Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1005 / 1385
(#) gaspar_zsolt válasza ktamas66 hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Én sem szoktam ezzel bajlódni, inkább újrarajzolom. Egy kis gyakorlat nem árt, főleg sorvezetővel.
Bár az kétség kívül igaz, hogy ilyenkor még jobban oda kell figyelni.
(#) elektros90 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
Szia! Most nincs időm bővebben válaszolni, mert előadáson vagyok és mobilról írok. A PDF ek un. "true pdf "ek. Ha megnyitom Corellal akkor tudom piszkálni a vonalakat, tehát vektoros.
(#) dib hozzászólása Márc 10, 2014 /
 
A napokban találtam egy ősrégi nyáklemezt a cuccaim közt. 70 um-es, gondoltam kiválló lesz egy fejhallgató erősítő tápjának. El is készítettem a panelt. Rakok fel pár fotót, mert szerintem szépek.
A kérdésem az lenne, hogy hol lehet beszerezni ilyen nyákot mostanság, mert nagyon megtetszett, de nem nagyon találtam sehol?!
(#) chopper800 hozzászólása Márc 12, 2014 /
 
Szerbusztok.
Véleményt kérnék panelfúrókhoz. Nekem egy handy mini drill fúróm van de az egy katasztrófa. Nincs benn e kraft! Jelenleg a Maxi Drillt nézegetem. Megéri megvenni? Megbirkózik egy 4mm es fúrószárral is? Kienek mi a véleménye róla? Esetleg valami jobb eszköz?
Üdv.
(#) nagym6 válasza chopper800 hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
4mm fúróval ezek nem, vagy csak keservesen birkóznak meg. Ezek a fúrók nagy fordulattal, kis nyomatékkal működnek, a motor közvetlenül hajtja a fúrót. Kb. 2.5mm felett kisebb fordulat, nagyobb nyomaték jobb, ezt csak áttételes fúrók tudják.
A Handy Mini Drill fúródba akkor sincs kraft, ha saját kicsi dugasztápjáról megy. Már a dugasztáp nem ad kraftot. Egy normális tápegységről feltámad, erősebb lesz.
Én 2.5mm -től felfelé normál akkus fúrót használok, pedig van komolyabb 100W-os Proxon, ez sem igazán jó 4mm-re.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2014
(#) Kovabe válasza dib hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Szia
Hirtelen ezt találtam Bővebben: Link ; Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2014
(#) chopper800 válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Köszönöm az infót akkor talán értelmesebb lenne nagy teljesítményű szabályozható fúrógépben gondolkodni Bosch meg ilyenek.
(#) nagym6 válasza chopper800 hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Ha a szokásos kézi pisztolyfúróra gondolsz, azok közül a legkisebb -szabályozható- is elég nyáklemezhez. Kis súly miatt is, könnyebb könnyűvel dolgozni. 4mm furatokhoz az a legolcsóbb és jó megoldás.
(#) efraim válasza chopper800 hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Idézet:
„Nincs benn e kraft!”

Bocsánat, hogy megkérdezem (a moderátor biztosan törli majd) de én 66. éve töröm a magyar nyelvet magas szinten és nem tudom, hogy mi az a kraft! Mi több, ebben a kontextusban angolul sem értem. Mi is az?
(#) ChakaLK válasza efraim hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
... mert a kraft német szó :=) kraftwerk: erőmű. (és itt elnézést kérünk a Moderátortól)
(#) Kari55 válasza ChakaLK hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Erről jut eszembe:
Idézet:
„kraftwerk”
Volt egy ilyen nevű Német együttes, un. gépzenét játszottak, nekem nagyon bejöttek anno.

Trans Europe Express (1977)
(#) pjg válasza Kari55 hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Nekem még most is.
(#) Kari55 válasza pjg hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Kedvet kaptam hozzájuk, éppen most is azt hallgatom.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2014
(#) ChakaLK válasza pjg hozzászólására (») Márc 13, 2014 / 1
 
Nem véletlen, hogy ezzel példálóztam :=)
(#) every hozzászólása Márc 13, 2014 /
 
Hogyan kell használni a Pausklar 21 / Transparent 21 spray-t, hogy normális nyák legyen belőle a végén? Mert ahogy rá van írva, úgy csinálva nem igazán jó a dolog. Köszi!
(#) vicsys válasza pjg hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Bocsánat az off-ért, de ha már ilyen kis szubkultúra jött össze, itt van egy kis csemege:
Bővebben: Link
Figyeld csak a német kiejtést...!
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2014
(#) pjg válasza vicsys hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Japánul hablatyolnak?
(#) chopper800 válasza efraim hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Mint látom már megválaszolták a kérdésedet.
Üdv.
(#) vicsys válasza pjg hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Én inkább éneklésnek nevezném.
(#) pjg válasza vicsys hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Hallgatni jó, de az énekléstől nagyon messze van.
(#) nagym6 válasza every hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Egyszerű. Befújod vele a fotomaszk papírt, így áttetsző lesz. Utána rá a nyákra, így nedvesen, és fotózható. De hosszabb megvilágítási idő kell, mint film anyagnál. Ezt ennél külön ki kell kisérletezni.
Tökéletes nyák lesz vele, csak azért a fotomaszkon a tinta takarjon elég jól.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2014
(#) papus51 válasza chopper800 hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Én így fúrok:
(#) pjg válasza papus51 hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Azon elmélkedtem, hogy a fúrógép karját egy lábkapcsolóval vezérelt ablaktörlő motor mozgathatná. Megnyomom, egy fordulat. Leáll. Így a két kéz a fixálásra tud koncentrálni.
(#) eyess válasza papus51 hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Én általában kézzel szoktam fúrni
Dehogy alulról asztalon keresztül fúrsz az egy kicsit furcsa nem ?
Vagy ha nem jó látom , akkor némi magyarázatot legyen szíves a konstrukcióhoz mellékelni .
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2014
(#) pjg válasza eyess hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Végül is a képernyőn felülről látja amit kell. A fúró meg tök mindegy hogy alulról, vagy felülről érkezik.
(#) eyess válasza pjg hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
És ha a csiga biga nem jó helyen jön ki ?
(#) pjg válasza papus51 hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
A furatokat kisebbre tervezném. Kb. 0,3-ra.
(#) pjg válasza eyess hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
20-30 ezres fordulatnál nem hinném, hogy az az üvegkemény fúró kanyarfúrót játszana. Inkább a fúrógép és az elszívás zaja zavarna.
(#) pjg válasza eyess hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Korábban írta, hogy egy furattal kalibrálja. Semleges helyen átfúrja és a kamera szálkeresztjét rápozicionálja. Attól kezdve ahol a kereszt metszéspontja, ott a furat közepe.
(#) pjg válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
JAJA!
Következő: »»   1005 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem