Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1019 / 1272
(#) eyess válasza Nanok hozzászólására (») Dec 20, 2014 1 /
 
A wifi használat valószínű , azért kér kulcsot mivel a routerhez szeretne csatlakozni.Tehát a lényeg , hogy ahol kéri a kulcsot oda a wifi router hálózati kulcsát kell beírni , és már mehet is a móka.
(#) jolenet hozzászólása Dec 20, 2014 /
 
sziasztok,megtudna e nekem valaki mondani hyundai ctv29k6550 tevenek a sorkimeno szamat kikelene cserelni mert at utot de semmi papir nincs rajta. tehat nemtudom megrendelni. elore is koszonom a valaszt.
(#) kadarist válasza jolenet hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
Szia!
Valamilyen egyéb írás sincs rajta? A mondatokat kezdd nagybetűvel!
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2014
(#) jolenet válasza kadarist hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
106-202Z Ez van ra nyomtatva. De ez a szam alat nemtalalok semmit.
(#) eyess válasza jolenet hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
Igy néz ki körülbelül ?

sor.PNG
    
(#) jolenet hozzászólása Dec 20, 2014 /
 
Korulbelul iljen. Van nekem itthon iljenek kb 6darab. Probalgatam bele oket de ne, indul egyikel sem. Pedig mind mas szamu, bsc...
(#) eyess válasza jolenet hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
Mert ennek ez a száma BSC23-3306 5432290086
(#) leeheel válasza kadarist hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
Az ic lehet rossz ?
(#) kadarist válasza leeheel hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
Lehet.
(#) Fantasy hozzászólása Dec 21, 2014 /
 
Üdv Mindenkinek! Nincs valakinek a Videoton Thomson TS5355 készülékről jó minőségű rajza amit be tudna szkennelni, mert az elektrotanyás rajzokból párat letöltöttem, de akad hiányos vagy alig lehet látni mert fakó, vagy a másik véglet amiben el vannak mosódva a számok, olyan mintha a fénymásolat lenne beszkennelve.Köszönöm előre is.
(#) kadarist válasza Fantasy hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Szia!
ICC5 rajzok is jók hozzá.
(#) leeheel válasza kadarist hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Megkaptam 2 hibás alkatrészt kicseréltem de sajna ugyanaz . a q802 es tranzisztor megvolt szakadva és az opto zárlatos volt (ltv817a) még mi lehet rossz ? az strw 6754 et megrendeltem de nem vagyok meggyözödve , hogy az rosz.
(#) kadarist válasza leeheel hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Túl sok más már nincs abban a tápegységben, ami rossz lehet. Gondolom a szekunder oldali zárlatot kizártad, úgy, mint például sortranzisztor-zárlat.
(#) eyess válasza leeheel hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Az 5 ös lábon közel 4- 6 v ig kellene feszültségnek lennie.Illetve , ha az opto , és a q802 rossz volt , akkor ott van még a q803, D818,I803. Aztán az I501 nél meg van e az SB +5volt. Feltehetően nincs ekkor jön az I804, R828,és D819.Ha ezek is jók , és mégsem indul , akkor van esély a gyógyulásra , mert akkor az táp hiba lesz még. Ha itt minden jó , és az + 5volt is meg van , akkor feltételezhető az I501 hibája .Ezt úgy tudod meg , ha az R818 tranzisztor felőli lábát kiemeled , és leteszed testre , ha a tévé indulni fog , akkor sajnos processzor hibás lesz.De mivel , ha ez lesz a jelenség , akkor általában a sorkimenő szokta magával vinni a processzort , illetve ha esetleg villámcsapot lett a tévé.
(#) kadarist válasza eyess hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
A tápegység kimenetén sehol sincs feszültség, tehát a primer részben lesz a probléma, persze csak ha nincs zárlat a kimeneten.
(#) eyess válasza kadarist hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Valószín , hogy van zárlat , így kétséges lenne addig az indulás is .Valószínű következménnyel járna.
(#) vmikolka hozzászólása Dec 22, 2014 /
 
Szép napot mindenkinek. Daewoo tv, monitor ábrája reggelre így változott:
Lenne valakinek esetleg hasznos ötlete? Maga a kép tökéletes, de a színek megváltoztak gyűrű alakban. Előre is köszönet érte.
(#) kadarist válasza vmikolka hozzászólására (») Dec 22, 2014 / 1
 
Szia!
Húzd ki a hálózatból egy fél órára, majd dugd vissza és kapcsold be. Ha nem jön helyre, akkor cseréld ki a képcső lemágnesezésért felelős PTC ellenállást: Bővebben: Link.
(#) vmikolka hozzászólása Dec 22, 2014 /
 
Kösz Kadarist, megjavult. Kérdés meddig tart ez az állapota?
(#) kadarist válasza vmikolka hozzászólására (») Dec 22, 2014 / 1
 
Amíg nem kap egy újabb mágneses hatást. Érdemes hetente egyszer teljesen ki majd bekapcsolni azért, hogy megelőzzük ezt a jelenséget. Ha a közeljövőben újra elromlanak a színek, akkor viszont cserélni kell ezt az ellenállást.
(#) vmikolka válasza kadarist hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Beszerzek egyet biztos ami biztos. Mégegyszer hálás köszönet.
(#) eyess válasza vmikolka hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Illetve a közeléből távolítsd el a hangfalakat , vagy olyan eszközt ami esetleg erős mágneses hatással rendelkezik.
(#) Peet19 hozzászólása Dec 22, 2014 /
 
Sziasztok!
Van valakinek (jó használtan is) egy STR-X6757S vagy STR-X6750B IC-je?
Egy Samsung CW29m064V tv-be kellene ez a táp IC.
Előre is köszi.

Moderátor: ugyanezt a kérdést feltettem egy másik topic-ban amit kitöröltél. Miért?
(#) kadarist válasza Peet19 hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Szia!
Azért törölték onnan, mert ez nem egy muzeális alkatrész: Itt kapható.
(#) Peet19 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Értem, köszönöm.
Ez hihetetlen. Az előbb néztem az oldalt amit belinkeltél, és piros csíkban az volt írva hogy nincs raktáron és nem rendelhető. Köszi mégegyszer
(#) kadarist válasza Peet19 hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Alul van egy olyan rész, hogy helyettesítő termékek: Link. Onnan van az F-végű típus.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2014
(#) Blasterke hozzászólása Dec 22, 2014 /
 
Sziasztok!

Most vásároltam 1 samsung típusú fhd led smart tv-t és sokszor akadozik a kép / remeg /. mi lehet a probléma???
(#) Peet19 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Most már értem, köszi.
(#) zolika60 válasza Blasterke hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Jelszint rendben?
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2014
(#) Blasterke válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Azt hol is tudom megnézni , beállítani ? Viszont ez a jelenség nem állandó. Van hogy 10-15 percig akadozik és utána magától jó órákon át...
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2014
Következő: »»   1019 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem