Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1174 / 1679
(#) Mybuster válasza DecebaL hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
Szia!
Természetesen, tessék.
(#) Gery78 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
Szia!
Jó lett, csak ne PWM vezérlőt tegyél rá, hanem valami analóg szabályzót, mert a LED az egy olyan állatfajta, hogy kialszik rögtön, ha nem kap áramot. Tehát a fény vibrálni fog, és nem lesz jó a kamerás felvételeidhez. Hiába a szemeddel nem látod a vibrálást, a kamera rögzíteni fogja.
(#) Bakman válasza Gery78 hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
Frekvencia kérdése, plusz a PWM jelet lehet símitani is, ha ez kell.
(#) mikrokapcsolo válasza Gery78 hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
A vibrálást a nagyobb freki, olyan tizen pár kHz már jól működik, ki lett próbálva, de ha van más szabályzási ötlet, akkor kíváncsi vagyok azokra is.
(#) pjg válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
Miért ezt a LEDet választottad? Nem lett volna jobb 5630-as? Annak nagyobb a hatásfoka.
(#) mikrokapcsolo válasza pjg hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
MegaLED-től rendeltem, ott ilyen volt a legolcsóbb, amit még fel tudtam forrasztani, főleg, hogy először forrasztottam SMD-t, mellesleg kattogós wellerrel.
(#) Collector hozzászólása Máj 2, 2014 / 1
 
Van de Graaff generátor (vagy magyarul szalaggenerátor). 2 hónap alatt készült el, PWM motorvezérléssel. A cél a klasszikus fizikai bemutatózás (felálló haj, szikrák, meg mindenfajta elektrosztatikus jelenség). 300mm-es gömbbel nagyjából 300kV-ot tud, 10uA töltőárammal maximum fordulaton. Fájdalmas felé nyúlkálni
Videó
Több kép itt a topikban: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2014
(#) vicsys hozzászólása Máj 2, 2014 / 2
 
Ugye még nem unjátok...?
Azért ez a furcsa szerelés, mert nagyon lapos dobozba fog kerülni. A panelokat így lehetett összeforgatni, hogy beleférjek a megadott méretekbe. Már csak 100000 csatlakozót kell beforrasztanom és kész is!
(#) zsenipocok válasza vicsys hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Szép munka! Szép kivitelezés!
Lesz róla bővebb információ?
(#) Szammer válasza vicsys hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Szia!
Hát igen!
Profi, mint megszoktuk tőled.
De azért csalódtam kicsit, valami újfajta óra kellene.
Hogy milyen?
Nem tudom, de a te ötlettárházadban biztosan van még valami (valamik).
Üdv:
Zsolt
(#) vicsys válasza Szammer hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Köszi!
Bizony, fejlesztem az új órámat, ez meg kérésre készül.
(#) Szammer válasza vicsys hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Szia!
Kíváncsian várom (megmég gondolom sokan, akik hozzászoktak a publikációidhoz).
Sok sikert a fejlesztéshez.
Üdv:
Zsolt
(#) lajos1969 hozzászólása Máj 2, 2014 /
 
Hát még ez belefér a ki mit építettbe talán!
Kaptam egy ilyen SONY rádióerősítőt, bontásra a végfok volt benne rossz de nem volt szívem szétbontani. Ilyen ic-t már nem lehet szerezni ezért egy tda7293 as párral pótoltam tökéletesen üzemel vele!
(#) kowi válasza trickentrack hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
De jó ilyet látni! A fiókom mélyén még nekem is van ilyen "első panel"! Csak ne add fel olvass sokat és nézd a többiek munkáit hogy elnézd a trükköket.
(#) nagym6 válasza vicsys hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Idézet:
„De azért csalódtam kicsit, valami újfajta óra kellene.”

Pld.: Napóra, forog a nap-led-fény. Régi tervem, de időm sosincs.
(#) Szammer válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Köszönöm!
Nekem ötletem sem volt hogy mi, de azért majd gondolkodok.
Mondjuk a hologram-os toronyóra azért tetszene.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2014
(#) sooty válasza vicsys hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
(#) elektrorudi válasza lajos1969 hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Tennél fel még képet a belsejéről? Az előerősítő + hangszínszabályzó érdekelne. A gombok, és a potik elhelyezkedése emlékeztet a valahai kis Orion toronyra. A végerősítő IC egyezése, pedig több, mint kísérteties.
(#) lajos1969 válasza elektrorudi hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Ez megfelel?
(#) vicsys válasza lajos1969 hozzászólására (») Máj 2, 2014 / 1
 
Bővebben: Link
Amúgy szép munka, gratula!
(#) lajos1969 válasza vicsys hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Köszi!
De az a 40 dollár még másra is jó lesz! Néztem én is, de így egy kicsivel izmosabb is lett!
(#) pjg válasza sooty hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
A tejtől megy a hasam, de a 3 tündér jöhetne.
(#) color válasza lajos1969 hozzászólására (») Máj 3, 2014 /
 
Szia!
Azt szeretném kérdezni hogy kötötted be a végfokot?
A hangszín szabályozás működik e?
Köszönöm
(#) lajos1969 válasza color hozzászólására (») Máj 3, 2014 /
 
Igen működik! A táp az a két pufferkondira +,-, test. A bemenetet pedig az eredeti erősítő bemenetére a két bemeneti kondit kivéve a hangszínszabályzó kimenetére. A kimenetet meg a fülhallgató jackra, ahová az eredeti kimenet is csatlakozott/ L,R/
(#) lobbooo válasza dk1 hozzászólására (») Máj 3, 2014 /
 
Ez gyönyörű , igényes munka, gratulálok hozzá!
(#) elektrorudi válasza lajos1969 hozzászólására (») Máj 3, 2014 /
 
Köszi, valóban nem azonos. A gombok száma sem egyezik meg. Bővebben: Link. A hangszín és a hangerő gomb között az egyiknél csak egy gomb van a másiknál kettő. ... és a távolságuk is más.
(#) color válasza lajos1969 hozzászólására (») Máj 3, 2014 /
 
Értem akkor ez egyszerűbb volt mint az enyém az egy STR_313L ahol belekomplikálták a ic elejét a differenciál erősítőt.
A Tiéd úgy látom a képről egy másik típus.
Végül nekem is sikerült - talán - jól bekötnöm és így már szabályoz nekem is.
Bár nem vagyok biztos hogy impedanciailag jól illeszkedik mintha kevesebbet szabályozna.
Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2014
(#) lajos1969 válasza color hozzászólására (») Máj 3, 2014 /
 
Nincs mit, szívesen!!
(#) havranarpi hozzászólása Máj 3, 2014 /
 
Sziasztok!
Végre sikerült elkészíteni a hétvégén egy koppanásgátlót és egy 2 sávos fázisfordítót.
Illetve van rajta egy bemenetválasztó rész is.Ebből már készült egy tesztpéldány de voltak hibái ezeket kijavítva véglegesítettem .Mehet is az 4*50W-os STK-s végfokba
(#) Vacok hozzászólása Máj 3, 2014 / 3
 
Sziasztok!
Elég régóta készül egy ceruzaakku töltő, végre sikerült befejezni. Került bele egy 5V 3A táp és a Linear Technology által forgalmazott LTC4060 felelős a 2x2 NiHM akkumulátor töltéséért. A töltőáram 1-1A, így a táp által szolgáltatott teljesítmény bőven elég a töltésre és az áramkörök táplálására.
Komoly kihívást jelentett, hogy mindez beleférjen ebbe a kis dobozba, ezért kénytelen voltam felületszerelt alkatrészeket is használni, (az IC-k amúgy is csak ilyen kivitelben kaphatók) gyakorlatilag ebben a munkámban először.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2014
Következő: »»   1174 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem