Fórum témák
» Több friss téma |
Első körben csak az összehasonlítás maitt írtam azonos kapacitást, a másodikban pedig a méret miatt írtam, hogy azonos méretben lenne a 3000mAh két cella és 2000mAh 3 cella. Bocsi ha valakit megkevertem ezzel.
A stabilizátor adott, ez egy gyári modell elektronika ami 2-től 6 cella LiPo akkuig állít elő stabil 6 voltot. Az ármfelvétel az maximum 1A lehet. De mivel a szervók ugye nem folyamatosan műkdönek, és terhelés függő az áramfelvételük is, így eléggé hullámzó az áram igény, de ha mind a két szervó úgymond nekifeszül, és a maximum áramot veszik fel akkor sem megy 1A fölé. A fesz csökkentést egy 6V max 5A terhelhetőségű úgynevezett BEC biztosítja.
Valaki tud válaszolni az előző két hozzászólásomban feltett kérdéseimre? Esetleg egy-két bevált kapcsolás linkjét megadnátok?
Sziasztok!
Egy HTC Desire Z mobiltelefon töltő ajlzata tönkrement. Mivel nem lehet javítani, ezért az aksit kiveszem, rárakok egy megfelelő töltőt, aksi vissza megoldást kell választani. Ehhez kellene a Ti segítségetek: tudtok-e egy 1 cellás kapcsolást adni, amivel a 3,7V lion-polimer akksit lehetne kívülről tölteni? Gondolom a stabkockás régi töltő módszer nem lene jó megoldás... Vagy tévedek? Üdv!
Bővebben: Link Ami még ötlet: A telefont ha szétszeded, rá tudsz forrasztani a töltő bemenetére vékony kábelt, és tudsz készíteni egy másik töltőcsatlakozót. Ha pl. a jack kimenetet nem használod, akkor oda, vagy fúrsz egy lukat a telefon burkolatára, és oda rögzítesz pl. egy USB micro vagy mini aljzatot. Ha tényleg Li-Poly akksi van benne, nézz utána, hogy nagy baj-e, ha Lithium-ion cellához készült kapcsolással töltöd. Véleményem szerint nem gond, csak a végfeszültség nem lesz túl magas, így nem töltődik fel az akksid 100%-ra, ami egyébként kíméli a cellát, tehát még jobban is jársz
A link már működik! A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2014
Ez a bizonyos facebook link nem tölt be, de ahogy az URL-ből látom, az ebayről akarsz mutatni egy valamit, de ezt előre szólok, nem tudjuk kivitelezni. Tudom, jobban megéri, de Szerbiában nincs PayPal tudtommal, na meg nekem amúgy sem lenne, ha elérhetővé válna is. Szóval marad az egyszerű home-made...
Egy szakember azt mondta nem lehet forrasztani, 3 csatlakozó megy a panelre az aljzatból, és 1mm-en belül van mindez... Szóval nekem tetszik az ötlet, bár a burkolat faragása kicsit veszélyes szerintem, illetve emberi kézzel, valamint olyan felszereltséggel ami nekem van, kétlem hogy megoldható..
Én szikével faragtam ki egyik telefonomból egy darabot. Nem csak 1 helyről lehet azt a 3 eret elhozni biztosan. A GND szinte mindenhol ott van, kell neki még egy pozitív feszültség, a töltő IC-től elhozhatod. Azt írtad, töltő aljzat ment tönkre. Most itt az USB-re gondolsz?
Igen, egy aljzat van, ami egyben USB aljzat meg töltő is..
Mindent meg lehet csinálni kérdés, hogy van-e akarat. Én sem onnan a forrponttól vinném a szálat, hanem keresnék olyan helyet, ahol jobban hozzáférhető. Egy kapcsolási rajz alapján gyorsan található is olyan. Általában szokott lenni a bemenetnél zavarszűrő is, vagy kondi, oda könnyebb forrasztani.
Szeretném kérdezni, hogy ismeritek e ezt a töltőt?
Úgy értelmezem, hogy van egy bemenete egy USB mini anya. Ide lehet dugni a telefon töltőjét. A másik bemenet ezzel párhuzamosan csatlakozik. Van két kimenet. Az egyik az akkura megy. A másik? Az megy a fogyasztóhoz? Van még rajta egy 8 lábú tok amiben két FET van. Van egy 6 lábú, de nem tudom mi a típusa. Gondolom ez vezérli a két FET-et. Ez lehet a túlzott kisütés elleni védelem? Valaki tud erről többet?
Itt a töltésvezérlő adatlapja. Ebben van a kapcsolás is. A két FET valóban védelemre szolgál.
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2014
Köszi szépen. A második adatlapot megtaláltam, de az eléggé szűkszavú. Azt hiszem berendelek 10 db-ot. 2,267.-Ft-ért találtam legolcsóbban.
Nálam ebből több darab is tökéletesen működik egy és több párhuzamosan kötött Li-Ion akkumulátorral. A védelem elengedhetetlen fontosságú, mert a Li-Ion akkumulátorokat tönkre lehet tenni mélykisütéssel, azaz kb. 2,5V alá merítéssel. A védelem ezt megakadályozza és leválasztja az akksit a terhelésről.
Ügyes vagy pjg, mert amit kérdeztél, azt meg is válaszoltad, ráadásul jól! A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2014
Szia,
meg tudod mondani pontosan hány V-nál választja le a terhelést? Köszi.
Kimértem kiváncsiságból, ha jól emlékszem 2,6V-nál választotta le az akksit a terhelésről.
Ha nem felejtem el, megmérek többet is, hátha szór ez a paraméter...
Szóval adatlap alapján 2,4V, a gyakorlatban 2,51V. Kicsit kevés nem?
Sziasztok! Egy 4,2V-os 17,6 Ah-ás li-ion akksihoz szeretnék készíteni töltőt, tudtok ajánlani hozzá egy kapcsolást?
Sziasztok!
Sorba kötöttem 4db 1,2V Li-Ion aksit, ami ad 4,8V ot, ebben az esetben meddig szabad meríteni, hogy ne mennyen mély kisülésbe? Köszönöm. A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2014
Szia!
Ha LiIon akkor az hogy lehet 1,2V? Én úgy tudom az NiMh és NiCd akkuknak ekkora a feszültsége, és azokat 0,9 voltig lehet meríteni!
Li-Ion akksinak 3,7-3,8V a cellánkénti feszültsége kiviteltől függően.
1,2V-s feszültsége a NiMH és NiCD akkuknak van A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2014
Ez érdekes, Bosch akkus gép akkuját bontottam amire az volt írva hogy Li-Ion technology, viszont műszerrel minden cellán 1,2V ot mértem, de az is meglehet hogy keverem az újabb gépeinkkel, lényeg hogy a bontott cella fesz 1,2V-t, amit ezek szerint cellánként 0,9V-ig és akkor összességében 3,6V-ig, meríthetek.
Köszönöm
Hány cella volt az akkuban, és hány volt van ráírva a házára?
Már nincs meg az összes cella, és a burkolat sem, de majd meglesem az új aksit.
Nos, végülis megvan a kiszemelt példány, a kérdés az, hogy 2A-es töltőáramnál működhet-e? LM350-el és a megfelelő értékű söntellenállással (R9) gondoltam megvalósítani.
Szia.
Az nem véletlenül egy 3,7V-os akkucella, csak 4,2V-os a töltőfeszültsége? Én per.pill. a microchip alkatrészeket tanulmányozom, nem drága(400-500Ft), van is ám választék, és van is benne 1-2 védelem, több kijelzési funkcióval. Van olyan is, ami egy FET-et vezérel, azt ki lehetne építeni több amperos töltőáramra is.(szerintem) Tartósan ez az LM317-es is talán 1A-t bír, szóval majdnem ugyanott vagy, bár ezekhez a microchip alkatrészekhez valóban micro alkatrészek is tartoznak. A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2014
Szia, A karakterisztikából, az adatlapon tisztán látszik, hogy 15V feszültség -különbségig bírja a még a 4,5A-t is, ha 25 Celsiuson tudod tartani hűtéssel a tokot.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |