Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   72 / 260
(#) Bécógyerek válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Ez igaz.de már nem örlöm vele idegeim.Szétszedtem,a gépet,alkatrészenként eladom.
Most az aeg nek a paneljét vizslatom.van rajta 2 dióda ami kiment,hétfőn veszek.Nem tudom mivel lehetne helyettesíteni.Az egyikről lekopott(égett)a szám.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2014
(#) kaqkk válasza Bécógyerek hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Idézet:
„van rajta 2 dióda ami kiment”
Azokat kicseréled , de az okot tudod hogy mitől ment ki? kicserélted bekapcsolod megint kimegy ....
(#) Bécógyerek válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Igen tudom mitől ment ki.A motornál,a sebessérszámláló szenzor volt zárlatos,illetve vizet kapott. Az AEG-s topicban,nem tetszett a hangnem.Nem vagyok autista,elolvastam,értem is,de nekem nem olyan a problémám,amiért kukába kéne raknom a gépet.

HELYESBÍTÉS.Nem dióda,hanem ellenállás smd.Egyet már kicseréltem,de a másik megégett.
"tessék figyelmesen elolvasni"
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2014
(#) szelac hozzászólása Jan 25, 2014 /
 
Candy CDF 615 mosogatógép szivattyúzás után felpörögne, de azonnal leáll, ledek villognak. Innentől felpörög-leáll ismétlődik. Eddig csak akkor volt ez a jelenség, ha a betáp 220V alatt volt! Sajnos most már 226 VAC-nál is ez van. Feltehetően tápegység hiba, de hol van és mi lehet?
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2014
(#) zolika60 válasza szelac hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Nálad nem ez a gond?
(#) szelac hozzászólása Jan 25, 2014 /
 
lehet hogy az! Hol találom a tápegységet? Ajtóban?
(#) botesz válasza szelac hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
A vezérlő panelon és igen az ajtóban.
(#) szelac hozzászólása Jan 25, 2014 /
 
Köszi! Megpróbálom!
(#) buszosjozsi56 válasza botesz hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Köszönöm a segítséget Kondenzátor volt a ludas.Mégegyszer nagyon köszönöm. Mostmár tökéletesen működik.
(#) sankesz10 hozzászólása Jan 26, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy Whirpool 232SWH mosogatógépem, a hibajelenség az, hogy nem forgatja a propellereket.
Kivettem egyenként, nincs dugulás. Néha elindul, de aztán ismét megáll. A vizet nyomja mert hallani is meg amikor kinyitom, csurog mindenről a víz.
Amikor megy elég zajos a hangja. A kérdésem az, hogy mivel elég idős a gép, azok a műanyag lapátok fészkei elkophattak-e? Talán a zaj is azért lehet, végül is ott csak valami műanyagházba van benne ez a lapát, csapágy sincs.
Aki tud segítsen.
Köszönöm előre is.
Szép napot.
Sándor
(#) botesz válasza sankesz10 hozzászólására (») Jan 26, 2014 /
 
Ha kézzel hajtva könnyen forog és a plaset féle keringető szivattyú van benne akkor cseréld ki a szivattyút.Alul sem forog rendesen?
(#) sankesz10 válasza botesz hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Köszönöm szépen a választ. A lapát könnyen forog, volt már szétszedve régebben, akkor a lúgszivattyút kellett cserélni, ami mágnesszivattyú. A keringetőre nem emlékszem milyen. Egyelőre kitisztítottam a szűrőket, aztán megnézem van-e változás, ha nem jó akkor valszeg a szívattyú lesz a rossz.
Köszönöm még egyszer.
Szép napot.
Üdv, Sándor
(#) JMZS10 hozzászólása Jan 27, 2014 /
 
Sziasztok !

Vettem egy használt G SCI tipusú mosogatógépet, eddig jól működött, de két napja az űrítő szivattyú működés közben kerregő hangot ad, a vizet viszont kiüríti, szereléshez fejre lehet állítani, vagy csak az oldalára. Azt látom hogy bajonettzáras, de valahogy rögzítve van.
Valakinek van ötlete, hogy motor hiba, vagy valami más. Esetleg olcsóbbat a gyárinál lehet kapni,.
Olyan a hangja, mintha műanyag tokban szárazon forogna a motor.
Köszi.
(#) JMZS10 hozzászólása Jan 27, 2014 /
 
Bocsi, kimaradt,hogy a Miele G 1220 SCI típusról van szó.
(#) Macsek71 válasza maria1982 hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Köszi !

Kicseréltük és ( egyenlőre ) működik a masina !
(#) botesz válasza JMZS10 hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Az ajtó alatti lemez borítást leveszed és ott lesz a leeresztő szivattyú.DE ha el döntöd oldalra(fejre semmiképp) és leveszed az alsó borítást ugy még könnyebben hozzáférsz.
(#) mathias01 hozzászólása Jan 28, 2014 /
 
Sziaztok!

Gondoltam megkérdezem hátha valaki tud megoldást sok oldal forumot olvastam de nem találtam megoldást
Van egy whirlpool adp 8332 tipusú mosógatógépem egy olyan hiba jött elő hogy elkezdi a mosógatást csak a vizet amikor nyomná a rotorokra valamennyit nyom de furán elkezd zugni a gép alja addig jutottam hogy leszedtem az aját és a keringtető szivattyú ami a csőfütés előtt van csak bug! van amikor leál a led kettőt villan!
Kiszedtem a szívattyút láttam olyant hogy a forgorész elrepedt ennek ép volt furálom hogy a motoron van elektronika és közben csak két sarus csatlakozása van fázis-nulla illetve a motor egy fázisú de van rajta egy 2mu kondenzátor
az uj motor elég huzos ára van nem szertnék venni ha nem muszáj!
ha tud valaki valami ötletett elöre is köszönöm!
(#) botesz válasza mathias01 hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Ha nem megy a motor hanem csak búg akkor lehet hogy tönkrement a mellette lévő kondi.
(#) Bécógyerek válasza mathias01 hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Szia.Küldtem mailt,meg ide privát üzenetet.Jobb sarok
(#) JMZS10 hozzászólása Jan 29, 2014 /
 
Köszi a segítséget, leszedtem a leeresztőszivattyút, egy meggymagot találtam, ami be volt ékelődve a a lapátkerekek fölött, az zörgött. Kb. 2 liter vizet kellett felitatnom a tálcáról, még szerencse hogy nem egy mozdulattal vettem le a szivattyút. Azóta jól működik a gép.

Szép napot mindenkinek
(#) maria1982 válasza mathias01 hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Szia!

Ha búg és mégsem a kondi akkor csak a motor csere segít......
(#) mathias01 hozzászólása Jan 30, 2014 /
 
Vettem ma kondit kicseréltem és ugy néz ki müködik csoda hogy csak ennyi volt! (470ft)
köszönöm a segítséget!
(#) Bécógyerek válasza mathias01 hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Ez örömSzerencse,hogy csak ennyi volt a gríz.
(#) Sanyessz hozzászólása Feb 1, 2014 /
 
Hello
Mosógép víz beeresztő szelepje csak váltó áramról üzemel? vagy egyenről is?
Szeretném áttekercselni 12V-ra.
(#) BarnaPili válasza Sanyessz hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Relék esetében ami megy váltóról,az megy egyenről is,így itt is így kell lennie.
(#) Bucdarov hozzászólása Feb 1, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy Haier mosogatógépem, ami 4 évig tökéletesen ment. Most azonban indítás után ürít, és a vizet alig engedi be. Aquastopot cseréltem, a hiba ugyanaz. Ha végigvitetem vele a programot, mindent megcsinál (vizet melegít, szivattyúzik stb) egyedül víz nincs.....Van valakinek tippje mihez nyúljak?

Köszi
(#) Beachway hozzászólása Feb 1, 2014 /
 
Üdvözlök mindenkit az oldalon! Véletlenül lenne valakinek egy HOOWER DYN 7164D mosógéphez service manual? Nem találok sehol.Valami zárlat van benne, mert mosás közben lenyomta a kismegszakítót, és mikor felkapcsolom, szivattyúzik, és mikor a dob forgatás elindul, újra leveri.Gondolom a motor, vagy a hajtásban lehet valami zárlatos. A vezérlőt kiszedtem, de szemre semmi égési nyom, vagy elszínesedett alkatrészt nem látni.Rajz kellene hozzá, hogy átlássam.Ha esetleg valaki már találkozott ilyen hibával, és azt megosztaná velem, azt előre is nagyon köszönöm!!
(#) lenartlulo hozzászólása Feb 1, 2014 /
 
üdv mindenkinek van nekem egy fd 8402 siemens mosogatógépem ,müködés közben egyszercsak leéllt és villogni kezdett balról a 2.és a4. lámpa egyszerre nem tudom törölni ,nem tudom mit jelent ez a hibakód. tudna valaki ebben segiteni?
(#) velegiistvan válasza Bucdarov hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Sziasztok!

Bucdarov, nem teljesen értem a problémát.
Egyáltalán nem enged be vizet, vagy alig?
A program elején folyamatosan szivattyúzni próbál, és akkor hagyja csak abba, ha kézzel továbblépteted? Vagy tovább megy, és csak vízből jut be kevés?

Mechanikus, vagy teljesen elektronikus a gép programkapcsolója? Mechanikus alatt azt értem, amikor egy kis hálózati szinkronmotor forgatja a fogaskerekekből álló programkapcsolót.

Üdv:
István
(#) zoz11 válasza Bucdarov hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Üdv
Ezeknél még olyan is előfordul, hogy a gép oldalába a víznek a járatai elvízkövesednek, és akkor is hasonlót csinál. Nagyon lassan tölt, vagy éppen nem is tud eleget beengedni.
Következő: »»   72 / 260
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem