Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2375 / 3965
(#) reloop válasza jocka0012 hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
Szia! A tranyó 100mA kollektoráramot visel el. Mikor a kollektor és a táp közé tetted az ampermérőt akár ki is nyírhattad. A 150 ohm-ot bent kell hagyni, majd az új tranzisztornál!
Az áramerősítésnek szórása van az egyes példányok között, a hamisításokról már nem is beszélve.
(#) jocka0012 hozzászólása Aug 29, 2014 /
 
Ha bent hagyom a 150 ohm - os ellenállást akkor 74mA folyik.Az még mindig nem stimmel szerintem.
(#) reloop válasza jocka0012 hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
A telítés közelében a tranzisztor bétája jelentősen leesik. Nézd meg az adatlap VCEsat sorát a második oldalon. Küldj a bázisba annak megfelelő áramot!
(#) ktamas66 válasza jocka0012 hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
12V/150 Ohm=80mA, ennél csak kevesebb lesz (Vcesat, dióda nyitófeszültség, és a műszered ellenállása miatt). Jelen esetben ez egy bekapcsolt tranzisztor, a hfe csak a max. áramot határozná meg, de itt sokkal kevesebb folyik.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2014
(#) jocka0012 hozzászólása Aug 29, 2014 /
 
70k ohm-os ellenállást raktam a bázisra így a bázisáram 0,14mA volt , és a collector áram ellenállás nélkül 70mA tehát a kb 500-as hfe-vel számolva az már elég jónak tűnik nem?
(#) david10 hozzászólása Aug 29, 2014 /
 
Sziasztok,volna egy kerdesem:
Van egy MyAudio 7040 tipusu tablet-em,ami jol mukodik,az akumulatorja is birja jol,csak amire nekem kell,arra lassu.
Vettem egy Samsung Galaxy Tab-ot,es azzal minden jol mukodik.
Igy erre a tablet-ra mar nincs szuksegem.

Arra gondoltam,hogy kivennem az akkumulatorat,es pl.a Raspberry Pi-t arrol hasznalnam.
Valaki tudna adni egy kapcsolasi rajzot arrol,hogy hogyan tudnam tolteni,es hasznalni?
Erre azert volna szuksegem,mert nem akarom,hogy tonkremenjen azert,mert nem toltom+nem hasznalom.
Amikor szedem szet,akkor mire kell ugyeljek?Miket hasznaljak a szet szerelesenel?
A valaszokat elore is koszonom!
(#) granpa válasza jocka0012 hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
Így jó.
(#) david10 válasza david10 hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
Szetszedtem...Itt van rola nehany kep:
Ahogyan latom,az akkumulator benne 3.7 voltos.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2014
(#) kisedison válasza david10 hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
OFF: Komolyan ilyen összedobáltak az olcsó tabletek belülről?
(#) gernerakos válasza david10 hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
Üdv!
3.7 voltnál van 0%-ra lemerülve, alatta pedig már károsodik is a cella. A Raspberriypi 5 voltról jár, onnan is minimum 500mA-t vesz fel, szóval szerintem ez nem működne, max valami step-up konverterrel, de ez már nem én asztalom. Ha működik a tablet, és nincs a szívedhez nőve, szerintem add el. De ebbe nem szólok bele.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2014
(#) 20sz Jófiú válasza kisedison hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
Nem az örökkévalóságnak vannak építve.
(#) david10 válasza david10 hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
kisedon:Sajnos ilyen lett minden...
gernerakos:Ha 3.7V-nal 0%,akkor 95-100% hany volt van benne?
Ha nem lehet taplalni vele a Raspberry Pi,akkor el adom.(10,742 forintert vettem),az eladasrol tobbet nem beszelek,mert ez elektronikai forum...
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2014
(#) jocka0012 hozzászólása Aug 30, 2014 /
 
Üdv!Az lenne a kérdésem , hogy ezt a kivezérlésjelzőt valahogy átlehetne alakítani mikrofonosra?Elég lenne ez az előerősítő fokozat hozzá ami a kapcsolási rajzon van?

Bővebben: Link
(#) david10 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Egy step-up converter kapcsolasi rajzot tudol adni?
Olyan volna a jo,amelyikbe nem kell kulonleges IC.
(#) sonny007 hozzászólása Aug 30, 2014 /
 
Sziasztok!
Egy ismerősöm által kaptam a padláson porosodott STK4122 II panel + hozzá tartózó trafót. A kérdésem az lenne legfőképp, hogy tudom megtakarítani a trafót, panelt a sok kosztól? Anélkül, hogy szétmarja vagy kárt okozzak a panelben alkatrészekben?
(#) sonny007 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Köszi, ahogy tudtam megtakarítottam őket!
(#) gaben110 hozzászólása Aug 30, 2014 /
 
Sziasztok!Mivel lehetne megoldani azt hogy pl van 2 szál vezetékem amiben váltóáram van,0-27v között ingadozva a feszültsége, na most ha ez eléri a 29-30v ot azt szeretném hogy egy led bekapcsoljon világítson erről a váltó áramról,ha csak pár másodpercig éri el a 29-30v ot akkor csak addig ha alább megy akkor ki aludjon.Megoldható ez valahogy egyszerűen?Nem kell olyan pontosnak lennie az se baj ha valahol 28,5-30v kötött kapcsolna be a led.
Köszönöm!
(#) proli007 válasza gaben110 hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Hello! "Megoldható ez valahogy egyszerűen?Nem kell olyan pontosnak lennie" Vicces gyerek vagy! Ez mindössze 7% feszültség növekedés és váltófeszültségről van szó.. Már le is rajzoltam, de közben az lett a gyanúm, hogy ez egy végfok kimenetére kell, Clip áramkörnek..
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2014
(#) gaben110 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Tényleg viccesnek találsz?Ennek örülök!
Ha Clip áramkörnek szeretném akkor néznék egy rajzot Clip áramkörről amiből jó pár van.
Akkor legyen a feszültség érték 0-15v és kapcsoljon a led viccesen 13,5-15v között.
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2014
(#) proli007 válasza gaben110 hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Csak éppen elárulhattad volna, mihez kell, vagy hogy ez 50Hz-es hálózat ez vagy mi. Mert a megoldást talán az szerint lehet ajánlani.. Mert váltófeszültséget figyelni vagy egyenirányítással lehet, vagy segédtáppal. De mindenképpen a megoldást az igény pontos meghatározása szerint lehet választani..
(#) gaben110 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Jó ez valóban igaz, én csak arra voltam kíváncsi hogy van e erre valami egyszerű univerzális megoldás amit akár autóba betudok tenni és egy erős fényű piros ledet felvillant az arcomba ha 15 v fölé megy a töltő fesz ha megint elszállna a feszültség szabályozóm, vagy amit említettél sem rossz, de én úgy tudom a clip az azt jelenti hogy a kimenő feszültség elérte a táp feszt az kicsit bonyolultabb.A PC tápból épített akkutöltő és még sok más helyre tudnám hasznosítani.Ha lehet, de most már gondolom hogy nem lehet, mindenhová más-más megoldás szükséges.Hiába kezdő vagyok azért írtam ide
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2014
(#) proli007 válasza gaben110 hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Csak éppen ezt írtad, hogy váltófeszültség. Egy töltésnél, nem az aksi feszültséget lenne célszerű figyelni, mint kivezetni a generátorból a váltót?
Amúgy a feszültség figyelését, egy TL431-el és néhány ellenállással meg lehet oldani. Méghozzá precizen, mert a TL referenciája elég jó. És egy feszültségosztóval oda állítod ahova akarod. Váltó, meg egy teljesen más világ..
(#) gaben110 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Ez igaz,és akkor a váltó feszültség az ami nincs egyenirányítva polaritás frekvenciának megfelelően váltakozik jól tudom?
Lehetséges rosszul is fogalmaztam meg,nekem az autóban alapjáraton 12.7-8 v ot mérek, ha forgatom akkor változik 12,3-12.8-13.1-13,4-13,7 szóval összevissza, új feszültség szabályzóval is.Akkor ez nem váltó de még csak nem is váltakozó hanem Ingadozó feszültség jól gondolom?
(#) proli007 válasza gaben110 hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Most jól gondolod. (De a polaritás az a feszültséggel változik. A frekvenciától meg az átváltások sűrűsége változik.) Azért írtam, hogy "vicces vagy", mert gyanítottam, hogy dezinformálsz bennünket.. De alapesetben 12V-ra ilyen egyszerű a dolog.. (24V esetén, meg két ellenállást kel cserélni.)

Over-14V.png
    
(#) gaben110 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Rendben köszönöm!Már okosabb lettem egyen váltó terén.
Ez tényleg nem olyan bonyolult.Bár az én tudásomhoz képest nehéz
(#) szincsento hozzászólása Aug 31, 2014 /
 
Sziasztok valaki tudna nekem segítni van egy 2008 as suzuki 1.3 swiftem és egyik pillanatról a másikra a fordulatszámméró rpm órám nem megy de a műszerfalon semmi próbléma és az autóval sincs semmi próbléma.mi lehet a baj?elöre is köszönöm.
(#) djadji hozzászólása Aug 31, 2014 /
 
Sziasztok!
Hozzájutottam egy ilyen eszközhöz (képen), de nem nem tudom mit szabályoz a középső potméter. A bal oldali a kimeneti feszültséget, a jobb oldali a kimeneti áramerősséget, de mi lehet a középső? Mi az a "battery capacity adjust"?
(#) mikrokapcsolo válasza djadji hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Ez gondolom egy akku töltésvezérlő. Annak kell beállítani, hogy hány Ah-s az akku, azt, hogy hogy, fogalmam sincs. Valami leírás nincs hozzá?
(#) djadji válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Nincs sajnos. Erre én is gondoltam, de azt nem tudom minek? Megadom a feszültséget és az áram erősséget, és tölti az akksit. Mire használja fel azt, hogy hány Ah-s az akksi? Hogy meddig töltse? Nem egészen értem, mire jó ez a poti.
(#) Csupasz válasza djadji hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Ezzel tudod beállítani, amikor elérte a max. töltöttséget.
Következő: »»   2375 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem