Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autóelektronika
 
Témaindító: sufni-tunning, idő: Ápr 19, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   176 / 340
(#) Fidel hozzászólása Dec 4, 2014 /
 
Üdv!

Vettem egy napelemes kültéri ledes lámpát. Nem igazán használom még, és azon gondolkoztam, hogy a lámpa elmegy egy adapterrel is, és a napelemet betenném az autóba, és rákötném az aksira valahogyan, hogy töltse azt, így talán nem merülne le az aksi, mert csak rövid távon járunk vele.
A lámpa 12V-os, gondolom a napelemből ennél valamivel több jön ki.
Kell valami elektronika a kettő közé? Gondolom, hogy túl nem tudja tölteni majd!?
(#) SzervízMacska válasza Fidel hozzászólására (») Dec 4, 2014 /
 
Szia! Ezt el is felejtheted, mielőtt még nagyon beleélnéd magad. Egy átlagos autóban nem tudná még a készenléti fogyasztókat sem ellátni (óra, riasztó, rádió, stb). Nálad viszont a sok önindítózás meríti az akkut. Ahhoz ez a kis játékszer édes kevés...
(#) BarnaPili válasza Fidel hozzászólására (») Dec 4, 2014 /
 
Szia!
A LED-es lámpa napeleme eléggé kicsi teljesítményű.Valószínűleg fölösleges rákötnöd az autóakkura,mert jobb nem lesz vele.Szóval,inkább használd a lámpához.
(#) zolika60 válasza norbi-g hozzászólására (») Dec 4, 2014 / 1
 
Azok az olajnyomás gombához voltak. Ugyanabban a kötegben keresd, tán leszakították tőből.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2014
(#) norbi-g válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 4, 2014 /
 
Remélem nem...
(#) zolika60 válasza norbi-g hozzászólására (») Dec 4, 2014 /
 
Elszokott gyengülni azon a részen, ahol a fekete csőből kijön. Az is lehet, hogy más színűvel toldották meg. Nem egy új autó, sokféle dolog történhetett már vele.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2014
(#) norbi-g válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 4, 2014 /
 
Hát van egy fekete, amit ha rákötök az újabb kiadású gombára akkor totál felnyomja a vízhőfok jelét.
(#) zolika60 válasza norbi-g hozzászólására (») Dec 4, 2014 / 1
 
Akkor az lesz az. Valószínűleg nem az eredeti színek szerint van már a drótja. Ha a vezetéket testre kötöd akkor is maximális kitérésbe kell mennie. Azt kell a gombára kötni.
(#) norbi-g válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 4, 2014 /
 
Gyújtással és gyújtás nélkül is küldte fel a vízhőfokot ! Köszönöm a Segítséget Zoli !
(#) zolika60 válasza norbi-g hozzászólására (») Dec 4, 2014 / 1
 
Igazán nincs mit. Az ilyen öregebb gépeket elég jól ismerem.
(#) Fidel válasza SzervízMacska hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Nem a földbeszúrós lámpáról van szó, hanem egy 180 ledes reflektort tölt fel, van benne egy 12v 1100mAh-s aksi. Majd rámérek, hogy mi jön ki a napelemből!
Kb 200x250mm-es.
(#) SzervízMacska válasza Fidel hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Nem sokat változott a véleményem ettől. Mérni kellene, és számolni. Továbbra is az a véleményem, hogy a tengerbe akarsz vizet hordani kiskanállal. De kívánom, hogy járj szerencsével!
(#) Fidel válasza SzervízMacska hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
140mA, de csak sajnos 10V-os, ez van az adatlapján.
Most, ilyen borús időben 0,08A és 8V jön ki belőle.

Szóval tényleg nem működne.

Ha 14V jönne ki belőle és 140mA-es lenne, akkor 10h alatt 1,4Ah-át tudna beletukmálni az aksiba elvileg, a veszteségeket elhanyagolva!?
(#) SzervízMacska válasza Fidel hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Igen, de ahhoz a napnak is hozzá kellene járulnia...
(#) Fidel válasza SzervízMacska hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Nyilván nem az az elképzelésem, hogy egy ilyen kis napelemmel állandóan tölve tudom tartani az akkumulátort, hanem arra gondoltam, hogy van egy 1000l-es tartály, amiből 5-10s ideig 2"-os csövön ömlik ki a víz, majd 8-10 órán keresztül egy 2mm-es csövön folyik valamennyi bele.

De mivel ez nem működik így, marad a töltögetés havonta, kéthavonta, hogy ne tudjon jelentősen merülni az aksi.
(#) attika hozzászólása Dec 5, 2014 /
 
Neked valami ilyesmi kellene.
(#) Fidel válasza attika hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Ezért vásárolni nem akarok, a meglévő anyag más probléma megoldására való felhasználás lett volna az ötlet.
Meg ettől félek, túl nagy, szemetszúr és ha benne marad az autóban, az már lehet, hogy feltörési faktornak számítana.
(#) norbi-g válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Már csak az a kérdés, hogy melyikbe kössem bele? A hátsóba vagy ami oldalt van ?
(#) zolika60 válasza norbi-g hozzászólására (») Dec 5, 2014 / 1
 
Mindegy egyforma a kettő. Az egyik az izzító relének van mint írtam is.
(#) norbi-g válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Akkor a hátsó lesz ! Könnyebben elérhető/szerelhető.
(#) norbi-g válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Le lett tesztelve, hibátlanul működik ! Most azon gondolkodom, hogy víz melegítő gyertyákat hogy kössem be. Első körben hőkioldós relére gondoltam, ami 25-30C fok környékén szakítaná meg a fűtési folyamatot . Csak lövésem sincs h. kb mekkora a 2 izzítógyertya áramfelvétele, meg mekkora relé kéne (50 A-ra gondoltam ) .
(#) attika válasza norbi-g hozzászólására (») Dec 7, 2014 / 1
 
Szerintem kössél vele sorba egy amper mérőt és akkor pontosan megtudod,hogy mekkora az áramfelvétele,de az 50Amper az szerintem elég lehet.
(#) zolika60 válasza norbi-g hozzászólására (») Dec 7, 2014 / 1
 
50A az körülbelül jó érték. Tegyél bele egy jó nagy relét én az enyémben egy benzines öreg Passat karburátor talp fűtés hőkapcsolójával vezérlem. az 40C° környékén kapcsol.
(#) norbi-g válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Gyújtáskapcsolóra tetted, vagy külön kapcsolóra?
(#) norbi-g válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 8, 2014 /
 
A talp fűtés hőkapcsolójának meg tudod mondani a számát ?
(#) zolika60 válasza norbi-g hozzászólására (») Dec 8, 2014 / 1
 
035 919 369 B A száma Az alkatrész kereskedő cégek közül csak a Bárdinál láttam készleten. Ez egy kétlábú kapcsoló gomba 40C°-ra. Piros színű az eredeti gyári. A gyújtás is kapcsolja, de van egy külön kapcsoló is amivel ki tudom iktatni nyáron. Bár lehet ez felesleges. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2014
(#) norbi-g válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 8, 2014 /
 
Igen, piros színű , megtaláltam . Febi 1980Ft Ehhez kell valami ellenállás? Mekkora vastagságú kábellel kössem be ?
(#) zolika60 válasza norbi-g hozzászólására (») Dec 8, 2014 / 1
 
Nem kell ellenállás, csak a relé amit kapcsol. A huzal vastagság is mindegy, mert csak a relé áramát kel vinnie. Csak az izzító gyertyák körébe kell combos vezeték. Olyan mint ami a hengerfejben lévőkhöz is megy.
(#) norbi-g válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Mi a relé száma ? Meg hogyan kötöd be?
(#) zolika60 válasza norbi-g hozzászólására (») Dec 9, 2014 / 1
 
Egy egyszerű autós relé. Minden autós boltban van kilószám. A hőkapcsoló patron egyik lábát testre kötöd, a másikat a relé behúzó tekercs egyik lábára 85 mondjuk. A másik lábára 86 a gyújtás pluszt kötöd egy kapcsolón keresztül. A relé 30-as lábára az akkumulátor pluszt kötöd egy 70A-es biztosítékon keresztül. A maradék 87-es lábat pedig az izzító gyertyákra és készen is van. Bocsánat a képen 24V-os relé van, de ugyanígy néz ki a neked szükséges 12V-os is.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2014
Következő: »»   176 / 340
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem