Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő
 
Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   40 / 93
(#) bencikusz hozzászólása Jan 31, 2014 /
 
Kollégák!

Felmerült már valakiben az az ötlet, hogy hidalja az eredeti kapcsolást?
Igaz hogy így elvileg csak 8 Ohm ra lehetne használni, de ideális lenne egy aktív hangsugárzóba, ahol nem lehet variálni az impedanciákkal.
Érdemes lenne legalább egy kicsit elmélkedni róla itt a fórumon!
Minden jót.
Üdv.b
(#) reloop válasza bencikusz hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Szia! Az, hogy hány ohm-mal lehet terhelni, csak a a teljesítményfokozat méretezésén múlik. Több végtranzisztorral és az áramkorlátozó módosításával megoldható a 4 ohm-ra is.
A híd hátránya, hogy duplázódik a maradékfeszültség, és alkatrészigényesebb mivel két erősítőt kell építenünk.
Szerintem az előnyök ezért kárpótolnak. Vegyük őket sorra: az előállított kimenő jel szempontjából a hídkapcsolás teljesen szimmetrikus erősítőnek minősül, ami a torzítás jellegére kedvezően hat. A híd slew rate-je megkettőződik az alapkapcsoláshoz képest. Alacsonyabb feszültségtűrésű - így olcsóbb - alkatrészekkel is beéri. Nem folyik hangszóróáram a testen, nincs szükség teljesítményföldre, nem kell annyit a medvét hajkurászni, hogy ne brummogjon
Az ST151-gyel nem tudom próbálta-e már valaki, a kis vacak TDA-kkal nagyon jók a tapsztalataim.
Megvalósításához a műveleti-erősítős fázisfordítót ajánlom.
(#) bencikusz válasza reloop hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Köszönöm a válaszod, ezek szerint nem egy elvetélt ötlet.
A fázisfordításnál a mellékelt kapcsolásra gondoltam.
(#) reloop válasza bencikusz hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Tökéletesen megfelel.
(#) zenebolond válasza reloop hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Szia!

Na beraktam a diódaláncot, és az MJE350-es tranyót kijjebb raktam. az MJE340-st viszont nem babráltam. A tranyókészletet és a 60V-os alkatrészeke átírtam.
Mindezt a Sprint Layout progi olyan változatával amit nem kellett telepíteni.
(#) reloop válasza zenebolond hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Úgy nézem rendben lesz
(#) Davidd hozzászólása Feb 1, 2014 /
 
Sziasztok! Na haladtam egy picit az st151-esemmel. A táppanel, ami kész lett.(igaz a kondik párban egyformák kinézetre tulajdonságra pedig mind a 4 egyforma.4x10.000uF) Mivel nekem az alap panel, azaz a 40V verzióm van, B-E felvan cserélve így csúnya megoldás de annál egyszerübb amit csináltam. Sajnos még élesztés nem volt, mert a bordám ami van olyan sűrű a bordázata, rhogy a csavar feje nem fer be közé, de hátha tudok másik bordát szerezni.(nem ártana nagyobb)
(#) djface hozzászólása Feb 1, 2014 /
 
alakul a dolog már csak a +-50 volthoz illő tranyók kellenek

enyém.jpg
    
(#) Koncsar válasza zenebolond hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Szia! Nincs kedved egy kicsit szellősebbé tenni a panelt, mert az MJE340-50 re ha ráteszel valami hűtést, akkor nem is tudom....kicsi a hely. A Blasz kolléga NYÁK terve fent van. Az teljesen tökéletes. Le kell, hogy koppintsd.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2014
(#) Koncsar válasza djface hozzászólására (») Feb 1, 2014 / 1
 
Szépen alakul.
(#) zenebolond válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Szia Koncsar!

Dobd már fel a linket!
(#) Koncsar válasza zenebolond hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Igazából nem sokat kéne visszamenned és megtalálod. Nekem pont annyi időmbe kerül. Légyszives keress vissza. Gyönyörűen ott van minden. Most fáradt vagyok hozzá. Vagy írsz Blasz kollégának, hogy küldje el. Szép estét.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2014
(#) Koncsar válasza zenebolond hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Idézet:
„Dobd már fel a linket!”
Így eszembe se jutna kérni valamit a fórumon. Bocsi. Remélem érted. Én feldobtam, de nem látod.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2014
(#) zenebolond válasza blasz hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
(#) Koncsar válasza zenebolond hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Szivesen segítenék, de nekem is annyi időmbe kerülni, hogy ezt a 40 oldalas topikot akár kettesével oldalanként megtaláljam Gábor NYÁKtervét, ami kifogástalanul működik. Sprintben is feltette. Pár oldal, légyszives lapozz vissza. Hamar meglesz. Tényleg szivesen segítek, de pont annyi időmbe kerül, mint Neked. Sorry. Persze, hogy segítenék, de elvagyok fáradva.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2014
(#) Koncsar válasza zenebolond hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_1557158.html#1557158

Talán ez az, de Gáborral vedd fel a kapcsolatot. Remélem tudtam segíteni. Üdv.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2014
(#) zenebolond válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Szia Koncsar!

Én visszalapoztam, de nem találtam. És persze hogy nem találtam mert nem az ST151-es topikban volt. De nagyon köszi a segítséged.
Én az MJE15030-15030 és a 2SA1943-2SC5200 (persze duplán), változattal építem meg.
(#) blasz válasza zenebolond hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Szia jól kell hüteni az MJE340-350 tranyókat mert fűtenek rendesen,nekem egy darab lemez forró volt végig.Érdemes foglalkozni vele.
(#) zenebolond válasza blasz hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Szia Blasz!

Akkor az MJE340-es tranyót is kijjebb tervezem, és felrakom ide lay formátumban.
(#) zenebolond válasza blasz hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Szia Blasz!

Koncsar kérésének eleget téve, kijjebb raktam az MJE340-es tranyót.
(#) reloop válasza zenebolond hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Szia! Hogyan fogsz erre hűtőbordát szerelni? Még egy kis szabad hely jó lenne.
(#) Lali24 hozzászólása Feb 2, 2014 /
 
Sziasztok.
Ennek a végfoknak a megépítése engem is érdekel mert nekem is van itthon 5 pár 2SA1943-2SC5200 tranyóm. Már egy ideje nézegettem a kapcsolásokat, itt 40 oldalt is már át olvasgattam, de látom még csak most tértek igazán arra hogy 2SA1943-2SC5200 legyen megépítve. Én majd úgy akarnám megtervezni hogy mind a 10 db egy oldalra raknám, és ha sikerülne akkor vennék még 10 darabot és megcsinálnám a másik oldalt is. Addig is köszönöm!
(#) 13_Balu50 válasza Lali24 hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Szerintem 3 pár elég, nem kell abból több., 2 ohmnál nem hiszem hogy kisebb impedanciájú
hangsugárzóval terheled.
(#) zenebolond válasza reloop hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Szia reloop!
Megnövelhetem a panel szélességét, a tranyókat (MJL340-350) kifordíthatom oldal irányba, és ott a bordát vígan elhelyezhetem. Mindez csak idő és türelemjáték kérdése a Sprint-Layout progival.. Ha akarod megcsinálhatom, ha kell valakinek. Vagy csak legyen fenn minél több változat?
(#) blasz válasza zenebolond hozzászólására (») Feb 3, 2014 / 1
 
Szia nem szabad spórolni a hűtéssel nem véletlen mondjuk ezt többen.Nem lesz kicsi a panel töle de igy üzem biztos A bordák
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2014
(#) Koncsar válasza blasz hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Szia Gáborom! Szép a panel, ami a képen van.
(#) blasz válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Köszönöm drága barátom
(#) Koncsar válasza blasz hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
(#) levaitamas válasza blasz hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Tényleg nem spóroltál a hűtéssel
Lassan megcsinálok én is kettő panelt, behidalom őket, aztán meglátjuk hogy mit bírnak. +-75V-ról tervezem. Hogy bírják a rövidzár közeli állapotot?
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2014
(#) reloop válasza levaitamas hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Úgy szemre az egy 10K/W (kelvin fok, per watt)-os borda, nézzük mi történik! A tranzisztoron 80V feszültségesés mellett 10mA áram folyik, 0,8W-ot kell átadni a környezetnek. A termikus tényezőt kiszorozva a disszipációs teljesítménnyel 8°-ot kapunk, tehát annyival lesz melegebb a környezeti hőmérsékletnél, olyan kézmeleg lehet így a tapintása.
Következő: »»   40 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem