Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   71 / 260
(#) Bécógyerek hozzászólása Jan 22, 2014 /
 
Sziasztok.nem annak van baja,ez már biztos.
Viszont,Kaptam egy tippet,és elkezdtem fáziskeresővel ellenőrizni a panelt,áram alatt(beszerelve.)

Ami érdekes,egy helyen,a relé melletti elenálláshoz érve,bekapcsolt a relé,illetve rezgett.mellettevan egy tranzisztornak látszó tárgy.a másikoldalt márcseréltem,ezt még nem.
Ez mitől lehet??Kijelölöm majd képen,és felteszem.
(#) zolika60 válasza Bécógyerek hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
A relé rendesen be van forrasztva? Nincs kiolvadva a lába?
(#) kata73 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Megnéztem és minden tiszta elvitték megnézni kapcsolót cseréltek rajta,amikor vissza hozták egyszer végig ment a program de utána már nem.elindul beereszti a vizet majd elkezdi kiszivattyúzni és sípol!
(#) Bécógyerek válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Hááát,elméletileg benne van rendesen.Épp most vizsgálgatom.
(#) Macsek71 hozzászólása Jan 22, 2014 /
 
Üdv Szakik, Mesterek !

Wh**pool motyogtatógépem a következő tünetekkel bosszant :
1, program indításakor az ürítő-szivattyút szaggatottan járatja - közben el-elalszik* a működést jelző fény -- normálisan 10-15 sec szivattyúzás után kezdené tölteni a vizet .
2, Mosás közbeni vízcserekor a víz nagy részét simán kitolja, az ürítés végén mint az 1, pontban ...
3, előfordult már, hogy vízvétel közben is bejön ez a szaggatott működés + jelzőfény el el-elalvás.

Gyanakszom szintérzékelő-hibára ( a telefonon megkérdezett helyi szaki is erre célzott), de az elhalványodó led miatt nekem inkább elektronikus (táp ? ) valószínűbb.

Mit lehetne-kellene megnéznem a gép szekrénysorból kibontása nélkül ?

*amikor megáll a szivattyú elhalványodik-kialszik a jelzőled fénye
(#) sisimaci hozzászólása Jan 22, 2014 /
 
Sziasztok!Az ADP6920WH typ. gépemmel van problémám E1,F8.hibakódot irki Nem vesz fel vizet.Szűrök tiszták,dugulása nincs. Egy nap állás után elindul,de az első öblítéshez már nem veszi fel a vizet.Kérem, ha valaki tud segítsen!
(#) Jmen válasza sisimaci hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Koszos a vizszint szabályzó. A szűrő rács alatt van egy kis csapadék gyűjtő akna ott van az érzékelő. Optikai, igy ne súrold!
(#) sisimaci hozzászólása Jan 22, 2014 /
 
A szűrő házban lévő két kitüremkedés?
(#) Jmen válasza sisimaci hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Az. Oldalt van és kissé áttetsző. valószínű az alján koszos estleg vízköves.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2014
(#) Jmen válasza sisimaci hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
A gép alja felől ki is lehet venni, de ezt nem javaslom ha nem vagy szakember, mert el is lehet törni, esetleg eleresztheti maga mellett a vizet utánna.
(#) sisimaci válasza Jmen hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Holnap megnézem addig is köszönöm!
(#) sisimaci válasza Jmen hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Mivel lehet tisztítani?
(#) Bécógyerek válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Szia.Ma kiszedtem,a relét,és a felette lévő átlátszó,illetve narancs színű diódát.
9voltos elemmel adtam áramot neki,kattan,de a túloldalra nem ér el az áram.
Ez azt jelenti,ogy nemjó ugye?
Másik naiv kérdés.HA megrázom,zörög,pont mintha szét lenne esve belül.ez természetes?
Valamint az a kicsi dióda is el vaolt szállva,volt itthon,azt pótóltam,az már jó.Gyakorlatilag a relé környékén,az összes alkatrészt kicseréltem.tranyók,ellenállások,kondik.Már csak a relé maradt.Rendeltem már.Ha meg lesz,és működik a gép,leíro,képekkel mit cseréltem mi volt a hibajelenség stb.Hadd lássa más is.
(#) maria1982 válasza Macsek71 hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Üdv!
Igen táp hiba lesz. Tipikus. A vezérlésben találsz 1db 1uf-os kondit (nagy szürke, vagy kék )
Cseréld!
(#) kata73 hozzászólása Jan 23, 2014 /
 
Tudna valaki segíteni ?fentebb irtam a hibát candy csf4570E-kapcsolatban.köszönöm
(#) sisimaci válasza Jmen hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Hálás köszönet a segítségért!!!
(#) Macsek71 válasza maria1982 hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Köszi !

A vezérlés "merre" található ? Az ajtóban , vagy a gép tetejében ? Merről lehet "megtámadni " ?
(#) buszosjozsi56 hozzászólása Jan 23, 2014 /
 
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni!Candy cdf312ax típusú mosogatógépünkben most cseréltünk panelt, mert a szerelő szerint az a baja. El is indul, beszívja a vizet, de utána csak hangosan zúg, nem csinál semmit. Ha kilépek a programból, kiszivattyúzza a vizet, és villog mint ezelőtt, ha végzett.Legyetek szívesek segíteni, mert tippünk sincs mi lehet,köszi
(#) botesz válasza buszosjozsi56 hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Lehet hogy a keringető szivattyú kondija rossz vagy akadályoztatva van a lapátkerék.
(#) buszosjozsi56 hozzászólása Jan 23, 2014 /
 
Ezt ki tudjuk cserélni, vagy szerelő kell hozzá?
(#) botesz válasza buszosjozsi56 hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Ha van egy kis műszaki érzéked akkor Te is ki tudod cserélni.
(#) zolika60 válasza buszosjozsi56 hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Ez jó kérdés. Szerinted én tudok buszt vezetni, vagy sofőr kell hozzá?
(#) Bécógyerek válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Szia.Légyszi segíts még egy kicsit.Kicseréltem,relét.meg mellette lévő kondikat,diodákat,tranzisztorokat.Kapcsoló diódát is.
Mostmár nincs mindenhol 220v,csak egy helyen,a két gányolt nagy ellenállásnál.
Ha bekapcsolom a gépet,semmi nem történik.Olyan,mintha nem kapná a panel a nullát,vagy negatívot.merre kutakodjak?Vanegy vákumkapcsoló,abba megy a plussz,a minusz meg a fűtőtekercsbe.(Cekasz)Mindenhol oké a kontakt,a-ból,b-be elér,de a panelen elakad.Mit mérjek,cseréljek??
(#) buszosjozsi56 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Szerintem én meg a buszos felesége vagyok Neki van műszaki érzéke,nekem nem annyira De a kérdéseket én szoktam feltenni, és továbbítom a válaszokat neki.De a masina még mindig nem működik sajnos
(#) Bécógyerek hozzászólása Jan 24, 2014 /
 
Még egy buta kérdés.
A mosogatógépben,hol van az NTC?Ha valaki lát ilyet a panelen,amit feltettem,jelezze nekem.Köszönöm.Vagy ha tudjátok,hogy a gépben hol lehet.Whirlpool adg151/1
(#) zolika60 válasza Bécógyerek hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Azt ne a panelen keresd. Valahol az üstben van. Ilyesmi alkatrész.
(#) zolika60 válasza Bécógyerek hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Ezt látatlanban sajnos nem tudom megmondani.
(#) Bécógyerek válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Igen,egyet találtam.Azt tudom,hol van.elméletileg baja nincs.
Az ADG 151-ben,a az ajtó alatti burkolatban van,két rózsaszín vezeték megy rá.
Találtam hibát még a panelen,össze ért az egyik kicsi kondi,meg a panel sarkán lévő ellenállás.végig követtem a szálakat,az egyik a szennyszivattyúba,a másik a fűtőre megy.ma felboritom a gépet,miszlikbe szedem,újra összerakom,aztán majd kiderül hol akad meg az áram.

Az a fura,hogy a panelen van ahol van áram,van ahol nincs.Van kettő ellenállás,aminek egyik oldalán van, a túloldalán meg semmi.kiszedtem,megmértem,és jónak tűnik.Legalább is a műszer szerint.Olyan szerelőt,aki azt mondta volna,hogy kiméri,és cserél alkatrészt nem találtam.Még a kókler is azt mondja,drágább kicserélni rajta mindent,mint maga a panel.

Kiszámoltuk elektroboltos fiuval,összesen,ha mindent kicserélek,(aminek a nagyrésze megtörtént,1500FT).Akkor is meg áll 4000ft.nál.
*
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2014
(#) helion válasza botesz hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Tegnap kivették a mosogatógépet a (beépített) helyéről és valóban tele volt a tálca vízzel.
Most elvitte a szerelő, kíváncsi vagyok mi lesz a szivárgás oka.
Ahogy ismerem a mai állapotokat nyilván a legdrágább alkatrész lesz a bűnös.
(#) zolika60 válasza Bécógyerek hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Idézet:
„Kiszámoltuk elektroboltos fiuval,összesen,ha mindent kicserélek,(aminek a nagyrésze megtörtént,1500FT).Akkor is meg áll 4000ft.nál.”
Az a baj, hogy nálad a panel épsége is kérdéses. Bár azt is lehetne újat gyártani. De az igazság az, hogy rajz és rutin nélkül nehéz lesz megtalálni a baját.
Következő: »»   71 / 260
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem