Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1175 / 1679
(#) enree válasza Vacok hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Nagyon ügyes vagy! Jó ötlet hely hiányában a hűtőbordán átvezetett alkarész láb!
(#) nedudgi válasza Vacok hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Szép munka.
Nem akarok ünneprontó lenn, de mit csinál ez a töltő, ha két különböző állapotú akkumulátor kerül bele?
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2014
(#) zsoltee0001 válasza Vacok hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Szép, időigényes munka.
A táp részt bontottad valahonnan és ahhoz tervezted a panelt, vagy újonnan beszerzett alkatrészekből áll?
Üdv
(#) Bakman válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Valószínűleg azt, amit a többi is, az egyiket túltölti. Kár, hogy így lett elkészítve, mert jónak tűnik.
(#) szili83 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Tényleg szép, ügyes kivitelezés de amennyit vacakolni kell vele, annyiért kap az ember normális töltőt.
Én ilyet vettem. Sokat tud, és figyeli az akkumulátorok hőmérsékletét.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2014
(#) enree válasza szili83 hozzászólására (») Máj 4, 2014 / 2
 
Ez sok dologról elmondható, amit itt látsz. De szerintem az építés öröme és saját magunk pallérozása megér ennyi "vacakolást". Arról nem is beszélve, hogy így sokszor fityiszt mutathatunk a tervezett elavulás nevű szörnynek, ami felfalja a bolygót!
(#) Szpisti válasza havranarpi hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Hogyha elfogadsz néhány jótanácsot az áramkörödet szemlélve :
Úgy tűnik nagyon kicsi forrfejeket használsz, mintha itt-ott el is váltak volna a hordozótól. Én nagyobbakat terveznék mindenképpen. Ugyanúgy a vezetősávokat is vékonynak tartom, pedig lenne hely bőségesen izmosabbakat alkalmazni ( meg maratószer kímélőbb is ) - még ha a rajtuk folyó áramok ezt nem kívánják meg.
Aztán elgondolkodtam, miért is szükséges az alkatszészoldalon telifóliázni - itt akkora szórás, gerjedési hajlam, nagyfreki nem tekereg hogy ezt indokolná. Szerintem csak hibaforrás lehet inkább . Azt is gyanítom, hogy legfeljebb 1-2 átkötéssel megúsztad volna egyoldalasra tervezve is ezt az áramkört.
A vezetősávokat meg hogyha nem szükséges, nem kell betuszkolni két alkatrészláb közé, ha azt az alkatrészek megkerülésével is el lehet vezetni. Vagy ha elviszed két láb közt a két vezetőt, azokat úgy osszad el hogy ne kerüljön egyik se veszélyes közelségbe a forrfejjel.
No meg mégegy - szépen leónoztad a rezet, de úgy látom ennek ellenére sem futotta el minden forrfejnél az a forrasztóón. Lehet hogy egy sima rézpolír + forrasztólakk szebben teríti a "cinezést" mint ez az ónozott felület?
Tényleg nem gizdázás gyanánt, csak a jobbító szándék vezette "pennámat" - persze eleinte nekem sem voltak különbek a nyákjaim!
További eredményes ügyeskedést!
(#) Vacok válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Köszönöm mindenkinek, igyekeztem igényesre elkészíteni.
A akkumulátorok kizárólag fényképezőhöz vannak használva párban, így mindkét aksi ugyanolyan szinten merül le.
(#) Vacok válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
A táprészt egy külföldről rendelt kapcsolóüzemű fali adapterből bontottam ki.
(#) Vacok válasza szili83 hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Csatlakoznék enree hozzászólásához. Miután jelen esetben hobbiról van szó nagyobb örömet okoz a tervezés, az építés és az elkészített áramkör élesztése mint az, hogy besétáljak egy üzletbe és megvegyem. Tény, hogy hónapokat vett igénybe, mire ez a töltő elkészült, de nem ez volt a lényeg.
(#) nedudgi válasza Vacok hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Tényleg nem akarok ünneprontó lenni, mert tetszik amit csináltál, de egy idő után el fognak mászni az akkumulátorok.
(#) szili83 válasza Vacok hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Ez építés örömében egyet értek veled!
(#) Bakman válasza Vacok hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Idézet:
„A akkumulátorok kizárólag fényképezőhöz vannak használva párban, így mindkét aksi ugyanolyan szinten merül le.”

Kizárt dolog, nincs két egyforma cella (akku). Ez majd a negyedik, ötödik töltésnél ki is fog derülni. Az építés örömében én is egyetértek.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2014
(#) havranarpi válasza Szpisti hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Köszönöm a választ.
A leónozás csak "javítás" címén került rá ,mert felül a telifólián fotos lett marás után az ón pedig szépen elfedte.A telifóliát most csináltam először próba először.A vezetősávok tényleg lehettek volna vastagabbak és a forrpontok is picik lettek valóban.
(#) Ktulu válasza Vacok hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Nagyon szépek a forrasztásaid. Elárulnád, hogy milyen folyasztószert használsz? (esetleg ón, pákáról is néhány szót)
(#) Hp41C válasza havranarpi hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Végre egy panelterv, ami maradéktalanul figyelembe veszi az érintésvédelmi előírásokat is.
(#) ktamas66 válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Ebben nem vagyok biztos . A mások oldalon a 230V-os résznél ki kellett volna hagyni a teliföldet.
(#) havranarpi válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Igen , próbáltam rá oda figyelni ,nem jó dolog a telifóliát fogdosni miközben rajta van a 230
A csatlakozónál ki is hagytam illetve 6mm-es táv van a forrpontok és a teliföld között
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2014
(#) nedudgi válasza havranarpi hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
A telifólia (föld) hogy lehet kapcsolatban a 230V fázissal?
(#) havranarpi válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Természetesen nincs ,de ha rázna akkor majd fordítva dugjuk be
(#) Hp41C válasza ktamas66 hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
A hálózattal összefüggő részen nincs telifólia. Vagy csak én nem látom? A transzformátornak egymagában meg kell felelnie a követelményeknek. A szekunder tekercs már le van választva. Csak onnan kezdődik a teliföldes rész. A visszacsatolásnál nincs meg az előirt távolság a panelen, de fel van vágva, így megvan az előirt kúszóút.
(#) ktamas66 válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Bocs, azt hiszen két dologról beszélünk. A Vacok féle akkutöltővel szerintem sincs gond, én a havranarpi koppanásgátlóra gondoltam (bár lehet, hogy ott is megvan a 7,5mm, de szerintem egyszerűbb lett volna elkerülni a "méricskélést").
(#) zenetom hozzászólása Máj 4, 2014 / 1
 
Sziasztok!
Feltöltök pár képet, az utóbbi hozzászólásokban ugyanis eluralkodtak a betűk.
Ezt pont 1 éve készítettem, "gyakorlópanel"-nek szántam, csak szokás szerint ez is egy félbemaradt prototipus. PS2-es billentyűzetről lehet neki írkálni, amit meg is jelenít LCD-n, van rajta egy 868MHz-es RF transceiver, amivel elküldi a billentyűzetről gépelt akármiket, illetve fogadja és kiírja LCD-re a fogadott adatokat. Illetve vannak ki és bemenetei, amiket billentyűzetről és/vagy RF-fel lehetne kezelni, de itt abbamaradt a fejlesztés. Apropó, a jumperek SPI, I2C, és UART kivezetések, hogy mindenféle jóságokat lehessen még ráakasztani.
PIC18F2520 a lelke, és assembly program ketyeg rajta, ami természetesen teljesen saját.
(#) Bakman válasza zenetom hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Ügyes, bár egy apró hibát látok. Jumper-ek a forrasztási oldalon.
(#) szili83 válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
A telifóliára mik az előíráok? Mikor lehet/kell/érdemes használni?
Illetve feszültségszintenként mi az a legkisebb távolság, ami a két vezető réteg között lehet?
(#) zenetom válasza Bakman hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Köszönöm, de az nem hiba.
(#) ktamas66 válasza zenetom hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Nekem tetszik a "Szia Világ!" . A jumper biztos nem véletlen, mert borzasztó macerás erről az oldalról forrasztani.
(#) Ricsi89 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Másik oldalon pedig a kijelző. Tehát nem véletlenül kerülhettek oda.
(#) Bakman válasza Ricsi89 hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Minden "kezelőszerv" egy oldalon van, kivéve azt a pár Jumper-t. Ellenben ha szándékos, hajrá!
(#) ktamas66 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Minden olyat el lehet dugni a kijelző alá, amire már olyankor nincs szükség.

DSC01883.JPG
    
Következő: »»   1175 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem