műszerem amivel pontosan kilehetne mérni a tranyókat, vagyis párba válogatni, hogy szinusz jellel meghajtva figyeltem a tranyók eltérő melegedését. De elötte érdemes az emitter ellenállásokat is ellenőrizni, mert az is közbe szólhat. Amelyik kitünt a sorból azt kicseréltem egy másikra.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2014
(#) bencikusz válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Értelek, per pillanat a tápja készül,arra kell várni. Aztán lehet hogy annyira megszeretem a hangját hogy megcsinálom még egyszer... Kitudja
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2014
(#) Koncsar válasza bencikusz hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Nagyon jónak mondom ezt a kapcsolást, én beterheltem 4 ohm on nagyon durván és még véletlenül sem dobott egyszer sem hátast. Egy kedves barátom, zenészként teszteli brutál modon, de működik, és Ő is dicséri a hangját.
(#) zenebolond válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Így értem a teljesítményt:


A DIN szabvány szerint a teljesítményt az 1KHz szinuszos mérőjel esetén addig növelik míg a torzítás el nem éri az 1%-ot.

Az RMS esetén ez az érték 1KHz-en 10%.

Régen 80-as években csak sin teljesítményt adtak meg, manapság az a cél, hogy mindenre nagyobb értékeket mondjanak. Jobban néz ki a 20W (DIN Sin) helyett 38W (RMS) és 500W (PMPO)
(#) steelbird válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Idézet:
„Jobban néz ki a 20W (DIN Sin) helyett 38W (RMS) és 500W (PMPO)”

Szinuszos jelnél az RMS és a "szinuszos" teljesítmény rezisztív terhelésnél (általában ez alapján számolnak a gyártók is, mert egyszerűbb, mint egy változó, komplex terhelést kalkulálni) nem azonos?
Link
(#) lukacsp válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
OK, értjük.
Ettől függetlenül az "RMS" kifejezés az angol megfelelője az "effektív érték" magyar kifejezésnek.
Ha azt mondjuk: RMS, azzal csak azt mondtuk: effektív érték. Semmilyen THD=10%-ról nincs itt szó.

Egyébként az ST151 minden létező szabvány szerint jól szól.
(#) zenebolond válasza lukacsp hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Köszi szépen az infót. A leírtak alapján mindenki dicséri.
Csak azért lovagolok ezen az DIN feat. RMS teljesítményen, mert tapasztaltam hangfalnál ezt a típusú "át***t. Volt egy Tesla márkájú 1979-ben gyártott 10W-os hangfalam. Ezt a konstrukciót egy az egyben már 15W-ban láttam 1989-es kiadásban.
Következő: »»   37 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem