Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő
 
Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   45 / 93
(#) Koncsar válasza midgardcoil hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 22, 2014 / 2
 
Milyen jó, hogy megmentetted az utókornak
(#) bencikusz válasza reloop hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Sokan vettük már hasznát Többek közt én is ez alapján csináltam.
(#) zenebolond válasza midgardcoil hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Helló!

Ha a többiek nem haragudnak, én magamnak már összecsemegéztem az instrukciókat, ezeket összefoglaltam a docx. fájlba. Felrakom újra az alapkapcsolást és az általam elkészítettet ami 60V-ra készült.
Ha valaki hibát talál benn kérem jelezze.
Az instrukciós adatok itt visszalapozva megtalálhatóak, ezekért felelősséget vállalni nem tudok.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2014

ST151.docx
    
(#) szikorapéter hozzászólása Feb 22, 2014 /
 
Helló. Egy olyan kapcsolást keresek ami +-50V-al működik. A trafóról a maximális teljesítményfelvétel 300W. Köszönöm előre a válaszokat.
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Köszönöm máris átnézem a kapcsolást. Ez mekkora teljesítményt képes leadni +-50V-ról?
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
4 ohm-ra 200W körül, 8-ra kb. 120W.
Már a csillagos égig tuningolták ezt a kapcsolást, persze nagyobb teljesítményhez magasabb tápfeszültség is tartozik.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2014
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Mert nekem sajnos csak a Skori által tervezett önrezgő kapcsolóüzemű tápegység van megépítve +-50V feszültséget szolgáltat. Maximális terhelhetősége 300W,csak nemtudom hogy ez a fajta erősítő használható-e vele?
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
A tápegység számára az erősítő kapcsolástechnikája közömbös, mind egyformán továbbítja belőle az áramot a hangsugárzók felé.
(#) Davidd hozzászólása Feb 23, 2014 /
 
Sziasztok! Elkészítettem egy 4 páros verziot. Élesztésnel minden rendben volt, felizzot az egő aztán szépen kialudt. Lehet az olcso műszerem a hibás de nm mért semmi mV. Na tettem rá hangszórót. Túl nagy volt a csend. Elkezdtem egy késsel forgatni a trimmert akkor halk búgás hallatszott. Megtapintottam az mje340 es aljat, és el is lőtte a 2sa1943at. A tápban még mindig ottvolt az izzó, mihelyst kilőtte egyből teljes fényre váltott az egő, eddig még nem is izzot. Valamiért nem működik. A +diodásat készítettem el. Valahol az elejével van baj gondolom. Hol és mit mérjek rajta? (Ugye túl nagy baj nem lehet, ha csak ezt produkálja?) Ahol majdnem összeért a vezetősáv, ott elkapartam egy kicsit, hogy veletlenul se érjen egybe.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2014
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Feb 23, 2014 / 1
 
Szia! Hol is kezdjem? Talán vegyük át újra az élesztést! Nagyon helyes, hogy beraktad az izzót a trafó elé. A panel biztosíték helyére 10 ohm-os ellenállásokat kell beiktatni, mert az izzó felizzásáig el kell nyeletni a pufferekben tárolt energiát ha túláram jönne létre.
Csak remélni tudom, hogy először azt az egyetlen pár végtranzisztort ültetted be, melynek emitter-ellenállásain ott az áramkorlátozó. A végtranzisztort az élesztés során is hűteni kell!
A nyugalmiáram-állító trimmert ugyan tekerheted késsel, de hozzá nem szabad úgy nyúlni, hogy közben nem méred valamelyik végtranzisztor emitter-ellenálláson eső feszültséget. Ezzel nem megyünk 10mV fölé!
Az élesztés során soha nem kezdünk a hangszóró direkt rákötésével! Párszor tíz ohm ellenállást kell elé iktatni, ha túl vagyunk a teljes beültetésen, beállítottuk a nyugalmi áramot, ellenőriztük a kimeneti DC-t és a gerjedésmentességet akkor lehet csak eltávolítani.
Tanácsként mondom, ilyen bonyolultságú panelnél kellő rutin hiányában nincs helye a kézi rajzolásnak. Próbálom összevetni egy lay tükörképpel, de alig ismerem ki rajta magam.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Még szép, néztem kimeneti Dc-t. Igen csak is egy pár tranzisztort ültettem be. Az alkatrészek elhelyezkedése úgy van mint a lay formátum, az alapján lett kifurkálva, utánna pedig összekötöttem a megfelelő forrpontokat. Nyugalmi árammal mindig is bajban voltam, bármilyan erősítőről van szó. Amiket leírtam azok alapján szerinted mi lehet a hiba, esetleg mi okozhatja? (10 ohmos ellenállásom 5W van). A tukrozesre pedig odafigyeltem.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2014
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Remélem jól sikerültek azok a pontösszekötések.
Egyelőre annyi látszik, hogy túlhúztad a nyugalmit. Hűtötted rendesen a végtranyókat?
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
A tranyok termeszetesen hutobordan vannak. Nem a nyugalmival volt baj szerintem, vagyis hogy nincs nyugalmi. A tranyok nem melegesznek semennyire. Csak kezzel hozzaertem az mje 340 kollektorahoz, egyszercsak elkezd erosen vilagitani az ego es kesz. Mar csereltem bd139et is hatha hiabas, de semmi baj nincs vele.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2014
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Mennyi a BD139 kollektor-emitter-feszültsége?
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
3mV. Akkor itt van a hiba. Milyen ellenallasokat nezzek at esetleg?
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
A T3, T5 bázisa jó fele néz? ECB kiosztású.
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
A kép alapján ez lesz a hiba.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Basszus. Fix megvolt cserelve. Nemtudom miert vettem azt hogy a tranyo key oldalan kell legyen a hutes. Kicsereltem es lo lehet allitani a nyugalmit. Most Jon as a resz hogy a rovidrezart bemenett emiter ellenallason feszultsegesest merek? 4.4 mV ennyire allitottam
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2014
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Pár oldallal korábban már tárgyaltunk ilyen esetet
A 10 ohm-on 50mV-ot célozz meg! Ha jó a kimeneti DC halkan meg is lehet hallgatni
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Naszoval. Pozitiv negative oldalon megmertem egyik oldalat 50.4mv masik oldalt 50.9mV. Nagyon szepen koszonom asegitseget, es lasd a panelt csak jol keszitettem el.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Milyen jó, hogy önzetlenül segítettél anno!!! Millió köszönet.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2014
(#) blasz hozzászólása Feb 26, 2014 /
 
Szia Reloop,kérdezném hogy ha épitenék még egy St szörnyet,nem kellene a meghajtást megerősíteni?Van egy elgondolásom,de nem tudom helyes e.
A meghajtó után tennék egy végtranzisztort,és abból kapná a meghajtást a többi végtranzisztor.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2014
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Szia! Itt a sorvezető hozzá.
Elég hosszú így a tranzisztorok láncolata Elliott is inkább szubhoz ajánlja. Meg lehet azért próbálni.
Innen is meríthetsz ötletet.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Igen köszi,az 1500w rajz az olyan mint az elképzelésem,vagy lehet hogy egyszerűbb csak 1db végtranzisztort használni meghajtónak?Vannak jó bétával rendelkezők.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Ilyen eszközökhöz akkor kell nyúlni, ha a kivezérelt jel csúcsa messze elmarad a tápfeszültségtől.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Értem,csak valahol olvastam hogy aggódtál már a meghajtásért azért kérdeztem.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
A meghajtásnak inkább a sebessége aggaszt, az eredeti tervhez képest kétszer akkora jelváltozást várunk el azonos idő alatt.
Nagyobb teljesítményhez a nagyjelű erősítő áramgenerátorába kell ilyenkor még egy kicsit pumpálni. Ez a gyakorlatban az emitter-ellenállásának a csökkentését jelenti.
Igazából ebben a témában kéne eszmét cseréljünk.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2014
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Legyen,bár ez ide tartozik,hátha valaki leköveti a kísérletezéseimet,meg kell mondanom,nagy kedvencem lett ez a kapcsolás.Annyi talán hogy a visszacsatolásnál lehet kicsit növelni kellene az értéket most 220R de sokkal hangosabb mint bármelyik végem eddig.Bár nem tapasztalok semmi rendellenest.
Következő: »»   45 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem